Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
23. kvě 2014

@elisc - no myslela jsem jako takto ve zprávě, už vím už jsem si vzpoměla, jak sem nechodíš často tak se v tom už ztrácím, každá máme svůj podobný problém, někkdo je na tom lépe někdo hůř. No prsoím tě ještě se chci zeptat, ty prášky na tu imunitu bereš pořád, protože mě to taky zjistili, NK buňky 23 % ale doktorka že mám naadit prednison na začátku cyklu před plánovaným otěhotněním, takže jsem měla 2 pokusy ze 3 IUI s prednisonem, ale stejně nic, ale pak ještě ke všemu na laparo zjištěn neprůchodný levý vejcovod a endometrioza, takž toho bude asi víc ☹ no my jsme měli jet na odběr krve na testy na HIV, žloutenku a pod. teď v úterý 20. to bych byla 20.DC, ale 19. den jsem to dostala tak sem volala do JI, tak mi řekli že to nemá cenu jezdit, tak to máme posunuté...přítel jede příští pátek, protože pak je na 12 dní pryč a já jedu na krev a zahájit dlouhý protokol 9.6. - to bych měla být 22.DC, tak uvidíme, snad se to do tý doby zasejk nějak neposejří. Sem asi po tý operaci byla taková rozdrbaná, tak ta červená mrcha dorazila pořádně až teď. A z 1.IVFka nemáte mrazáčky, nebo to vůbec neproběhlo? Můžu se prosím zeptat jak to probíhá ten dl.protokol, jak si reagovala na ty utlumovací a stimulační injekce? prej často bývá syndrom polycystických ovarií ☹ mám strach

elisc
23. kvě 2014

@bubulina1983 Ptej se na cokoli, pokud budu vědět, ráda odpovím 😉
Musím říct, že na stimulaci jsem reagovala výborně. 20DC mi brali krev (zjišťují pohl. choroby), dělali UTZ kvůli cystám a dostala jsem zastavovačku. Za 14 dní jdeš na krev, jestli injekce udělala co má a zase UTZ kvůli cystám, pokud je vše OK, rovnou Ti předepíše hormony, já jsem měla Puregom (za jednu ampuli jsem platila 3800,-) Množství se určuje podle váhy a dále se upravují dle reakce. Od tohoto dne také každému nasazují preventivně prednison. Stimulovala jsem pouze 7dní, folikuly rostly hodně rychle. Den po poslední injekci jdeš večer na píchnutí Pregnylu - vyvolává ovulaci a do 36hodin se musí provést OPU - odsátí vajíček. Od tohoto dne také nasazuješ utrogestan 2-2-2 (zavádí se) Mně odsáli 9 vajíček, z toho 8 jich bylo zralých. Použili jsme metodu ICSI, tedy napíchání spermií přímo do vajíček, bohužel se vyskytly nějaké problémy a k oplodnění vajíček mohlo dojít až večer. Doktor říkal, že kvůli tomu můžou být horší kvality( prý má dojít k oplodnění do 4hodin) Měli jsme prodlouženou kultivaci. Pátý den bylo ET, měli jsme 2 embrya a jedno zavedli. Bohužel druhé se přestalo vyvíjet hned druhý den, tak jsem ani nepočítala, že by se zavedené uchytilo.
Po nezdaru nás poslali na Imuno a genetiku. Na zvýšené protilátky beru Metypred 1x denně ( musí být 6týdnů před ET) a 14 dní před samotným ET navýšit na 1,5 tablety + Anopirin, to je myslím na ředění krve.

Snad jsem to napsala trochu srozumitelně, kdyžtak se ptej 🙂
To čekání je hrozné, úplně Tě chápu. Ale počkej po ET, to je opravdu na zbláznění 😒
Budu držet palce, vychází Ti to o cca 14 dní dříve než mně, tak to s Tebou budu prožívat 🙂

elisc
23. kvě 2014

@ivekr Děkuji 🙂
No chlap už bere selzink, listovku a Macu. Nevím, jestli by mě s dalšími vitamíny nevyhnal 🙂
Nosifol doberu poslední ještě před začátkem stimulace, to vím, že pak je to zbytečné. Spíš pořád čekám na zázrak 🙂

