Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
13. čer 2014

@ivekr - to nevadí, viděla sem ten grafik co si sem dávala s womenky
@elisc - připojuji se k debatě o adopci, přítel s tím přišel první, že když se to napodaří, takže si adoptujeme, ale mě bylo jak když mě poleje horkou vodou, vůbec sem si to nedovedla představit, že bychom měli doma "cizí" dítě, ale asi se s tou myšlenkou musí člověk s mířit, a brát to tak že prostrě když to nepůjde, tak toto je jediná šance, co jinak dneska budeš ještě prudit někde telefonem a zkoušet to zjistit, něco nového?
@luca16 - tak doufám, že když máme toho 13. velmi významný den, tak ať nám to všem vyjde, když ne to co si všechny strašně moc přejem, tak alespoň třeba krásný slunečný pátek !! Ať z toho tchánovce neklepne, z té krásné zprávy 🙂))
holky dnes opět takto: http://www.fertilityfriend.com/home/bubulina1983, ale byla sem dnes přes noc u našich, tam na čurání do kelímku není prostor 🙂, tak zítra ráno zkusím, já nevím, mám strach ☹

elisc
13. čer 2014

@luca16 @debeee Né, to já se určitě nevzdávám. Taky pořád doufám, že příroda zabojuje, i když už jí dávám šanci 5 let. Spíš mě mrzí přístup Sanusu, že si to musím obvolávat sama. I když teď už je to asi jedno, vypadá to, že jsem to z toho rozčilení dostala o 10dní dřív 😒
Ale s chlapem jsme si říkali, že prostě přečkáme ty 3 měsíce, pojedeme na dovču, a pak to určitě půjde 🙂

@luca16 To bude u tchánovců velká radost 🙂 Bude to jejich první vnouče?

bubulina1983
13. čer 2014

@elisc - hmm, a je to opravdu MS-už se to rozjelo ve velkým stylu, kolikátý máš být DC ?uvidíš jak se to bude vyvíjet, zkus se s nima domluvit, nevzdávej to určitě ne, udělejte si hezký prázdniny, jak píšeš, dovču, klídek, sluníčko, drinky 🙂 a po prázdninách to určitě dopadne, co myslíš?

elisc
13. čer 2014

@bubulina1983 Ahoj, graf vypadá líp a líp 🙂
Dopoledne mi má volat sestra z Jihlavy, ale pokud ta žádost vůbec nedošla do pojišťovny, tak už se to stejně nestihne. Navíc jak jsem psala, asi jsem to dostala o 10dní dřív. To se mi ještě nestalo 😒
No, abych pravdu řekla, u nás jsem nadhodila téma adopce já. Přítel se nejdřív netvářil, ale pak to přijal. Samozřejmě by to byla až krajní možnost. Taky jsem si říkala prvně náhradní matku, jenže to u nás není moc dobře právně ošetřené a nakonec nemusíš mít mimčo vůbec. Navíc já jsem víceméně ok, až na tu imunitu, kterou jak doufám léky utlumí. My řešíme špatné spermio.

elisc
13. čer 2014

@bubulina1983 No, úplně se to zatím nerozjelo, jen špiním. Ani břicho mě nebolí, podle čehož bezpečně MS poznám. Dnes jsem 17DC, dle ovu testů jsem měla ovulaci v pondělí, takže je to dost brzy.
100% to po prázdninách dopadne 😀

bubulina1983
13. čer 2014

@elisc - a nemohlo by to místo toho být třeba těhu? uhnizďování, co myslíš od pondělka 4-5 den?? tomu asi nevěříš? zkus měřit ráno teplotku jak bude pokud nad 37 - MS to asi nebude... to by bylo čůčo viď 😀

elisc
13. čer 2014

@bubulina1983 😀 Bych se z toho šoku šla opít 😀
Ale moc tomu opravdu nevěřím. Navíc než se mi MS rozjede, většinou tak 1 -2 dny před špiním.
Navíc do toho každý den cvičím posilování břicha, tak by dostalo fakt záhul. I když se říká, že když se chce udržet, tak se udrží a kdo je zvyklí cvičit, tak to nevadí, ale nevím. No, necháme se překvapit 🙂
Zkusím se schválně zítra měřit, teď se moc omlouvám, ale nikdy jsem to nedělala. Používá se klasický teploměr? A jak asi hluboko (fakt se stydím)?

