Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luca16
7. kvě 2014

@bubulina1983 Já budu 20. testovat, pokud teda do té doby nedostanu mrchu 🙂 V IVF vkládám velké naděje. Ta příprava je teda vážně zdlouhavá, ale jak už jednou člověk naběhne do toho koloběhu protokolu, tak to musí utíkat. Budu držet palce, ať jde všechno jak má.

macina23
7. kvě 2014

Ahoj ženy.Tak v pátek už jdu konečne na KET.Máme zamraženo 6 embryi tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne.Cítím se skvěle tak se nechám překvapit.Všem snažilkam přeji mooc štěstíčka 🙂

luca16
7. kvě 2014

@macina23 Ahoj. A kolik se necháš dát, jedno nebo dvě? Tobě taky hodně štěstí 😉

macina23
7. kvě 2014

No jdu poprvé tak zkusím jedno,i když dvěma bych se nebranila.Ale Kučera už mi napsal do papírů jedno.Já si tady pročítam ty diskuze a já jsem asi divná,ale já to nějak neprožívám,hormony mi dodávají spíš jen chut k jidlu.Moc si to nepřipouštím že jdu na KEt nechci byt pak sklamaná.

romanan
7. kvě 2014

Ahojte, zdravím vás všechny. Jsem tu nová, v sanusu jsem byla přiřazena k doktoru Kafkovi, nevíte prosím o něm něco? Snažím se tu nasbírat cenné zkušenosti 🙂 jak to tak čtu, tak to my všechny 😉

romanan
7. kvě 2014

Nevím jestli je to normální, ale připadám si, jako na houpačce. Chvilku jsem naprosto v pohodě a věřím, že to všechno klapne a z toho na mě padne splín a mám šílenej pocit beznaděje ☹

unkarka
7. kvě 2014

@romanan ahojky vítej tady mezi náma.Ja chodím ke Kučerovi ale myslím že jsou tam všichni v pohodě.A ty jdeš na konzultaci nebo v jako jste fázi???Jinak splíny hod někam daleko nemysli na nic IVEKR taky vše vypustila a ejhle čeká krásný dvojčátka.Kdybys něco chtěla vědět,poradit tak ti tady pokud budem vědět radi poradíme.

ivekr
autor
8. kvě 2014

Ahoj holky,tak jsem si vas dočetla a napisu společně, protoze lezim v posteli a funim,abych rozdychala nevolnosti. Je to holky desny :D. A to se na to těšíme vsechny hihi.včera jsem mela nejhorsi den po strance nevolnosti,obacel se mi žaludek, ale na prazdno,boli me pupík, asi jak se roztahuje, ale ja chodim s desem na wc,jestli nekrvacim....no jako stres silenej. Doma desnej bordel,nemuzu se podívat ani na špinavý nádobí :D. Jinak holky,moc vam držím ty pesticky, vse dobre dopadne,kazda miminko mit budeme (nekdo 2 naraz haha) ale jen musime cekat na správný cas,rict si ze mimusko nas ma vyhlidle,ale asi mu jeste na nas neco chybi. Ja si toto říkala,zmenila ziv.styl, zauverovala se (vzdy se bala splátek. Ze kdyby mimi přišlo, tak to nedame,a neslo tak jsme si koupili chatu ted v unoru) a sup,v březnu jsme sama otehotnela a no ten šok dal znate. Jinak holky, musim to na sebe prasknout. Ja z tech dvojčátek mam takovej strach,ze se zatím vubec netesim. Vubec nevim kde zacit,jestli to zvladnu,co budu dělat po mateřské, co finance....no zatim me desi strach co bude....snad ty hormony me utesi a po tech letech se zacnu tesit. Ja se 2ks desila,cely zivot jsem chtěla jedno vymazleny a zivot mi to udelal zase tezsi....ale samo jsme radi,zazrak.....ale nevim jak z hlavy odstranit ten strach, ze to nezvladnu. No asi jsem psychous :D. Jinak vitam nove členky. uff jsem se vypsala...když to reknu manželovi. Tak mi rekne,ze jsem blbá a mam blbý napady. Jenže on je 12 i vic hodin v praci a budu na vse sama....

