Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luca16
22. dub 2014

@bubulina1983 Nebuď smutná. Stále máš možnost bojovat a teď to nesmíš vzdát. Každá z nás tady bojuje s větrnými mlýny, ale nesmíme přestat. Věřím tomu, že dřív nebo později se miminka dočkáš 😉 Zázraky se dějí a spousta holek je tím důkazem

bubulina1983
23. dub 2014

@unkarka - moc moc držím pěstičky, ať se ti malý stoklásci uchytí a porostou jenom do krásy 😉
Jinak holky asi jsem se rozhodla, zkusíme 1. IVF, domluvím se s Kučerou na konzultaci a uvidíme..

luca16
23. dub 2014

@bubulina1983 Bude to náročné, ale výsledek bude stát určitě za to 😉

bubulina1983
23. dub 2014

@luca16 - zítra tam jedu na 10, tak uvidím,,, jsem z toho už strašně unavená, přestávám doufat, tak zkusíme jeden pokus třeba to vyjde, přece jenom 70% šance je víc než něco kolem 10%

bubulina1983
23. dub 2014

Děvčátka co jste byly na IVF, prosím můžete mi říct jak je to s testy na genetiku? Kdy vám je udělají, musíte splnit nějaké podmínky? byly jste na nich před IVF, mám strach abychom něco nepodcenili, šli třeba na ten 1. pokus a úpka mi třeba zjistí nějaký problém... ☹

unkarka
23. dub 2014

@bubulina1983 no nas na genetiku poslali až po neuspěšném prvním IVF a bylo to v JI v nemocnici a myslím 6 patro ale nejsem si jista.Podmínky snad ani žádné nebyli jen nam vzali krev a vyptávala se na nemoce v rodině a tak vše okolo toho.Doporučení jsme měli od Kučeri tak se ho hned zítra na to zeptej.Včera byl vysmátej jak lečo :D ukazovala jsem mu břicho samou modřinu tak se smal že jsem jak velikonoční vejce :D

bubulina1983
23. dub 2014

@unkarka - díky za info, potpám se, ještě prosím bobí, jak dlouho trvá než scvhálí pojiš. stimulaci? je pravda že můžeš žádat jen 1x za 3 měsíce? jak se máš, jak si na tom? prosím tě ještě k tomu IVF, jak to probíhá, při odběru si pod plnou narkozou? dělá ti tvůj lékař nebo někdo jinej, můžeš mi k tomu něco málinko napsat?díky ti moc..

unkarka
23. dub 2014

@bubulina1983 jejda nam to trvalo asi týden než to VZP schválila.S tím že jednou za 3 měsíce to nevím,to ti neporadím.Při odběru vajíček jsi pod narkózou a trva to asi tak 15-20 min.Pak tě převezou na pokojík kde jsi sama,máš tam telku a taky za tebou pustí manžela.A nesmíš jet sama musíš být s někým kdo tě potom odveze.A odpočíváš tam asi tak 3.5 až 4 hodinky.Dělal mi to Kučera.Teda ten odběr 😀 😀 😀 .Jinak ja jsem tak nejak v pohodě,ležím,čumím na pohádky.Chlap v práci takže klidek 🙂 zítra teda dorazi ale hned zase jede-

bubulina1983
23. dub 2014

@unkarka - díky moc za info a to vkládání se dělá za živa? a jinak jsi od odběru vajec na neschopence, abych věděla kvůli práci...? tak to bychom ohli teoreticky zkusit příští měsíc teď sem nějaký 16.DC ...
moc sem se nasmála jak si psala že to to dělal kučera 😀 to sem si málem svrkla, chudák manža co by tomu řekl...🙂 to je dobře že je ti dobře, tak pěkně odpočívej, nic těžkého nedělej nezvedej, však ono se to nepos....

unkarka
23. dub 2014

@bubulina1983 jj když ti topotom vkládají tak je to asi 10 min a při vědomí nic to není ani ti necítíš.Když si o neschopenku řekneš takti ji vystaví jak byla taky na neschopence.no nevím jak to vše stihnete vyřídit,jsi pripravená si píchat injekce???Ja chtěla jednu pichnout ad manžřela a málem se skácel k zemi 😀

bubulina1983
23. dub 2014

@unkarka - aha, tak sem si to myslela správně, no uvidíme, já tam zítra jedu tak se s ním zkusím domluvit, když tak to odložíme, ale ten můj zase odjíždí v červnu na 14 dní, tak by se to asi dost natáhlo..ještě je něco před tím zařídit, nebo se čeká akorát na tu pojišťovnu a 1.DC?a jakej budeš mít stimul.protokol ti doktor určí jak? poprvé je to asi tipsport, co? já mám sousedku zdravotní sestříčku, tak budu chodit píchat k nim 🙂 chudák manža 🙂

unkarka
23. dub 2014

@bubulina1983 víš co ten protokol to je u každé asi jinak,Podle spermiogramu,tveho zdravotního stavu to je opravdu u každé jiné a asi i jiné leky.Injekce se píchají vždy ve stejnou hodinu.ja píchala hned rano v 8h.

