Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

veervit
10. dub 2016

@kacka49 u nás taky špatny spermiogram a na genetiku nás taky neposlali. Ale teď mame výsledky a genetika ok..

andreee86
10. dub 2016

@anickaa87 A k jakému Dr. chodíš? Já nevím, mně řekl, že to není třeba a že se další vyšetření provádí až pokud se nepovede IVF.

andreee86
10. dub 2016

@veva1211 ty bláho, to nevím, o tom jsem nikdy neslyšela. A na jaké stránky jsi se dívala? Přímo na tu imunol. v Praze? Ty tam právě mají uvedeno, že berou i bez doporučení... No u nás je to tak nějak nastejno, vidím na manželovi, že ho to trápí, ale nic neříká, tak raději také mlčím. Ale nevím, jestli je to tak správné.

andreee86
10. dub 2016

@kacka49 Už si to moc nepamatuji, ale vy jste si nechali udělat vyšetření DNA fragmentace spermií? Nebo proč jste se rozhodli pro PICSI?

kacka49
10. dub 2016

@andreee86 ne, ne, žádné vyšetření ... manžel mě pokaždé špatný spermiogram, tak nám po OPU embryolog říkal, že by bylo lepší PISCI kvůli těm špatným spermiím, ale že nás nechce do ničeho nutit ... shodně jsme oba řekli, že chceme radši PISCI ... I proto si myslím, že metody řeší až po OPU (byť po narkóze) kvůli tomu, jaké jsou spermie a možná i folikuly ... 😉

veva1211
10. dub 2016

@andreee86 Ja si myslim ze je lepsi davat city najevo...Ale zase kdyz to beru podle me situace tak asi je lepsi byt ticho☹.Ja jsem to nehledala podival se na stranky manzel a ten mi rekl ze bez zadanky se tam lze objednat ale zaplatis si mam za to kolem 6.000 jestli si dobre pamatuji.A jak se citis?

missuttka
10. dub 2016

@andreee86 holky moje,ja sem budu muset chodit se slovníkem 😀 co je zkratka PISCI? Dekuji

veervit
10. dub 2016

@missuttka nic si z toho nedělej, já si ze začátku připadala jak blázen, taky jsem nevěděla co je co. PICSI je metoda výběru spermií určených pro ICSI. Vyberou úplně zralé spermie a těmi oplodní vajíčka.

kacka49
10. dub 2016

@missuttka neboj, za chvilku to budeš mít taky v malíku 😉

missuttka
10. dub 2016

@veervit
@kacka49 dekuji 🙂 clovek se uci. V lednu jsem ani nevedela co jsou car a jake metody. kdyz se to clovicka netyka,tak to nehleda..

kacka49
10. dub 2016

@missuttka já o PISCI slyšela prvně od embryologa po OPU (= odsátí folikul) a to bylo ještě po narkóze, až doma jsem pak googlila ... ale on nám to hezky vysvětlil, že v našem případě by to bylo vhodnější 😉

missuttka
10. dub 2016

@kacka49 myslela jsem ze to delaji jako samozdrejmost. Ze se vyberou ty nej a tema to oplodni. Hm,tak nic. Tak to nas bude cekat taky 🙂

kacka49
10. dub 2016

@missuttka ona je tahle metoda dražší cca o 3000 nebo o 3500, takže se vás musí zeptat ... 😉

missuttka
10. dub 2016

@kacka49 zrovna tuhle se me nekdo ptal kam pojedem na dovcu. tak jsem si v duchu rikala ze penize za dovcu investujeme do sanusu 😉 vse si pisu do sesitku,jsem zvedava na jakou castku ve finale vylezeme.

andreee86
10. dub 2016

@kacka49 ahoj Kačí, tak já jsem dneska začala krvácet... Tak nějak nevím, jestli je to ještě normální, takhle deset dní po revizi ☹ zítra půjdu za svou gynekoložkou, tak uvidím, co mi řekne

kacka49
10. dub 2016

@andreee86 a vyloženě krvácíš nebo špiníš? Já ještě včera trošku špinila ... a to je to 17 dní po revizi ... Třeba se ta děloha fakt jen čistí, ale raději si dojdi 😉

andreee86
10. dub 2016

@kacka49 no já už fakt nevím, co je normální... Do dneška jsem tak ještě lehce špinila a večer jsem začala krvácet, ale fakt hodně a silně, trvalo to tak čtvrt hodiny a pak už zase dobré.

