Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luca16
17. dub 2014

@bubulina1983 Jestli se střídají, to bohužel taky nevím, ale klidně bych na to hupsla. Příroda je všemocná a pokud se má zadařit tak se zadaří 😉 Pokud na to tělo ještě není připravené, tak se nic neuchytí. Nebála bych se toho. A souhlasím s Ivekr, pár cyklů bych zkusila bez hormonů...

luca16
17. dub 2014

@ivekr Zas tak chmurně bych ten prosinec neviděla. Porod v zimě je lepší, protože nejsi unavená a zmožená z veder, pak jak říkáš, půl roku jakžtakž doma a na jaře můžete vyrazit bez problémů na vzduch skotačit🙂 A začátek prosince není tak hrozný, do vánoc daleko. Aspoň u nás se to vždy slavilo vše pořádně ještě před vánoci 😎
Stále tomu nemůžu uvěřit, že jsi těhotná 🙂 Holt na každou z nás to někde čeká a jen si na to musíme počkat.

ivekr
autor
17. dub 2014

ahoj holky, píšu rychle z práce, takže na tajňáka narychlo. Vrátila jsem se z ult.....a děsnej ŠOK holky, jsou tam miminka 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pane bože, to nemůžu zvládnout, to se mě přece nemůže stát, já holky nikdy nechtěla 2 naráz!!!!!!!!!! Jak je to možné? Dyť mě dr. tvrdily že neovuluju, manžel jen 5% sperma...a samo přirozeně dvojčata ...no pobrečela jsem si, a musím si na to zvyknout. Za 14 dní zase na kontrolu. Jedno mimisko je teda menší, takže nemusí ještě na 100% dopadnout. Ale prý, když se zadaří přirozeně, tak ať počítáme že to dopadne .Holky my máme tak úzký vchod do baráku, že tam nemůžu s kočárkem pro 2 zajet 😀 emoticon Božeeee, musím si na to zvyknout .....néééééééé 😀

bubulina1983
17. dub 2014

@ivekr - tý fole, nevím co říct, ty si z nás děláš den ode dne větší prdel 🙂))) no to fakt není možný, ty jo ono sem jim takovou dobu nedaří a teď rovnou všechno jedním vrzem, tak to se holka těš.... to bude záhul jako prase 🙂) ale je to nádherný, drž se ať tě neklpene, mě tady málem omejvali 🙂))))) supéééééééééérrrrrrr, nádheraaaaaaaaaaaaaaaaa

luca16
17. dub 2014

@ivekr Až mi vrhly slzy do očí. To je skvělýýýýýýý 😉 Buď ráda. Za tu dobu, co jste museli čekat, máš kráááásnou odměnu v podobě dvojčátek. Nemám slov 🙂

suzik161
17. dub 2014

@ivekr teda ty se s tím nemazlíš!!! Tak držím palce, aby vše bylo jak má. Neboj, určitě se dvojčata dají zvládnout 😉

ivekr
autor
17. dub 2014

@suzik161
@bubulina1983
@luca16
holky popravdě jsem to šíleně obulela..ale zatím negativně. Já prostě nikdy nechtěla dvojčátka. nemáme na to prostory, finance ☹ ...ale za chvíli je budu milovat, vím to...jen prostě momentálně, abych si užívala, že máme srdíčko..tak mě spíš převládá smutek z toho šoku....ale za chvíli si zvyknu a vemu to, že to tak je. jen 4 roky čekáme na jednu holčičku a teď dvojčata a ještě mi řeknou že 2 kluci a bude vymalováno 😀

unkarka
17. dub 2014

@ivekr jéééééééééééééé no pěknýýýýýý ještě nějakpu novinku pro nás máš 😀 😀 😀 ????Neboj to zvládnete.A budou to slečny 😉

unkarka
17. dub 2014

@bubulina1983 tak šup šup už jste na to hupsli????????Holky vy mě dneska fakt bavíte 😀

ivekr
autor
17. dub 2014

@unkarka no holky, umíte si představit, jak vás tu šokuju, jak ale dr. šokovala mě? 😀 já ani neměla radost, chuděra se musela cítit hrozně, místo jupí říkám: néé to nééé 😀 Zatím se z toho furt klepu, brrr

unkarka
17. dub 2014

@ivekr a co na to drahá polovička????

bubulina1983
17. dub 2014

@unkarka - ty si prdloušek viď 🙂 no já pořád nevím, dr. mi říkala že peci jen to byl zákrok sice ne do dělohy, tak mi říkala že s kondomem asi kvuli infekci, ale co když je to vejce zrovna tenhle měsíc napravo, tak promr... další měsíc dva.. ?

