Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

pavlina1976
9. říj 2015

@misickajerry Jj konečně jsme to dotáhli i k první metě - srdíčku 😉 . Teď jsem začátek 8tt, takže ještě se příliš neraduju 😉 . Příští týden jedu na odběry do Prahy, abych už mohla vysazovat metypred....Tak snad vyjdou výsledky dobře, ať se toho můžu pomalu zbavovat. Další kontrolu mám až 4.11. tak to bude dlouhý 😒 , no snad se Adéle daří dobře, je mi dost špatně od žaludku a prsa bolí jako prase 😀 . Jediný co mě trochu znervozňuje, že občas špiním, třeba dva dny klid a teď zase špiním ☹ . My jsme dávali dvě a chytlo se jedno 😉

lenik33
9. říj 2015

@pavlina1976 To bude dobry,uvidis 😉... Ja si dneska musela priznat,ze to v praci proste nedam a nechat si opet napsat nemocenskou ☹ .

pavlina1976
9. říj 2015

@lenik33 No já bych taky šla na nemocenskou, ale teď fakt nemůžu 😒 . Snažím se to nepřehánět a ulevovat si, že jdu dřív atd 😉

fofidi
11. říj 2015

Ahoj holky, ráda bych se přidala.. 🙂 mám 3 neúspěšné IUI a teď jsme v pátek odstartovali dl. protokol IVF. Dostala jsem takovou tu startovací utlumovací injekcí do zadnice (ani nevím název, já dr.Škurlovi prostě všechna slova nerozumim 😀 )a za 14dni jsem objednana na kontrolu a vyfasovat léky na stimulaci. Je tu někdo na tom stejně?

pavlina1976
11. říj 2015

@fofidi Ahoj, taky chodím k dr Škurlovi 😉 . Já jsem se vždycky bála, že usne 😀 😀 . Moc ti přeji, aby ti to vyšlo na poprvé 😉

fofidi
11. říj 2015

@pavlina1976 děkuju 🙂 doufám, ze to vyjde 😎 No mohl by být více sdílnější a mluvit zřetelněji, mám vždycky uši jak rys a vyvalený oči, abych mohla odezírat ze rtů 😀

evulinka10
12. říj 2015

@fofidi Ahoj, já stimuluji od 9.10. Dneska jsem si píchla čtvrtou injekci Puregonu a zítra jdu na kontrolní ultrazvuk a pro další injekce. Už mně začínají pobolívat docela hodně vaječníky, tak doufám, že tam budu mít co co nejvíc folikulů a hlavně kvalitních vajíček. Mám sníženou ovariální zásobu vajíček a naposledy jsme měla pouze 4 a z nich se jenom dvě dožily transferu, proto opakujeme celý cyklus IVF od začátku a s vyšší dávkou Puregonu, tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Jinak chodím k dr. Kučerovi se kterým jsme maximálně spokojený. Tak Ti držím pěstičky, ať to tentokrát vyjde 🙂

kacka49
12. říj 2015

@fofidi taky chodíme k p. Dr. Škurlovi, ale byla jsem předem upozorněna od kamarádky, že mluví hodně odborně a potichu, takže mě to ani nepřekvapilo 🙂. Ale jinak jsou oba s Kučerou moc fajn 😉

misickajerry
12. říj 2015

@pavlina1976 Budu moooc držet palečky 😉 a to čekání je naprd, to věřím. ale uvidíš že to u Vás dopadne vše v pořádku. Já už mám půlku čekání taky za sebou a teď druhá....to bude šílenost teď....

fofidi
12. říj 2015

No já jsem zvědavá jak budu píchání injekcí zvládat, budu muset v práci na WC 😕 Teď tedy ještě čekám na ms. Doktor mi řekl jen, že bude jiná než obvykle, tak nevím na co se mám připravit...obvykle mám menses 3-4dny a první den umírám na bolest. Taky mám obavy z ceny IVF, doktor říkal at si připravíme 15-20tis, ale když jsem viděla ten ceník co tam mají vyvěšeny.. 🙄 tak se mi to moc nezdá.. řekla bych že s případnou kryokonzervací, ICSi a PK to musí vyjít mnohem dráž. A to nepočítám léky (injekce) 😖

fofidi
12. říj 2015

@evulinka10 Víš kolik dní budeš stimulovat (pichat injekce)? Je to cca 8-10dni nebo mám špatně info?

veervit
12. říj 2015

@fofidi ahoj, já injekce nezvladala, ale manžel si to vždy vychutnal, ale kdybych musela, tak bych to pichla.Já tu menses měla stejnou. Třeba ti bude líp. Nás taky upozorňovali na tuto částku a do toho jsme se vešli se vším všudy! V té ceně máš injekce!

fofidi
12. říj 2015

@veervit jé děkuju, to je potěšujíci zpráva pro naší peněženku 🙂

misickajerry
13. říj 2015

@fofidi No my jsme momentálně na 35 tisících ... stimulace, zamrazení a 2KET, tím KETEM to leze pěkně nahoru 😒

fofidi
13. říj 2015

@misickajerry No hezky teda 😒 budu se modlit, ať se zadaří první pokus. Nemám žádné problémy (možná srůsty, to nemám vyšetrené), ale partner ma slabší spmg. Má morfologii jen 5%. Když se 1.IVFnepodaří, jaká se pak ještě dělají vyšetření? Co muze byt jako problém?.

