Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

luca16
16. pro 2014

@bubulina1983 Ahojky, já měla o dost nižší, ale koukni sem, pořád se vlezeš do normy, i když jen tak tak.
http://www.tehotenskacukrovka.cz/hodnoceni-vysl...

bubulina1983
16. pro 2014

@luca16 - ahoj Lucí, díky, no ta moje kamrádka říkala že být mnou tak se trochu hlídám, a jestli mi doktorka k tomu nic neřekne, tak že je doooost tolerantní, tak uvidím dám jí do odpoledne pak zavolám

debeee
16. pro 2014

@bubulina1983 Hodnotu na lačno máš dobrou, ale druhá je vyšší. Já měla ještě horší - 5,9 - 11,5 - 8,1 😀 😀

bubulina1983
17. pro 2014

@debeee - no takový rozdíl už v tom nemám o proti tobě, tak mám trochu bobky, včera ještě výsledky na gyndě nebyly, tak jsem zvědavá co mi mudr řekne

bubulina1983
18. pro 2014

Ahoj holky, tak jak se máte před vánocema? Tak konečně jsem se dovolala k mudr, tak výsledky že jedna hodnota je vyšší, ale po 2 hodinách dobrý, tak mě prej dietou trápit nebude, železo jsem dostala o 1 tbl. víc, takže 1-0-1. Jak vy se kulíte? Já si připadám jak mašina, v noci už to není nic moc, furt na záchod, pupík tlačí, ještě 13.týdnů

luca16
18. pro 2014

@bubulina1983 Ahojky, na vánoce vše připraveno kromě stromečku, ten bude až příští týden. Cukroví mám 4 druhy. Pro mimčo taky vše připravené a nakoupené. Taška do porodnice sbalená. Bříško už mám opravdu veliké, ale na předčasný porod to rozhodně nevypadá. Na kontrolu jdu až těsně před Silvestrem. Fyzicky jsem na tom hodně dobře, chodím teda pomaleji, ale kupovidu se cítím fajn - v rámci možností.
Hodnotu železa mám přes 105, což je o dost víc než ty a beru taky 1-0-1. Kdo ví, jak to předepisují. Je fajn, že nebudeš muset držet dietu.

debeee
18. pro 2014

@bubulina1983 Tak vidíš ženo 😀 Jinak velká závist 😀 Já byla dneska na diabetologii na kontrole a dr. byla s hodnotami spokojená, takže pokračujeme v dietce 😀 Počkej až budeš mít 7 týdnů do porodu .... já si připadám jak vorvaň 😀 😀

@luca16 Ty si holka pilná jako včelka 😉 Já nemám nachystáno nic 😀 A ani chystat nebudu, teda stromeček jo, ale ten máme ve sklepě - umělej 😀

A o co jste si Ježíškovi napsaly? My letos dárky moc neřešíme, raději za ušetřené penízky koupíme dárečky Vítečkovi 😀 Já chtěla elektrický zubní kartáček, ten co mám už je 6 let starý a dochází mu baterka, manžovi jsem koupila obal na tablet, triko s dlouhým rukávem a ještě mu koupím trenýrky 😀

zwalsh
19. pro 2014

Ahoj devcata ;) tak jsem nadsena z navstevy v Sanusu, vse je pripravene tak si hezky uzijeme svatky a pak se do toho dame ;) jiz se moc tesim. Drzim vam vsem palecky aby miminka rostla. A neni tu nekdo kdo pujde v lednu pro bambulky?

karkab
19. pro 2014

Ahoj holky, mohu se k Vám přidat? Jsem tu nová, s manželem se 2 roky snažíme o miminko a pořád nic ☹ Podstoupili jsme 4x IUI, ale jak píše zwalsh, užijeme si vánoce a po Novém roce uvidíme co dál, ale rozhodně to nevzdáme 🙂

suzik161
19. pro 2014

@lentikalena ahoj, teď už to bude dobrý! Taky jedeme do Budějovic, 2.1., na UTZ kvůli genetice, abych měla jistotu, zaplatím si to sama. Tak jsem na to zvědavá. V pondělí mě čeká NT screening, tak snad bude vše OK a třeba se dozvím i pohlaví 🙂 jinak jsem v půlce 12.týdne, takže to docela přibývá 🙂

debeee
19. pro 2014

@suzik161 Tfuj tfuj tfuj ať je vše ok
@karkab
@zwalsh
Holky moc Vám držím palečky, aby vše dopadlo na výbornou a Vy se dočkaly vytouženého miminka. Věřte, že všechny ty trampoty před těmi // stojí za to. 😀