ivekr
autor
17. dub 2014

@bubulina1983 mě po laparo pustili domů a hned ten den jsme měli nakázáno sexovat.....hihi
@unkarka prvně šok... a teď je děsně šťastnej, a to nikdy nechtěl dvě děti 😀 . Prej to zvládneme prostě. Holky byteček máme tak prťavej, že se psem se tam mačkáme..a do toho nám asi přibudou 2 děti t yjo. Není absolutně kam dát 2 postýlky, prostě malá ložnička..prostě všechno prťavý 😀 ale nějak se hold poskládáme. Ale ještě to není vyhrané. To jedno bylo opravdu malinké...takže za 14 už bude jistota.

raniha
17. dub 2014

Po dlouhé době jsem se za vámi přišla podívat..jak vidím hodně se tu tváří vyměnilo 🙂 Abych podala info o sobě..po prvním neúspěšným IUI mě čekalo ještě celkem 5 ..vyzkoušeli na mě různé stimulace, hormony, injekce a tabletky..bohužel nic z toho nezabralo ☹ Dokonce jsem už aji jednou byla připravena na IVF ale jelikož mě doktor přehormonoval tak mi při odběru vajíček už žádný neodebral protože šechny popraskali, takže jsme to nakonec napsali na pojišťovnu jako IUI a já zaplatila narkozu (proč si zbytečně ubírat jeden pokus IVF) 😉 Nicméně po druhém IUI jsem byla odeslána na laparoskopii, tam nic důležitého nezjistili, snad až na malá ložiška endometriozy které jsou ale tak malá že prý nevadí (byli odstraněný). Další IUI a následně to nepovedené IVF a já prosila doktora ať mi udělá další vyšetření..bohužel neúspěšně, prý by u mě byla možná jen imunologie a na tu nemůže poslat jen tak každého ale že se na ní posílá při 5 neúspěšných IUI..takže jsem doklepala vše do konce abych splňovala tabulky a hurá na vyšetření, rovnou mi napsal aji genetiku. Genetika dopadla dobře, sice mi prvně nevyrostli nožičky nebo co, ale byla to prý chyba laboranta (naštěstí), takže jsem šla na další odběr a ten už byl perfektní 🙂 Na imunologii mi ale zjistili že mám vyšší procento NK buněk (mám jich 21%), pro ty co neví tak jsou to takový žrouti virů či bakterií např. snědí aji rakovinu (asi jediný pozitivní), ale zároveň žerou vše cizí takže i embryo 🙂 Takže s výsledky jsem naklusala za doktorem a s doporučenou léčbou od imunoložky souhlasil. Nyní poctivě jím od 10DC prednison..28.4. na kontrolní UTZ před MS, vše podepsat a vyzvednout injekce. A v květnu nás čeká IVF 🙂
Mám trošku strach z ceny..vůbec si neumím představit kolik po nás budou chtít, jsem ochotná teda zaplatit všechno a nikdy tich peněz nebudu litovat, ale bohužel jak zákon schválnosti bývá..rozbilo se nám auto, druhý auto, atd atd..takže prasátko trošku zchudlo. Holky vejdeme se do dvaceti tisíc?
A ještě jedna otázka..trošku jsem zvědavá..ale náhodou nevíte někdo co se stalo se sestřičkou Oltovou? Teď pokaždé narážím na ňákou novou 🙂

unkarka
17. dub 2014

@raniha jestli se ptáš na sestřičku ze Sanusu Jihlava tak ta je konečně v důchodu.Musím říct že jsem rada byla fakt nepříjemná.Jestli se vejdete do 20000 ti nepovím my jsme se nevešli ale je to u každé jiné.přeju ti moc moc štěstí.taky už sis prošla peklem.

bubulina1983
17. dub 2014

@raniha - ahojky vítej..tak jak tak koukám, tak si taky zběhlá ve všech možných oplodňovacích experimentech, koukám že si s tou imunitou na tom stejně jako já taky mám 21% NK buněk, prednison sem brala jenom 2x 10 dní před plán.IUI, ale co sem tak četla na diskuzich tak prednison je tak jediný co ti všichni umí napsat a vzhledem k tomu že to jsou kortikoidy a je to pěknej humus, tak už sem se teď na to vyprdla. To je mi novinka že posílají na imuno a genetiku po 5 nevydařených pokusech? ke kteýmu Dr. chodíš? že bych se na to taky potom poptala, my máme za sebou imuno, ale gemetiku ještě ne, ale takový ty kecy co tam mají že se gentika dělá až po já nevím kolika nevydařených pokusech ať si strčí ... ty prvně vyhodíš bakulu peněz a pak teprve tě pošlou na nějaký testy? achjo no kde to dneska jsme. já byla v PO na laparo s chromopertubací, tak jak mi tu holky radí, asi na to teď prdíme a zkusíme to přírodně s tím že se domluvím se svou gyn.aby mi každej měsíc udělala UTZ na který straně se chystá k ovu, páč mám levej vejcovod marnej. S těma penězme za 1 pokus IVF je to různý, záleží co si tam navymýšlíš za nadstandarty a záleží jak jste na tom jako pár zdravotně..taková klasika počítej 12-15.000