misickajerry
13. říj 2015

@fofidi Abych pravdu řekla, tak to nevím.. U nás spermiogram OK, podle doktora jsem taky OK. Zkusili jsme inseminaci.. pak přešli na IVF, měli 5 embryek, ET se nevydařil, za měsíc a půl následoval KET který taky nevyšel a teď čekám na výsledek dalšího KETU.. tak uvidím jak to dopadne..
Po nezdařeném KETU jsem chtěla nějaké vyšetření, jako je imunologie a genetika, ale bylo mi řečeno že se to dělá až po celém IVF nezdařeném... což mě přijde docela blbost, protože když jsem četla, že někdo třeba má v sobě protilátku co brání zahnízdění embrya, tak mi tohle příjde trochu mrhání... protože pak se dají nasadit léky a může se to uchytit, aniž bych třeba plýtvala embryjkama a hlavně každý KET něco stojí. A neumím si představit kde bych vzala třeba na 2IVF . Může tam být i jiný problém,ale určitě bych tyto vyšetření podstoupila dřív ....

karkab
13. říj 2015

@misickajerry @fofidi Ahoj, tak takhle přesně jsme to měli my. Já mám PCOS, anovulační cykly a bez MS, manžel spermio v pořádku.Chodíme k Mudr. Kučerovi.Podstoupili jsme 4xIUI a 1.IVF z toho 2.KET a bez úspěchu, protože mi na Imuno v Praze zjistili protilátky a třeba i proto to nešlo a kdyby nám udělali veškeré potřebné vyšetření před tím vším nemuseli jsme třeba ani IVF podstoupit, ale opravdu genetiku a Imuno Vám udělají až po nevydařeném IVF, což jsme taky nechápali, ale prý se to takhle dělá.Cena IVF tí Ketem opravdu stoupá, nás to vyšlo na cca 35tisíc a každá inseminace na 1000,- kč a do toho všeho nepočítám cestu. Teď máme momentálně pauzu a zkoušíme přirozeně. Jezdíme do Prahy na čínskou medicínu, tak nám třeba pomůžou 😉 Držím palečky aby nám všem co jsme tady to vyšlo 😉

misickajerry
13. říj 2015

@karkab NO, páááni..takže u Tebe je přesně ten případ s těma protilátkama.... 19.10.jdu na krev, doufám že bude pozitivní..ale člověk musí být smířen i stou špatnou variantou, takže znovu budu chtít imuno a genetiku, to přece musí jít aniž bychom čekali na další neúspěchy ... Mrzí mě, že Vám to nevyšlo, ale uvidíš třeba to teď fakt půjde... též ti držím palečky 🙂

fofidi
13. říj 2015

@karkab Tomuhle se rika byznys! Jinak si neumim vysvetlit ty obrácené zdlouhave procesy, ktere nás stoji čas, nervy a mraky peněz. ☹

😀 Protilátky na sperma..a k tomu člověk prijde jak ty jo?

evulinka10
13. říj 2015

@fofidi Zatím má rozepsán protokol na 7 injekcí puregonu a ode dneška mám ještě 4 injekce Orgalutranu a v pátek jdu zase na kontrolu a v neděli nebo v pondělí mně čeká odběr vajíček, ale už si nepamatuji z prvního pokusu, jestli jsem si píchala injekce až do odběru. Jen vím, že večer před odběrem jsem byla v nemocnici, aby mně píchli a teď nevím jak se to jmenovalo 😀

fofidi
13. říj 2015

@evulinka10 Odběr v neděli? To jde? 😨

evulinka10
13. říj 2015

@fofidi Asi jo, naposledy jsme ho měla v sobotu a pan doktor kučera říkal, že i kdyby to vyšlo na neděli, tak by přišli a odběr udělali 🙂

misickajerry
13. říj 2015

@fofidi Ano i o víkendu 🙂

karkab
13. říj 2015

@misickajerry Tak ti moc budu držet palečky, aby byla krev pozitivní 🙂 Taky jsem si vždycky říkala, že když to nevyjde, nebudu brečet, ale nikdy to tak nebylo, člověku je to potom hrozně líto, ale nevzdávám to, budeme bojovat dál 😉 Je fajn, když to můžeš sdílet s někým, kdo je na tom podobně. Okolí to někdy moc nechápe a nebaví mě pořád to vysvětlovat, takže my o tom nikde nemluvíme a ví to jenom rodina. Děkuji, snad to brzy vyjde, moc bychom si to přáli 🙂

karkab
13. říj 2015

@fofidi Přesně tak, kdyby všechny potřebné testy dělali hned na začátku, člověk by ušetřil nemalé peníze a zklamání, když to nevyjde. Napsali mi na Imuno nějaké léky, které bych měla užívat před transferem a po a potom až do 12tt, tak uvidíme jestli nám pomůžou.

misickajerry
14. říj 2015

@karkab Přesně jak říkáš, to samé sem si říkala i já, nebudu brečet nebudu a ono to prostě stejně dolehne, to zklamání a všechno.... U mě to ví též rodina a pár opravdu pár blízkých přátel, ale jak říkáš tady je to jiné si s Vámi povídat, chápete, víte... neříkám že moji blízcí to nechápou, jsou mi oporou, ale někdy je to těžký.. Děkuju moc a doufám že v pondělí budu mít dobrý zprávy 😉

karkab
14. říj 2015

@misickajerry Přesně tak jak píšeš, je to fajn si tady s Vámi popovídat, poradíte, vyslechnete, podpoříte, je to fajn a díky Vám 😉 Budu držet palečky na pondělí a dej vědět jak jsi dopadla. Já věřím, že budou samé dobré zprávy 🙂

misickajerry
14. říj 2015

@karkab určitě dám vědět 😉 už mám celkem strach z toho... ☹

hankazm2
14. říj 2015

@lenik33 Ahoj jak pokracujete? Myslím na vás 😉

kacka49
14. říj 2015

@misickajerry hlavu vzhůru, všechno bude v pořádku a v pondělí tu bude zase krásněji 😉