Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luca16
5. črc 2014

@andreee86 Mám vybrané jedno jméno pro kluka i holku, ale manželovi se nelíbí, takže čekám kdy dojde se jmény, které se líbí jemu. Bohužel má teď tolik práce, že jména začneme řešit možná na podzim. Nikdy mě nenapadlo, jak to bude těžké se shodnout ja jednom jméně.

bubulina1983
5. črc 2014

@andreee86 - ahojiky, už si tu dlouho nebyla, jak dopadlo IUI ? pak už si se neozvala, tak asi nic moc...a co vy jak jste na tom, co máte teď v plánu? a co dovča bude nějaká? no jo to víš uteklo mi to jko voda, jak sem začala stimulovat tak už to pak letělo, každou chvilku na UTZ a píchání a tak najednou je po OPU 🙂 transfer je v plánu někdy buď v ÚT, nebo ST, ale zase zítra se prý bude vědět víc v PO/ÚT podle toho jak vyjde ET bych ještě chtěla jít do práce a od ET si nechám napsat neschopenku, no do testu resp. krve a pak uvidím, ukončit to můžu kdykoliv, ale spíš bych asi byla raději doma, no uvidíme
@debee - jojo, hihi, matka pluku, doufám že tomu taky bude 😀 švagrová má taky Vítka - pěkné jméno, a z těch 3 co si uvedla se mi nejvíc líbí Emička 😉

andreee86
5. črc 2014

@debeee - Vítek je moc krásné jméno, také se mi líbí. A kolikátá generace Vítků to u vás bude? 😀 Z holčičích hlasuji také pro Emu, i když všechna co máš v plánu jsou krásná. Také záleží na příjmení, aby to trošku ladilo. I když u těch holek je to asi jedno, ty se stejně vdají a většinou to příjmení změní 🙂
@luca16 - znám spoustu párů co měli mezi sebou dohodu, že pro určité pohlaví bude vybírat jméno jeden z nich. Měla bys alespoň 50% šanci 🙂 já si vždycky říkám, když někdo přijde s nějakým jménem, že se mi moc třeba nelíbí. No a pak tak nějak mu přijdu na chuť a jméno se mi líbí 🙂 tak třeba to u vás dopadne taky tak, manželovi se začne líbit tvůj návrh a pak bude rozhodování jasné.
@bubulina1983 - tak teď nějak nebylo moc času, a taky jsem vám moc nechtěla vstupovat do té rozjeté diskuze 😀 já jsem teď po druhém IUI, příští pátek budu testovat. Tak nějak jsem si řekla, že to dopředu zkoušet nebudu a raději to vydržím. Minule jsem to zkoušela snad pětkrát a pokaždé jsem byla zklamaná, tak teď to zkusím jednou 🙂
Jinak dovolenou máme naplánovanou na srpen, to jedeme na jižní Moravu, máme tam pronajatou chatu společně s kamarádkou, jejím manželem a jeho sestrou s manželem a dětmi. Všichni mají děti různého věku, nejmladšímu byl v dubnu rok, tak tam bude pořádný zvěřinec 🙂. A jinak v září možná vyrazíme k moři, ale to spíš až podle toho, jak vše dopadne.
Jsem taky pro být doma, všechno v klídku, hlavně se nenervovat. Ten první trimestr je vždycky nejnáročnější, tak ať si pak nic nemusíš vyčítat. A přesně jak říkáš, ukončit neschopenku můžeš vždycky.
A co vy, dovča je nějaká v plánu? Asi ne, viď? Ty budeš teď mít jiné starosti 🙂

debeee
5. črc 2014

@luca16 To můj manžel to neřeší, kluka chtěl Vítka a u holek si mám vybrat sama 😀 Jenže nejhorší je že si nemůžu vybrat 😀 Máme němeké příjmení a docela dlouhé tak nechci aby si na tom prdelka nezlámala jazyk 😀 😀
@andreee86 Teprve druhá generace Vítků 😀 Hlavně aby si po svatbě pomohla, já měla za svobodna řecké příjmení a na úřadech to byla vždycky šou, a jako vdaná ho mám německé, tak jsem si moc nepomohla 😀 😀 Vždycky říkám, že na mě hold žádnej Novák nezbyl 😀 😀

