Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
9. kvě 2013

@samanta001 - to víš na netu najdeš vše co potřebuješ 🙂, termín s výsledky na Immunii v Praze se nám posouvá na 28.5. takže čekání na ortel se zkracuje, tak uvidíme..
Jinak když tento měsíc nic, což předpokládám, jedu na první odběry krve někdy 2.DC a začínáme totéž, co vy už máte holky za sebou.
@ivekr - nesmutni, bude líp uvidíš ! nebo alespoň já si to pořád říkám..
@beruska1003 - v těhotenství je to u některých případů běžné, jen to nesmí být čerstvá krev a nemělo by tě bolet bříško, ale doporučuji taky konzultaci s dr, přece jenom jste na to mimi čekali 🙂

samanta001
9. kvě 2013

@bubulina1983 a z jakaého důvodu vás vlastně na tu imunii posílalya co přesně se tam zjišťuje? My před dvěma lety ani teď nic takového nepodstupovaly.

beruska1003
9. kvě 2013

@bubulina1983 doktor ma dovolenou.bude tam až v pondělí...tak nevím jestli mám zajit na pohotovost

bubulina1983
10. kvě 2013

@samanta001 - no doktor říkal, že se to běžně nedělá hned na začátku, ale já jsem alergik, skoro na všechno 🙂 3. rok už podruhé chodím na vakcíny, tak říkal, že je tam zdvižený prst, tak že radši to pojmeme ze širšího hlediska.
imunologické vyšetření páru spočívá v tom, že ti z krve zjišťují ruzné protilátky, já nevím co všechno, těm zkratkám vůbec nerozumím, no nejdůležitější výsledek pro nás bude ten jestli partnerovy spermie nemají nějaký receptor, který by bránil vniknutí do vajíčka a popř. u mě zda-li můj imun. systém nelikviduje partnerovy spermie, no věda jako blázen... tak uvidíme co zjistí..
@beruska1003 - záleží na tobě, jak se ti to pozdává, jestli je to jenom občas, a jenom trošku, tak bych počkala do PO, pokud se ti to zdá podezřelé radši si zajdi - ostatně podle mě na pohotovosti stejně s tebou asi nic dělat nebudou, leda by tě poslali k jinému gynekologovi..sestra tam není? že byses zeptala?

samanta001
10. kvě 2013

@beruska1003 to tam nemá tvůj dr. ani záskok? Zkusila bych zavolat a zeptat se. A nebo pro klid duše bych tam asi na pohotovost zajela, určitě na tebe někdo mrkne.
@bubulina1983 tak to je dobře, že to budete mít už za sebou a budou vědět z čeho vycházet. Je smutný, když člověk podstoupí marný pokusy a nakonec se zjistí, že se tomu mohlo předejít.

beruska1003
10. kvě 2013

@bubulina1983
@samanta001 dnes jsem byla u doktora,všechno v pořadku,7ttplus3...tak už jsem klidná 🙂

samanta001
12. kvě 2013

@beruska1003 tak to jsi udělala dobře, že jsi šla. Hned byl asi víked veselejší 😉

beruska1003
13. kvě 2013

@samanta001 jj byl 🙂

bubulina1983
15. kvě 2013

Ahoj holky, tak já zase nic, zítra 2.dc jedu na krev do JI a začíná nám "hon" za miminkem ☹

ivekr
autor
20. kvě 2013

@bubulina1983 tak to mě mrzí, já jdu na ult do JI 31.5. a pak čekačka na MS - ta by měla být 2.6. a začnu zase stimulovat folíky injekcema a čeká nás druhé IUI. Tak držím pěstičky, uvidíš, jak to šíleně uteče a najednou budete mít vše za sebou. Já v lednu nastoupila do Jihlavy a najednou mě čeká druhý pokus, děsně to letí 🙂

