Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bobinecka111
18. říj 2016

@veervit a bylo ti po Ppuregonnu blbe mě totiz Hrozně bolí podbřišek a hhlava

veervit
18. říj 2016

@bobinecka111 já měla menopur, takže nepovím, ale rozhodně to nejsou dobré věci, takže si myslím, že to může být. Jinak v podbřišku mě bolelo a to se nediv, neb když se tam musí poskládat víc folikulů než je normálně, tak to tlačí 😉 Ale to je dobré znamení!!!

koudulinka
18. říj 2016

Ahoj holky, jdu se k vám přidat. Už 3 roky se snažíme s přítelem o miminko. Vloni v červnu jsme začli chodit do sanusu, udělali nám vyšetření a mě zjistili syndrom polycystických vaječníků. Přítel byl v pořádku. První krok, který mi pan doktor udělal bylo to, že mi prý chybí nějaký hormon, který umožňuje popraskání vajíček, takže mám přijít 10-12 den cyklu a udělá mi UZ a podle toho, zda mi poroste folikul, mi píchnou injekci s hormonem a zkusíme pohlavní styk. Udělali jsme vše co nám řekli, dostala jsem injekci a zkusili styk. Pak se prý uvidí co dál....Za měsíc MS nedorazila a já zjistila, že jsem těhotná..Po týdnu jsem se objednala ke svému gynekologovi na vyšetření, Ten mi těhotenství potvrdil a že mám přijít za 3 týdny na UZ...Po 3 týdnech mi na UZ zjistili, že se plod nevyvíjí takže jsem druhý den musela podstoupit potrat☹ bylo to šílené období, do toho jsem přišla o práci, takže šílené, musela jsem s dalšími pokusy chvíli počkat, takže jsme se konečně v červenci dokopali opět navštívit sanus. Pan doktro mi řekl, že testy znovu delat nebudou, ze mam zase jen prijit 10-12 den cyklu a ze mi udela uz, 12. den po UZ mi dal ssebou domu injekci s hormonem a ze si ji mam pichnout a zkouset 2dny pohl.styk a kdyz to nedostanu tak mam prijit na krev a kdyz jo tak zase 10-12den na UZ, co myslite...dostala jsem to takze zase na UZ, ale musela jsem tam jeste jednou az 14.den protoze 12.folikul nerostl ale ten 14. uz jo, takze zase injekce domu a zkouseni...a cekani..4dny zpozdeni, tyden boleni v podbrisku, jen vecer takove pichani, tak jsem si myslela ze uz snad?a dnes MS opet dorazila☹ja uz nevim co mam delat myslite ze se vyplati inseminace?nebo delaji rovnou IUI?poradte mi prosim, nevim s kym o tom mluvit, ale tady vite cim si prochazim...dekuji za podporu

verinka88hb
18. říj 2016

@koudulinka Ahoj, já do Sanusu chodím od května a být tebou, tak inseminaci rozhodně zkusím, nic to není, já mám za sebou 3 - sice neúspěšné, ale to je jiná věc. Pokud jsi otěhotněla přirozeně, nevidím důvod, proč by to pomocí IUI nemělo jít. 🙂

veervit
18. říj 2016

@koudulinka hele a další vyšetření ti nedoporučili? Genetika, imunologie? Kdyz se plod nevyvíjel, tak by mohl byt jen banální problém u tebe, ktery by třeba vyresil Medrol! Určitě iui zkuste! Když už, tak vse od zakladu! A hlavu vzhůru! Určitě se podaří!!

koudulinka
18. říj 2016

@verinka88hb ja vim ale ted 2x a nevyslo to ani jednou prirozene tak si prave rikam jestli nahodou mam pruchozi vajecniky nebo proc to nejde?

koudulinka
18. říj 2016

@veervit ne nedoporucili ze pry se to muze stat a ze to bylo asi zanetem nebo co. Asi to zkusime a uvidime co a jak je to uz unavujici

bobinecka111
18. říj 2016

@veervit po dnešní kontrole vše v pořádku dostala jsem další 3 dávky injekcí s v pátek znova na UT. Tak doufám že už dostanu termin

veervit
18. říj 2016

@koudulinka zkuste to! Tento pokus je to nejmenší😉

veervit
18. říj 2016

@bobinecka111 od kdy si pichas? A kolik máš folikulů?