Holky jinak dovča trága, letos budu o prázdninách trčet doma, nechci do konce 1. trimestru nikam jezdit, manžel nemá řidičák 😢 a dálky si netroufnu, člověk ví prd co se může stát. A po prázdninách pojedu na severní moravu k rodině a k přátelům. Neviděla jsem je víc jak čtvrt roku ☹ ☹

debeee
5. črc 2014

Hele ženy a nepřemýšlíte o dvou jménech? Docela to ted frčí 😀

luca16
5. črc 2014

@debeee Manžel taky chtěl, aby se kluk jmenoval po něm, ale to jsem mu zatrhla😀 Pak nastávají problémy s oslovováním, poštou atd. Už se s tím smířil a holt si bude muset vybrat jméno jiné. Navíc je tolik krásných jmen, chce to jen trošku fantazie. Dvě jména určitě dávat nebudeme. Chudák drobek pak bude mít problémy na úřadech při vyplňování formuláří apod., žádné takové.
S dovčou si hlavu nelam. Taky letos nikam nepojedem. Ale uklidňujeme se tím, že příští rok tak srpen/září si to s prckem vynahradíme 😉

bubulina1983
5. črc 2014

@andreee86 - no já jsem si říkala, že už si se dlouho neozvala, takže to asi nedopadlo, ale teď neboj že je prý 2-3.IUI NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ, tak se těš!! a kolikátý budeš den příští týden jak chceš zkusit test? no my dovolenou žádnou v plánu nemáme, ale když to nějak půjde, tak bychom třeba jeli někam na prodloužený víkend buď čr nebo sr, tam je taky krásně, mám ráda moc hory, tak uvidíme, ale s pupkem bych se asi nikam nedrápala..na moravě je taky nádherně, já byla v mikulově a břeclavi na kolech a několikrát různě po sklípcích, je tam nádherná příroda
@debee - 2 jména rozhodně ne, ať si tyhle super nápady nechají hvězdy v televizi..jedno hezké české jménoa fertig 😀

smrcna
5. črc 2014

Ahojky,je tu nějaká snažilka, která je stejně jako já po prvním neúspěšném IVF? Prosím ozvi se ať vím, že v tom nejsem sama ☹

andreee86
5. črc 2014

@bubulina1983 no, příští pátek to bude 14 dní, to říkal i Škurla, ať testuji nejdříve za těch 14 dní, že dříve je to nesmysl. Nejúspěšnější, jo? Tak to se nechám překvapit. 😉 my taky nejsme moc na to polehávání u moře, máme rádi aktivnější dovolenou, klidně i tady v Čechách, nebo jak píšeš na Slovensku, tam je také moc krásně. Já tedy nejsem moc na koupání, takže ani termální koupaliśtě moc nevyhledávám. No, taky kolegyně v práci měla dovolenou a neměli jsme žádný zástup, takže jsem tam byla za sebe i za ní a kolikrát jsem přijela domů úplně vyřízená, tak jsem vás tu jen občas v rychlosti přelítla.
@debeee taky nejsem pro dvě jména. A s příjmením to taky bývá někdy pořádná zkouśka. Já měla takové málo obvyklé, ale nebylo cizí. A po manželovi mám úplně typické české 😀

bubulina1983
6. črc 2014

Ahoj holky tak hlasim info,ze dnes je stav k 10 hod.7 děti 😀 zitra si zase zavolam,byli jsme dnes na Pernstejne na slavnostech,bylo tam krasne ale desnej hicak,a jak vy se máte?

ivekr
autor
7. črc 2014

@bubulina1983 a chaaa 7 dětí a není to nějak málo? :D :D. Ty jo to je super, taková úroda, ještě ze se nemusí davat všechny co :D. No jsem z tebe napnuta jak kšandy a pořád te chodím kontrolovat. takže zitra už budes tehule???🙂 a uz vis kolik si jich das vložit? ty joo nedavno jsme řešili bylinky vid a najednou tu budeme všichni tehule. Holky co jsem to tu oznámila ja,kolik uz vas je dalších? Poněvadž mam pocit, ze ty roky předtím se nam tu nikomu nedařilo ze?ty jo mam radoosstt. Jinak me se nevolnosti vecer zase vraci,tak nevim uz. Vysadila jsem ty homeopatika a nějak mi je den ode dne zase hůř.... Joo a výsledky z Brna na tu vodu jako pořád nemam jo...uz me štvou