rendy73
23. dub 2014

Ahoj,tak jdu zítra v 9.00 k Mudr. Kučerovi na UZ,mám dnes 6DC a v neděli jsem začla stimulovat.Jsem zvědavá,zda se mi něco urodilo,alespoň dvě zralá vajíčka by mi stačila.Tak uvidíme,co bude,je to poslední pokus.Holky držte se a ať se daří //. 🙂 🙂 🙂

bubulina1983
24. dub 2014

@rendy73 - teď tu taky sedím,cekam na konzultaci,co spolu vymyslime,doufam,ze se ti urodipo,když je to jaro🙂 myslíme na tebe,aby tento poslední pokus byl ten s velkým P 😉 drž se!

luca16
24. dub 2014

@bubulina1983 Jsem napnutá jak struna, tak co jste nakonec vymysleli? 🙂

unkarka
24. dub 2014

@bubulina1983
@rendy73 holky myslím na vaá a přeju moooooooře štěstí.Jé tak jste se tam sešli poznali jste se?Jsem tu napnuta až se obě ozvete. 🙂

bubulina1983
24. dub 2014

Ahoj holky, ne bohužel jsme se nepotkali, já přijeli po půl 10, tak nevím jestli tam rendy ještě byla 🙂 ale v čekárně nikdo nebyl, tak jsme se asi minuli. Tak jsme to všechno prošli a vzhledem k mé endometrioze jsem dostala na vyber 2 varianty, 1) horm.injekce a zkusit jeste IUI s tim ze s endosko se sance hodne snizuje 2) IVF, tak jsem rekla Kucerovi, ze jsme se rozhodli pro IVF, tak rikal ze ted musim pockat do MS a vzhledem k tomu ze mam endosku tak u me prichazi v uvahu dlouhy protokol, s tim ze si mam za mesic touhle dobou zavolat, prijedem podepsat papiry, dat krev kvuli HIV, zloutence apod. a kolem 20.dne by mi pichli injekci a od 1. DC bysme zacali se stimulaci, ale nevim jak to bude vychazet, muz ma byt v cervnu 14 dni pryc, tak buh vi jestli se to cely neposune ☹ do Prahy ne imunitu jezdit nemam, ze to nema cenu, ze mi nic novyho nezjisti a vsechno stejne leci prednisonem, ze by doporucil az pri tehotenstvi je tam navstivit...
takze asi tak... jenom prosim vas nevite, co kdybych do te doby nahodou otehotnela, a oni mi pichli toho 20.dne tu injekci na ten dlouhy protokol, zjisti se to nejak...ze su v tom?

bubulina1983
24. dub 2014

holky vyznáte se v tom? od 21. do 28.jsou něj. injekce, pak je tam jakoby 6 políček volný, přičemž by měla dorazit asi MS, ale nebere se to jako 1.DC, ten je až pak po těch 6 dnech, kde se přidávají další injekce?

unkarka
24. dub 2014

@bubulina1983 ahojky tohle jsi dostala?Ja se v tom teda nevyznám takže bohužel neporadím.

bubulina1983
24. dub 2014

@unkarka - ne-e to jsem našla na něj. stránkách asist.centra, no prostě si úplně nedokážu představit jak to bude.., ty si měla dlouhý protokol někdy? mě řekl Kučera že se vezme krev kolem 20-22.DC příštího cyklu píchnem injekci a pak za 14 dní kontrola krve, jak na to reaguju a pak nevím od kdy se počítá ten 1. DC jestli MS dorazí nebo ne...asi je to dost individuální, jak kdo na to reaguje a pka se píchají ty druhý injekce, vůbec nevím co bude...no asi se necháme překvapit..

