Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

raniha
26. kvě 2014

@bubulina1983 Příští týden by jsme snad už s tím stavěním měli snad ňák pohnout..budeme obcházet pozemky 😒 nejhorší na celým tom kolotoči..přemlouvání lidí aby ti prodali kus pozemku..snad to ňák dopadne 😉 No říkali jsme si spíš září či říjen..podle toho jak vyjde MS..potřebuji si odpočinout od těch všech léků a hormonů. No je strašný jak se to táhne viď? Jakože tohle mi ještě utíkalo dobře..ale pak jak se blížil termín opu to se táhlo a táhlo..a nejhorší byly ty dny co voláš do laboratoře jak se mají mrňousci a jak se vyvíjí... to jsem nemohla nic dělat, utíkalo to tak pomalu. No myslím že jsem krávě milce udělala za ten týden slušný kšeft 😀 Doporučuji nakoupit zásoby dopředu 😉

bubulina1983
26. kvě 2014

@raniha - a něco tam u vás v okolí je na výběr? nebo je to rozprodané? a tak byste se do toho hned pustili? jasný to chápu, člověk do sebe valí hormony jak utženej, tělo se zblázní a je potřeba nechat ho trochu oddychnout, ale tak nikdy nevíš, nasaď vitamínky, já si koupila ten inofolic na podporu ovulace, a dobré je měření BT, nikdy nesmíme říkat nikdy a náhoda je blbec, vyjde to vždy v ten nejneočekávanější okamžik..no nikdo nepochopí, kdo to nezažil jak strašně je dlouhej měsíc, kterej má 30 dnů ☹

andreee86
26. kvě 2014

Ahoj holky, tak jsem dnes byla v Sanusu, byla jsem objednáná ke Kafkovi, ale už tam vůbec nebyl, i když by tam měl být do konce května. Převzal si mě rovnou Škurla, tak snad bude také dobrý, i když jak jste psaly, sympatičtí jsou tam všichni.
@bublina1983 - prosím, můžu se zeptat co je to ten dlouhý protokol? To je nějaký krátký a nějaký dlouhý? A jaký je mezi tím rozdíl? Děkuji za odpověď. Nejsem v tom ještě moc vzdělaná 🙂

elisc
27. kvě 2014

@bubulina1983 Ahoj, odpovídám trochu se zpožděním 🙂
Jsem také ráda, že si o tom mám s kým pokecat, doma to nikdo neví a někdy jsem plná dojmů 🙂
Četla jsem , že jako prevence proti hyperstimuláku je dobré pít hodně vody, pokud by k tomu přece jen došlo,
myslím, že pak jen odsajou vajíčka a k ET dochází později, až se břicho uklidní. Mně vychází zahájení protokolu cca na 16.-17.6. Kdyby ses chtěla na něco zeptat, určitě napiš 🙂 Na kontrolu na imunitu mám přijít až 8tt.
Opravdu doufám, že se poprvé nezadařilo kvůli tomu, a teď to vyjde.
A neboj, jakmile Ti píchnou zastavovačku, uteče to jako voda, pak si užijeme až při čekání na výsledky 😉

elisc
27. kvě 2014

@andreee86 Ahoj, neptala ses sice mě, ale snad nevadí, když odpovím 🙂
Mně doktor vysvětloval, že protokoly se vybírají dle hormonálního profilu, jak fungují vaječníky atp. Přičemž se říká, že z dlouhého protokolu je sice míň vajíček, ale jsou kvalitnější.
Dlouhý protokol začíná 20DC, kdy Ti píchnou tzv. zastavovačku (na utlumení ) a za 14 dní, pokud injekce zabrala, začínáš píchat hormony na růst folikulů, to může u každého trvat jinak dlouho, záleží jak bude tělo reagovat. Až dozrajou, je odsátí, oplodnění a po pár dnech transfer. Celá stimulace trvá cca 1,5 měsíce
Při krátkém protokolu začínáš s hormony hned 2DC a tlumící injekce se píchají ke konci stimulace.
Pak je zase OPU, oplodnění a ET. Celé to trvá cca 1 cyklus.
Ale četla jsem, že postupy se v centrech liší a odstup mezi utlumující injekcí a samotnou stimulací se může lišit u každé pacientky, záleží prostě jak bude tělo reagovat
Zkus kouknout tady:
http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4&PHPS...