suzik161
19. pro 2014

@debeee moc děkuji!!!!! Snad to bude dobrý 🙂

zwalsh
20. pro 2014

@karkab ahoj tak to jsem moc ráda že tu nebudu sama a brzy se přidáme k bříškatým těhulkam a že jich tady je 🙂 já už mám i protokol a teď jen závisí ma tom kdy dostanu menstruaci. Ale někde jsem četla že nějaká klinika v Austrálii doporučuje Et a KEt buď v listopadu nebo v únoru to jsou prý měsíce kdy hodně zvířat otěhotní 🙂 tak to možná posuneme na únor 🙂. Tohle je náš první pokus a budeme mít darované embryjko 🙂 a co vy už víte kdy? Držím palečky a těším se 🙂

lentikalena
21. pro 2014

Ahoj holky, všechny vás co nejsrdečněji zdravím.Promiňte,že vám neodepisuji,ale blbne mi počítač ,musí do opravny.Tak nevím jak bude ještě dlouho fungovat.Tak Vám chci všem poprát KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015. Ty co čekáme miminka v příštím roce,tak ať nám to všem dobře dopadne a narodí se nám krásná a zdravá miminka.Ty co se snaží a nebo půjdou do boje,nebojte všem se to podaří a ten příští rok 2015 bude pro všechny ten nejrásnější rok.Holky držte se myslím na vás. 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

suzik161
22. pro 2014

Ahoj holky!!! Dneska mám za sebou screening, vše je ok a prcek se měl čile k světu, plaval tam hlavičkou dolů. Dr se nechtěla moc bavit, tak se pohlaví dozvím asi 2.1. v Budějovicích 🙂
jinak všem přeji Krásné a pohodové vánoční svátky!!! Šťastný nový rok! 😉

lentikalena
22. pro 2014

@suzik161 Tak to jsem ráda,že to máš všchno v pořádku a mimisek se měl čile k světu.Já jsem také dneska byla u doktora.Všechno v pořádku a screening mám negativní.Tak jsem ráda,ale přesto jedeme také do Budějovic 26.1 to budu mít 20.týden.Opatruj se a hezké vánoce. 🙂

karkab
23. pro 2014

@zwalsh Ahojky, taky jsem ráda, že tu nejsem sama 🙂 My 2.12.2014 podstoupili 4té IUI a opět to nevyšlo, teď to přes svátky necháme a do Sanusu vyrazíme po novém roce a domluvíme se co dál. Taky chodíš do Sanusu? Já mám Mudr. Kučeru a je skvělý, poradí, vysvětlí atd. Držím palečky, aby i my se přidali tady k holkám, které čekají miminka 🙂 Jinak Vám všem přeji krásné svátky a šťastný nový rok 2015 🙂

debeee
24. pro 2014

Všem Vám děvčátka moje přeji hlavně pohodové prožití svátků Vánočních a do nového roku bezproblémový porod či konečně ty // na testu.

zwalsh
24. pro 2014

@karkab jej tak to je mI moc lito ale neboj DALSI postup bude urcite ten pravy ;) ja mam Dr Skurleho a jsem moc spokojena. Ted si odpocineme pres svatky, nabereme sil a v lednu priprava a vklad vychazi na zacatek unora. Moc drzim palecky ;)

ivekr
autor
27. pro 2014
luca16
28. pro 2014

Tak jak jste prožili vánoce a co krásného jste dostali? A jak se těšíte na další rok? 🙂

lenkas26
28. pro 2014

Ahoj děvčata tak se znovu hlásim do boje 😉 9.ledna bych měla mít MS a pak hurá do Jihlavy.Máme tam ještě jednoho mrazáčka tak ať tam chudinka neni sám 🙂

