Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

suzik161
7. dub 2015

@lentikalena ty jo!!! To je mazec! Tak hlavně, že jste pořídili! Super,tak už jsi připravena 🙂

unkarka
7. dub 2015

@bubulina1983 Adámek je ůžasnák.Povedl se vám.Ja do dalšího pokusu už nepujdu,Takže u mě je rozhodnuto.Ale takový je život.

bubulina1983
7. dub 2015

@zwalsh - ahojky, neztracej hlavu, to telo na to musi byt pripraveny, jinak se brani a dava nam signaly ze jeste neni cas, ale neboj se urcite ten spravny mesic prijde. A co se tyka cekani tak ja vim ze je to strasny, ubijeci, k uzoufani, ale proste ber to tak jak to je, nekdo otehotni behem jednoho klepnuti trenkama, a my smolarky holt musime vydrzet, ale neboj ten vysledek potom stoji za to, moc ti to preju a urcite se taky dockas vaseo vysneneho miminka, koukni na holky tady kolem, v peci sanusaku ti urcite pomuzou !!!!
@ivekr - ahoj Iví, no jo, tak už je bobek venku, musela sem mu trochu pomoct, tak sem ho lakala ven 1 den po terminu a ha, chtelo se mu 🙂 je sladkej jak cukrkandl, ale nejhodnejsi je kdyz spinka 😀 uz se tesim az bude trosku vetsi a vyrazime s kocarkem ven. A jak ty vasi "krakeni", jak rikas, jak se maji k svetu?? koukam nova fotka, jsou to krasny lumpici, a ja te obdivuju za to jak si to vsechno zvladla!!!
@unkarka - chapu te, proste nekdy uz clovek dospejek takovymu zaveru, ze uz dal nemuze a smiri se s tim co mu zivot pripravil, ale pokud ses takto rozhodla, urcite je to spravne, drzim moc pesticky at se ti dari v celem tvem zivote 😉

lentikalena
8. dub 2015

Tak dnes kontrola a velký UTC.Všechno je v pořádku,už máme 1,703kg.Já jsem tak štastná. 😀 😀 😀

bubulina1983
9. dub 2015

@lentikalena - skvělé zprávy Lení, tak se drž a ať ti malej pěkně roste, držím pěstičky !!!

zwalsh
10. dub 2015

@bubulina1983 moc děkuji samozřejmě že vím že není na to čas ale to podvědomí to je teda věc. Tak jsem objednala dovolenou. 🙂 abychom se potěšili a odpočali pojedeme s malou k Balatonu a termální mu jezeru Hevíz tolik o tom snímek že jsem to dnes zarezervovala, zatím co mi celá moje rodina spinká kolem já plánuji léto 🙂 děkuji za povzbuzení a držte se s mrňouskem 🙂

debeee
12. dub 2015

@bubulina1983 Holka Adámek je nádhernej. Užívej si co to jde, než se naděješ vyroste. Vítečkovi jsou 2 měsíce a já mám pořád pocit, že jsem včera rodila 😉

bubulina1983
13. dub 2015

@debeee - aahoj Deny,ty brdo uz,to letí jak blazen,tak to uz je s ním veselejsi,vid...na me asi dolehla trochu poporodni deprese,v noci se nevyspim,no tu hodinu mezi kojenim,přidělováním a uspavanim nepočítám.přes den taky nespím,bolí me zada,furt bych bulela,zivot je najednou vzhůru nohama,asi sem to necekala,spíš teda na to se asi pripravit neda.malej je zlaticko,spíš ja se musim hodit nějak do klidu..jinak me klepne

debeee
13. dub 2015

@bubulina1983 Neboj jsou to jen hormony, mě to kolem pátého týdne po porodu přešlo 😀 Měla jsem to samé. seděla jsem u postýlky a řvala a řvala a řvala. Měla jsem pocit, že nic nestíhám, že vypadám příšerně, ale pak se to srovnalo. Být tebou vezmu prcka ven když je hezky, mě to hodně pomohlo. Doma se na všechno vyprdni ono se to nepo*ere. A jestli máš někoho komu můžeš dát kočár třeba na 2 hoďky odpo ven tak mu ho vrzni a běž si lehnout. Já dávala malího manžovi odpo a šla si lehnout

debeee
13. dub 2015

@bubulina1983 Jinak malímu se ted třetí den tlačí zuby do dásní takže je fakt veselej. Slintá jak bernardýn, uplakanej a ruce kdyby mohl si narve do pusy obě 😀