bubulina1983
27. kvě 2014

@elisc - díky moc za všechny informace, já hledala diskuze na internetu, a moc toho o dlouhým protokolu není, tak jsem ráda že s tím máš už zkušenost, hodně pít OK, beru na vědomí a zkusím se podle toho zařídit. No já mám zahájit 9.6. takže budu o týden před tebou, tak to potom budeme nervit spolu 😉 ještě jsem nikdy žádný hormony neměla, tak nevím jak na to budu reagovat, a otázka je jak to všechno proběhne aby se nám nenašel podobný problém jako u vás, ale doufám že ne, protože máme testy imunity oba dva hotové, sice jsou rok staré, ale imunitu na embryo jsme měla v normě, já akorát ty NK buňky ale na ty snad zabere ten prednison. a po té zastavovací injekci dostaneš MS normálně, zhruba po kolika dnech? nebo od kdy se počítá pootm ten den zahájení stimulace na folíky?
@andree86 - jak ti to odpověděla @elisc, tak přesně takto to je, já ještě nemám vlastní zkušenost, takže ona ti to popisuje protože už tím prošla, nás to teprve čeká. A jak vy jste na tom co vás čeká, o tom že Kafka končí tady holky psaly někde pár stranek předtímto, nevím proč odešel, neznala sem ho, toť otázka co s ním bylo za problém..? ale ostatní jsou také skvělý, třeba tam přiberou nějakého nového, nebo paní doktorku...

elisc
27. kvě 2014

@bubulina1983 Po zastavovačce jsem dostala MS klasicky, mám 26 dní. Ale není to pravidlo, někdo už MS nedostane. Ale neboj, při začátku stimulace dostanete protokol pro pojišťovnu, kde se zapisují dávky a na druhé straně je rozepsané, co Tě čeká 🙂 A nebo napiš sem 😉 Pamatuju si, že když jsem byla poprvé, bylo to tolik informací, pořád jsem se musela ptát, musel si myslet, že jsem úplně blbá 😀
Ještě k té zastavovačce. Po 14ti dnech jdeš ráno na krev, jestli zabrala a za hodinu pro výsledky a UTZ, jestli nemáš cystu. Pokud je vše ok, hned Ti navrhne hormony a mažeš za sestřičkama pro první injekci. Neboj, používá se pero a je to opravdu jednoduché. Já jsem si píchala první injekci hned sama podle jejich návodu, chtěla jsem si to vyzkoušet 😀 A pak si pícháš předepsané dávky každý den ve stejnou dobu.
Trochu se rozepíšu, abys měla přesnou představu 😀
Začínala jsem ve čtvrtek s dávkou 250 jednotek Puregonu, pátek - pondělí 225 jednotek.
v úterý kontrola, 4 folikuly na každé straně cca 12mm, út-st sníženo na 200 jednotek.
Čtvrtek ko - folikuly mají 18mm, už nepíchat. V lékárně jsem si vyzvedla 10000 jednotek pregnylu, v 9 večer na pohotovost nechat si píchnout injekci a v sobotu o půl 8 odsátí. To bylo úplně v pohodě, jsi uspaná cca 20 min. a pak jen odpočíváš. Mezitím odevzdá chlap spermie a pak může za Tebou na pokoj. Odcházela jsem kolem 11 hod. Nic mi nebylo. Od tohoto dne večer jsem začala zavádět Utrogestan 2-2-2 Hned druhý den voláš, jak se embrya vyvíjí a pak voláš každý den. Doporučují prodlouženou kultivaci, tzn. pátý den transfer. A pak se 14 dní nervuješ, jestli to vyšlo 🙂 😉

debeee
27. kvě 2014

Holky, mohu mít taky otázečku? V sobotu ráno jsem byla na ET, kultivace trvala 0+3 dny, menstruaci podle MK bych měla dostat asi v neděli a včera mě začla pobolívat prsa a trochu píchat v podbřišku. Měla jste to taky některá takhle a zadařilo se?

andreee86
27. kvě 2014

@elisc - Děkuji za vyčerpávající odpověď, konečně jsem to pochopila a nemusím v tom tápat 🙂 Na stránky určitě mrknu.
@bubulina1983 - proč odešel nevím, o tom se nikdo nezmiňoval a popravdě jsem se na to ani neptala. Akorát jsem si myslela, že jsem špatně, tak na mě Škurla vybafl, že pan doktor Kafka od nich odchází. Škoda.
@elisc @bubulina1983 - holky, tak to moc držím palce, aby se to povedlo a vyšlo to, jste hrozně statečné, tohle absolvovat. Já se úplně děsím těch injekcí, píchat si to sama, to není nic pro mě. Já jsem včera píchala Pregnyl a zítra jdeme s manželem na IUI, tak jsem zvědavá, jestli se zadaří. Bylo by to pěkné skoro po dvou letech snažení. Byla by to pěkná odměna a hlavně bych nemusela podstupovat nic jiného. 🙂 IUI je asi takové to první řešení, co se zkouší, že? Mám si s sebou něco vzít nebo jak to vlastně probíhá? 🙂