rendy73
17. dub 2014

@ivekr To je super,neboj vše zvládneš,je úžasné mít dvě najednou.Chvilku je blázinec,ale dokážou se spolu zabavit a ty máš více času.Měla jsem tři velké a k tomu dvojčata,chlapa úplného idiota a zvládla jsem to úplně v pohodě.Neboj a kočárky se také dělají na úzké dveře,raduj se a těš. 🙂 🙂 🙂 🙂

raniha
18. dub 2014

@unkarka Ouu..tak to jsem se s ní ani za tich 8 let nestihla rozloučit. Sice jí moc nemusím ale zvyk je zvyk. Nadruhou stranu i když jsem ji nemusela tak vždy dokázala při výkonu i po něm podržet, neumím si představit že mě teď za ruku bude držet někdo jiný..

@bubulina1983 Tyo taky koukám že máš slušný zážitky 🙂 Chodím ke Kučerovi, říkal že je to jejich podmínka. Genetika u nás nebyla moc podstatná, ale jistota je jistota, aspoň to máme všechno komplet. Mrzí mě že předepisují jen prednison, existují i jiné léky na toto s menšími nežádoucími účinky, ale jelikož mé tělo je jinak zdravé a i když kortikoidy jsou svinstvo, tak věřím že se s tím potom brzo vyrovnají 😉 Ale jako povím ti..že neni mi po nich dobře, ale úplně špatně taky ne..spíš taková nevolnost chvilkami, taky jsem začala zadržovat vodu ale ještě to není nikde znát, obličej sice trošku nateklý ale ne až tak moc. Já beru jen jeden ráno, takže ono to vyjde asi to dávkování nastejno. Jinak jsme oba dva v pořádku..žádný nemoci, stres, fyzická i duševní stránka ok..až na ty blbý NK buňky 😉 Jediný co chceme tak prodloužení kultivace, což je vlastně u tady té příčiny jasné..jinak nic nechci jiného, doufám že se s penězmi vejdeme 😉

bubulina1983
18. dub 2014

@raniha - AHOJKY taky mám Kučeru, tak nevím jak ty ostatní ale tento se zdá být dobrý - vysvětlí, poradí, snaží se pomoct, alespoň já sem z něj skoro vždy měla takový pocit...co se týká prodloužený kultivace tak mám pocit že mi říkal, že toto dělají už automaticky všem, že vkládají myslím 5 denní embryo, kvůli vyšší jistotě, tak uvidíš, je to strašně individuální, a nevím uplně jak je to s pojišťovnou, co se týká hrazení těch injekcí, a co si doplácíš jako plátce ZP, jestli jen výkony s tím spojené, podle mě byste se, pokud nebudete mít nic víc než tu kultivaci mohli do těch 15 vejít, zkus až tam půjdeš se ho zeptat ať ti to od oka počítá, na mě tam minule valil částky za to a za ono, a u 10 sem to přestala počítat 🙂 já jsem dneska 4.den po LSK a CHROM, jsem nějaký 15.DC, včera jsem zkoušela ovu test tak 2. čárka byla o fous slabší než kontrolní, tak zkusím dnes přítele znásilnit 🙂, říká se že po tom zákroku je tělo zblblé a profouklé, ale jen aby bylo vejce napravo, protože vlevo sem ucpaná 🙂 a kdy máte jít na 1.pokus? a zkusíš 1 nebo 2 miminka?

raniha
18. dub 2014

@bubulina1983 To se říká noo že po tich zákrocích tělo neví která bije..třeba bude ledňátko 🙂 A to když máš ten levý ucpaný, to nejde ňák prošťouchnout? Jo Kučera je fajn..nechtěl mi ani moc zatěžovat tělo a všechno postupně. Přece jen můj věk když jsem tam začala chodit, byl spodní věk od kdy to hradí pojišťovna takže na to bral docela ohled. Chci se ho zeptat jak půjdeme na ten kontrolní ultrazvuk, taky se tam všechno bude domlouvat tak aby řekl jak to přibližně plus mínus vidí. Nechám si jen jedno, sice já osobně bych si jich tam dala víc..ale kdyby se uchytili obě tak by stejnak pak asi jedno muselo jít ven ☹ Mám jednu menší ledvinu a oni se bojí že by to na ni bylo moc..řekl mi to jak můj gynekolog tak i Kučera, ale že mě tím teďka nechce zatěžovat, jen že mi dvě nedoporučuje a kdyby náhodou že to se bude řešit až potom kdyby ta situace nastala.