unkarka
8. kvě 2014

@ivekr ahojky zlato naše maminkovský.TY TO ZVLÁDNEŠ!!!!!!!!Neboj se vím že to je asi šok ale určitě to zvládnete a budete skvělý rodiče.My se rozhodli že si dáme pauzu a trošku naberu sil a zkusíme poslední pokus,Ale zatím jsem manžu poprosila že se o tom ani nechci bavit,Jsem tak vyšťavená ze všeho.Dneska mě pozval na oběd asi se v něm hnulo svědomí 😀

bubulina1983
8. kvě 2014

@romanan - ahojky vítej do klubu, tak se nám to tady pěkně množí, to je dobře, já mám taky Kučeru, ale jak píše unkarka všichni tam jsou hodní a milí a snaží se pomoci, toť můj pocit...kdyby něco poradíme pokud budem vědět.. 😉

bubulina1983
8. kvě 2014

@unkarka - super nápad, to víš že, dejte si pauzu, zkus nějaký koníčky, cvičení, prostě něco pro zábavu oukej? a budeš koukat že se život zase k lepšímu obrátí, teď se každá honíme celý měsíc za kýženým výsledkem, kterej stejně zatím nepřichází, tak je potřeba taky trochu myslet na sebe a na naše muže, aby na nás nezanevřeli 🙂 schvaluju změnu a kdo ví....? tělo nadopovaný hormonama? co se tam může v následujících měsících odehrát 😀
@ivekr - má milá, chápeme tvé pocity, strach, obava, zdraví, finance, jak to zvládneš budeš na to v podstatě sama, ale NEBOJ SE NIC!!! zvládlo to spoustu maminek, ten začátek bude horší budeš mít plný ruce a prsa 🙂 práce, ale oni si pak spolu vyhrajou, nekupuj nic nového v bazárcích a sekáčích po bohatých anglických rodičích seženeš spoustu krásných věcí, stejně to mají na chvilku, tak akorát ten kočárek do začátku, byla bych pro volbu kočárku který má všechno k tomu, když si to spočítáš, že bys to kupovala zvlášť vyjde to možná i dráž...
drž se broučku náš !

suzik161
8. kvě 2014

@romanan ahoj, já jsem u Kafky taky a zítra mě čeká ET jednoho prďoly. 😀

bubulina1983
8. kvě 2014

@suzik161 - prďolka se těší na transfer a piš si že se ti tam pěkně zabydlí, a zakousne se ti do bříška a už se nepustí 😀

suzik161
8. kvě 2014

@bubulina1983 děkuji, snad jo. Tentokrát se to snad povedlo, v pondělí jsem měla OPU a tam bylo 13 vajíček, 10 oplodnili a dneska mi Rybář hlásil, že 7 je pěkných, takže zítra ET a v sobotu mražení. Tak snad to bude dobrý 😉

romanan
8. kvě 2014

@suzik161 jééé, to moc gratuluju 🙂 k sedmi bojovníčkům 🙂 já jsem po nezdařeném IUI a rozhodli jsme se s manželem, že půjdem hned už do IVF. Kafka se mi zdál taky dobrý, ale teď naposledy, co jsme u něj byli, tak byl už po 2x takový nemluvný a přišlo mi, že i sestřičky z něj nejsou moc nadšený. Možná, ale neměli třeba jen náladu, bylo to už odpoledne na konci týdne, tak už byli asi unavení. Asi to všechno už moc zkoumám a řeším.
Jinak vám moc držím pěstičky, máte krásně našlápnuto 🙂)

romanan
8. kvě 2014

Děkuju za přivítání 🙂 čeká mě první IVF, chtěla jsem se zeptat jeslti se dá nějak ovlivnit (třeba stravou), růst a počet vajíček?