elisc
27. kvě 2014

@debeee Bohužel v tom Ti neporadím, měla jsem prodlouženou kultivaci na 5 dní, bohužel se nezadařilo.
Příznaky jsem na sobě nepociťovala žádné a MS dorazila 12tý den po zavedení.
Pokud bereš Utrogestan, může Ti MS oddálit.
Ale moc držím palce, určitě se povedlo 😉

elisc
27. kvě 2014

@andreee86 Nechci Tě strašit 😀 My se snažíme 5 let, před IVF jsme zkoušeli 2x IUI, ale přítel má špatné spermio, tak to byla zkouška, co kdyby.
Brát si nic nepotřebuješ. Dělá se to na pokoji, jen si sundáš spodek 😉 Pak Ti zavedou takovou dlouhou trubičku se spermatem a cca 15-30 minut ležíš a je to. Ten den bys měla dodržovat klid a doporučují to druhý den posvětit doma 😉
Pregnyl mi píchali na pohotovosti, toho bych se asi sama bála 😀 Ale hormony na stimulaci jsem píchala v peru, třeba jako diabetici inzulin. Jehla je malinká, samotný vpich vůbec necítíš. Jen je to poprvé trochu zvláštní 🙂 Mě se hrozně líbilo, když mě to sestřičky učily, jak diplomaticky říkaly: " Uchopte kožní řasu." Asi jim bylo blbí říkat: Chyťte se za špek 😀
Držím moc palce, aby to dopadlo

bubulina1983
27. kvě 2014

@elisc - ty jo tak takhle hezky kdyby to ten doktor pokaždý vysvětlil, to by bylo žůžo, ale oni jak v tom dělají denodenně tak už asni neví co mají všechno říkat, na co se nezeptáš to ti nepoví, ale jak mám kurník vědět na co se ptát, když nevím jak to funguje 😀 ještě že se tady holky máme... no tak to jsme na to zvědavá jak do sebe budu píchat, doufám že taky dostanu to pero a ne nějaký obří jehle.naštěstí mám sousedku sestřičku, tak když tak skáknu k nim.na ten pregnyl se chodím vždycky píchat k nim, minule mi to nachystali sebou a jehlu sem tam měla jako pro koně 🙂 tak to si reagovala moc dobře, že ti to takhle rychle narostlo, a uvidíš že ti prášky na imunitu zaberou a 2. pokus bude ten úspěšný, nejhorší je vždycky odhalit tu příčinu, no říkal mi Kučera že ten první pokus je spíše takový diagnostický a doma na neschopence si ležela od vložení embryjka? a ležela si opravdu poctivě? nebo co se s tím alespoň může dělat??
@debeee - tak to taky nevím může to být zavrtávání miminka ten podbřišek a prsa se začínají nalévat a nebo taky vůbec ne, zkoušej se otestovat a prostě musíš vydržet do krve, vím že je to hrůza to čekání, ale jsme v tom všechny stejně 😉 přeji aby váš pokus byl úspěšný !!!
@andreee86 - IUI je v pohodě, to je jako sex s manželem přes hadičku a drží ti ji doktor aby to tam nateklo 😀 no to je hrozný přirovnání, ale pokud vyjde IUI tak je to super protože je to po přir.otěhotnění nejlepší varianta, moc přeji aby vám to vyšlo - my jsme byli 3x neúspěšní

luca16
27. kvě 2014

@bubulina1983 Mám dobré zprávy. HCG kolem 1300 a bublinka má 3 mm. Za 14 dní jsme objednaní na srdíčko.

bubulina1983
27. kvě 2014

@luca16 - skvělýýýýýýýýýý, to jsou skvělé zprávy maminko !!! MOC GRATULUJI, tak vám to IUIčko vyšlo, to je dobrý nárust a vidíš tak ty si ten případ na který testy neragovaly. Doufám že bude všechno jak má být, tak se opatruj ano? a do práce budeš chodit dál, podle toho jak se budeš cítit? co manža na to, jak se cítíš? nemůžeš tomu uvěřit, viď? byly slzičky?

elisc
27. kvě 2014

@luca16 Ahoj, přidávám se ke gratulaci, jsou to opravdu skvělé zprávy 🙂
Hrozně ráda čtu takové výsledky, dává mi to naději...

