Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

lentikalena
5. bře 2015

@lenkas26 Ahoj Lení,nezoufej a nestrácej naději.Podlě mě je ještě brzo.Já měla dvě čárky ještě o dva dny déle.

terezmachy
6. bře 2015

Ahoj všem, loni v létě jsem podstoupila ivf a ket v Sanusu neúspěšně, podle toho co pisete jste byly o všem dobře informovány, já ten pocit nemám, chodila jsem k dr.Kučerovi, když jsem měla první ET tak měl dovolenou a zastupoval ho dr.Škurla, od něho jsem se nedozvěděla nic, od puberty trpim dost na zanety, dr.Kučera mi řekl že s tím že nemůžu otěhotnět nemá nic společného myslím že má, jedině vyšetřeni co mi udělaly byl ultrazvuk a genetiku, embrya byla prý naprosto perfektní, tak tedy nechápu proč to nevyšlo, co čtu tak jste podstoupily jěště jiná vyšetření, po tom co jsme zaplatili 30 tisic, màm řekl že máme zkusit imunologii, to se snad mělo řešit než mi vkladali embryo,moje doktorka mě automaticky poslala do CAR aniž by řešila že může být problém ve mě,mám trochu pocit že z nás byly vytaženy peníze nic víc, mějte se hezky a všechny se držte

suzik161
6. bře 2015

@terezmachy Já jsem se ptala Škurly, proč neposílají hned. On mi řekl, že většinou je problém v tom začátku, že se tam spermie nedostanou. A že tyhle vyšetření jsou drahá a nemůžou je dělat dřív, jak po jednom pokusu. Osobně si myslím, že imunologii by měli dělat všude automaticky, většinou je problém v ní. Tam by ti určitě řekli víc ohledně těch zánětů, moc se mi líbilo v IMUNII v Praze.
Hodně štěstí v dalším snažení!!

debeee
6. bře 2015

Ahoj holky, já chodila k dr Kučerovi a ten mi řekl na rovinu, že první IVF je víceméně pokus jak tělo zareaguje. Pokud se nezadaří začne se teprve řešit kde by mohl být další problém. Před prvním IVF jsme absolvovaly to co většina - spermio, genetiku a laparku. Řekl nám pokud se první nezadaří, budeme řešit další vyšetření. naštěstí jsme nemusely, ale myslím, že je to standartní postup. Kamarádka chodila v Olmiku do CARu a tam je to teprve tahárna peněz. Zaplatili daleko víc než my v Sanusu a kdyby neměli rozum stálo by je to daleko víc, nutili je tam do věcí, které nebylo potřeba jen aby z nich vytahali prachy. No zlatej Sanus. A přístup v Sanusu je taky lepší než jinde. Co vím tak v Olmiku i v Brně si Vás přehazují jak horký brambor, doktor co má zrovna volný ruce se Vámi zabývá. V Sanusu máte jednoho, který je informovaný o Vašem stavu a zná Vás. Než jsme šli do IVF, zjišťovala jsem si jak to kde chodí a individuální přístup, který je v Sanusu byl pro mě rozhodující. Představa že roztahuju nohy pokaždé před někým jiným byla nemyslitelná 😉

bubulina1983
6. bře 2015

Ahoj holky, ještě reaguji viz diskuze výše... já teda nemám zkušenost s ostatními cary, ale věřila bych tomu co píše @debeee, čím větší centrum tím víc peněz vás to stojí. My jsme volili Jihkavu proto, že byla nejblíž a že měla dost pozitivních ohlasů. S Dr. Kučerou jsem byla maximálně spokojená, někdy se to může zdát jako tahání peněz z vás ale jsou asi určité postupy a postupnou vylučovací metoudou se zjišťuje co danému páru chybí nebo přebejvá. POkud se už rozhodnote jít do jakéhokoliv centra, tak musíte počítat s tím že to stát pětikorunu nebude. V našem případě byla imuno před IVF, z důvodu mých alergií, předpokládám, protože Kučera mi řekl hned že to vypadá že budu mít sklon k nějakým imuno problémům. My jsme zase např. nepodstoupili genetiku, takže je to asi dost individuální....

lentikalena
6. bře 2015

Ahoj holky prosím vás o radu.V těhu průkazce je vyšetření praktickým lékařem.Kdy se to má podstoupit a co to a jaké vyšetření to obnáší.Děkuji za info 😉

debeee
6. bře 2015

@lentikalena Mě změřila tlak a udělala EEG jinak nic.

bubulina1983
6. bře 2015

@lentikalena - no mě taky vzala krev, dostala sem razítko, popřála mi hodně štěstí a šla sem, někdy v průběhu těhotenství když tam nebude moc chcípáků, a nebo se objednej já přišla na konkrétní hodinu a za 10 min.sem byla venku..