bubulina1983
18. dub 2014

@raniha - no uvidíme, třeba se podaří ...no na to sem se taky ptala, a dr. mi říkala že někdy se stane že tím tlakem při té chrompertubaci, to ti vejcovody proplachujou takovou modrou barvou,kterou se pak dívají kam doteče,se někdy stane že se třeba menší srůst prorazí, a funguje to dál vpořádku, ale u mě prej nic zaseklo se to hned na začátku a ani o mrť dál, a že je to tak jemný a úzký orgán že se to operovat nedá ☹ jj, Kučera je fajn, na všechn se vyptej, sepiš si to co tě v průběhu dne napadne, protož e já tam pak sedím jak trubka, když se mě zeptá na co se chci zeptat, tak pak nevím 🙂 jojo on, doporučuje 1, protože prý není cílem otěhotnět ale donosit zdravé miminko

unkarka
18. dub 2014

@raniha já chodím taky ke kučerovi a je moc fajn.Ted jsem u něj byla na ultrazvuku a hned mi ukazoval tu obrazovku že je vše v pořádku.je moc poctivej a fajn.

raniha
18. dub 2014

@unkarka Jo to on je..nemůžu proti němu říct ani jedno negativní slovo. Já chápu že mají ňáký předpisy a že něco musí dodržovat..to je tak všude a ještě že to tak je 😉 Strašně ráda za ním chodím a jsem ráda že mám právě Kučeru 🙂

unkarka
19. dub 2014

ACH JOOO tak jsem se dneska tak šikovně píchla že mám bouli jako prase a bolí to že na to nemůžu ani sáhnout,To jsem teda chomout :(((

ivekr
autor
21. dub 2014

@unkarka to se zase zhoji. To se stava,ja si jednou propichla žilku to bylo bolavy a krvavy ;D

luca16
22. dub 2014

Holky a může se pít na ty injekce alkohol?

bubulina1983
22. dub 2014

@luca16 -jo holka to nevím, ale když too nevypiješ hektolitr tak asi jo... ne? 🙂

bubulina1983
22. dub 2014

No jinak holky mé milé, dnes jsem byla na KO u své GYN, takjsem z toho taková přešlá. Okomentovala mi tu zprávu, co mi dali po operaci v Brodě. Že endometrioza není nic dobrýho a že ji mám všude, a že se na ní vážou bílí krvinky, který jí chtěji zlikvidovat a zároveň s tím zlikvidují i spermie, a že klidně je možné že se moje tělo tváří, že dochází k ovulaci, ale vůbec nemusí dojít k prasknutí folikulu, a že je to problém narušeného imunitního systému - proto mi asi v imunii zjistili ty NK buňky 21%, který mi zabíjejí cizí organismus v těle ☹ Dál jsem se ptala, jak je to s tím střídáním stran při ovulaci, takže prej je to pokaždý jinak, a že neznamenám, že když mám levej vejcovod neprůchodnej, takže by se nemohlo vajíčko z levýho vaječníku dostat ke spoermii.tak co prý s tím budem dělat?Tak že máme 3 možnosti:
1)zahájit léčbu prednisonem, a zkusit narušit ty ložiska endometriozy - to je tak zhruba nejméně na 6 měsíců
2) zahájit léčbu prednisonem, na zač.měsíce nasadit clostylbegit, být pod kontrolou UTZ, a plánovat sex, s kondomem / bez - nebo dtto zkusit tak maxim. 1-2 IUI
3) IVF
takže moje pos... imunita stojí za velký kouloví, je fajn že mi to zničí rakovinu, ale děti mít asi těžko budu ☹
tak jsem z toho taková smutná

unkarka
22. dub 2014

@bubulina1983 ahojky jejda co nám to píšeš?Ale neboj ono to pujde .Vždyt jsme přeci ted na řadě s // 😉

unkarka
22. dub 2014

ahojky tak mám od 11h v sobě 2 zmrzlinky,tak snad se zahnízdí a bude se jim u mě líbit.Na krev 6.5.takže zase 14 dní čekání na ortel.