elisc
23. kvě 2014

@bubulina1983 ještě jsem chtěla napsat...
Ano, každá máme své starosti a Tobě se těch komplikací taky nakupilo...Ale věřím, že Ti pomůžou 🙂
My máme "jen" špatný spermiogram, ale kolikrát si přeju, aby to bylo obráceně. Partner ok a problémy u mě.
Přítel to hrozně těžce nese. Myslí si o sobě, že je k ničemu, všechno ho přestalo bavit a neustále mluví o tom, že s jiným chlapem bych se měla líp. Chvilku jsem se opravdu bála, že mě opustí.Teď se to snad trochu zlepšilo, když jsem mu řekla, že spermio dopadlo líp 🙂
Tobě dělali Imuno na žádost Caru? A genetiku máte?

Omlouvám se za dlouhé příspěvky, mám při pátku povídavou :D

bubulina1983
23. kvě 2014

@elisc - to mě vůbec nevadí, jsem moc ráda že si o tom můžu s někým popovídat, toho mýho ty podrobné informace nějak moc "nezajímají", protože tomu vůbec nerozumí, já mám prosurfováné kde co, tak jsem si dělala srandu že bych se mohla už stát doktorkou v asistov.centru 🙂 člověka to zajímá co se ti tam dole děje, a snažíš se pochopit proč je tomu tak jak je, stejně se ti to nikdy nepovede, kolikrát ani doktorů, ale tak aspoň snad pro lepší pocit. No chápu že se tvůj muž cítit "méněcenný", a kor chlapi ty to prožívají, to víš to jejich mužský EGO, oni jsou ti lovci mamutů a ploditelé dalších generací, a neboj se i když u nás je to opačně, někdy mám stejný keca a říkám mladýmu ať si najde jinou že s ní bude mít 10 dětí, je mi za měsíc 31 a jemu 35, tak jsme z toho nešťastný, vím že jsou páry mnohem starší, ale mě to prostě připadá jako věčnost.snažíme se 2,5 roku, taky jsou na tom páry hůř, ale když žiješ měsíc od měsíce, tak je to strašně dlouhý, však to znáš. a nejlepší jsou rady známých...no nesmíš na to pořád myslet...ha ha ha a jak to mám asi udělat, bych musela jít na lobotomii mozku. No já mám mít taky DL.PROT. mám Kučeru, říkal že kvůli tý endometrioze, ale co jsem četla takže co se týká stimulace, tak že tento typ má vyšší úspešnost, nevím jak je to potom se samotným otěhotněním, to už záleží asi na každém páru jinak. A na co máš protilátky? proti embryu? nebo spermiím? já mám "pouze" zvýšené NK buňky = přirození zabijáci cizích buněk(druh bílých krvinek) tolerance je něj.12% já měla 24, nebo tak nějak, akorát ten prednison mi mudra předepsala - byly jsme v Imunii v Praze, posláni před 1.IUIm vzhledem k tomu že jsem velký alergik, takže tam našli totok, a po 3. neúspěš.IUI, jsem byla v HB na operaci. Myslím si že ty NK bunky souvisí s tou endoškou - to je rádoby nádorové onemocnění, uvolněná děložní sliznice uchycená vsude možně jen ne v děloze, a na to se nabalujou ty bílý krvinky a asi to likvidujou, toť můj výklad.Takže spermíci mají asi smůlu ☹ i kdyby byly sebe silnější. A ta utlumovací injekce je jenom jednorázová? tak to si po 7 dnech byla rychle zralá, to je dobré..
genetiku nemáme tu prej dělají až po 1.neúspěšným IVF, protože 1.pokus je spíš prej hlavně diagnostický, jak to na sebe reaguje, za ty prachy nekup to ☹ kolik vás to prosím tě stálo sakum prdum i s tou ISCI, to je dražší než klasické oplodnění asi viď..to je otázek, ale raději se zeptám 2x 😉 díky moc za informace!!!

