Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

lenik33
5. bře 2016

@veva1211 O podrobnějším spermiogramu nám řekl dr. Kučera hned po prvním neúspěšném IUI, protože jsme nevěděli příčinu toho, proč se mimi nedaří. Manžovi vyšel základní spermiogram dobře, já měla všechna vyšetření taky OK (pravidelná MS, pravidelná ovulace a uvolňování vajíčka, hladina hormonů v normě jen trochu nižší množství žlutého tělíska). Po druhém neúspěšném IUI jsme už o tom vyšetření dost silně uvažovali a když jsme měli jet na 3. IUI, tak v Jihlavě nešel proud a 3. IUI se nekonalo. Tak jsme si řekli, že než promrhat další měsíc jen tak, tak že si ten podrobnější spermiogram zaplatíme, což se ukázalo jako dobrý rozhodnutí, protože díky výsledkům jsme věděli, že další IUI ani klasické IVF nemají smysl a zaměřili jsme se rovnou na PICSI... Vyšetření probíhá formou klasického odběru a pak vzorek posílají z Jihlavy někam do Prahy na analýzu. Výsledky byly myslím asi za 14 dní... Za PICSI jsem byla ve finále vděčná. Měli jsme jistotu, že všechna vajíčka byla napíchnutá spermiemi, která mají dobrý genetický kód a mají tím pádem šanci se začít normálně dělit. Z 8 odsátých vajíček, bylo 6 oplodněno, 5 došlo fáze blastocysty - jednoho prďolku už mám v bříšku a 4 další na nás v Jihlavě čekají. Takže za mě rozhodně PICSI ano 😉.

veva1211
5. bře 2016

@lenik33 ja jdu na 3.IUI a nam se to nevede..Tak me zarazilo ze nam dr.nenabidl toto reseni...Ja jsem taky po vsech strankach zdrava...tak me od tebe toto dost zarazilo...☹jinak me ceka IVF

lenik33
5. bře 2016

@veva1211 Je pravda, že my jsme od něj dost sondovali, jaká všechna vyšetření se nechají provést, aby se zjistila příčina, proč to nejde. Chtěli jsme mít co nejvíc info než bychom šli do IVF (protože tomu jsme se chtěli, asi jako všichni, samozřejmě vyhnout). Imuno se dělá až po prvním IVF, takže ten podrobnější spermiogram byl takovým posledním vyšetřením v rozumným finančních relacích, které lze podstoupit před IVF.

veva1211
5. bře 2016

@lenik33 jo to mas pravdu, toto by me ani nenapadlo se zeptat.Clovek si rekne ze mudri ti reknou vsechno.To aby se fakt kazdy otevrel knizku a zacal studovat priciny.Uz vite co budete cekat🙂

lenik33
5. bře 2016

@veva1211 Ty chodíš ke Škurlovi, ne? Ten, co tady tak holky psaly moc hovorný není, když se nezeptáš... Taky jsi psala, že teď půjdeš na injekce kvůli problémům s uvolňováním vajíček, tak třeba vám to nenabídnul, protože si myslí, že až se srovná to uvolňování, tak by to mohlo stačit a mohlo by to vyjít 😉 ... Jinak čekáme holčičku 🙂 (teda doufám, že se na utz nesekli, protože už mám nakoupeno dost věcí v růžové, tak mi to snad za tři týdny na dalším utz potvrdí 😀 )

cucito
6. bře 2016

@lenik33 ahoj, dnes jsem po punkci a po porade s embryolozkou jsme si dali klasiku-ISCI a PK. Mela jsem cca 10-15folikul,ale jen 6vajíček,takze trochu zklamani...

kacka49
6. bře 2016

@cucito chtěla jsem psát, jak se cítíš a jak jste se rozhodli 😉. Říkám, že u každého je to jinak a oni fakt dobře poradí 😉, je to přeci i jejich reklama, kolik miminek se díky nim narodí 😉, tak držím pěsti 😉

veva1211
6. bře 2016

@lenik33 jujda tak to si rada vid?I kdyby se sekli tak by byla hezka holcicka s trapeckem🙂.No ja uz druhou navstevu u nej nemela ovulku tak si od zitrka budu pichat medrol.Tak doufam ze to dovedu a nesekne to se mnou😀.

veva1211
6. bře 2016

@lenik33 jo a chodim ke Skurlovi.

lenik33
6. bře 2016

@cucito Tak držím palce, ať se začnou hezky dělit 😉. Jinak si myslím, že by snad nic špatného neporadili, jak píše @kacka49 : počet narozených dětí je jejich vizitka 🙂 .

lenik33
6. bře 2016

@veva1211 Určitě to zvládneš 😉 ... každý, kdo si zvládne píchnout injekci sám, má můj obdiv 🙂... na holčičku se samozřejmě moc těšíme. Sice manžel (asi jako každý chlap) toužil po klukovi, ale myslím, že pro všechny páry, co si prošly asistovanou reprodukcí, je pohlaví miminka až druhořadou záležitostí 😉.

cucito
6. bře 2016

@kacka49 moc děkuji! Strašně mě bolí břicho,hodně piju, tak snad to vše povede k úspěšnému konci. Embryolozka nám říkala, že ISCI a PK už je dnes klasika, že se to dělá běžně.. Prý až při opakovaném pokusu či problémech se spermiogramem přistupují k dalším metodám. Teď ještě aby do pátku něco přežilo...

veva1211
6. bře 2016

@lenik33 Ano je to sumak.Hlavni je ze se to povedlo!A budete mit krasnou zdravou holcicku!

veva1211
6. bře 2016

@cucito Drz se!Si silna!Drzim pesti!

