Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luist
20. bře 2016

@cucito my taky doufali s když to nevyšlo byli jsme jednoznačně rozhodli že jsem do 2IVF.. taky najde s sílu ale nepredbihej.třeba to bude dobrý dokud nekrvacis buď v klidu

cucito
20. bře 2016

@luist No, dnes 9. den a stále nic. Teď jsem rozhodnutá, že pokud to nevyjde, dám si chvilku pauzu. Za 2 měsíce mi je 30, takže bychom zkusili imunologii a pak si užiju léto (ještě předtím dokončím školu, to taky budou nervy) a pak se uvidí...Manžel samozřejmě chce, abych šla do dalšího pokusu, ale jemu se to lehce řekne...Jojo, zatím nekrvácím...

pavlina1976
20. bře 2016

@andreee86 Jj šestinedělí, ty jsi úplnej blázínek, že si nenecháš udělat tu uminulogii, nemusíš čekat až ti škurla dá požehnání! Normálně si zavolej do Imunie v Praze a objednej se! Vyplýtváš si další vajíčko a budeš muset jít do celého IVF znovu ☹ . Mě ta dr v té Imunii právě říkala, že když máme endometriozu, že je to vlastně permanenetní zánět a že to tělo se právě brání tím, že má zvýšené NK buňky - tedy obranyschopnost a ty právě ničí ta embryjka. Taky se mi vždy chytilo a pak nic....Také to může samozřejmě být špatnou kvalitou vajíček s tím ta endoška taky souvisí....Ale já bych bez imunologie už do ničeho nešla!!!!!!! Věř mi, mám to z vlastní zkušenosti, možná, že jsem mohla mít v bříšku vlastního drobečka a ne darovanýho, kdybych si tu imuno udělala už na začátku! Taky mi to tady holky radily a já jsem říkala to co ty.

pavlina1976
20. bře 2016

@cucito Ještě věř! Může být fakt brzo 😉 . Moc držím pěsti!

andreee86
20. bře 2016

@veva1211 a tak jsi mu něco řekla Škurlovi ohledně té hygieny? Já jsem si všimla, že neposouvá takovou tu papírovou podložku, když jdeš na vyšetření. A když jsem byla u Kučery, ten to udělal pokaždé. Takže když jdeš ke Škurlovi a vlezeš si na kozu, tak ležíš na té papírové podložce, na které někdo ležel před tebou!!!

andreee86
20. bře 2016

@pavlina1976 když to já jsem nevěděla, že to lze a můžu takhle Škurlu obejít. Tak to je jasná věc, že si to nechám udělat. V podstatě jsem to mohla mít už dávno, jak píšeš, jenže jsem si myslela, že budu muset mít svolení. Hned se příští týden po kontrole objednám. Nechám si udělat jak imunologii, tak genetiku. Už jsem se rozhodla. Na genetice jste byli také? Já jsem se dívala na stránky k Čutkovi do ČB, že taky nepotřebují mít doporučení. Stejně bych mohla na další vklad až za tři měsíce, tak alespoň budu mít všechny výsledky pohromadě.

andreee86
20. bře 2016

@cucito ještě bych to úplně nezavrhovala, jak citlivý máš test? Třeba zítra už tam nějaký dušík naskočí.

lenik33
20. bře 2016

@cucito Jestli nekrvácíš, tak je všechno tak, jak má být... Na testy se vykašli, jen se tím stresuješ 😉 .

andreee86
20. bře 2016

@kacka49 ahojky, tak jak bylo na horách? Už jste zpátky?

jirikova
20. bře 2016

@pavlina1976 máme před sebou první IVF (stimulace začne cca za měsíc) a chtěla bych taky vyrazit na imunologii, od svého lékaře se vyšetření před prvním pokusem nedočkám..stačí když do Imunie sama zavolám a s manželem nás objednám? Vezmou nás i bez doporučení a půjde to na pojišťovnu? A posledni otázka 😀 Stačí jen dvě návštěvy (první s odběry a druhá s výsledky)? Děkuji!

kacka49
20. bře 2016

@andreee86 Ahojky Andrejko, tak tady čtu, co se stalo ... Moc mě to mrzí ... Hory byly parádní 😉. Jen po tom, co tu čtu, se trošku děsím zítřejšího ultrazvuku ... zatím u mě žádná změna, žádné krvácení, ale vím, že to není výhra ... Uvidíme zítra. Tak se opatruj a písni, jak se máš 😉. Myslím na Tebe, poslední prdelka to dá s přehledem 😉

cucito
20. bře 2016

@pavlina1976 Moc díky za info ohledně endometriózy a imunologie - proč to neřeší rovnou? Fajn, pokud je člověk zdravý, půjde se na testy až po 1. IVF, ale pokud mám podezření na endometriózu - 2 doktoři si to myslí, Škurla ne, tak proč mě neposlali na imuno před IVF? Nevěděla jsem to, věřila jsem doktorům. Je smutné, že si to člověk musí zjistit sám - no jo, po imuno by se třeba povedl 1. pokus a tím by oni přišli o peníze díky dalšímu IVF...Jinak díky za podporu - občas mě břicho ještě bolí. Zítra zase zkusím test, na krev jdu ve čtvrtek...

cucito
20. bře 2016

@lenik33 Nene, nekrvácím, ani nešpiním... Já jsem prostě nevydržela, no. Když jsem na koníkovi četla ty diskuse a tam plno holek psalo, že už třeba 5./6.den měly ducha, tak jsem to taky chtěla zkusit...Pokud půjdu znovu, testy si kupovat nebudu a vydržím až do krve....

