Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

suzik161
2. črc 2014

@bubulina1983 to folikuly popraskají a oni odsají pouze vajíčka. Na kterých hned zjistí, zda jsou zralá. Pokud je budete nechávat napíchat, tak to dělají hned ten den. My jsme je tam nechaly vždy 5dní, říkal nám, že je to lepší. 3. Den je nějaký velký mezník, kdy se některá přestanou vyvíjet. Jen ty nejlepší budou pokračovat 😀 mrazí 5-ti denní ve stádiu blastocysty. Každý den jsem si tam volala jak se vyvíjí. Jak moc dopředu rozmražují nevím, ale moc to být nemůže, protože dokážou mít v jejich podmínkách pouze hatchující blastocysty. To je další stádium, takže moc dlouho asi ne. Uvidím v pondělí

bubulina1983
2. črc 2014

@debeee - no jo dělám si srandu že jsem zlatá nosnice, říkal mi Kučera že jsem na horní hranici normálu, proto i větší dávku pregnylu prej, asi aby to popraskolo všechno co tam je, no teď si to ještě nějka moc nepřipouštím ale v pátek po cestě do JI budu určitě nervit..teď už ti to připadá jako strašně dávno viď, ty už teď budeš řešit jenom samé krásné a pozitivní věci ! tak ti gratuluji k srdíčku, je to pomalu na slzy, viď takovej atrakcí tam s nima člověk zažije a pak najednou utrum 😀 neboj se nic za 14 dní to bude úplně v pořádku jako dneska!!!
@elisc - aha, takže na tebe zkouší něco jinýho než minule, no uvidíš, ten metypred máš na tu imunitu jak ti minule zjistili viď? já beru každý ráno 1x prednison + sem dotala 3 krabice utrouše, že potom 3x po 2 ks zavádět, no ty jo budeš opíchána jako za mlada 😀 no psala tady @unkarka, že měli bříško samý modřiny a vypadal jako velikončoní vajíčko 🙂 doufám že to všechno dobře dopadne, chjo, bůů, bojím bojím..
@suzik161 - aha, tak jsem zase chytřejší, tak doufám, že nám narostou alepoň 3 pěkný a 1 nejkrásnější vyberou a 2 schovají co kdyby náhodou na potom,
Holky co ještě má smysl dělat ? nějak se v tom neorientuju, budeme mít ISCI + KULTI, dnes jsme se ptal Kučery, že včera ukazovali ve zprávách nějakých chromozomální rozbor embryí, jestli to taky dělají, tak říkal, že jo a jestli prej mám 70.000,-? ha ha ha 🙂 že pojištovna přispívá pouze párům nějak geneticky hodně problematickým..

elisc
2. črc 2014

@bubulina1983 Pokud máte spermie v normě, pak ICSI určitě stačí, my to tentokrát navýšíme na PICSI.
To o čem píšeš je myslím PGD, mělo by to být gen. vyšetření embrya, pak jsou opravdu schopni vybrat to nejkvalitnější a snad to má i rozpoznat případnou vývojovou vadu, ale to se prý doporučuje až po několikanásobně neúspěšném IVF, jak píšeš je to dost drahé, u nás jsou myslím jen 2 centra, která mají smlouvu s pojišťovnou a hradí i tuto proceduru (nevím jestli v plné výši)
Nojo no, ta moje imunita, sviňa jedna 😀 Ale když to pomůže, budu si klidně hrát na to velikonoční vajíčko 😀
Jinak utrogestan jsem brala taky, ve stejném dávkování.

debeee
2. črc 2014

To by mě zajímalo proč všechny berou Utrouš jen já Crinone gel 😀

@bubulina1983 Přijde mi to jako v pravěku to je fakt, ale s odstupem mi tyto stréze přijdou úplně prťaví oproti tomu co mám za nervy ted 😀 😀 Celý ten koloběh okolo IVF je jedno velké nervové sanatorium a to máme bejt v klidu 😀 Myslím, že by k tomu měli dávat po celou dobu nějaký oblbováky 😀 😀 Ptala jsem se Kučery do kterého týdne budu ještě zavádět ten gel, tak prý ještě 7 týdnů, už je to docela otravný, ale co by člověk nevytrpěl. 😀 😀

suzik161
2. črc 2014

@bubulina1983 My jsme taky dávali ICSI a kultivaci. To víš, že se tam to správné vajičko najde!! Mě tam musí tentokrát taky najít nějaká hezká a silná embrya. ještě by to chtělo kluky 😀