bubulina1983
21. kvě 2013

@ivekr - njn, už si zvykám, že mě na konci měsíce nemůže nic překvapit ☹ v pondělí 27.5. jedu na další krev 13.dc a UTZ, přítel asi jede se mnou, pak konzultace a hodnoceí výsledku s dr.kučerou - budeme se domlouvat co dál. v úterý 28.5. nás čekají výsledky Imuna v Praze, tak sem zvědavá.
V neděli jsem byla u známého, dělá masáže (na otěhotnění prý pomáhají masáže nohou) a projížděl mi reflexní body na nohou, tak mi zjistil horší žlučník, slinivku, vaječníky a vejcovody, tak si tyto body teď mám 3x denně 15-20 zmačknout, aby mozek dostal signál že má začít tyto orgány vyživovat. Dle jeho info, mám omezit mléčné výrobky ( do teď jsme pila každý den kakao a jedla dost jogurtů) nepít kávu s mlékem a nejíst gumový medvídky - ty nejím.. Že prej mléko a to hlavně pasterizované obsahuje mnoho látek, které v organismu vytvářejí hlen. Jde hlavně o kasein a mucin -tyto látky se v těle usazují u některých žen v reprodukčních orgánech. Dál mi naordinoval 3x denně kontryhelový čaj na pročištění, tak jsem byla na bylinkách 🙂 tak uvidíme, zkusit se má všechno, lepší než se narvat hormonama, což mě stejně asi čeká.... tak jsem se chtěla podělit o info, kdyby to chtěl někdo zkusit..

samanta001
21. kvě 2013

Ahoj, tak já byla včera v sanusu. Vše bylo v pořádku, dostala jsem rozpis léků a hurá na KET. To je asi poprvé co se těším na ms, aby už se mohlo začít něco dít 🙂

@bubulina1983 jak píšeš, zkusit se má všechno. Takže pokud to nepomůže určitě to neuškodí. Jinak držím pěsti ať to čekání na miminko dlouho netrvá...

@ivekr tobě držím pěsti ať už je druhé IUI úspěšné...

bubulina1983
27. kvě 2013

Ahoj holky, tak se s vámi podělím o info z dnešní návštěvy v Jihlavě. Obě krve prý dobré, vše v normě, UTZ taky dobrý-na jedné straně se chystá k ovulaci, folík prý cca 20mm, dostala sem injekci na vyvolání ovu, a zvolili jsme zatím gaučovou metodu 🙂 na místi UIU. Mám blbou pojišťovnu - nejhorší co může být - bývalá Metal Aliance, tudíž můžeme pouze UIU v přirozeném cyklu bez hormonů.Tak jsme odjeli s radou se zítra a pozítří snažit doma. Zítra jedeme na výsledky imunologického vyšetření, tak dám pak vědět.
A jak pokračujete vy? něco nového?

samanta001
27. kvě 2013

@bubulina1983 s těma pojišťovnama to je pěkně blbý, nechápu proč to neproplácí každá ale pouze VZP, já pojišťovnu naštěstí měnit nemusela. Ty jí budeš měnit:? Tak přeji hodně štěstí ať to domácí snažení k něčemu je. Tak hlavně, že máš krev i utz v pořádku to je dobrý začátek 😉 . Já stále čekám na ms, abych mohla začít brát léky a připravovat se na KET, ale jak na potvoru ms nikde ☹ už jí čekám od čtvrtka a to jí mám vždy pravidelně, asi je to tím, že na to člověk tak čeká no 😒

bubulina1983
29. kvě 2013

@samanta001 - změnu pojišťovny už mám vyřízenou -půjdu k VZP, lze pouze 1x ročně vždy do 30.6. ale pojištěná u nich budu až od 1.1.2014 - na prd no..včera výsledky v imunnii dopadly jakš takš, mohlo být hůř. mám zvýšené % Nk buněk - rozmezí je od 2-10% já mám 23% to jsou buňky imunit.systému, které působí v děloze proti zahnízdění opl.vajíčka.Dr říkala, že to není zase tolik aby to nešlo přírodně, ale napsala mi pregnyzol, ale mě se zatím do těch hormonů moc nechce, tak uvidíme tento měsíc. Aha, tak to už bude týden zpoždění a není možné že se vám to povedlo? asi ne,viď, to jsou vždy takové plané naděje. Všem bych to strašně přála, je to hrozný, čekání, plánovaný snažení, stimulování, prášky, injekce, vyšetření, taková honba za pokladem..