debeee
29. pro 2014

@ivekr Krásná fotečka Ivi, kluci rostou jako z vody a jsou to vážně fešáci. 😉

debeee
29. pro 2014

@luca16 Ahoj Luci, Vánoce vcelku v pohodě, zhřešila jsem bramborovým salátem, ale jinak jsem byla hodná a nic jiného jsem si nedala. Dárečky jsme letos nějak nepřeháněly, šetříme penízky na malého. Chtěla jsem nový elektrický zubní kartáček a asi jsem byla hodná páč jsem ho dostala 😀
A co ty? A jak zvládáš poslední měsíc? Mě už z toho vyloženě hrabe. Jsem jak tanker. Musím se vyfotit a ukázat to moje obr břicho. Malej se v břichu mrcasí až to kolikrát bolí. Má svoje oblíbené časy - mezi půlnocí a jednou v noci a pak kolem 7 ráno, mezitím jdu 4x na wc, takže naprosto luxusní spaní 😀 Nemůžu pořádně spát jak mě bolí záda. Nejvíc se těším jak si po porodu lehnu na břicho 😀
A už jste byly v tom Havl. Brodu? My se objednaly na předporodní kurz, měli by nám volat tak 6 týdnů před porodem. A co pocity z porodu? Já už mám trochu lufta, ale říkám si zvládly jiné, zvládnu taky 😀 Pokud se nebude chtít prckovi dřív čeká mě v termínu císař, nechcou mě nechat kvůli cukrovce přenášet 😀 Manžel mě furt nabádá abych si sbalila tašku do porodnice - co kdyby náhodou 😀 Ale myslím že po Novém roce to bude stačit. Na prcka nám ještě pár věciček chybí, většinou maličkosti 😀
Jinak doufám, že stihneme ještě srázek než to vyklopíme 😀 co @bubulina1983 ?

luca16
29. pro 2014

@debeee Ahojky. no já zhřešila tak, že nemůžu už sladké ani vidět a to je co říct. Přežraná až hrůza. My jsme dárky letos taky moc neřešili. Ono se to nezdá, ale ta počáteční investice do mimina byla docela vysoká. Nechali jsme si udělat vestavěnou skříň do ložnice a dovršili tak rekonstrukci ložnice. Každý dostal po knížce a bylo vymalováno.
No, ten poslední měsíc je fakt lahůdka. Den před vánoci jsem byla na pohotovosti, brečela jsem bolestí, jak jsem se nemohla pohnout. Prcek mi rozkopal levé žebro a pak si tam asi skříplo nožičku, pač jsem se nemohla vůbec pohnout. No děs. Ještě to bolí, ale už je to snesitelné. Nikomu to nepřeju. My máme oblíbenou dobu v 11h večer a pak cca. 5-6h ranní, to jsou největší bouře. Na záchod teda chodím max. 1x za noc, takže na to si stěžovat nemůžu. Ale ještě není všem dnům konec, kdo ví, co bude...
Jo, jinak dnes jsem byla na prvním monitoru, příští týden další kolo. Vyprosila jsem si odhad váhy a má přes 3kg, takže porodní odhad váhy bude něco mezi 3,5 - 4kg. Mohlo to být míň, ale mohlo to být i víc (přes 4kg), takže jsem spokojená.
V HB jsme se byli podívat asi v polovině prosince a líbí se mi to tam víc než v Jihlavě. Působí to tam na mě víc domácky. Pokud nebude venku sněhová kalamita, tak bych chtěla rodit určitě v HB. Jinak na porod se těším, až to budu mít za sebou, prcka u sebe a hlavně si oddychnu, pač ten posl. měsíc je pro mě nejnáročnější z celého těhu (váha, hormony, velikost břicha, žáha apod.).
Na tašku do porodnice máš ještě čas. Klidně počkej až na leden. Ty chceš císař? Přeci vyvolat ti mohou porod i bez císaře...

debeee
29. pro 2014

@luca16 No vidíš to a já bych si něco sladkého dala až bych brečela. Diabetoložka se mě ptala jak zvládám chuť na sladké .... domů si nic nekupuji a do obchodu nechodím sama 😀
Takže už ho máš hlavičkou dolů? My jsme byly na poslední kontrole pořád napříč, ale zdá se mi, že se pokouší se přetočit. Zatím to jen zvládl hlavičkou na druhou stranu 😀 Podle toho kde zrovna škytá 😀 tu máme tak 3x za den, asi to bude pořádnej jedlík podle toho jak hltá vodu 😀
My měly na poslední kontrole kolem 1,6 kg, měla jsem docela strach, kdyby byl moc velký musela bych z diety na inzulín. Nepamatuješ si kolik jste měly kolem 30 týdne?
Tak to buď ráda, že jdeš na wc jen tak 1x za noc, já nestačím ani pořádně zabrat a letím, spaní úplně na pikaču a pak to doháním přes den, kolem očí mám úplné olympijské kruhy 😀 Kolikrát mám pocit že si do mého močáku zaboří hlavu a šudlá tam s ní 😀
Jsem zvědavá kdy nám z HB budou volat a mám úplně stejné obavy jako ty ...jaké bude počasí 😀
Na porod se taky těším, hlavně až to budu mít za sebou, každý říká, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím ženy ... no asi to říkaj ti co ho maj dlouho za sebou nebo ještě těhotní nebyli nebo chlapy 😀 pro mě teda utrpení, spousta omezení a nedostatek spánku 😀
Rodit bych chtěla normálně, ale zase nechci rodit moc velké dítě, sestřenka má holku a ta měla přes 4 kg a žádnej med, no než tohle tak císař. A vyvolávaný porod mi taky moc nevoní, když na to prcek není připravený je to taky peklo, kámošce ho vyvolávaly a trpěla přes 30 hodin, než se teda uvolili a udělali ji císaře, ale taky až po tom co malá začla mít problémy, nakonec musela pod narkózu a měla z toho úplný prd. Tchýně mi prorokuje že stejně porodím dřív, protože mám fakt mega břuch 😀