@debeee Já měla taky Crinone, když neměli Utroš a mě osobně ten Crinone nepomohl. Neudržel mi MS a tím pádem bylo po těhotenství. Když jsem to říkala Śkurlovi, tak se smál a pokyvoval hlavou. Tentokrát mám zásoby utroše 😀 Jinak gratuluji k srdíčku!!

bubulina1983
2. črc 2014

@debee + @suzik161 + @elisc - no to jsem ještě neslyšela o tomto gelu, já měla vždy utrouše, kromě těchto krabiček mám ještě nasyslíno z minulých IUI, tak doufám že mi to bude stačit! 🙂 já bych raději zase holčičku, ale nakonec to bude fuk, hlavně že to bude zdravé!!!!!
No jsem na Škurlu zvědavá, akorát jsem se s ním párkrát potkala mezi dveřma, jinak jsem u něj ještě nebyla, ale tak v této době, tam kde jsme, mě je asi jedno "na koho ty nohy roztáhnu" 😀

debeee
2. črc 2014

@suzik161 Tak to u mě naprosto spolehlivě zabral. V sobotu jsem byla na ET a hned týden na to jsem měla podle kalendáře dostat MS a nedostala.Na každého hold platí něco jiného. Dneska se mě Kučera ptal jestli chci pokračovat s gelem nebo jestli chci utrouš. Vybrala jsem si gel ten si zavádím jen jednou denně 😀 😀 😀

@bubulina1983 Počkej na ET 😀 😀 Jsem si připadala jak v průchoďáku. A stejně, mě když dělal Kučera odběr, tak už jsem byla skoro v limbu než přišel 😀 😀

bubulina1983
2. črc 2014

@debeee - no na IUI,sem tam taky mela vždycky tak 3-4 lidi,ale asi ti to pak uz neprijde,a oni do tech ruznejch otvoru cuci kazdej den,tak jim je to asi taky fuk 😀 no divala sem se,ze ma v pátek dost narvano v sesite,tak me nekdy mezi snidani a svačinou udělá😀

debeee
2. črc 2014

@bubulina1983 No máš recht 😀 😀 Tak hlavně ať ti to udělá pořádně 😀

ivekr
autor
3. črc 2014

@bubulina1983 ahojiky tak na patek a pak neděli drzim pesticky. Jinak me vcera odpol volali z Brna ze mam v patek přijet. Ze neco z té plodové vody neodpovida ult,tak mi budou delat ult zda se to zpravilo :( tak se taakk bojim ze dnes od půl 5nespim. V pondělí jsem byla tady na poradne,ma dr.ma dovcu a zastupující me odbyla,vůbec se nepodivala co jsem chtěla. Řekla mi at si počkám na Brno kam jsem měla jit az 21.7. Ale jak včera volali,tak mam naklusat zitra na 19hod,ještě 2dny nervu chjoo.ten jeden prcek nas teda děsí holky....a doktorka tady je pěkná kr.... Říkám ji jak se nervim,jestli se podívá,zda je vyvoj lepsi a ona se tim nebude zdržovat, si mam pockat na brno.ze ja na ty doktory mam převážně smůlu.....

luca16
3. črc 2014

@ivekr Bude to v pořádku, neboj. Jeden prcek je pozadu a tak tam dělá doktorům ve výsledcích zmatky. Je to bojovníček. Už jen tím, že se udržel, věřím, že vás nenechá ve štychu. Na dr. se vykašli a buď ráda, že jedeš do toho Brna, kde jsou odborníci. Tam se o vás postarají se vší péčí. Budu na vás myslet a čekat zprávu, jak to dopadlo. Hlavně klid, nervama prckovi nepomůžeš a sobě taky ne 😉