andreee86
20. bře 2016

@kacka49 už jsem se z toho oklepala, musím to brát tak jak to je a snažit se myslet opravdu pootivně, že to určitě jednou vyjde a dobře dopadne. Teď akorát nevím, jestli mám zítra volat do Sanusu nebo vydržet do středy, kdy mám jít na kontrolu. Na jednu stranu si říkám, že středa je za chvíli, ale na druhou stranu zase bych už nemusela brát ty léky a mohla bych je vysadit. Neboj se ničeho, dobře to dopadne, někdo už to tady musí rozseknout dobrými zprávami 😉 na kolikátou jdeš? Budu na tebe moc myslet a držet palce!

andreee86
20. bře 2016

@cucito přesně tak, nechápu to, když má člověk nějaké problémy měli by to řešit a ne čekat jestli se to náhodou povede. Podle mě kdo nemá problém, tomu se povede IUI, všechny ostatní by měli automaticky posílat na imuno.

pavlina1976
20. bře 2016

@andreee86 No genetiku máme taky, tam je vše OK 😉 . A na tu imunologii musíš do Prahy do Imunie 😉 . Bohužel je to vopruz, neb jsem tam jela pro to, aby mi nabrali krev a pak dom no, tak jsme vždy aspoň zajeli do Ikei 🙂. Ale stálo to za to! Je to specializovaná imunologie 🙂 . Na genetice jsme byli u Čutky.

kacka49
20. bře 2016

@andreee86 stejně to neovlivníme, viď? určitě to vyjde, neboj 😉. Tak tam zítra cinkni a uvidíš ... Teda já bych tam cinkla. Já jsem zjistila, že mě po Prednisonu pálí žáha ... a Utrogestan, to se taky těším, až se ho zbavím 😉. Jdu zítra na 11h, nebudu mít čas se stresovat, od rána mám v práci rušno, pak si jen odskočím do Sanusu a pak až do odpoledne zase rušno ... Písnu, uvidíme 😉. Děkuju!

pavlina1976
20. bře 2016

@jirikova Ahoj, jj zavolej tam, jde to na pojišťovnu 😉 . No dvě návštěvy nestačí pokud bude něco špatně....První náběry krve, a spermie od manžela. Potom pro výsledky, když nasadí léčbu, tak v 8tt další náběry a pak jsem byla ještě v 16tt. Pak jsem metypred přestala brát. Na odběry musíš osobně, pak pro výsledky si jen voláš s paní dr a ta ti upraví dávkování 🙂.

andreee86
20. bře 2016

@kacka49 pracuješ v Jihlavě? Držím palce, určitě dej vědět, budu na tebe moc myslet.

pavlina1976
20. bře 2016

@cucito Jj je to hnusnej byznys ☹ . No já měla endošku potvrzenou z laparo, a to mě čistili laparoskopicky dvakrát před IVF a nikdy, nikdo neřešil imunologii. Pak když mi to vysvětlila dr na imunologii, tak je to v podstatě logické 🙂 . Ale ty určitě budeš mít dobré zprávy a malinkej je zvrtanej 🙂

cucito
20. bře 2016

@pavlina1976 Kéž bys měla pravdu! Teď jsem si dávala horkou čokoládu a k tomu vysočinu - tak na mě manžel tak koukal - no, kéž by to byly velmi rané chutě 😉 Každopádně jsem moc ráda za souvislost mezi endometriózou, imuno a IVF...Příště už budu chytřejší...

kacka49
20. bře 2016

@andreee86 Ano, pracuji v Jihlavě 😉. Děkuji 😉, Ty dej zítra taky vědět, jestli budeš volat 😉

andreee86
20. bře 2016

@cucito tak to máš pravdu, ale je smutné, že si všechny informace musíme zjišťovat samy 😠

andreee86
20. bře 2016

@kacka49 tak to je dobré, že si můžeš takhle odskočit 😉 určitě se ozvu.

veva1211
20. bře 2016

@pavlina1976 delaji i imuno v c.b.?Nebo se musi do Prahy...?

andreee86
20. bře 2016

@veva1211 já myslím že musíš do Prahy. Ale tobě teď určitě vyjde IUI, budeš mít dvojčata 😉

veva1211
20. bře 2016

@andreee86 nerekla me to doslo az kdyz mi Kucera delal IUI.Tak jsem se koukala.Jinak podle zvuku jsem usoudila ze to delaji sestry jak mas ten papir pod zadnici.Priste vem na to jed ze se ozvu(tohle by zdravotnik nemel dopustit)!A je mi jedno jak to veme nebo jak se bude tvarit!!!

andreee86
20. bře 2016

@veva1211 no na ultrazvuku si myslím že ne, tam to minule měnil Kučera, když jsem byla u něj a u Škurli jsem si jednou všimla, že ten papír byl roztržený. To se mi párkrát stalo, že jak jsem lezla dolů, tak jsem ho roztrhla. A to bylo stejně. Takže Škurla to asi neposunuje a příště jestli to bude roztržené tak mu to řeknu, ať mi to posune.

veva1211
20. bře 2016

@andreee86 Ajo asi nevyjde.Dneska spinim (nejspis ovulace)..Ale asi bych chtela taky imuno a genetiku udelat nez bychom sli do 1.IVF.Kdyz ctu vase prispevky ta psychika na vsechno je ohromna.

veva1211
20. bře 2016

@andreee86 Aha tak to je pekny(tak to si pristi navstevu dam pozor) asi potrebuje zaskolit co se ucili o hygiene v 1.rocniku