ivekr
autor
7. črc 2014

@smrcna ahojiky,nebud smutná. Určitě se podaří. My se tu placaly a podporovaly od založení skupiny (noo skoro 2 roky?)a "až "teď tu mezi námi přibývají tehulky. Ja sama cekala na mimi 4 roky, nakonec se zadarilo přirozeně, kdyz jsem na vsechny doktory a leky vysr.la, hodně můžu doporučit akupunkturu na podporu růstu vajicek 🙂. Me léčili, ze defakto nebudu mit deti,nemam vajicka a teď přirozené tehu s dvojčaty. Takže akupunktura je zazrak proste. Nikdo to u me nechápe, zkoumají me jak nejakyho mimozemstana 🙂. Tak určitě se brzy zadari,i na tebe tfuj tfuj páskam. Hlavně (vim ze je to ohrany)ale nech to osudu.me po 4letech doslo,ze nechci žít tím, ze budu furt cekat ms a hledat priznaky tehu.a rekla jsem si,ze dame pauzu,necham to na přírodě, případně přírodně pomůžu (akup.,masaze,hubnutí) a najednou to bylo jednoduché. Tqk moocc držím pesticky

elisc
7. črc 2014

@bubulina1983 Ahoj, to jsou opravdu skvělé zprávy. To by bylo, aby se tam nenašel ten správný bojovník 😉
Já jsem po dnešní kontrole hrozně zklamaná, na jedné straně 6 fol., jenže na druhé jen 1. Fakt mám hrozný strach, že to ani tentokrát nedopadne 😢 Jinak OPU předběžně so-ne

bubulina1983
7. črc 2014

Ahoj holky tak teď sem volala dr.prokopové, jak jsme na tom, takže pořád těch 7 ale 1 z nich vypadá nějak hůř, tak že uvidíme ale že 6 roste krásně, zítra zase zavolat kolem 1 hodiny, ET buď ST nebo prej až ČT, ale že 6.den to d+ělají jen výjimečně, ale já bych klidně ta výjimka byla 😀
@elisc - neboj se ještě je brzy do neděle ještě narostou, zvýšil ti dávky? a mě taky říkal, že jich tam je 15 a nakonec jich bylo 19, takže ještě můžou bejt schovaný, dobře to dopadne, uvidíš ! já na tebe počkám s bříškem 😀 aby jsme se kulatili spolu
@ivekr - ježíš dej pokoj, cobych dělala s takovým počtem, bych byla jako samice od králíka 😀 necháme jenom 1 a zbytek zmrazit, co kdyby náhodou...achjo ty vaši klucí ti dělají pořád starosti viď...neboj výsledky budou v pořádku, a nechceš si zkusit zavolat? nebo oni ti je někam nahrajou??

ivekr
autor
7. črc 2014

@bubulina1983 no oni je vyvěsí na svůj net, mám heslo a dívat se, kdy tam prostě budou...měli být toho 4. v pátek, jenže jak se domotali s tím pohlavím, tak asi nechtějí uznat "chybu" a zalekli se, že přehodili vzorky a možná to stoply. a místo aby mi řekli prvdu, tak jen doktro zamumlal, že na tom ještě pracují a neví kdy to bude......tak je to takový na prdlačku. Jinak ale počítám s dvouma pindíkama a že to bude vše ok, když v pátek ten ult byl už lepčí. Takže už sepisuju výbavu a pomalu začnu.
Narazila jsem teď na látková plenek hih, tak mě to šíleně zaujalo a chci do toho jít, jenže je toho tolííkkk, že nevím kde začít 😀 Ale s dvojčaty budu doma látkovat, poněvadž by mi prosrajdili celej rodíčák v pamperskách 😀 ty budou mít jen na výlety

elisc
7. črc 2014

@bubulina1983 ne ne, dávky mi zůstaly stejné, ale myslím, že ani zvyšovat nemůže, aby ty ostatní nebyly moc rychlý. No nevím, mezi 15 se jich pár lehce schová, ale u mě v to nedoufám. Fakt bych do něčeho třískla 😠 🙂
Ale Ty máš fakt pěknej počet, to určitě vyjde 🙂
JJ, pěkně na mě čekej, budeme pak vozit spolu 😀 Včera jsem se byla kouknout na Piláku, mají to od soboty otevřené a pro děti fakt super, už vím, kam budeme chodit 😀