luca16
13. čer 2014

@elisc
@bubulina1983 Budou mít určitě obrovitánskou radost. Prababičcce je 87 let ještě žádné pravnouče nemá. S manželem budeme u jejich rodiny jediným zdrojem vnoučat a pravnoučat 😉 Babička bude mít určitě velkou radost. Je to učitelka na základní škole, takže to s dětma umí 😀
@bubulina1983 Budu ti držet palce, ať se poštěstí 😉 A pokud by se nezadařilo, první IVF bude na 100% vaše poslední 🙂 😉
@elisc Četla jsem pár diskuzí na netu, kde jsou ženské, které mají už 3-4 děti a potřebují peníze. Nechtějí už další děti, jsou rády, že uživí ty, které mají. Zrovna těmto bych věřila, že si dítě nenechají. Dokonce tam byla i jedna, která už jedno dítě odnosila a říkala, že by to klidně udělala znovu, protože takovou! radost, jakou viděla u toho páru,tu prý do konce života nezapomene.
No a co se týče toho Sanusu, chápu jak tě to musí štvát. Človek by nejradši, kdyby mohl mít každý měsíc nějakou šanci/pokus. Bylo mi hrozně, když mi řekli, tak za 2 měsíce něco podniknem. Ale na druhou stranu ten výsledek pak stojí za to. Přes léto si tělo odpočine, s manželem načerpáte síly a na podzim nás překvapíš radostnou zprávičkou, uvidíš 😎

elisc
13. čer 2014

Tak mi právě volala sestra z Jihlavy. Žádost prý leží reviznímu doktorovi na stole, má dovolenu. Tak tam v pondělí bude volat, jestli mi to schválí a možná to ještě stihneme 😀
No ale jestli jsem to fakt dostala, tak mě asi trefí 😖

bubulina1983
13. čer 2014

@elisc - hihi, no to by bylo tý fole, tak uvidíš, no asi to nevadí když je tělo zvyklé, tak si myslím že to pro něj zase takový šok není, ale co víš, seš nadopovaná hormonama a lékama, nikdy člověk neví...ale prosím tě nic se neomlouvej, já sem měla rtuťový, ale jak sem ho jednou sklepávala tak mi prdla ta bublinka uvnitř a bylo po něm a v lékarně se už rtuťový sehnat nedá, protože kvůli tý rtuti, zase v evropský uniizjistili že to není bezpečný, debilové , 100 let se používá rtuťovej a najednou je to nebezpčný, tak mám digitální na jedno desetinný. Takže ho zapnu, jak začne blikat L a celsius, tak to tam šoupnu po okýnko (no prostě na kousek tak 2-3 cm) a až zapípá vyndám cca 20 vteřin, rtutovým se musí měřit dýl, tam to trvá dýl tak asi 3 -5 minut, kdyždý den musíš pravidelně ve stejnou hodinu, no tý fole takže se to tamněkde válí na stole a 1 doktor si vezme dovolenou a všichni se podle toho musí zařídit, to tam snad nemají někěho na zastupování?? to je bordel!!! uvidíš, tím pádem by se ti o dalších 20 dní posunulo jako mě viď, to sem takhle měla po laparo, ty máš utlumovačku píchat v pondělí, to máš být nějaký 20 DC viď?

elisc
13. čer 2014

@bubulina1983 JJ, v pondělí budu 20DC, ale před chvilkou mi volala jiná sestra a napevno mě objednala na středu odpoledne. To ještě jde, budu 22DC. Prý to do té doby z pojišťovny vymámí 🙂 Teď ještě co ta MS.
Díky za návod, zítra to zkusím 😀 Ale naději si nedávám.
A Ty budeš zkoušet testovat? Ubíhá to rychle, viď. Už budeš mít první týden za sebou. A na nic dalšího se nedostanete 😀

bubulina1983
13. čer 2014

@elisc - no to by bylo skvěle kdyby ti to tedy nakonec vyšlo,neboj,me taky pichli 22.dc,vyslo to zrovna na pondělí totiz.zkusím zitra ráno uvidime,to by mělo byt nějaký 13.dpo,ale moc tomu nevěřím,drž se a krasny vikend

bubulina1983
15. čer 2014

Ahoj holky, tak já zasílám info, že zatím pořád drím lajnu http://www.fertilityfriend.com/home/bubulina1983, ale včera na testu nic, to bylo 13.dc, tak zkusím ještě zítra, dnes jsem 28 DC,ale nevím, to už by tam snad mělo alespoň něco málo být vidět ne?? nevím jestli tu teplotu nemůže nějak ovlivnit ta injekce co mi pichli v pondeli...tezko rict, no uvidim co se bude dit dal..
A co vy noveho? jak se máte? My jsme byli včera v praze na avon pochodu - rakovina prsu - bylo to super, pocasi vyslo krasnz nakonec a moc jsem si to uzila, 20.000 lidí, vybráno 8,6 milionu a na 5 km trase šla 4 km kolona růžových lidí s balonky 😀

