Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

kacka49
11. bře 2016

@andreee86 jupí, jupí, jupí ... já taky pořád věřím, že tam fazolka je 😉. Já ho tam cítím, takže se 21.3. uvidí ... Mám z Tebe radost 😉. Řízečky ne, jedeme jen na Šumavu 😉

veervit
11. bře 2016

@andreee86 no vidíš, přece jen je spravedlnost! Jupiiii!! Holky, teď to tady je tak hezky našláplé, jen tak dál! !

luist
11. bře 2016

@andreee86 ve středu

luist
11. bře 2016

@andreee86 to je krásná hodnota to tam bobíš urco je

missuttka
11. bře 2016

Mam z Vas radost,same pozitivni zpravy. Muzu se zeptat nakolikaty pokus se u Vas zadarilo? dekuji

andreee86
11. bře 2016

@cucito já jsem to nemohla vydržet, tak jsem testovala už 5. den, neměla jsem Pregnyl, takže to nebylo ovlivněné a už tam byl takový slabý dušík. A sílil. Jenže jsem pak začala krvácet, tak jsem to obulela a Škurla mi v pondělí říkal, že to tak bývá to krvácení kolem sedmého osmého dne. Myslím si, že v sobotu už bys to mohla zkusit. Za mě nejhorší test mamtest od GS, byl o hodně slabší než jiný testy, takže jsem to zase ořvala a úplně zbytečně. Tak já jdu ve středu na ultrazvuk a ty ve čtvrtek na krev, to se pěkně vystřídáme 🙂

andreee86
11. bře 2016

@luist a jak se cítíš? Kdy budeš testovat? Myslím na tebe.

andreee86
11. bře 2016

@missuttka ahoj, u mě, snad už to tedy dobře dopadne, 1. KET.

cucito
11. bře 2016

@andreee86 Já jsem měla 10 000 Pregnylu, tak to asi výsledky může ovlivnit. Snad bude za 14 dní dobrý termín a budeme mít pozitivní zprávy obě. Díky za to info ohledně krvácení, pak bych byla zbytečně vyplašená...

luist
12. bře 2016

@andreee86 já právě nevím. Na jednu stranu bych testovala na druhou se bojím zklamáni tak možná počkám až na středu na krev. Ja tedy nespinim nic tak se tedy snad to taky nevadi. Minule jsem myslim uz v tuto dobu i krvacela

pavlina1976
12. bře 2016

Ahoj holky, samé krásné zprávy 😀 . Potichoučku gratuluju a všem čekatelkám přeji brzy ty //. Rozjely jste těhu vlnu, tak se všechny postupně jen přidáte! Hodně sil a pevné nervy 😀

andreee86
12. bře 2016

@luist tak to je dobré znamení, určitě se ve středu budeš radovat. Obdivuji tě, já bych to nevydržela. Také jsem si pořád říkala, že to vydržím a nebudu testovat dříve než 10. den, ale měla jsem slabou vůli 😒

andreee86
12. bře 2016

@cucito to si myslím, že v sobotu už by mohl být Pregnyl odbouraný. Tak jak dnes odpočíváš?

cucito
12. bře 2016

@andreee86 Ahoj, no bude to v sobotu 16. den od podání Pregnylu, tak snad už bude z těla ven. Sedím na gauči - ležet mě opravdu nebaví. Mám u sebe noťas a dělám věci do školy (v červnu mám státnice). Občas mě píchne na pravé straně. 😒

luist
12. bře 2016

@andreee86 já totiž vím že bych byla moc zklamaná tak to překvapení nechávám na středu. Samozřejmě že teď sem pozitivní a veselá tak si to třeba nechci kazit. Možná bych se i potěšila pozitivním testem ale nemám tu odvahu😊. Netestovala sem ani poprvé ale to jsem dostala MS 10 den takže to bylo rozhodnuto. Ale teď sem těch 14 dní pojala odpocinkove. Ať se třeba všichni zblazni😀

cucito
12. bře 2016

@pavlina1976 Ahoj. Kéž bys měla pravdu a všechny jsme se postupně dočkaly... Díky za podporu na dálku... 😉

andreee86
13. bře 2016

@cucito mě taky píchalo, tak to je asi normální, asi se mimi zavrtává a je to dobré znamení 😉 to už bude Pregnyl pryč, myslím, že 16. den už by to ovlivněné být nemělo.