bubulina1983
7. črc 2014

@elisc - ty si taky ze ZR? no oni čím víc nsadí tím rychkeji rostou to je fakt, já měla největší dávku jen ten první den aby se to rozjelo, a pak mě musel ultmuovat bay se mi nerozjel HSS, ale neboj se další kontrolu máš kdy? ve středu tak jich tam bude zase o něco víc uvidíš, a když ještě nebudou zralý tak budeš stimulovat déle. Jo bude to tam na piláku teď krásný, je dobře že se tam něco děje, alespoň ty lidi mají kam jít! Já jsem taky ze ZR ale teď už bydlíme v zubří... u přítele, loni na podzim jsem se stěhovala..
@ivekr - látkový plínky mají také své pro, hlavně se ti děti naučí brzy na nočník, a vem si že jen za den vyměníš třeba 10 kusů, to je prd sem prd tam a je po plíně, alespoň v začítcích to je jen taková voda a je to furt 😀 no jo, je toho takových serepetiček, že člověk ani honem neví, co a kdy a co prvně a co potom 🙂

ivekr
autor
7. črc 2014

Holkýý tak odteď startuju posly dobrých zpráv 😀 😀 Máme výsledky genetiky a kluci jsou v pořádku, uf uf uf...jupíí, konečně po 17ti týdnech nervů bude snad klid a konečně začnu normálně žít 😀 v rámci rizikového těhotenství 😀 😀

ivekr
autor
7. črc 2014

@bubulina1983 no jako základ udělám, prostě dvojčata by mě ten rodičák fakt prosrajdili. Mám v akcích koupené pampers za cca3000Kč..a když spočítám, že každé denně použije 8 plen, máme to na necelý měsíc 😀 jako MASAKR, tak zkusím obyč plínky a maj po ptákách 😀 a navíc, papírovky samá chemie...tady pěkně budou mít prcinky a pytlíky v bavlnce 😀 😀 . Papírovky necháme na ven a návštěvy a doma můžou srajdit jak chtěj, stejně cítám prvních pár měsíců že budu jen přebalovat, kojit, přebalovat..

bubulina1983
7. črc 2014

@ivekr - no SUPEEEER, dyť to říkám, tak to je jako když ti to povídám, že je všechno jak má být, takže milá mamino, konec stresu a konečně pořádně užívat a klíííííídek, moc ti to přeju a klasická otázka co se tu nedávno řešila, co jména, a co taťka jak se o tebe stará, je šťastnej jako blecha ???

elisc
7. črc 2014

@ivekr Ahoj, skvělé zprávy. Konec nervů, teď se musíš nechat rozmazlovat 😀
Jinak Tě obdivuju, že jdeš do látkovek. Když jsem pročítala diskuze na toto téma, šla mi z toho hlava kolem 🙂
Mě docela zaujala bezplenková metoda, ale je mi jasné, že určitě skončíme u pampersek 😀

ivekr
autor
7. črc 2014

@bubulina1983 no tatínek má teĎ sezonu, takže je pořád v práci a vůbec se nevidíme, jak skončí léto, tak zase bude doma, tak se pak pořádně užijeme a pustíme se v záři do pokojíčku. Jinak jména nooo 😀 😀 to je pěkněj voříšek, vůbec netušíme. HOlky jsme věděli hned, ale kluky zatim ne 😀 motá se mi pár jmen, ale pořád nevím nevím...tak to asi bude překvápko až do porodu 😀 😀

@elisc děkuju, no jdu do nich z finančních důvodů..jako dám do začátku jen svrchní kalhotky PUL (ty nepromokavé) a do toho skládat na novorozenecký vklad čtvercovky + bambusové vkládačky (třeba na noc, více pohltí ještě do té čtvrectové) a zkusím každému dvoje AIO (tzv. all in one) to je defakto stejné jak papírovka, jen je pereš dokola. Prostě jedny jakoby "kalhotky" . To do začátku a postupně uvidím. Líbí se mi to a ani s tím nevidím nic zatím tak hrozného, přebalovat se musí stejně, tak uvidím jaká bude praxe. Ozkoušet se má vše. Kdyby bylo jedno mimi, asi bych papírovky neřešila i když taky nevím. Co teď pátrám , tak jsem vypátrala, jak jsou papírovky samá chemie..prostě dítě v ní může být i 12hod a moč nejde cítit, kdežto klasicky je. Takž eprý je to chemie v které dítě vyrůstá a má ji 24hod denně na sobě..tak to chci spíš nějak prostřídat a pak uvidím. Jinak si říkám, že chudáci, taky jsem z vložek přešla na kalíšek 😀 protože ta zapařená predela byla děsná....tak oni to budou mít defakto stejné. 😀