elisc
27. kvě 2014

@bubulina1983 No když jsem viděla tu injekci, co na mě vytáhla sestříčka, aby mi píchla pregnyl, byla jsem ráda, že se na to nemusím dívat 😀
Neměla jsem neschopenku, ale čerpala jsem dovolenou. První 4 dny jsem fakt proležela, bála jsem se jít i na záchod 😀 Další 4 dny doma jsem měla klidový režim a pak jsem šla do práce, ale nemyslím si, že by to mělo vliv na neúspěch. Mám opravdu pohodovou práci, celý den sedím u PC a žádný stres, nikde nechodím a nic netahám. Myslím, že u nás hrála největší roli ta imunita a pak taky to, že se vajíčka podařilo oplodnit až večer.
Ale už přemýšlím, že tentokrát bych si tu neschopenku vzala, možná i na celých 14 dní. Přece jen už je to druhý pokus. Jen nevím, jak to vysvětlit v práci. Nechci,aby to věděli. Přemýšlela jsem, jestli se nedomluvit s obvoďačkou. A Ty plánuješ neschopenku od transferu nebo už od stimulace?

debeee
27. kvě 2014

Mě právě ten Utrogestan předepsán nebyl, pouze si zavádím Crinone gel. Nezbývá než věřit ... víra je 50% úspěchu 🙂 Ale jsou to nervy to je děsný a hrozně se to vleče. Div že si nestříhám metr 🙂

luca16
27. kvě 2014

@bubulina1983 Děkuji, děkuji, děkuji. Budu se opatrovat jako oko v hlavě. Do práce zatím chodit budu a až bude srdíčko, tak se uvidí. Dnes se třeba jako těhulka vůbec necítím. Manžel je nadšený. Dnes na utz, co jsem donesla domů, hledal tu tečku a docela se u toho bavil 😀 Jinak máš pravdu, nemůžu tomu uvěřit. Pořád si to tak nějak nedokážu plně uvědomit, i když nemluvím o ničem jiném. Slzičky nebyly, ale měla jsem skleněné oči 😉 Je to vážně zázrak. Snad se nám za 14 dní objeví i to srdíčko, ať máme už klid. Ty jdeš k dr. 9.6., že? Budu na tebe myslet, aby vám všechno klapalo jak má.
@elisc Moc děkuji. Přišlo mi to neuvěřitelné, že se to povedlo napoprvé. A věřím, že té, které se to nepovede napoprvé, se to povede později. Dřív nebo později tuto skupinu přejmenujeme a budeme všechny šťastné maminky 🙂 😉

andreee86
27. kvě 2014

@luca16 - také se přidávám a moc gratuluji, je to krásné, že to takhle vyšlo. A ty jsi byla na IUI a nebo IVF?
@elisc - já bych si to právě také nepíchla, mám jakýkoliv odpor k injekcím, píchla mě včera mamka, je zdravotní sestra, tak je fajn, že jsem nemusela jet nikam na pohotovost. 5 let? Tak to klobouk dolů, tak to přeji, aby se co nejdříve zadařilo a byla jsi spokojenou maminkou. A jak dlouho chodíte do Sanusu a ke komu? Úplně tě chápu, že nechceš, aby to někdo věděl. Já jsem to řekla jenom kolegyním v práci (je nás tu málo a nevím jak bych pak vysvětlovala ty časté nepřítomnosti).
@bubulina1983 - díky, je to hezké přirovnání 🙂

luca16
27. kvě 2014

@andreee86 Děkuji. Jen IUI. Se sestřičkou jsme si dnes dělaly srandu, že trháme s maželem statistiky :D

andreee86
27. kvě 2014

@luca16 - tak to je super, my jdeme zítra na IUI. Tak je to taková pozitivní zpráva od tebe, že nějaká naděje je, aby se zadařilo IUI. 😉

luca16
27. kvě 2014

@andreee86 No super, budu moooooc držet palečky. Naděje určitě je. Hlavně se nestresuj a nech tomu volný průběh, aspoň prvních deset dní než se mimísek uhnízdí 😉 Moc vám to přeju.

andreee86
27. kvě 2014

@luca16 - no zatím se snažím vůbec na to nemyslet a brát to normálně. Myslím, že ten první pokus mi půjde, ale kdyby jich mělo být víc, tak to bude horší, i s tou psychikou.