elisc
23. kvě 2014

@bubulina1983 Přesně, kdo to nezažil, neví jaký je to nápor na psychiku. Mé 2 "oblíbené" hlášky od kamarádek jsou: Kdo nemá děti přirozeně, nemá je mít vůbec. a Když to nejde, má jet žena do lázní a udělat si dítě s někým cizí. Oni teda neví, co podstupujeme, ale kvůli těm jejich názorům nemám potřebu se svěřovat.
My se snažíme cca 5 let. Prvních pár let mi to ani nepřišlo divné, přítel jezdí s kamionem a je málo doma. Trefit se mi do ovulace je nadlidský výkon. Jenže pak si uvědomuješ víc a víc, že už by se to mělo podařit. A teď po nezdařeném IVF mám opravdu strach, že se nezadaří ani tentokrát ☹
Já mám 2x zvýšené Acla Img a Beta2 Img a hraniční ANA, Moc tomu nerozumím, ale prý by to měly být protilátky proti embryu.
Ano, zastavovačka je jednorázová a po 14 dnech jdeš na krev, jestli zabrala. Taky jsem měla radost, že stimulace nebyla dlouhá a Kučera mi sám říkal, že z dlouhého protokolu je sice míň vajíček, ale jsou kvalitnější. ICSI jsme si dávali kvůli špatným spermiím, klasickou metodou nedoplácíš nic.
My jsme platili toto:
2x ampule Puregonu, celkem za 3880,-
ICSI - 7800,-
Prodloužená kultivace - 3300,-
Nepočítám benzín a drobné doplatky v lékárně
Kdyby jsme mrazili, připlácí se cca 5500,-

My teď místo ICSI budeme dávat PICSI za cca 11500,- rozdíl je v tom, že při ICSI vybírá laborant pohledově nejlepší spermie, ale při PICSI nakapou na spermie nějakou látku a díky ní poznají, které spermie jsou zralé a schopné oplodnění. No jsou to hrozné pálky 😠

unkarka
23. kvě 2014

AHOJ miláááááčciiiiiiiiii mám práci 😀 2 června nastupujiiiiii-Jsem hrozně ráda už jsem si vyleštila kasičku na chechtáky 😀

elisc
23. kvě 2014

@unkarka Ahoj, to jsou skvělé zprávy, moc gratuluju. 🙂

elisc
23. kvě 2014

@bubulina1983 Promiň, ještě menší oprava. Puregon stál jeden 3.880,- takže za 2 ampule jsem platila skoro 8.000,-

macina23
24. kvě 2014

@bubulina1983 no tak těhotná nejsem ☹.

ludmila77
24. kvě 2014

Dobrý den do sanusu v Jihlavě sem začla chodit v lonském roce sem epileptička tak sem měla porblém normální cestou otěhotnět ,po léčbě a prvním pokusu máme krásnou zdravou holčičku která má niní uš 20 dní ,léčbu sem měla Cetrotide a jednu injekci Elonva 150 ta se hradí platila sem 3500kč pak se ještě platilo za zákrok, po zákroku ještě nějaké hormony sem užívala 4 měsíce .Nám to vyšlo na první pokus ,přeji také uspěch jako to vyšlo nám

elisc
24. kvě 2014

@macina23 Ahoj, moc mě to mrzí, nejsem tu dlouho, tak nevím po jakém zákroku jsi, ale sama mám za sebou neúspěšné IVF a vím, jaké do toho člověk vkládá naděje. Příště Ti to určitě vyjde.

unkarka
24. kvě 2014

@macina23 ahojky to mě mrzí ale neboj určitě tady ty řady brzo navýšíme orstě MUSÍME !!!Drže se a nebud smutná 😉

unkarka
24. kvě 2014

@ludmila77 ahojky tak to gratulace k berušce.