suzik161
8. kvě 2014

@romanan my jsme taky zkusili jedno IUI a pak jsme šli do IVF, první pokus se nepovedl, měla jsem jen 3 nezralá vajíčka, jedno dozrálo a to mi pak zavedly, ale neudrželo se. Teď to mám druhý pokus. Kafka je nemluvný ať přijdeš kdykoli, musíš se fakt ptát. Já si tady píšu hodně s holkama, tak jsem na něj vždy s něčím vyrikovala a ptala se, nejdřív na mě koukal, že to nějak vím, ale pak to vysvětlil. O zěch sestrách si to myslím taky 😉 ale snad nám pomůže

romanan
8. kvě 2014

@suzik161 děkuju, za odpověď 🙂 Už jsem si říkala, že mi asi šibe a všímám si něčeho , co není. Věřím, že nám pomůže 🙂 Ikdyž mi pocity lítají, jak blázen, tak pořád mám takový vnitřní pocit, že to vyjde dřív nebo později 😉 Výsledky z krve a spermiogram - vše je v pořádku, tak snad není důvod proč by to nešlo. Myslím si, že opravdu hraje velkou roli ta psychika....

elisc
9. kvě 2014

@romanan Ahoj, úplně chápu Tvé pocity. My za sebou máme 2x IUI a jedno IVF. V červnu se chystáme na druhé a teď neustále přemýšlím, co když se to zase nepovede. Na imunologii mi zjistili zvýšené protilátky, tak furt doufám, že se nedařilo kvůli tomu a teď už to bude ok. Samozřejmě si pořád opakuju "buď v pohodě" 🙂
Ale že by to nějak extra zabíralo 😀
Někde jsem četla, že na kvalitní vajíčka pomáhá Nosifol, tak zkouším a za měsíc uvidíme 😉

ivekr
autor
9. kvě 2014

@romanan r
@elisc ahoj holky, jen k tem vajickum v rychlosti...ja po 4letech snazeni presla k jine klasice drce a ona mi doporucila ten nosifol,ze jsou na to velke studie a ukazovala mi brožury k tomu a divila se,proč mi ho nedali de.hned ale cpali me od prvního dne clostíkem. Tak urcite jej zkuste. U me uz na nej nedošlo, v tom cyklu jsem zjistila těhu. drzim moocc pestičky

ivekr
autor
9. kvě 2014

@romanan r
@elisc ahoj holky, jen k tem vajickum v rychlosti...ja po 4letech snazeni presla k jine klasice drce a ona mi doporucila ten nosifol,ze jsou na to velke studie a ukazovala mi brožury k tomu a divila se,proč mi ho nedali de.hned ale cpali me od prvního dne clostíkem. Tak urcite jej zkuste. U me uz na nej nedošlo, v tom cyklu jsem zjistila těhu. drzim moocc pestičky

elisc
9. kvě 2014

@ivekr Ahoj, já právě dobírám druhou krabičku Nosifolu, tak snad pomůže 😉
Jinak co se týče doktorů, je to hrůza. Moje gyn. doktorka to se mnou nechtěla řešit, prý jsem moc mladá a mám čas a když jsem jí řekla, že přecházím do CARu, rychle mě hnala na laparku. Se Sanusem jsem spokojená, akorát mě mrzí, že prvně nezkouší léčit a hned tlačí IVF. My máme špatné spermio (morfologie jen 6% ), tak nám řekli, že to jinak nepůjde. Ale myslím, že zrovna toto se dá ovlivnit, tak jsem sama příteli nakoupila vitamíny a třeba trochu pomůžou.
Tobě moc gratuluju, že se zadařilo přirozeně. Takové příběhy moc ráda čtu, hrozně mě "nakopnou" 🙂