samanta001
29. kvě 2013

@bubulina1983 až od 1.1.? Tak to je teda pěkně na prd ☹ takže budete čekat do té doby? Ono taky není na škodu, když na něco přišly, lepší vědět o nějakým problému a začít ho řešit. Než kdyby člověk nevěděl kde je chyyba a výsledek se nedostavovoval žádnej. No 20.5. jsem byla na utz tak by mi asi dr. něco řekl, ale já už si planý naděje nedělám jsem realista 🙂 takže stále čekám, ale už mám takový pocit, že to přijde 😉 Honba za pokladem... to je moc pěkné a výstižné přirovnání 🙂 🙂

vercastehnova
29. kvě 2013

ahoj holky,vezmete me do klubu 🙂

bubulina1983
30. kvě 2013

@vercastehnova - ahojky vitej mezi nama, ja jsem tu taky chvilku, ale kdyz budes potrebovat poradit klidne se zeptej, urcite ti nektera z nas poradi.. a copak vas trapi pri honbe za pokladem 🙂 ?

bubulina1983
30. kvě 2013

@samanta001 - nebudeme čekat, ale tím pádem pro mě připadá v úvahu u mé pojišťovny do 1.1. pouze IUI v přirozeném cyklu, bez hormonální stimulace a nebo přímo umělé oplodnění, prej tam nějaký zákroky který se dají dělat různými způsoby tato pojišťovna neřeší a berou to jako vyčerpaný pokus, tak nevím..No teď uvidíme jak to dopadne tento měsíc, jinak k DR. Kučerovi jsem objednaná 12.6. to je na konci cyklu - odvézt výsledky z Immunie, domluvit se na ten prednisol a další pokus a nebo na potvrzení těhotenského testu.. držím pěstičky 🙂

vercastehnova
30. kvě 2013

@bubulina1983 presne tak 2 roky se snazime o mimi a nic. doktor me porad cpal Utrogestanem a Glostylbegytem-bez vysledku. sla jsem k jinymu doktorovi ten odeslal chlapa na spermiogram a bohuzel vysel uplne na dve veci... zacali jsme chodit do Sanusu k dr Kucerovi ten nas jeste odeslal na genetiku ta je nastesti v poradku a zitra jedeme do Sanusu domluvit se co bude dal. Prosim te mohla by si mi vysvetlit jak je to s tema pojistovnama? Jak jsem to tak procitala tak jsem se celkem zarazila.

samanta001
30. kvě 2013

@vercastehnova vítej... tohle u těch dr. nechápu proč cpou ženskou hormonama místo toho, aby poslaly chlapa na spermiogram, ten přece tělu neublíží jako hormony, které byli ve vašem případě taky k ničemu... 😒 Tak hlavně, aby jsi byla v pořádku ty. U chlapa se určitě nějaké šikovné spermie najdou. Pravděpodobnost, že by byli úplně nepoužitelné je malá. U nás je taky spermiogram nic moc a i přesto už mám doma skoro dvouletého chlapa 😉 Jak je to s pojišťovnama nevím já mám VZP a ta "hradí" pět pokusů IVF a 3 IUI, pokud se nic nezměnilo...

vercastehnova
30. kvě 2013

@samanta001 ani mi o tom nemluv zurila jsem jako no ani to nechci rikat.... ja uz mam za sebou odber krve 3 den MS a 10 den cyklu a chvalabohu je vse v poradku 🙂 aspon neco... no ja jsem u byvale Metal Aliance,tak jsem zvedava jak to bude a nebude. Nam rekli ze u nas asi bude hned IVF. Zitra tam jedu tak snad budu chytrejsi 🙂 ale uz ted z toho mam hlavu jak patraci balon