bubulina1983
3. črc 2014

@ivekr - ahoj Iví, nebooooj se, jak píše luca, já si osobně taky myslím, že je to tím že je každej jinak starej, tak mají na oddělení novinkus se kterou se ještě třeba nesetkali a jsou z toho vykulený 🙂 ale neboj bude jistě všechno v pořádku ! Každopádně se nám ozvi, budeme ti držet pěstičky, aby bylo vše jak má, uklidni se hlavně ano, alespoň trochu 😉 a z doktorky si nic nedělej, někteří lidi jsou všichni debilové 😀
@luca16 - a jak ty maminko se máš? co nového, jak ti dupou králíci, co nevolnosti, a těhu plány? do práce ještě chodíš?

luca16
3. črc 2014

@bubulina1983 Ahojky, mám se docela fajn. Jsem teď doma. Nezvracela jsem, jen bylo zle a docela dost mě bolel podbřišek. Dlouho spím, pravidelně jím a hlavně žádný stres. Uvidím, jak dopadne ten utz 25. a jestli se do práce vrátím nebo ne. Všechno má své pro a proti. Každopádně zatím nic nehledám ani nenakupuju. Dokud mě ten prcek nezačne kopat do žeber tak si snad ani pořádně neuvědomím, že jsem těhotná. Přijde mi, že si to vsugerovávám místo toho, abychom tomu začla věřit. Je to divné, že 😒

bubulina1983
3. črc 2014

@luca16 - tak to je dobře, že nějak extra netrpíš, někdy to bývá v začátcích dot náročný! já jsem také pro být doma ze začátku, pěkně v klídku, žádný stres a fofry, nejhorší jsou první 3 měsíce, pak se tam klidně na chvilku může vrátit když bude vše OK, no je to takový zvláštní si po takové době uvědomit, že ti vlastně v bříšku roste nový život, po tolika letech těšení se a doufání, se s tím pak tak nějak člověk těžko smiřuje, je to spíš myslím šok a zdá se ti to divný, ale neboj se určitě takový pocity nemáš sama! když do toho někdo vlítne ani neví, tak si to ani neuvědomuje neřeší to a bere to jako samozřejmost, ale my, holt co to máme těžký, o to hůř to pak snášíme. Tak se pak hlavně nezapomeň nahlásit, jak jste dopadli!! Dívala jsem se jak krášně pleteš, to je vše tvá tvorba? to děláš teď jak si doma? si moc šikovná, návody bereš na tom mimibazaru? že bych si třeb taky potom něco spíchla 🙂

luca16
3. črc 2014

@bubulina1983 Určitě se ozvu, jak rosteme a jestli jestli jsme zdraví. Snad si to uvědomím dřív, třeba po screeningu, až poprvé uslyším srdíčko. Snad manžela pustí z práce a půjde se mnou. Je to moje opora, která mě uklidňuje, že je vše v pořádku a že budeme mít krásné miminko.
To co vidíš v blogu je všechno moje tvorba. Jednu dobu jsem se hodně nudila a hlavně se to kolem nás nějak rozrodilo, tak jsem všem posílala dárečky 🙂 Teď už pletu jen vyjímečně. Naposledy to byly žluté bačkůrky pro oboje rodiče jako oznámení těhotenství. Dostali to v dárkovém balení a chvíli jim trvalo tomu uvěřit, hlavně mému tátovi. Udělali jsme jim radost🙂 Jsem ale začátečník, svetříky třeba plést neumím. Ale naštěstí jich budu mít od mojí mamky až až... Návody mám z mimibazaru. Jsou tam moc šikové dívčiny a hlavně píšou ty návody tak, že to pochopí každý 😀 Taky pleteš? To budou tvoje děti taky oblečené od hlavy až k patě v pleteném, co 😉 Už si dělej zásabu, protože za 14 dní už budeš taky nějaké ty bačkůrky pro rodiče potřebovat 😉

bubulina1983
3. črc 2014

@luca16 - to víš že bude vše v pořáadku a na nic jiného nemysli !!! moc pěkná práce, si šikulka, taky jsem dřív pletla, háčkovala apod. ale teď na to nebyl čas, tak se k tomu třeba vrátím...no to jsem zvědavá co bude za 14 dní, ale musím si říkat že ti určitě dopadne !!