ivekr
autor
9. kvě 2014

@elisc my se kvůli tomu na Jihlavu vykaslali. 3 roky (vc meho gynekologa) do me volili hormony injekce) v jihlave mi řekli, ze netvorim vajíčka (a nikdy me bez leku nevysetrovali) a manzel mel 5% ok. Laborant rikal,ze to muze byt problem a dr.skurla n rekl,ze TABULKY mu udávají 4% a je teda zcela v pořádku. kdyz jsem rekla co imuno a pod.testy,tak prej musime na ivf a pak az. A rikam a kde je tedy problém, ze musine na ivf a rekl noo asi nikde?jiny by uz tehotni byli. a to me tak dostalo,ze ue dne na den jsem neprisla. Manželovi jsem koupila podpůrný veci Tribo se to jmenovalo, ja byla u homeopaticky,vycistila me,chodila jsem na akupunkturu na podporu vajicek a lymfa masaze na ocistu a cca 3/4 roku potomto cekame sami dvojcatka. Sice se toho zatim desne desim,ale snad se brzo zacnu tesit. Proste dvojky jsou pro me sok a chtela jsem mit jen jedno dite :D. Tak nevime kde byl problém. ale je divne ze partner ma 6% jak pises a vam reknou ze bez ivf to nepujde, a nam s 5% ze jsme zcela ok. Jinak nová dr.mi doporučovala brno,kde delaji testy před zákroky a delaji i ivf bez hormon.stimulace. Chtěla jsem tam po lete zacit chodit,ale uz na to nedoslo...

elisc
9. kvě 2014

@ivekr Já jsem začínala loni v létě v Sanusu v Pardubicích ( za boha jsem nechtěla ke chlapovi 🙂 )
Přítel dával 2x sperma ( jezdí s kamionem, tak aby jsme měli zásobu ) jednou byla morf. 12% a za měsíc 6%
Proto si myslím, že se to dá ovlivnit. Doktorka mi říkala, že 4% jsou sice nějaký evropský limit, ale oni si udávají 15%, aby byl partner ok. V Jihlavě chodím ke Kučerovi a rovnou jsme se domlouvali na IVF s pomocí ICSI.
Tak nevím, jedno zařízení a co doktor to názor. Ale na imuno a gen. nás také poslal až po nezdařeném IVF.
Chápu, že když se dlouho nedaří a pak najednou bum a jsou 2, musí to být hrozný šok. Ale věřím, že to pravé těšení určitě příjde. 🙂 Počkej až budou větší a přijdou Tě obejmout 😉

unkarka
9. kvě 2014

@suzik161 dneska přeji hodně štěstí a hlavně odpočívej a nech se hýčkat.Ležet nic nedělat JASAN 😀

unkarka
9. kvě 2014

Ahojky tak už jsem vás přelouskala 😀 Jinak mě se včera dostavila MS a holky málem jsem umřela.Chlap už byl tak zoufalej a chtěl mě odvést na pohotovost.Bývá mi hodně špatně ale včera po vysazení všech těch hormonu jsemtady lezla po zdech,zvracela jsem a byla uplně mimo.Dneska mi je už docela fajn.

luca16
9. kvě 2014

@unkarka Chuďato, to muselo být příšerné. Další důkaz, jaké jsou ty hormony svinstva. A to mi Kučera tvrdil, jak jsou přírodní a bez problémů:D Hlavně, že už je ti líp. A odpočívej, to nejhorší máš za sebou.

suzik161
9. kvě 2014

@unkarka děkuji moc 😀

unkarka
9. kvě 2014

@luca16 děkujino fakt jsem málem umřela 😀 ale dneska vařím.peču.smažím a docela se těším až manža večer odjede a ja budu mít čas sama na sebe 🙂

luca16
9. kvě 2014

@unkarka Na jak dlouho odjíždí? Ty se asi fakt na to těšíš🙂 Nebude se ti stýskat? Já nemám ráda, když jsem sama doma, je mi vždycky hrozně smutno. Čas sama na sebe mám i když je doma. Co mi vadí je, že furt musím kuchtit. Kdyby nebyl doma, vykašlala bych se na to 😎