ivekr
autor
30. kvě 2013

Ahoj holky, tak jsem tu dlouho nebyla. Snažila jsem se trochu vypnout hlavičku, nemyslet na to a malinko to tu omezit, ale zvědavost, jak se máte a co nového je veliká 😀 . Jenak já měla jet zítra na ult 27DC zda nemám cystu a 2.6. čekám MS, tak jsem měla nafasovat menopur a začít stimulaci na druhé IUI. Jenže pojišŤovna zatím neposlala potvrzení, bez kterého mi nedají ty léky. Takže už ani nečekám, že by to do zítra ráno přišlo. Tak sestra říkala, že v tom případě to musíme odložit na další cykuls (tzn. že mi 2 cykly utečkou a další bude až v červenci ☹ ) Ale je zajímavé, že tento cyklus (který potvrdil, že se IUI nezadařilo) si mě nepozvali na ult v době ovu, zda bez léků folík vyrostl! Vlastně od zákroku IUI jsem s doktorem nemluvila, jen se sestrou, která mi právě řekla, že posílá tu žádost a před MS mám přijít na ult (pojišťovna se ale nestihne vyjádřit).....takže zase až na konci dalšího cyklu. No příjde mi divné, že prostě nejdu na ult, i když nemám lék...........chápete 😀

ivekr
autor
30. kvě 2013

@vercastehnova
@samanta001
@bubulina1983
Jé holky, já vás zapomněla označit 🙂 a jak je holky? a @varcastehnova vítej 🙂

ivekr
autor
30. kvě 2013

holky, tak ta pojišťovna došla, právě jsem tam volala a je to tam, takže zítra ult 😀 juchůů zázraky se dějí 😀

vercastehnova
30. kvě 2013

@ivekr diky za prijeti 🙂

samanta001
30. kvě 2013

@ivekr no vidíš tak to je super, že to nakonec přišlo. Pokud teď čekáš ms tak si tě na utz jak je to s vajíčkama pozvou až po ní, jak budeš reagovat na léky... No a pak by jsme mohly jít na zákrok tak podobně ty na IUI a já KET.
@vercastehnova no my byli ještě 2x na IUI, ale byla to ztráta času a pak IVF s dlouhým protokolem. A z toho máme syna. Teď už nám IUI ani nenabízely a šly jsme rovnou do IVF jako tenkrát, ale výsledek bohužel žádnej ☹ Tak nás čeká premiéra s KET. Doufám, že to tentokrát vyjde, protože víc pokusů na KET už nemáme a pojišťovna nám už "hradí" pouze jeden pokus IVF. Ještě se nás totiž týkají stará pravidla kdy proplácela jen tři pokusy. Metal Alianc to má myslím i @bubulina1983, tak budete mít stejný problém, asi tě taky nemine změna pojišťovny. 😒

vercastehnova
30. kvě 2013

@samanta001 ze zmeny pojistovny nadsena vubec nejsem-zase dalsi vyrizovani ach jo 😒 . budu drzet pesti at vam to vyjde

bubulina1983
30. kvě 2013

@vercastehnova - no my chodime taky k DR. Kučerovi a ten mi říkal že prý poj. 205 nerozlišuje IUI bez hormonalni stimulace a s ní, ale jsem z toho taky jelen, teď jsem volala na pojišťovnu a chtěla jsem po paní abymi to zjistila podrobně, kolik pokusů a jakým způsobem máme nárok hrazený pojišťovnou, tak ti to pak povím, ju? pokud ale budeš chtít změnit pojišťovnu tak máš šanci pouze do 30.6.2013 a pojištěná budeš u nové pojišťovny až od 1.1.2014, dřív to šlo 2x za rok, ale je to nově jenom 1x, což je dost na prd, protože musíš dobu čekat než tě převedou ☹( No tak to si koukám taky taková snažilka jako my tady, já jsem se o tom sice se svou gynekoložkou radila, co a jak, ale ambulantní léčbu formou praní se hormonama jsem podstoupit nehodlala - nevím jestli ti ten utro a Glosty dával gynekolog nebo na klinice, ale pokud tvůj gynekolog, tak protože oni ti nic jinýho neudělá, co se týká odborné péče...

bubulina1983
30. kvě 2013

tak holky prd, teď mi ženská volala a na pojišťovně mi neřeknou nic, protože to neví, prej se mám zeptat v centru kam chodíme 🙂 super služby že jo...?!!