bubulina1983
25. kvě 2014

No holky to je děs, vypadl nám tou bouřkou internet člověk sem 2 dny nejde a je jako bez ruky 😀
@unkarka - bobíčku, gratuluji moc a moc a copak budeš dělat - co si nakonec našla za práci, že bych někam zašla na točený....? zační leštit prasátko, za chvilenku bude plný a pak si za ušetřené peníze koupíš 1 miminko 😀 a budeme spolu vybírat kočárek!
@macina23 - né né, to není pravda, a vždyť si tak poctivě ležela achjo, člověk si říká že co už by jinak mohl pro to udělat, ale to se prostě stává, úspěšnost je nějakých 50% a to není zase tolik ☹ Ale byla si na KET, ještě vám zbyly nějaký mrazačci? tak na mě počkáš na začátek července a budeme těhotný spolu jo 😉
@elisc - takovou dlouhou zprávu jsem pro tebe měla napsanou a chcípnul mi ten internet tak se mi to ztratilo...no chtěla sem jenom napsat, že jsem ráda že si o tom s někým můžu popovídat, kdo má podobný problém jako já a že budu moct vyzvídat a že budu moc ráda když mi poradíš. No četla sem o tom dl.protokolu také že máš z něho kvalitnější embryjka, ale že můžeš trpět tím hyperstimulační syndrom ovariíí, se to myslím jmenuje a to je potom taky blbý. No tak ty máš s tou imunitou teda větší problémy než já, a ty prášky když bereš teď každý den, to ti zjistili až po tom IVFku, tak ti to jistě příště zabere a už to bude všechno OK, ještě máš jet teď někdy ny kontrolu na tu imunologii, nebo jenom bereš prášky a pak máš přijet až budeš těhotná? mě to tak doktorka říkala, ale ještě jsme tam měli jet po půl roce když se nezadaří na kontrole ale o dlonskýho jara jsme tam nebyli,ale Kučera mi říkal že to nemá cenu, na ty NK bunky mám prednison, a ze se ta imunita nejak razantne nemeni, tak nevim
@ludmila77 - tak to je skvělé, že vám to vyšlo hned naprvní pokus, to moc gratuluji a přeji tvé dcerce všechno nejlepší do života a ať vám roste do krásy.Kdyby tak tady takových pozitivních zpráv bylo více...

macina23
25. kvě 2014

@bubulina1983 no to asi ne,po tom všem co jsem absolvovala mi manžel řekl,že se k sobě nehodíme,takže já místo abych řešila miminko,tak budu zařizovat rozvod.Sem uplně na dně ☹

unkarka
25. kvě 2014

@macina23 to snad nemyslí tvůj manžel vážně,třeba má jen slabou chvilku a bude vše v pořádku 😒

unkarka
25. kvě 2014

@bubulina1983 no na mojí cukrovku práce jak dělaná 😀 jdu do fabriky s čokoládkou kde se dělají různé bonboniery,sušenky a prostě samé dobroty 😀 sice to je jen do listopadu ale aspoň něco,Vloni jsem tam byla také a docela mě to bvilo.Taky tam jezdí vězenkyně ze Světlé nad Sázavou ale ja s nima nejsem na směnu tak to je fajn.

macina23
25. kvě 2014

@unkarka taky sem si myslela že si ze mě děla dost blbou srandu,ale bohužel ☹

unkarka
25. kvě 2014

@macina23 a to jako jen z důvodu že se vám nedaří miminko ?Jestli ti je nepříjemné o tom mluvit tak se omlouvám a pochopím ale je mi to prostě líto.

macina23
25. kvě 2014

@unkarka uvědomil si ž chce prý něco jinýho než já,přišlo to tak rychle,že vubec nevim jak mám reagovat

unkarka
25. kvě 2014

@macina23 to je strašný no těžko radit ale jsi krásná,mladá takže se nebojím že bys zůstala sama.

luca16
26. kvě 2014

@unkarka Gratuluji k práci 😉 Vím jak těžké je v dnešní době najít práci. Super zpráva 🙂 V takové továrně pracovala za mlada moje máma. Vždycky jsem to chtěla ze srandy jen zkusit 😀 Miluji sladké a čokoládu.
@macina23 To je mi moc líto. Ale neboj, třeba si to manžel za nějakou dobu rozmyslí, omluví se a bude všechno ok. Až si skutečně uvědomí následky a jak moc tě má rád....