suzik161
14. dub 2015

@bubulina1983
@debeee ahoj holky, pročítám jak s malýma bojujete, ale určitě se to upraví! Nnevím o čem mluvím, ale určitě ano. Strašně rychle to utíká!!
@lentikalena zrovna jsem ti šla psát, jak jsi dopadla na utz a najednou to vidím. Gratuluji, to je super, že je vše ok.máte i krásnou váhu!! Jen ten čas nějak rychle letí. Už budu muset začít něco dělat a kupovat 🙂

lentikalena
14. dub 2015

@suzik161 Ahoj Zuzi, no letí to jako blázen,já,už mám 58.dní do porodu a,už začínám mít nervy z porodu,ale říkám si zvládli to všichní zvládnu to taky.Tobě to taky pěkně utíká.A jak to probíhá u tebe?A váhu zhruba víš! 🙂

suzik161
14. dub 2015

@lentikalena jsme v pohodě, i když ta rychlost je závratná 🙂 váhu bych se měla dozvědět za 14 dní, na ko v 31tt. Někdo mi řekl, že porod je jediná bolest, při které na konci něco dostaneš! 🙂 těším se až naši malou uvidíme, nakonec jsme ten 3D utz zrušili, už se necháme překvapit 🙂 minulý týden jsem byla ráda, že se vůbec hnu, měla jsem skřípnutý nerv, ale kamarádka mi udělala taipy a pomohlo to 🙂

monika4350
14. dub 2015

Ahojky. Chodím do Sanusu od ledna.Chodím k dr. Kučerovi. ´Jsem s ním spokojená je úžasnej jako můj dr.Fiker. Dneska jsem byla na transferu, tak musíme počkat 14 dní, jestli se to podařilo. Jinak sestřičky jsou tam příjemné, divím se co tady čtu . tak přeji všem hodně štěstí a hlavně málo stresu. 🙂

lentikalena
14. dub 2015

@monika4350 Ahoj,vítám tě mezi náma. 🙂 Držím palečky,aby to dobře dopadlo.

bubulina1983
15. dub 2015

@monika4350 - ahojky budouci maminko 🙂 vitej mezi nami. Jj dr. Kucera je super taky jsem ho mela, moc dobre se s nim spolupracovalo, poradil, ochotnej, mohla ses na cokolic zeptat a vzdycky te dokazal podporit a usmat se na tebe. Tak ti moc drzim pesticky, a at je techto 14 dni tech nejkratsich ve tvem zivote 😀 a za 7 dní tady cekame vysledky testu 🙂)

monika4350
15. dub 2015

@lentikalena děkuji moc za podporu, pak dám vědět, tak se zatím mějte krásně. 🙂

monika4350
15. dub 2015

@bubulina1983 ahojky, děkuji moc za podporu a držím taky pěstičky a palečky ať to dobře dopadne, už máme taky nárok, mě už je 36 let, tak zatím ahoj. 🙂

debeee
19. dub 2015

@bubulina1983 Ahoj Jani, tak co jak se máte, jak bojujete?

lentikalena
20. dub 2015

Ahoj holky prosím Vás všechny o radu mám 52.dní do porodu a začali mi strašně otékat nohy, ☹ hlavně levá.Co je na to dobrý.Děkuji za vaše rady 😉

zwalsh
20. dub 2015

@lentikalena Ja to mela taky ale obe. Sprchovala jsem si stridave nohy teplou a studenou a nekdy jsem si hlavne v noci musela davat studene obklady na obe chodidla. Jen si kontroluj tlak jestli to neni vysoky tlak. Drzim palecky