kacka49
6. bře 2016

@cucito tak hlavně odpočívej, po té narkóze je to potřeba 😉. Břicho mě bolelo taky, hlavně ten pravý vaječník, kde jich bylo hodně. Tak nám to řekli hned, že spermie opět nic moc ... Navrhl nám obě metody se slovy, že z nás nechce tahat peníze, ale že by doporučil v našem případě PISCI. Byli jsme na prvním IVF, tak jsem zase tolik korunky neřešili a já to chtěla mít konečně vše za sebou, protože mě to psychicky vyčerpávalo ... Tak držím pěsti, ať se zadaří ... 6 je krásný počet 😉. To vám vyjdou i mrazáčky 😉, Hlavně se šetři 😉

luist
6. bře 2016

Holky měla jste to některá tak že na krev po ET jdete dřív než je termín MS? takže to nemusím asi dělat ani tehutest dřív že? Jeste když mame 3deňáčka...co myslíte?

kacka49
6. bře 2016

@luist to je otázka ... já Ti asi moc neporadím ... ale testík bych asi zkusila ... já si ho zkusila po 9- ti dnech a nic a 11. den už tam byla slabá čárka ... a 14. den na krev ... kolikátý den jdeš na krev?

luist
6. bře 2016

@kacka49 normal 14 den a mš mám mít až 3 dny po

cucito
6. bře 2016

@veva1211 Děkuji moc za slova podpory, budou teď potřeba...

cucito
6. bře 2016

@kacka49 Už je to má 7. narkóza díky předcházejícím operacím... Mám v sobě cca 6 litrů čaje, syrovátky a proteinového nápoje (manžel chodí do posilovny), už je to trochu lepší, zítra jdu do práce - nebo to mám alespoň v plánu, pokud se nebudu cítit, jsem doma. Nám řekla embryoložka že spermiogram je dobrý, že by ISCI a PK měly stačit... Čekala jsem více vajíček, tak 10. Říkala, že 2/3 se průměrně vyvinou v embrya, takže bychom mohli počítat se 4 embryi - to by mrazáčci byli 🙂 Doufám, že ale nebudou potřeba, že to vyjde napoprvé - asi jsem naivní, ale už mi po těch letech dochází síly...

veervit
6. bře 2016

@cucito Určitě nebudou mrazáčci potřeba! Podívej, jaký je tady nyní úspěch a ty v něm budeš 100% pokračovat!! Ty jo, tak to se pořádně prolíváš, ale mě to strašně pomahalo, teda do té doby, než jsem šla na záchod.. Ale určitě je to lepší se prolít. Taky jsem nevěděla, jestli budu moct jít druhý den do práce a úplně v pohodě 😉 Hlavu vzhůru, mysli pozitivně! 😉

cucito
6. bře 2016

@veervit Největší úspěšnost je na jaře - příroda to tak zařídila, takže máme dobré podmínky. V průběhu dne se u mě střídaly nálady - že to vyjde, že to nevyjde...Ale tím si asi tady prošla každá z nás...Normálně vypiju cca 3-4litry, takže 6 pro mě není tolik - jen manžel chudák pořád běhá do kuchyně. Teď mi dělá mléčný koktejl, zlatíčko 🙂 Určitě je mi lépe, než odpoledne. Nejsem ale zvyklá ležet, takže už jsem celá rozlámaná...Děkuji za slova podpory!!!

veervit
6. bře 2016

@cucito Je úžasné pozorovat chlapi, jak se snaží. Ty jo, to ležíš den, co budeš dělat od pátku? 🙂 Ale co by jsme pro ty naše zlatíčka neudělali.

cucito
6. bře 2016

@veervit ležím půl dne a už nemůžu! Od pátku se chystám poctivě ležet 4 dny - ty jsou rozhodující, pak procházky, učit se (v červnu mám státnice), ale doma budu. V práci by na mě žáci něco "prskli" a pak bych si to vyčítala... Pár dní to beze mě v práci přežijí... Jojo, jen ať se snaží - v porovnání s tím, čím musíme procházet my, oni si jen odběhnou na pár minut do kabinky, tak ať teď funguje 😀

veervit
6. bře 2016

@cucito No jako učitelka bych taky byla radši doma. Těch bacilů je opravdu dost. Přesně tak, chvilka v kabince a jsou "vysmátí". My už to teda vozíme z domu. Manžel tam z toho byl úplně vyřízený. Takže máš pořádný domácí úkol na ležení, alespoň ti to bude utíkat.

cucito
6. bře 2016

@veervit Manžel nic neříkal, byl tam 3x na IUI, dnes počtvrté a snad naposledy. Dlouho jsem o tom přemýšlela, ale když už jsem se k tomu všemu rozhodla a podstoupila jsem to, 14 dní doma už zvládnu - snad 🙂

veervit
6. bře 2016

@cucito určitě to zvládneš! A ještě když se budeš učit, tak to bude utíkat samo! No manžel byl strašně nervózní a poprvé jsem tam čekala snad hodinu. Pak už jsme to vozili z domu a to je paráda. Od kud jezdíte vy??

veva1211
6. bře 2016

@cucito Uplne s tebou soucitim ale musime verit!!!!!Co mi musime vydrzet ale co bychom neudelali pro nase miminko😉

cucito
6. bře 2016

@veervit My to máme do Jihlavy cca 15 minut cesty, takže kousíček. Dnes tam byl manžel tak 10 minut - pochválila jsem ho 😀

veervit
6. bře 2016

@cucito tak take kousíček. No my jak byli na te imunologii, tak než jsem vyplnila papíry, tak byl manžel zpátky, tak jsem taky chválila. Přece jen si jich musíme vážit.