Jinak holky, bojím se té krve zítra jak čert kříže. Prsa mě přestaly bolet a podbřišek mi přijde, že je něčí cizí. Nic mi není, ale fakt vůůůbec nic. Celý víkend jsem na nic jiného nemyslela ☹ Pozitivní myšlení a radost je ta tam. Napadají mě samé katastrofické scénáře 😒

bubulina1983
26. kvě 2014

@macina23 - to je vůl,to si to rozmyslel zrovna v pravou chvili,vid..nevim okolnosti,jak jste spolu dlouho,a jaky byl vás vztah,ale pokud si najednou po x letech uvědomil,ze chce něco jiného a opravdu bude chtít odejít a odejde jen tak bez jakýchkoliv vysvětlení,tak si te asi vůbec nevazil a potom ti za to nestojí..takhle se to těžko radi,ale prosim buď statečná!!
@unkarka- jee,tak to je puekna prace,jenom abys neuzdibovala kousky,víš jak to bylo v pisnicce s pekarem 😝. To nevadi ze jen do listopadu,lepší jak dratem do oka🙂
@luca16- bobsi,vím ze mas strach,to čekání je na smrt,ale ver,ze pokud to ma dopadnout,tak to bude všechno v pořádku!! Co ti dělají čárky na testu?

luca16
26. kvě 2014

@bubulina1983 Dělala jsem si test (poslední co mi zbyl) v pátek a byl skoro stejně světlý jako v úterý. Teď už je to zase pár dní, ale zdá se mi zbytečné testovat, když jdu zítra k dr. Ještě že mám dnes v práci co dělat, jinak bych se užrala 😀 A co vy, jaký byl víkend? Venku bylo nááádherně, až nás to překvapilo 🙂

macina23
26. kvě 2014

Holky moc dekuji za podporu.Vsem vám přeji. Aby jste brzo otehotnely a mely zdravé miminka.

bubulina1983
26. kvě 2014

@luca16 - hm, tak od úterka do pátku by to mělo trochu zesílit, ale třeba ti to roste hodně pomaloučku, měla si myslím hcg 95, kdy měla ofico dorazit MS? no uvidíš, jestli se to pohne nahoru tak to bude skvělá zpráva... v kolik zítra jedeš?

raniha
26. kvě 2014

Tyo člověk tu chvilku není a tolik novinek 🙂 Ne vždy to jsou sice veselé novinky..ale kdyby bylo všechno jednoduché tak by jsme si tolik toho nevážili a hlavně nás tohle to všechno posiluje 😉 Nesmíme se vzdát a tenhle boj vyhrát..mě sílu dodává už jen třeba fotky miminek v sanusu, co se jim tam podařili (jsou na konci chodby jak je sál a laboratoře, obrovský dveře v čekárně). Mě teď čeká povinná 3 měsíční pauza, ale myslím že si jí prodloužím...uvidíme jak to bude s financemi a taky jak na tom budeme psychicko-fyzicky, hlavně od srpna do října se u nás v rodině rodí samý děti, tak to bude hodně náročné 🙂

luca16
26. kvě 2014

@bubulina1983 MS měla dorazit v úterý, to jsem měla hcg 95. Zítra bych měla začínat 6. týden. Zítra jsem objednaná před 12h. na krev a na 13h. potom na výsledky, popř. utz. Právě jsem už viděla řadu testíků, kdy byly čárky na testu dlouho stejně slabé a pak se to jeden den zlomilo a byly tmavé. Pořád si tím dodávám naději.

bubulina1983
26. kvě 2014

@raniha - ahojky 😉 jsem ráda že ses zase ozvala, no tak to se na tu nástěnku musím podívat až tam budeme, v pátek jede přítel na krev na přenosné nemoci, a já zahajuji 9.6. DL. protokol, táhne se to jako smrad, doufám, že až s potom bude něco dít uteče mi to rychleji, ale pak zase to čekání na výsledek, je to nekonečný kolotoč, ale právě pro to jsme tu holky pro sebe, že se můžeme podporovat a držet se nad vodou, a jak se máš? nepsala si že budete stavět domeček? takže další pokus v srpnu?
@luca16 - no to víš, úpřípady jsou různé říkám že ti to může stoupat hodně pomalinku, a nebo je spousta ženských těhu a nemají na testu vůbec nic, tak zítra na tebe budu moc myslet, tak nám tu dej potom vědět, ať už s jakýmkoliv výsledkem, moc ti to přeju, je potřeba nám tu statisticky zvýšit úspěšnost 😀