anickaa87
18. říj 2016

@veva1211 v tom pripade bych byla v klidu pokud utz dopadl dobre tak dite je urcite zdrave 😉😉😉

lolila
19. říj 2016

Ahoj, dobré ráno...jsem moc ráda, že jsem se přidala do vaší skupiny, vůbec nevím, co mě čeká a vy jste tak zkušené, vaše rady mě částečně uklidňují, že věci, které se mi zdáli nemožné popisujete jako naprosto jednoduché, děkuji vám 🙂 . ...hlavní je ta naděje.
Prosím, co je to iui a co následuje? Děkuji moc

veva1211
19. říj 2016

@anickaa87 Anicko,já se tak bojím aby mi neodebirali plodovku.Nebojím se výkonu ale strašně toho abych nepotratila!!Tolik jsme tomu dali.Zitra mě čeká konzultace s lékařem z genetiky...já se domnívám že mi dělali tripl ale v žádance mám napsáno konzultace screening positivní.Tak si myslim že nic stejně nevymyslim ať přemýšlím o tom či čtu.

veva1211
19. říj 2016

@lolila ahoj IUI je inseminace.Asi 5-8DC jdeš na kontrolu zda ti uzravaji vajíčka když ne tak si budeš píchat hormony.Po té se dostavis s partnerem asi 12DC a provedou vám IUI.(Ty dny cyklu už si dobře nepamatuji☹ kdy jsem tam chodila)-ale každá reagujeme jinak

anickaa87
19. říj 2016

@veva1211 Veru ty se hlavne musis uklidnit a hlavne nepanikarit! Ja vim ze je tu riziko potratu ale to jeste neznamena ze u tebe to tak bude, kazde telo je jine a ja pevne verim ze miminko bude v poradku, moc na tebe myslim s drzim palce!
Ps: chapu dobre ze uz jsi byla na tripple a dr. te poslal na plodovku?

anickaa87
19. říj 2016

@veva1211 a za me ti muzu doporucit moc na netu necist, ja vim je to tezke ale zbytecne ti to prida na starostech 😉

lolila
20. říj 2016

@veva1211 aha, tak děkuji....myslím, že tady problém asi nebude. Otěhotněla jsem pokaždé bez problému, ale vždy na konci 2 měsíce jsem potratila, mimčo přestalo růst a konec ☹ . ...Dneska mám první konzultaci a taky pěkný nervy, co mi řeknou, co mě čeká. Co říkal pan Dr. Škurla, to bude nejspíš ta genetika a nebo krev, jelikož mám letos diagnostikovanou lehkou formu trombofílie, tak uvidím.

veva1211
20. říj 2016

@anickaa87 Ahojky,moc ti dekuju za podporu.Tak jsem byla na UTZ a z UTZ je miminko zdraví tak mi nabirali krev a i manželovi.Tak jsem jak ve svěrači z nervama jak to vyjde.Máš pravdu je lepší moc nečist.Ale moc tr se nedá.Jak se máš ty🙂?

veva1211
20. říj 2016

@lolila jak si dnes pochodila u dr.Škurly?

anickaa87
20. říj 2016

@veva1211 dopadne to dobre, uvidis ! Jinak ja se mam o mnohem lip, akorat zacinam mit depky z toho ze jeste necitim pohyby a mam pocit ze mi bricho moc neroste tak nevim zda diteti neco nechybi a ma se dobre, na pristi ko se musim dr.zeptat at me uklidni 🙂

andreee86
20. říj 2016

@karkab Ahojky, tak jak jsi dopadla? Od rána na tebe myslím! Doufám, že máš pro nás jen dobré zprávy! 😉

veva1211
20. říj 2016

@anickaa87 ty jo,to bych si hrozně moc přála!Já si myslim ze miminko si u tebe řekne co potřebuje 😉.A že je vše v naprostém pořádku.Jinak by ti doktor neco řekl.Už víte co to je?

anickaa87
20. říj 2016

@veva1211 pohlavi jeste nezname, snad se priste dozvim... A co ty a pohyby citis je?

evulinka10
20. říj 2016

@karkab Ahoj, tak jak jsi dopadla? 😉

veva1211
20. říj 2016

@anickaa87 ne ještě necítím.Ale doktorka mi povídala že už kope nožičkama 🙂.A ty citiš😉?

lolila
21. říj 2016
lolila
21. říj 2016

@lolila byla jsem tam až odpoledne, dal mi velkou naději, byl opravdu optimistický. Musíme teď na genetiku a imunoligii. Prosím tě, jak dlouho trvají výsledky z těch vyšetření? To čekání je vždycky děsný, děkuji za zeptání 😉

lolila
21. říj 2016

@veva1211 božínku, poslala jsem si odpověď sama sobě, prosím koukni na tuto konverzaci, ta patřila tobě 😉

veva1211
21. říj 2016

@lolila 🙂,je mi líto ale v tom ti nepomůžu ☹.Mám za to že na @andreee86 se můžeš obrátit že ta to podstoupila...

anickaa87
21. říj 2016

@veva1211 ja prave taky ne, ale na utz pekne kope 😀