lentikalena
20. dub 2015

@zwalsh Díky za radu 😉

debeee
20. dub 2015

@lentikalena Mě začaly otékat nohy po porodu, asi 14 dní jsem je měla jako konve

bubulina1983
20. dub 2015

@debeee - ahoj Dený, tak si představ že v pátek už nám bude 1 měsíc, letí to strašně, achjo uteče to jako voda a děti budou veliký ☹ Jinak se máme moc fajn, boulička se Adámkovi zmenšuje - homeopatika zabírají, akorat nas trapi ocicka, od 3.dne tam má nějakej zanet, davala sem opthalmoseptonex 10 dní, borovou vodou vytíráme, ted už máme týden antibiotika kapky ale pořád mu to teče, a když spinká tak mu to tam zaschne a nejde to umýt, jéé to je pak řev když mu to čistím, tak to vypadá že půjdeme na propláchnutí kanálků, auuu Jinak sem to psychicky nevydržela a po 3. týdnu jsem zavedla dudlík, myslela sem že to zvládneme bez něj ale pořád potřebuje tahat a já sem jen na střídačku vytahovala levou pravou a stejně nepil, tak sem dala dudel a je klid 🙂 A jak vy se máte jak vám Víteček roste, co zoubky už jsou venku?
Můžu se tě prosím zeptat, kdy jste malému zkoušeli zavádět nějaký režim? koupání, večerní krmení a ukládání ??jinak malej papá tak po 3 h. v noci někdy i po 4 hodinách, je to zlatíčko. Minulé utery sme byli na kontrole v poradne, tak mi za 14 dní přibral 400g tak že papá pěkně, jen aby mu to vydrželo.

bubulina1983
20. dub 2015

@lentikalena - ahoj Lení, no jo oteklý nohy to je boj, mě ještě ke konci otíkaly vždycky v noci ruce, brněly mi a mrtvěly a když sem se ptala doktorky co na to řekla mi že nic moc že to musím vydržet 🙂
Jinak se doporučuje a já užívala vit.B, když to máš hodně já vždy rábo oplachovala ledovou vodou a na nohy cevní cvičení-lehnisi na záda, zveni nohy nahoru a nastřídačku propínej špičky, pak špička - pata, a kroužky doleva do prava, až ti skoro jako začnou ty nohy brnět tak odpočnout dolů a ještě jednou ...no nevím zkus to..

debeee
21. dub 2015

@bubulina1983 To máte zlatíčko hodňoučký. Ani já si nemůžu ztěžovat. Je to takový malí smíšek a hroznej brepta.
Buď ráda, že ti tahá dudel a je klidný. Víteček dudel bojkotuje. Když už si ho vezme dudlá ho maximálně 2 minuty a vyflusne. O to máme horší uspávání, ale vcelku to zvládá i bez něj.
Režim zatím máme tak napůl. Přes den chodíme akorát pravidelně ven odpo. Jdeme kolem 3 aspoň do 5, aby vydržel do 7 vzhůru, v 7 obleču pyžamko, přebalím nakrmím zatáhnu žaluzky zavinu do mumie lehnu si s ním na postel a uspávám. Hrozně mu pomáhá, když ho otočím na bok. Maximálně do 10 minut je tuhej. Koupeme zatím co druhý den, ale od 4.měsíce začneme každý den. Jinak přes den ho nechávám usnout kdy se mu zachce, ale má to tak nějak pravidelně. Pokud nejdeme ven i dopo tak mi doma spí kolem 11 pak kolem 1 a kolem 3. Ale jsou to takový dvacetiminutovky 🙂
Zoubky nemá, asi se mu jen tlačily do dásní. Slintá pořád, ruce v puse taky furt, ale říkala švagrová, že takhle zkoumají. Nemůžu mu ani podat prst, hned s ním valí do pusy.
My jdeme na kontrolu dneska, jsem zvědavá kolik má otesánek. Někdy mám pocit, že ho slyším růst 😀

andreee86
21. dub 2015

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Když vám dávali doporučení v Sanusu ohledně laparoskopie, šly jste automaticky do nemocnice do Jihlavy? Já jsem chtěla po Škurlovi doporučení, protože vzhledem k celiakii můžu na IVF až v září, takže bych si mezitím došla na tu laparku. Chtěla jsem si dojít do nemocnice, která je pro mě blíž, ale řekl mi, že vyšetření provádí oni na oddělení. Ale já nechci do Jihlavy. Kde jste byly vy?

karkab
21. dub 2015

@andreee86 Ahoj, mě dali doporučení v Sanusu v Jihlavě také a na laparoskopii jsem byla v nemocnici v Havlíčkově Brodě, když mě přijímali, tak si mě tam i doktorka vyšetřila.

bubulina1983
21. dub 2015

@andreee86 - ahojky, já dostala doporučení od Kučery s tím, že si mám vybrat nemocnici jakou já chci, tak jsem také volila HavlBrod - a naprostá spokojenost. Mohla sem tady do Nového Města, ale s přístupem a dle info ostatních jsem si raději počkalaměsíc na Brod.

debeee
21. dub 2015

@andreee86 Mě poslal Kučera na laparku rovnou do HB, ale odstraňovali mi vejcovody. A jak psala Janča maximální spokojenost.