luca16
29. pro 2014

@debeee Hlavičkou dolů je už od 6. měsíce. Tehdy se otočilo poprvé a naposled. Teď mi dr. v nemocnici říkala, že už je docela nízko a nemělo by se otočit KP. Poloha napříč bývá opravdu vzácná. Máš velkou pravděpodobnost že se ti otočí hlavičkou dolů. Nevím, kolik jsem měla kolem 30. týdne, bohužel. Ale podle mě 1,6kg, není moc. Jinak ze škytavky si nic nedělej, je to normální. Můj ji má taky 1-2x denně (a to jen co postřehnu). Každopádně taky nepovažuju těhu za nekrásnější období ženy, ani náhodou.
Přála bych ti přirozený porod, ale pokud by to jinak nešlo... Ještě počkej 2-3 týdny a pak se uvidí. Btw. velké břicho neznamená velké dítě 😉

bubulina1983
30. pro 2014

@luca16 + @debeee - ahoj holky, jéé tady to frčí 😀 No tak já taky přispěju se svou troškou do mlýna. Za 1) jsem znuděná až na půdu, nic se nedá dělat, šontám po baráku, ani ne každý den ven na 3/4 hodinky, tak se furt plácám doma, a to není nic pro mě ☹ tak už vymejšlím co kde udělat. Mám připravenou kupu oblečků,plín,a všeho možnýho asi začnu pomalu prát. Ježich nám donesl taky novou skříň, tak to mám kam dávat. Jinak u nás taky bylo po skromnu, lampičku pro prcka k přebalováku, velkou lampu pro maminku na čtení a sušák na prádlo na balkon 😀 samý užitečný věci. Koupila sem látku budeme šít s babičkou mantinel a kapsář,ať se trochu zabavím. Mě čeká kontrola 6.1. s očima 7.1. u gyn. Jako cvičme v rytme mám teď taky pořád, asi nacvičuje spartakiádu, ale jsem klidnější když vím že čutá než aby nic...v noci taky 2x na wc, přes den asi 20x, mám zvýšené železo na 2 tbl denně, tak si dovedete představit ten žážitek na wc 😝 Já mám ještě 3 měsíce čas, ale je to den ode dne horší, tak nevím co budu dělat v březnu.
Jinak holky taky vám někdy tvrdne bříško, co nA TO, KOLIKRÁT TO I DOST BOLÍ??

bubulina1983
30. pro 2014

@ivekr - NO JÉJÉ Iví tak u vás byl Ježuch štědrej ... přinesl vám dva lumpíky a jaký krásný 😀 a jak to holka zvládáš? co prcci jak rostou, o proti prvním fotkám bych řekla že jsou dobře živení 😀

debeee
30. pro 2014

@luca16 Hele teď mě tak napadlo jak tomu prckovi vytáhly tu nožku z pod žeber?

@bubulina1983 A to buď ráda, že si doma jen chvíli, mě už z toho trochu jebe, no trochu víc 😀 Pošlu ti na meil to pletení. Je to blog jedné pletařky a má tam vše od ruliček až po návody na všechno možné tak to zkoukni 😀
Mě začalo tvrdnout tak před 14 dny vždycky na večer, ale úplně celé a vydrží to až do rána, ani nemůžu pořádně spát. A když do toho začne prcek řádit je to fakt síla 😀 Ale jak říkáš, člověk je takový spokojenější když se tam mrcasí 😀
já jdu taky 6.1 na kontrolu a přijede mamka se segrou vyprat a vyžehlit 😀 O víkendu nachystáme at to mají holky kam dávat 😀
Já s tím záchodem měla taky docela problém, ale co jsem na dietě tak to jde hladce 😀 A jak si se držela o Vánocích - s jídlem? 😀