andreee86
13. bře 2016

@luist to je správný přístup, myslet pozitivně, tak to má být. Moc držím palce, určitě to dobře dopadne.

cucito
13. bře 2016

@andreee86 Já jsem se někde dočetla, že po prodloužené kultivaci se zavrtává asi 3. den, tak nevím. Každopádně už je to trochu lepší. Jen mám pořád nafouklé břicho - skoro jako po OPU... Včera jsem to sezení nevydržela a šla na chvíli ven. Dnes ráno v 6.30 (náš pes má prostě svůj čas - víkend/nevíkend) jsem šla taky na cca 20 min. ven - ale jen pomalu, mám strach...Vůbec mi to neutíká ☹ Mám dojem, jako bych byla doma měsíc, ne teprve 3. den... Pokusím se s testem vydržet do soboty, ale bojím se, že to bude teprve 8. den (když nepočítám ET), tak abych pak nebyla zbytečně vynervovaná - v případě bíla na TT...Pořád si v hlavě říkám, že to vyjde. Uvidím, jaké nálady mě čekají v průběhu týdne - bude to dlouhá doba ☹

andreee86
13. bře 2016

@cucito jj, naprosto chápu, i pro mě nejhorších 14 dní, hrozně se to vleklo. Buď na sebe opatrná, nic netahej, hlavně odpočívej a opravdu dodržuj takový lázeňský režim. Taky jsem někde četla, že jsou rozhodující ty první tři dny, pak že už je rozhodnuto. No uvidíš jak na tom budeš, jestli test zkusíš nebo ne, ale je fakt, že se tam nemusí nic objevit a přitom to nemusí nic znamenat. Já jsem se takhle vynervovala zbytečně dvakrát 😠

cucito
13. bře 2016

@andreee86 Sestřička v Sanusu mi v pátek říkala, ať ležím 3 dny, pak už procházky, aby se prokrvovala děloha. Tak ji poslechnu, ale chodím opatrně... Chtěla bych posunout ručičky hodinek, aby už byla sobota... Včera jsem si říkala, že celé IVF je o penězích (ve zprávách na ČT1 byla reportáž - jak se z IVF za poslední roky stává těžký byznys, tak jsme si s manželem říkali, že je to dobré znamení) a čekání... 😒

andreee86
13. bře 2016

@cucito jj, na to mám stejný názor, je to byznys, všem jde o peníze, co si budeme povídat. Co jsem pročítala různé diskuze, tak spoustu holčin psalo, že si museli na IVF někde půjčit, třeba od známých, a to mi tedy přijde strašné. Jedna známá má dvě holčiny, jsou to dvojčata, z IVF a je jim dnes už 17 let. No a právě ta známá říkala, že platili se vším všudy 5000.

luist
13. bře 2016

Mě tedy přestala bolet prsa nevím co si o tom myslet. Trošku špiním.. ach jo

cucito
13. bře 2016

@andreee86 My jsme byli loni v Unice v Brně. Na chodbách fotky narozených dětí, u křesel letáky: Potřebujete půjčit? To nám přišlo už jako hyenismus! Nojo, jenže před 17 lety byly jiné příjmy, ... Je ale pravda, že pokud bych si platila jen hormony, vyšlo by to "jen" na 6 000. Do toho ale ICSI a PK, což se dříve nedělalo a děti se také rodily... Manžela kolega mají za 100 000 dvojčata, druhý kolega teď čekají za 250 000 první. Je to strašné. My v tom mém břichu (když počítám i IVF) máme 50 000. Za ty 3 roky jsem zkoušela vše - jógu, lázně, chlorellu, bylinky, psycholožku, homeopatika, laparoskopie, vyšetření průchodnosti vejcovodů,....a to nás stálo cca 30 000. Řekli jsme si, že do toho dáme max. 100 000. Takže při případném druhém IVF bychom dali ještě imunologii a pak i PICSI a tím bychom končili naší cestu za miminkem...Podívej se na reportáž ze včerejších zpráv na ČT1 - za posledních 8 let se počet provedených IVF zdvojnásobil, problémy má každý 7. pár, vzniklo 2x více CARů než před 8 lety...Jeden velký bysnys! V té reportáži říkali, že prodlouží věk žen - ze současných 39 o 4 roky a bude pojišťovna hradit až 5 či 6 pokusů. Možná by si měli uvědomit, že každý pokus je velmi náročný (fyzicky i psychicky) a raději by měli zaplatit třeba PK či ICSI, než podporovat 6 pokusů...A navíc mi přijde šílené, že budou podporovat relativně staré ženy v tom, aby měly děti. Mít v 60 letech doma 16letého puberťáka? Nevím... Naše sousedka měla v 41 letech 5. dítě a sama říká, že je to teď síla. Její syn chce jít na pískoviště, ale ona s ním nejde, protože ona je teď - v 45 - už unavená na to, aby s ním někde běhala...Je to ale jen můj názor...