kacka49
10. dub 2016

@andreee86 já bych asi radši zítra cinkla i Škurlovi ... Uvidíš ... nebyla to jen sraženina? U mě šla se sraženinou i krev ... Ale rozumím Ti, mě to taky překvapilo, že se tak dlouho čistím ...

andreee86
10. dub 2016

@kacka49 asi mu raději taky cinknu. Jistota je jistota. Každopádně mě to vyděsilo pěkně, už jsem s něčím takovým nepočítala. No, právě že jen staženina to nebyla. Krvácela jsem dost, v podstatě mi nestačila jedna vložka za tu čtvrt hodinu a staženiny tam byly také. Nejdříve jsem přemýšlela, jestli to nebylo tím, že jsem odpoledne z auta nesla počítač a dvě lahve s pitím a desky s účetnictvím, ale nesla jsem to tak deset metrů a zas nějak extrémně těžké to nebylo, tak snad je to blbost, že bych si to způsobila tímhle.

kacka49
10. dub 2016

@andreee86 jsem se vyděsila, žes nesla pevný PC, ale asi notes, viď? No uvidíš, co Ti zítra řeknou, určitě Tě některý z nich bude chtít vidět, tak držím pěsti ... Ať to zkontrolují 😉

andreee86
10. dub 2016

@kacka49 🙂 jj, noťas, teď jsem se u toho pobavila. Zítra dám vědět, jak dopadnu.

veervit
11. dub 2016

@andreee86 ahoj, tak jak jsi dopadla???

andreee86
11. dub 2016

@kacka49
@veervit ahoj holky, tak Škurlovi jsem nakonec nevolala, byla jsem u své Dr., tak mi říkala, že to vypadá pěkně, že je to i pěkně vyčištěné, akorát že mám dělohu nějak obráceně nebo co, a že se špatně čistí, takže je možné, že se mi tam vždycky nahromadí krev a pak to jednorázově odejde. A že je to také hormonální změnou, jak mi prudce klesá hCG. Mám přijít ještě na konci dubna na krev, aby byla jistota, že hCG kleslo a opravdu nic nezůstalo

kacka49
11. dub 2016

@andreee86 tak to je fajn 😉, mně taky hcg klesá pomaleji, tak zítra jdu na krev i na ultrazvuk ... snad tam už ta cysta nebude 😉

andreee86
11. dub 2016

@kacka49 držím palce, ať to dobře dopadne, snad už se ta cysta vstřebala.

kacka49
11. dub 2016

@andreee86 no uvidíme, hlavně se chci Škurly poptat, jak dlouho čekat po té revizi s dalším pokusem ... jsem zvědavá, co mi řekne 😉. A děkuji 😉

andreee86
11. dub 2016

@kacka49 mně říkal dva měsíce, když jsem tam byla na kontrole a dnes mi doktorka říkala, ať počkáme alespoň tři, ať má děloha šanci se zregenerovat. Ale mně to stejně dřív nevyjde, než budu mít všechny výsledky pohromadě je polovina června. Taky říkala, že až dojde první MS, ať mě to nepřekvapí, že může být silnější, delší a bolestivá.

anickaa87
11. dub 2016

@andreee86 ke Kučerovi... Asi kazdej doktor to resi jinak.. A ke komu chodis ty?

kacka49
11. dub 2016

@andreee86 no právě mě říkal doktor - můj gynekolog, že do půl roku po revizi je 50% šance na další potrat, ale pak z něj vypadlo, že některé ženy i 2 roky po revizi potratí ... si fakt vyber, moc nám to neulehčují ☹

kacka49
12. dub 2016

Ahoj, tak jsme dostali nakonec taky žádanku na genetiku a imunologii - aby jsme prý měli jistotu. Jinak už je vše v pořádku. Ptala jsem se ho na ten názor mého gynekologa ... říkal, že to záleží na nás, ale že se nikdy dostatečně neprokázalo, že by to mělo vliv. Jen prý když žena otěhotní do těch tří měsíců po revizi, tak je větší pravděpodobnost, že se bude dříve otevírat. Byl dneska úplně v pohodě a vysmátý, zodpověděl mi všechno, důkladně vysvětlil, takže jsem odcházela s úsměvem na tváři 😉. Jinak Andrý @andreee86 mi dnes říkal, že bychom další pokus mohli zahájit někdy v polovině či na konci června ... Dva cykly nechat proběhnout a třetí už bysme mohli jít na to 😉. Kdy jste objednaní na genetiku a kdy na imunologii? Volala jsem na obojí, ale nikdo to nikde nebere ...