luca16
3. črc 2014

@bubulina1983 Děkujiii. I na tebe to štěstíčko čeká. Je to opravdu neuvěřitelný pocit, když uvidíš ty //. Budu ti moooooc držet palce. A pořád si opakuj, vyjde to, vyjde to, vyjde to... Nám to pomohlo 😉

unkarka
3. črc 2014

@ivekr ahojky myslím na tebe a každému prckovi jedno srdíčko.neboj se vše bude dobré a ty mamino hlavně klid.

bubulina1983
4. črc 2014

Ahoj děvčátka,tak jsem doma dnes bylo OPU,jsem pekna nosnice,snesla jsem 19 vajec,ale jestli budou co k čemu si mám zavolat zitra ráno v 8.narkozu sem prezila,zatím nic moc neboli,akorát se mi chce spát..tak snad z te sklizne neco bude,zase se ozvu,krasny vikend přeji..

debeee
4. črc 2014

@bubulina1983 Vždyť říkám, že by si mohla zásobovat Kaufland 😀 😀

elisc
4. črc 2014

@bubulina1983 No teda, tichá závist 😀
To je dobře, že i narkóza dopadla dobře, bylo to rychlé, viď? A jaký byl Škurla?
Dneska hezky odpočívej a užij si pěkný víkend. Držím palce, aby se Vám co nejvíc vajíček oplodnilo.

ivekr
autor
4. črc 2014

@unkarka moc dekuju, frcime tam na 19hod,tak po 17vyrázime,to akorát přijde manzel z práce. Ted si schrupnu, jsem nejaka nervozni,tak aby ten cas utikal a oak dam vedet.

@bubulina1983 juujj tak uz to mas za sebou,toto uteklo a pr.tyden přibude dalsi tehulka 🙂 drzim pěstí. Pořádně si odpocin a zitra dej vedet,kolik bude bojovníků

bubulina1983
4. črc 2014

@debeee - no ještě se uvidí jestli tam bude mezi něma nějaké zlaté které bude mít alespoň 20 karátů 😀
@elisc - stimulace se vyvedla, říkal mi dnes Rybář, že máme pěkně nastartováno, akorát přítel měl nějaký horší spermio - morfolog., že nejlepší je mít tak 15% my jsmě měli kolem 7, a hranice je 4, takže snad tam něco z toho vybere, zítra tam jsou jen chviličku prej, tak přesně v 8 musím volat, neboj se taky budeš mít sklizeň, říkal mi právě o tom, že když jich moc nezbyde třeba jen to jedno takže ho vkládájí dřív neř až za 5 dnů, protože je mu v děloze líp než u nich někde ve futrále. Ty u zákroku jsem Škurlu ani nezaregistrovala, sestra mi píchla nějakýho panáka na uvítanou 🙂 ale pak za mnou přišel, a ptal se jestli mám napsaný utroš nebo crinone, a říkal kolik zavádět a popřál mi hodně štěstí.
@ivekr - neboj se Iví nic, dopadne to všechno dobře, uvidíš, technika není všemocná! ozvi se nám potom jak jste dopadli, ano?

unkarka
4. črc 2014

@bubulina1983 teda to je urodička tak zítra jen samé dobré zpravičky 😉
@ivekr tak co zlato doufám že jsou jen samé dobré zprávy.

suzik161
4. črc 2014

@bubulina1983 Krásná úroda, v tom bude určitě ten správný bojovníček 😀

Ahoj holky, dneska jsem si udělala relax den 😀 tchýně si dělá rekvalifikační kurz na pedikúru. Tak jsme k ní dnes s manželem jeli, než udělala manželovi nohy, tak jsem si skákla do solárka, pak k ní na pedikúru a nakonec jsem byla na lymfo masáži. Skvělý den 😀 Jak na tom jste vy???