cucito
13. bře 2016

@luist Ahoj, mě taky bolí. Bereš Utrogestan? Já si myslím, že to mám z toho...Špinění přeci nemusí znamenat nic špatného!!!

andreee86
13. bře 2016

@luist a kolikátý den dnes jsi?? Já jsem taky zašpinila, dokonce jsem měla i jasnou krev a byla jsem sedmý a osmý den po KETu, Škurla říkal, že to je běžné, tak neztrácej naději, třeba to máš o něco déle, protože jsi měla kratší kultivaci. I to je možné.

andreee86
13. bře 2016

@cucito naprosto chápu, ceny jsou šílené, kamarádka má tříletou holčičku na poslední pokus a za 200000. Mít dítě déle je věc názoru, pokud se na to cítí psychicky a fyzicky proč ne. Ale představa, že bych měla jít třeba do důchodu a měla bych dítě na vysoké mě opravdu děsí. Kamarádka z vysoké měla první dítě ve 38 a říkala, že psychicky je na to připravená úplně akorát, že si ani nedovede představit mít dítě dřív, co se týká po psychické stránce, ale že co se týká po fyzické stránce, tak že cítí, že už je dlouho. Takže hlava jo, ale síly ne. A to si právě musí každý rozhodnout sám.
A kdyby to nebyl takový byznys na peníze, tak by zavedená a prosperující centra nekupoval jeden politik, že.

andreee86
13. bře 2016

@cucito a v Unice jste nakonec pokus nepodstupovali?

luist
13. bře 2016

@andreee86 jj dnes 11. Den.. nestracim nadeji ale sem realista. Jsem nachystaná i na doktora přislo mi že nás teď šílené odbyli. temer nic nam neříkali . Embryo 3 denní nic nám k tomu neřekli. Mám s toho strašný pocit už od začátku a to jsem to toho šla se strásným klidem a pohodě. Přemýšlím nad jiným centrem ale to 3IVF už nechci. Je to šílený pro tělo.

cucito
13. bře 2016

@andreee86 Vidím to na svých rodičích - teď je jim 53 a 55 a jsou hotoví, když k nim přijedou vnučky (8 a 15 let - a to jsou holky zlaté!). Já na to psychicky připravená asi taky ještě nejsem. Ale právě že si říkám, že když budu čekat, až mi začnou "tikat hodiny", taky bych se nemusela dočkat nebo se "probudím" ve 40. A zase si říkám, na co ještě čekat, když mám se zdravím problémy docela dlouho...Pan AB je podnikatel, který ví, co bude vydělávat peníze (vím to, pracovala jsem v jednom jeho podniku a občas se s ním potkávala). Ale jde taky o přístup pojišťoven a firem - v Americe velké firmy (Apple, Google,...) nabízí jako zaměstnanecké benefity příspěvek třeba na zamražení embryí - to sem do ČR asi jen tak nepřijde...V Unice se nám nelíbil přístup. Přišla jsem tam zrovna 1.den MS. Pan doktor nám dal ceník a říká - toto je hrazené pojišťovnou, ale je dobré udělat ještě toto, toto...A najednou jsme byli na cca 40 000. A říká - když dnes začneme, za 2 měsíce můžete být těhotná... Do toho ty letáky na chodbě...Vyšli jsme před kliniku, podívali se s manželem na sebe a řekli si, že to zkusíme ještě v Sanusu....