lentikalena
6. bře 2015

Tak vám holky děkuji 🙂

suzik161
6. bře 2015

@lentikalena mě řekla, ať přijdu až budu chtít a uvidím, že tam nikdo není 🙂 změřila mi tlak, poslechla, koukala do krku. Chtěla vidět i nohy,kvůli útokům, pak si všimla, že mám kopačky, tak to nechala být 🙂 jinak snad nic jiného 🙂 šla jsem k zubaři, byla jsem objednaná a viděla jsem, že tam nikdo není, tak jsem tam zaskočila 🙂

zwalsh
7. bře 2015

@lenkas26 ahoj Leni myslím na tebe jak se máš? Ne testovala jsi dnes? Ozvi se holka zlatá.

lenkas26
7. bře 2015

@zwalsh Ahojky testovala jsme v pátek a nic.v podbřišku mě furt pobolívá tak čekám kdy to dostanu ☹ asi se to zase nepovedlo.

pipinka
7. bře 2015

@lenkas26 nevěš hlavu, určitě to vyjde, u někoho to trvá více dní než se to ukáže.hlavně to nevzdávej a věř že tam někde schovaný je. 🙂 jinak se šetři a odpočívej, žádnou námahu a uvidíš že za pár dní tam dvě čárky budou 😉

lenkas26
7. bře 2015

@pipinka no já jdu už v pondělí na krev tak už v to moc nedoufám.No uvidíme ještě to zkusim zejtra jestli se tam neukáže aspoň dušík tak dík za podporu pa

zwalsh
8. bře 2015

@lenkas26 Leni držím moc palečky.

pipinka
8. bře 2015

@lenkas26 třeba to jen na testu není vidět a v krvi to bude, uvidíš 🙂 držím moc palečky

lenkas26
8. bře 2015

@pipinka děkuju zejtra vám kolem poledne napíšu jak jsem dopadla

lentikalena
9. bře 2015

@lenkas26 Moc držím palečky.Myslím na tebe 😉

suzik161
9. bře 2015

@lenkas26 Držím palce, moc!!!!

lenkas26
9. bře 2015

Dik holky za chvíli vyrážíme tak držte pěsti pa

suzik161
9. bře 2015

@lentikalena Ahoj mamčo, tak jak se vám daří? Co ta cukrovka, je na tebe dr hodná? Co kočárek 😀 ?
Malá už o sobě dává pěkně znát, příští týden nás čeká v Sanusu 4D utz, už se tam za nimi těším 😀 jinak asi pomalinku polehounku začnu něco nakupovat. Ve středu musím za kamarádkou, kvůli té komodě a přebalováku, abych to měla vůbec kam dávat 😀 Je to neskutečné, jak to letí, na malou se těším den ode dne víc. Pohyby nejsou úplně zřetelné, jelikož mám placentu na přední straně, ale občas mě fakt kopne a to se přehlédnout nedá 😀 😀

suzik161
9. bře 2015

@debeee a co ty s prckem? Už jste se spolu srovnali 🙂

debeee
9. bře 2015

@suzik161 Pořad bojujeme, hlavně s kojením, prdikama a usinanim. Přes den to člověk nějak vydrží, ale v noci dost psycho. Kojime tak na 3x někdy i hodinu a pul, pak další 2 hodiny uspavam, s manželem nevyspali no hrůza. Doufám, ze se to zlepší, jen nevím kdy. 😒

suzik161
9. bře 2015

@debeee to se určitě srovná, kamarádka to má taky tak. Než připraví kloboučky, pak hodinu a půl kojí. Jinak je to štěstí, ne??

bubulina1983
9. bře 2015

@debeee - ahoj Dený, koukám že ti dává malej pěkně zabrat, zkoušela si masážní olejíček na bříško /amálka nebo větříček se to jmenuje) já mám od saloosu jemný dětský olej s fenyklem a kmínem a zkus masáž bříška nebo polštářek se třešňovýma peckama, nevím teda jestli to zabírá jsou to jen informace posbírané. s kojením nevím, zkus nějakou paní (laktační poradkyni) třeba ti poradí, jak správně nebo tak, my tady na kurzu máme kontakt na paní co ti s kojením poradí a dojede i domů, ale nevím jak u vás. Šátek nemáš, prej se v něm dobře uspává, nebo zamotat pevně do zavinovačky..? opravdu jen zkouším radit, sama si teprve vyzkouším jestli vůbec něco z toho funguje 😀 drž se....

zwalsh
9. bře 2015

@debeee Neboj to se vse upravi ty 3 mesice nez se zladite jsou tezke. Hlavne nosit maleho na tele kdyby to byly prdiky a hezky spat kdyz on spi. Moc drzim palecky aby bylo vse jak ma byt.

lenkas26
9. bře 2015

Tak holky hcg 0.bohužel dostali jsme žádanku na genetiku a na imuno do Prahy.

pipinka
9. bře 2015

@lenkas26 je mi to moc líto ☹ udělej si něčím radost, zasloužíš si to

zwalsh
9. bře 2015

@lenkas26 oh, zlaticko je mi to moc lito. Ale koukala jsem jak jsi mladounka neboj verim ze az se udelaji nejaka vysetreni tak se to povede. Moc na tebe myslim. Pa

lentikalena
9. bře 2015

@lenkas26 Tak to mi je moc líto ☹ ,ale nezoufej,teď ti udělají nějaké vyšetření a povedese to.