elisc
7. črc 2014

@ivekr 😀 Vidíš, takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlela, je pravda, že vložku bych si nevzala ani náhodou, řeším to tampónama, nad kalíškem jsem hodně uvažovala, ale měla bych strach, že to nevydrží.
Moje jediná zkušenost s látkovkama je, když se narodil brácha, tak jsem mamce pomáhala, ale od té doby jsem vše zapomněla 😀 Ale o těch AIO jsem neslyšela, to nezní tak hrozně 🙂

elisc
7. črc 2014

@bubulina1983 no jsem na středu fakt zvědavá, budu si držet palce 😀 Ale už mám trochu lepší náladu než ráno, prostě musím věřit. Jó a břicho jak velikonoční vajíčko nemám, kupodivu se mi modřiny nedělají, i když Kučera říkal že budou, alespoň nějaké +
No mě ten Pilák fakt uchvátil, konečně se jim něco povedlo. V Zubří jsem byla na Táboře 😀

debeee
7. črc 2014

@ivekr - Mám z vás holka velkou radost, užívej si to ted co nejvíc, uteče to jako voda a než se naděješ bude z tebe máma a budeš v takovém kolotoči, že nebudeš vědět čí seš. Mám sourozence dvojčata tak vím co to obnáší. Věčnej kolotoč kterej nekončí. Ale zase máš výhodu, že jak začnou být samostnatnější nebudeš o nich vědět. Oni si spolu krásně vyhrají a ty jim jen občas vyleješ nočník 😀 😀 😀
Kamarádka co je taky po IVF a má ted skoro roční dceru mi taky říkala, že je to 9 měsíců strachu, trochu jsem se tomu divila, ale ted už tak moc ne. Každý den stresu, každé píchnutí mě hrozně vyděsí, nejraději bych si koupila domů ultrazvuk a monitorovala bych se 24 hodin 😀 😀
Takže ty už si jen a jen užívej a i na tom, že ti bývá zle hledej pozitiva 😀 😀 Ještě na ně budeš ráda vzpomínat až budeš chodit jak mrtvola z nevyspání 😀 😀

debeee
7. črc 2014

@elisc Nevěš hlavu já měla jen 2 odebraná vajíčka a obě se nám podařilo oplodnit a obě krásně rostla. Jedno ted ve mě roste a druhé máme v jesličkách 😀 😀 Ale tvé pocity naprosto znám. Po edběru byla vedle mě paní ta měla 17, já jen dvě. Ten pocit méněcenosti mě opustil až když jsem na testu viděla //. Nezáleží kolik jich máš, ale jak jsou kvalitní, tak hlavu vzhůru, na házení flinty do žita je času habaděj 😀 😀

debeee
7. črc 2014

@bubulina1983 A co nervozita před ET, už dorazila? To co bylo doteď ti od středy přijde jako prd. Po ET budeš na mašli 😀 😀 Nekonečných 14 dní do testu. Já to teda nevydržela a dělala jsem si ho už asi 11 😀 😀 Ale věř že to je ten nejkrásnější pohled, když je tam vidíš - ty //. Já na ně čekala 10 let. Ani věřit jsem tomu nemohla, letěla jsem s tím počůraným proužkem za mamkou aby mě ujistila, že nemám vidiny 😀 😀
Budeme ti všechny držet palečky aby jsi je tam měla taky a @elisc taky 😀 😀

debeee
7. črc 2014

Holky co kdybychom třeba za rok nebo rok a půl nebo i dřív, než třeba porodíme udělaly nějakou slezinu v Jihlavě?

elisc
7. črc 2014

@debeee JJ, je to jak píšeš, ale doufám, že to dopadne. Takových léků beru, ráno, večer injekce( ty večer bolí jako čert ) tak to musí vyjít 😀 No poprvé jsem měla 8 folikulů, z toho bylo 9 vajíček, 8 zralých. A tentokrát chceme dát PICSI, snad to zase pomůže. Pořád si říkám, že v normálním cyklu je jen 1.
A Vy jste měli dobré spermio?

suzik161
7. črc 2014

@ivekr Skvělé zprávy, gratuluji a teď už si to jen užívej!!!!

@bubulina1983 Super!! Tam ten správný bojovník bude 😀 Já jdu na KET v pátek, takže budeme skoro nastejno 😀