unkarka
27. kvě 2014

@luca16 jupíííí jééééééé gratulace k miminku a bud na sebe opatrná a doufám že tu na nás nezanevřeš 😀

unkarka
27. kvě 2014

@ivekr ahojky mamino dlouho jsi se neozvala jsi v pořádku.Doufám že ano a jen nemáš čas nam napsat 😉

luca16
27. kvě 2014

@andreee86 Uvidíš, třeba jim taky vylepšíte statistiky 😉 Rozhodně to není nemožné.
@unkarka Kujuuuuuu. Neboj, nezanevřu. Mám vás ráda a budu vás průběžně podporovat a sledovat stavy těhulek 😉

bubulina1983
27. kvě 2014

@elisc - no u nás v práci to zhruba všichni ví, jsem asistentka ředitele a tak si nemůžu dovolit jn tak z ničehonic odejít, jsme tam malý kolektiv, tak to zhruba všichni ví že se nám nedaří, se šefem už jsem to musela začít řešit, od pondělí nastupuje na zaučení nová asistentka, řekla sem to šefovi na rovin že neví jestli to dopadne a že mu tam budu možná sedět ještě další rok, a ta nová prostě bude dělat něco jiného, ale berou to všichni tak že beze mě to prostě nejde, ví to moji rodiče, pár známých a rodina od přítele, ale ty hodně málo,tohle se prostě utajit nedá, ale když tak se domluv např s gynekoložkou že máš prostě ženské problémy a fertig, každýmu je po tom velký kouloví. no já si vezmu asi neschopenku na těch 14 dní po transferu.. dovolený se mi na to zdá škoda...pak už by mi nic moc nezbylo, kdyby to náhodou nevyšlo,chystám se že budu taky ležet, no spíš poléhávat, protože jak se znám budu pořád šontat něco 😀
@unkarka - ahoj brouku už se ti to krátí, v pondělí ti vypukne pracovní proces, připrav si kopýtka namasíruj chodila, jsem zvědavá jak ti to půjde a penízky hurá do čuníka 🙂
@andreee86 - přeji aby vám ten IUI pokus vyšel, jdete na úplně první asi viď? nějaká vyšetření máš hotová nebo vůbec nic, jaký máte spermio? jak dlouho se snažíte jestli se můžu zeptat?
@debeee - kdy máš jít na krev, tzn. že dnes si 4 dny od vložení? to je ještě hodně časi na výsledek, to čekání je děsný, já nevím že se to nedá třeba přepnout a poskočit o 14 dní vpřed 🙂

elisc
27. kvě 2014

@andreee86 Víš, ono těch 5 let hrozně rychle uteklo. První 2 roky mi to vůbec nepřišlo divné, přítel jezdí s kamionem a třeba půl roku se ani vzdáleně nepřiblížíme k mé ovulaci. Třetí rok jsem změnila práci, tak jsem si hned nechtěla brát volno. No a pak jsem začala jezdit do Sanusu v Pardubicích, pro mě představa svléct se před chlapem byla absolutně stresující. Holky kdyby jste viděli, jaká já jsem stydlivka 😀
Tam jsme prošli 2 neúspěšné IUI, jenže přece jen je rozdíl, jestli budu na cestách hodinu nebo tři, tak jsem přešla ke Kučerovi v Jihlavě a zjistila, že svléct se není takové drámo (: A pro prcka, co by člověk neudělal 🙂
@bubulina1983, @andreee86 v práci jsem to neříkala, protože šéf je hrozná drbna, do druhého dne by to vědělo celé město. Navíc kolegyně kdysi nemohla mít děti a myslí si, že IVF by nemělo být, asi je v tomhle trochu zatrpklá, bohužel mám i kamarádku, která si myslí, že když to nejde přirozeně, nemá mít pár děti vůbec. Když to chvilku posloucháte, úplně Vás přejde chuť se někomu svěřovat. Věřím, že naši by mě podpořili, ale nic neví, zatím si myslí, že nechci přijít o práci.
Ale nebojím se, že v práci bude problém, až přijdu, že jsem těhotná, šéf se mě furt ptá, kdy budu vozit 🙂

elisc
27. kvě 2014

@andreee86 ještě jsem se chtěla zeptat, vy máte IUI bez stimulace?
Jestli to není moc dotěrné, máte nějaké komplikace nebo to "prostě jen" nejde?

debeee
27. kvě 2014

@bubulina1983, na krev jdu 9.6. takže 4 dny 🙂 Nervové sanatorium na pokračování tomu říkám. Poprvé jsme do Sanusu šli 15.1 a teprve ted jsme to dotáhly až sem. Pořád jsme na něco čekaly. Ve finále mi odebrali jen 2 vajíčka, které to jako zázrakem dotáhly k ET a k zamražení. Kdyby měl člověk jistotu, že po tom všem bude 100 pro výsledek bylo by to bájo 😀