ivekr
autor
5. črc 2014

Ahoj holky, tak jsme včera dojeli domu v 21 hod a ja s takovou migrénou,ze v 1 rano,kdy mi neslo ani lezet,sedet jsem myslela,ze pojedu na pohotovost at me nejak uspi.no pak jsem nejak zazrakem usnula a ted je to lepsi,ale nic moc.
Jinak holky,ult dopadl dobre,jsou to 2kluci,k vyvoji doslo a je porad o tyden mladsi.jenze výsledky te plod.vody jak mely byt včera nejsou.prý na nich pořád pracuji.ale myslím si,ze kecaj.oni se desne lekli,ze přehodili ty vody a omylem delali toho chlapečka místo udajne holky,kterou delat meli. Doktor během ult rekl, uf,je to kluk,tak chybu jsme neudelali....nicmene na vysledcich genetiky stale pracujeme. Ani mi nerekli,kdy jako budou,tak furt koukam na net ale o vikendu asi nebudou... No holky,jeden velkej bordel a nervy. Tak když ult je uz ok,tak doufám ze i ten zbytek bude.
Jinak mimca uz jsou děsně velký 🙂, je to v tom brisku sama noha ruka.prcci se porad mlatili,kopali.ani na chvíli se nezastavili.az si rikam,ze tam meli nejak malo mista.nahnanuty na sobe,oddělený jen tou "blanou" a kop do druhyho...no ti az vylezou musi bejt sama modrina :D. Ale zvlastni,ze je ještě necítím, protoze jako videt je je fakt bomba. jinak zakaz dovolena,mam byt doma a polehavat (ach jooo) a povídá ten brucoun (asi jak mel bobky ze udelali chybu a kvůli tomu jsem narychlo musela jet) to je s nimi vidte?ještě se nenarodili a uz takto zlobi.tak snad špatné mate vybrano....holky no doufam,ze už az do konce to bude ok a nepotká nas ke konci zase neco bekaneho.

bubulina1983
5. črc 2014

@debee + @elisc + @suzik161 + @unkarka + @ivekr + @luca16 - snad vás zu mám všechny 🙂 tak jsem před chvilkou holky mluvila s Dr.Rybářem a stav je následující: z 19 odebraných - 13 zralých - 11 se podařilo oplodnit, z toho 2 jsou prvo-jádra 9 roste, zítra po 10 si májm zase zavolat, tak nám držte pěstičky!
@ivekr - to si měla z toho stresu a z nevyspání tu migrenu, snad už ti dnes bude líp, nejhorší je že na to nic nemůžeš viď..no mají v tom teda pěknej bordel, takže nakonec nic novýho nezjistili co bys sama nevěděla, že..a ženou tě tam jak nadmutou kozu, tak až ty výsledky milostvě budou mít, tak za to všechno co sis s nima vynervačili budou určitě všechny na 120% 😀 no jo kluci, to budou fotbalisti a už začínají 😀 😀

andreee86
5. črc 2014

Ahojky, po dlouhé době vás zase zdravím. A jak koukám, jsou tu pěkné změny.
@bubulina1983 - ty bláho, ty už jsi po OPU? To je něco, jak to utíká, najednou to nabralo takovou rychlost. Ale gratuluji k úžasnému počtu vajíček, no, snad všechno dobře dopadne a za chvíli se budeš moci pochlubit testem s //. A kdy bys měla jít na transfer? A to už pak asi zůstaneš doma a do práce se vracet nebudeš, viď? Musíš se hodně šetřit a hodně odpočívat.
@ivekr - to je hrozné, ty doktoři. Ale hlavně, že je všechno v pořádku a určitě už bude až dokonce.
@debeee @luca16 @ivekr - a co vy holky, už přemýšlíte o jménech? 😉

debeee
5. črc 2014

@ivekr Včera jsem na tebe moc myslela a jsem moooc ráda, že jsou kluci v pořádku a takhle čilí 😀 😀
Budeš mít po narození asi veselo 😀 😀

@bubulina1983 Šikulka, bude z tebe matka pluku 😀

debeee
5. črc 2014

@andreee86 To víš že joo, kluka máme jasného, po tatínkovi Vít. Ale s holčičím je to těžší 😀 😀 Nějak se nemůžu rozmyslet 😀 Mám 3 faforitky - Ema, Amálka nebo Sofie. Jsme hrozně zvědaví co to bude, u manžela jsou samí kluci a u nás je to půl na půl 😀