unkarka
24. dub 2014

@bubulina1983 tak v tom případě já měla krátky protokol tam jsem začla nejak hned sama píchat jednu do břicha a jednu do stehna.ale to víš už je to přes rok takže si to moc nepamatuji,Na me to vždy bylo takových informaci že jsem ani nevěděla jak se jmenuji

unkarka
24. dub 2014

@rendy73 ahojky tak co ?Myslím na tebe celý den.

unkarka
24. dub 2014

@ivekr tak jak je zlatoooooo?

rendy73
24. dub 2014

@unkarka Ahoj,no mám tam asi tři folíky,ale zda s toho něco bude uvidíme ještě v neděli.Tak musím doufat,snad nepopraskají,už nemám injekce a kupovat je už nebudu.U minimálek je takřka nikde nedávají a jde to.Jo a v Jihlavě jsme se s bubulinou asi minuly,tak třeba příště,dneska se tam byla jen jedna paní,jinak naprosto mrtvo. 🙂

unkarka
24. dub 2014

@rendy73 a co mas za injekce co ti došli?

ivekr
autor
25. dub 2014

@unkarka. Ahoojjj.no kupodivu me je relativne dobre. Az si rikam,jestli tam není jen jeden prcek... Dopoledne dobry,nejhur mi je asi vecer. Jak v práci sedim,tak mi pripada ze mam zarazene vetry a neni to nic moc. Hur se mi chodi na wc :D. Ale nezvracim. byť mi je vetsinu dne nevolno,slabeji, pocit na zvraceni...tak jsem prisla na to,ze kdyz porad neco papam,tak se to zlepsi. Jen uz nevim co papat,na nic nemam chuť. jo a nějak mi roste uz brisko,přemýšlím, ze o víkendu jestli se dostanu si budu muset koupit nějake tehu kalhoty. Klasicke moje mi ores den uz skrti jak sedim :D. Takze zaver,jsem do 5.5. Napjata jak struna,kolik těch miminek tam mam :D. A jak se citis ty? Myslim na tebe🙂.

rendy73
25. dub 2014

@unkarka Ahoj, orgalotran nebo cetritide,jednu jsem sehnala,ale jedna schází.Snad mě tělo nezklame a vydrží.Nasadil mi to tentokrát moc brzo,minule od 8DC a teď už 6DC,je to jen aby neuzrály brzo.Pročetla jsem to tady a spousta tito injekce ani nepoužívá,tak uvidím.

bubulina1983
25. dub 2014

@ivekr - to je dobře maminko, že se jakštakš cítíš dobře, tak hlavně opatrně... a do práce budeš chodit dál? a co děláš není to něco těžkého, nebo si jako já kancelářská krysa, jak já říkám 🙂 a půjdeš ne neschopenku, nebo si myslíš že to zatím zvládneš? No jo to čekání, to známe každá z nás je to děsný, člověk žije od datu k datu 😝 opatruj se ...

bubulina1983
25. dub 2014

@unkarka - no jo prosím tě on toho tam na mě taky včera nasypal, že sem se v tom trochu ztrácela, a nejlepší jsou ty jeho klasický otázky, a ještě vás něco napadá? tak mě v tu chvíli nenapadne ani Ň 🙂 no on říkal, že ženský s endometriozou musí mát dlouhý protokol, protože od toho 22. DC to jsem si teď nastudovala, tě jako uvedou do umělýho přechodu a tím tí zastaví funkci vaječníků aby s tebou pak od toho následující 1.DC mohl lépe pracovat, sna kvůli těm zvýšeným bílým krvinkám co tam všude dole mám

ivekr
autor
25. dub 2014

@bubulina1983 Ahojíky, no PN se uvidí vše podle toho jestli tam 5.5. budou dvě a nebo jedno. zatím jsem v pohodě, tak chodit budu. Dělám "kancelářskou krysu" 😀 jsem asistentka obchodního odd., a ředitele. Takže spíš tak jako někdy náročný, ale dá se to. Člověk musí celý den pořád něco psát, řešit, počítat, připravovat, fakturovat.......ale ředitel mi vyšel vstříc (což jsem ani nečekala) můžu chodit dřív domů, pracovat si z domu pak podle potřeby. Má obavy, abych neodešla narychlo, protože by byl v prdeli 😀 Takže klidně ať chodím na dopolko a odpolko si pracuju z domu...No a toho 5.5. když se potvrdí dvojčátka, tak už mi sem dají co nejdříve nějakou paní a tu nějak zaučovat a ještě stíhat práci (to si neumím představit) noo. Ale doufám, že mi nebude hůř a hůř a vydržím tu co nejdéle