Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

cucito
1. únor 2016

@evulinka10 Díky za info. Můj doktor měl problémy i s žádankou do CARu, takže žádnou poukázku mi určitě nedá ☹

kacka49
5. únor 2016

Ahoj holky, do kdy jste jedly Prednison? Já byla včera na odsátí, embrya se drží, tak uvidíme po neděli 😉. Co vy?

luist
5. únor 2016

@kacka49 'myslím že se ji do krevního testu trhu.. pokud bude negativní vysadis. Nevím však jak je to u pozitivního.. já začínám za 2 týdny s injekcemi. Pokud bude ultrazvuk v pohodě bez cysty. . Tak držím palečky ať se drží prckove

kacka49
5. únor 2016

@luist děkuji 😉, jak jsem byla po té narkóze ještě zblblá, tak si nejsem jistá 😉. Ale včera po odsátí jsem si ranní dávku měla dát, takže radši pokračuji 😉. Děkuji moc, byli jsme i s embryologem překvapení, kolik se jich drží, tak věřím, že to bude vše OK a já se budu za chvilku chlubit těhotenskou průkazkou 😉. Taky držím pěsti, ať to vše zvládneš 😉

lenik33
6. únor 2016

@kacka49 Prednison se jí až do krevního testu, tak jak ti dr. předepsal a i po krevním testu ještě dojídáš balení. Utrogestan se bere až do 12. týdne, dávka se postupně trochu sníží 😉 .

veva1211
9. únor 2016

Ahojky Holky,také jezdíme do Sanusu v Jihlavě.Máme za sebou 2 IUI a chystáme se nás 3.Když by se to nepovadlo chceme postoupit IVF mám s toho panickou hrůzu ...pořád si v hlavě přemítám jak to všechno probíhá a jaký jsou vedlejší účinky.Snažíme se 4.5roku a už to moc psychicky nezvládám☹.Díky za každou odpověď.

kacka49
9. únor 2016

@veva1211 Ahoj, my se snažíme už tři roky, dnes mám za sebou čerstvý embryotransfer a teď se bude čekat, jak se uchytí. Budu se moc snažit, aby se chytlo. U nás nám doporučili hned IVF, tak věřím, že se napoprvé zadaří 🙂. Ty procesy kolem jsou hlavně psychicky náročné, ale co bysme pro mimčo neudělaly 😉. Takže to zvládneš taky, neboj 😉. Nevím, jaké myslíš vedlejší účinky, ale já podle svých pocitů po Prednisonu měla návaly asi první týden užívání a při stimulaci mě celkem bolely vaječníky, hlavně ten pravý - ale ten mám zvětšený, takže je to asi normální. Ale vše se dá vydržet 😉. Držím pěsti i Tobě 🙂

fofidi
10. únor 2016

@veva1211 ahoj, taky jsem v sanusu podstoupila 3x IUI, pak jsme hned šli zkusit IVF a zadařilo se, teď už jsem v 17.týdnu 🙂 Při OPU mi odebrali 14vajíček, všechna se podařilo oplodnit, ale postupně odpadávala a jen jedno bylo nakonec vhodné k transferu. Je to náš velký bojovníček a naděje 🙂 Tak moc držím pěsti, všechno to kolem IVF se dá zvládnout s prstem v nose, nejhorší je jen to čekání ;)

evulinka10
10. únor 2016

@veva1211 Ahoj, my jsme se s chlapem snažili také skoro 4 roky a nic a v Sanusu jsem podstoupila 2 IVF z toho druhé úspěšné a jsem v 19.týdnu 😉 Neboj, nic na tom není náročného a hlavně je tam skvělý personál, že se tam cítíš naprosto v pohodě 🙂 to dáš a držím palečky ať se vše povede 😉

veva1211
10. únor 2016

Holky moje zlatý děkuju za Vaše odpovědi.Já jsem si četla že při stimulace se více uvolňuje voda z vaječníků ....a jak často se pak jezdí když se žačíná mi jsme právě od Českých Budějovic tak abych věděle jak časově to bude náročné..Vajíčka Vám odebírali na sále? Jinak velká gratulka😉!

kacka49
10. únor 2016

@veva1211 O té vodě nic nevím ☹. Od začátku stimulace jsem byla pak zhruba každý třetí až čtvrtý den na ultrazvuku, pak na odsátí pod narkózou a 5.den mi embryo vraceli už bez narkózy zpět. Všichni jsou tam skvělý, tak se není čeho bát 😉. Držím pěsti 😉

evulinka10
10. únor 2016

@veva1211 Já teda také o té vodě nic nevím ☹ ale jezdili jsme tam docela často, kvůli sledování folikulů a pak nastane den D, kdy Ti na sále odeberou vajíčka. Narkóza byla naprosto v pohodě, hezky se prospíš a nechají si Tě tam asi 4 hodinky po odběru, dostaneš kávičku a pak jedeš odpočívat domů 😉 No a pak ty další dny voláš embryologovi a ten Tě bude informovat, jak se embrya vyvíjí a pak už se jenom domluvíte na vkladu. Mně o prvního dávaly 2 třídenní a nechytlo se ani jedno a podruhé nám zůstalo jedno jediné embryo a to mně vkládali pátý den a chytlo se. U mně byl navíc problém, že mám sníženou ovariální zásobu, takže těch vajíček moc nebylo 😉

veva1211
10. únor 2016

Díkes popsali jste mi to pěkně🙂.Jen se ještě poptám zhruba hormony se píchají celkem 10.dnů nebo je to individuální?Řikám si že bych občas chtěla být chlapem 😀.Opravdu v Jihlavě jsou milí a hodní.Já jsem zdravá jak hormonálně tak i podle ultrazvuku,manžel má spermoníky trochu línější ale v normě podle doktora.Po aplikaci těch hormonálních injekcí nerozhodili se Vám měsíčky ....

kacka49
10. únor 2016

Hormony se píchají individuálně dle ultrazvuku, ale cca 10 - 12 dní ... Měsíčky nevím, já je měla naposledy 2 dny po té 1. injekci, co se dává 14 dní před započetím stimulace hormonama.

allene
10. únor 2016

Ahoj holky, tak v pondělí k nám opět přišla a příští týden v pátek jedu do sanusu, budu 12 den, tak se budu modlit ať tam něco je a ať tento měsíc IUI výjde... jediný co tak mě mrzí že tam nejsou i o víkendu jako v jiných carech, mě furt vychází ovulka na víkend... švagr minulý týden byli na IUI a čekají na výsledek, jinak s průběhem byli spokojení, ale taky chtějí už jít do IVF...

luist
10. únor 2016

@allene ahojky pokud je potřeba jsou tam i o víkendu 😉

allene
10. únor 2016

@luist ale nedělají zákroky jako IUI o víkendu, mě minule říkal dr.

veervit
10. únor 2016

@allene ahoj, to mě taky mrzrlo ty víkendy. Protože mě přislo, ze jsem měla ovu vždy o víkendu. Takže jsem ani do dalších pokusu nešla, neb mi přišlo, že by to bylo k ničemu. Tomu IUI jsem teda nefandila..

allene
10. únor 2016

@veervit no ja tomu taky extra nefandim, uz mame jedno za sebou, ale muj tomu chce dat jeste sanci, a pak jdem rovnou do ivf... Me to prave nejak taky furt vychazi na vikend, slava a dikybohu pravidelnymu cyklu, ale, ale... No uvidime

veervit
10. únor 2016

@allene my tomu taky chtěli dát šanci, ale já teda u sebe uplne přesně vím kdy je ovu a šli jsme vždy s křížkem po. ... Ale teď už tedy asi víme, že to jen tak nepůjde. Ale třeba se vám to povede!!

allene
10. únor 2016

@veervit no uvidime, jak rikam, nejtezsi je se trefit do ovu a aby tam byl ve vhodnou chvili dobrej folik, respektive vajicko.. Modlim se at tp vyjde, cim driv to probehne, tim driv bude ivf, ja myho proste nemutu presvedcit at se na to nevyprdnem a jdem na jistotu

veervit
10. únor 2016

@allene hele, ale třeba to vyjde! Co jsem četla o iui, tak to i dost lidem vyšlo! Tak hlavu vzhůru a ono to vyjde😉

veva1211
10. únor 2016

Ja IUI moc nedávám ale znám holky že jim to vyšlo příští týden v úterý jedem do Sanusu manžel chce podstoupit 3 pokus IUI modlím se aby to vyšlo🙂.Jinak jsem připravená na IVF ale bojím se toho...Nám by se hodili taky víkendy ale mě taky řekl doktor že o víkendu tam nejsou☹.

luist
15. únor 2016

Ahoj holky tak jak pokračujete? Měla jste některá po Medrolu takové fakt ospalé stavy?

evulinka10
15. únor 2016

@luist Ahoj, já teda po Medrolu jo 🙂 spala jsem jak medvěd, sotva jsem přišla z práce, šla jsem si lehnout a spala jsem třeba i 2 hodiny a večer z TV jsem neměla také nic, protože o půl 9 už jsem chrněla znovu 🙂 🙂

luist
15. únor 2016

@evulinka10 spíš sem začátku pociťovali únavu po ránu když jsme si ho vzala ale teď po 30 tablete jsem jako medvěd fungují v polospanku . 😂ještě 12 s zvysuji dávku na 2 denně to už budu asi nepouzitelna😊

andreee86
16. únor 2016

Ahoj holky, jak dlouho se užívá Estrofem při KETu? Myslela jsem, že mi ho na kontrolním ultrazvuku vysadí, mám ho ale brát dál, jenže jsem se zapomněla zeptat jak dlouho. Až do transferu?

misickajerry
17. únor 2016

@andreee86 ahoj, bere se až do 12.týdne těhotenství... nebo já ho alespoň beru

veervit
18. únor 2016

Ahoj holky, prosím vás, jsem měsíc po brani estrofemu, utrogestanu a prednisonu kdy se nerozmrazilo embryo, ms normalne prisla a teď čekam na dalsi ms, už je zpoždění a test nic a na vyvolávačku se mi nechce. Máte s tim zkušenost?

suzik161
18. únor 2016

@veervit mám 🙂 spí v postýlce 🙂