ivekr
autor
15. čer 2014

@bubulina1983 ja se na vyprcnu,tak na mobilu ti píšu zprávu, dlouhoouu a co mi to dalo to napsat :D a jako on se mi mobil sekne a vse vymazal. Uz na to nemam nervy :D zlatej pc v práci, na tom mobilu je to spis jen zachranna situace. Jinak ve zkratce znova 🙂 ze třeba jeste na tt nic videt neni, ja 30dc mela s dvojkama ducha. Ale koukám na graf,ze tu ovu ti nevyznacil jasně, neni posunuta jeste o pár dni,jak pak jdou teploty vys? Ale uvidis stejně nic nevydumas,je to bud a nebo. Jo a ja kdyz merila bt,tak mi rikali,ze s leky nema smysl měřit, protože je to ovlivněné léky a ovu nepřichází přirozeně... Tak pak jsem nemerila,co jsem mela leky. Drzim moc pěstí a dej vedet!! Jinak ja porad stejně, porad blbe :( ale mozna o fous lepsi,ale stejně jsem furt doma,uz 5 tydnu je moje kamoska telka... Ach kez.bych to uz mohla uzivat a chodit do cukrarny a za kamoskama

debeee
15. čer 2014

@bubulina1983 Holka držím ti všechno co jde, je to nervák. Já včera 3 týden po ET a zatím vše dobré. Ve středu kontrola v Sanusu, tak snad bude vše jak má být 😀

bubulina1983
15. čer 2014

@ivekr - no ta mobilni technika stoji za to, kdyz nemam PC tak taky brejlim do mobilu, tak chapu ze ti to dalo nez si to nadatlila 🙂 no uvidim jak se to bude vyvijet dal, injekci mi pichli ted v pondeli, tak nevim co to s teplotou muze delat,nezbyva nez cekat, to je tak otravny slovo az bych ho zrusila! A co ty homeopatika nezabrali ti na nevolnosti?
@debeee - diky, jak pisu musim jen cekat co bude dal..opatruj se, nic tezkeho nedelej, zaprahni manzu, at se taky zapoji 🙂

ivekr
autor
16. čer 2014

@bubulina1983 ahojda,no asi trochu uz zabiraji,uz nezvracim,jen me zlobí žaludek, ale dnes se uz chystám zacit vyklízet pokojik,to bude masakr :D. Tak uvidíme. Ale musím se dokopat vylézt z postele :D

w1era
16. čer 2014

Holky, kam zmizel doktor Kafka? Chodila jsem k němu a teď už tam prý není....

andreee86
16. čer 2014

@w1era Ahoj, to vůbec nevím, kam zmizel. Také jsem k němu chodila a pak jsem tam jednou přišla a seděl tam místo něj Škurla, tak jsem koukala jako puk. Akorát mi řekl, že pan doktor u nich končí a převezme si mě on. Ale důvod neřekl, takže nevím. Asi ho to nebavilo. Každopádně kdybys to zjistila, dej vědět, také by mě to zajímalo. 🙂

w1era
16. čer 2014

@andreee86 Taky přecházím ke Škurlovi, ale Kafka se mi moc líbil, byl fajn, manžel s ním také byl spokojený....

andreee86
16. čer 2014

@w1era Škurla je také dobrý, dělal mi IUI, akorát mi vadí, že je takový hodně tichý a musím hodně napínat uši, abych mu dobře rozuměla a slyšela ho. Já jsem byla s Kafkou také spokojená, akorát manželovi se zdál moc mladý 😀

w1era
16. čer 2014

@andreee86 Ouu tak to bude problém, já špatně slyším 😁

raniha
17. čer 2014

Ahoj holky..tak co u vás nového? Ňák poslední dobou sem radši nechodím..tak šup šup novinky 🙂

Jinak co u nás nového..nevím co jsem tu psala naposled tak malé shrnutí..pozemek který jsme chtěli tak nám paní neprodá, tak máme v záloze ještě dva ale je to orná půda (hospodářská), takže s tím budou trošku problémy..tak doufám že aspoň jeden majitel řekne ano a pak nás čeká spousty vyřizování. Do sanusu půjdu až tak v září či v říjnu, takže mě musíte informovat co nového ať pak nekoukám jako z jara 😀 Jinak teď mám zákaz snažení ☹ 25.6. jdu na kolonoskopii...mám podezření na crohna a pak se uvidí co dál 😒 že já vždycky si musím vybrat všechno nejhorší..a to jsem si myslela že tenhle rok bude šťastnej 😉

Jinak jsem zahlídla tady něco o adopci..nevím koho se to týká, ale já věřím že je to dobrá věc. My o ní taky uvažujeme pokud by to nešlo...ať si nás klidně lidi odsoudí a koukají na nás mezi prsty, ale já si život bez dětí neumím představit. Mrzelo by mě to sice ale časem si člověk zvykne..ale my máme tolik lásky že jí potřebujeme někomu dát a štěně dítě nenahradí 😉 Nejhorší je asi ta doba čekání a věčné návštěvy sociálky ale to se dá už přeci zvládnout 😉

bubulina1983
17. čer 2014

@raniha - Ahoj broučku, no co nám to tu píšeš? a já myslela že bude něco pozitivního a ty takhle na nás? Neboj se pozemek, určitě dopadne jinej ať si to paní strčí víš kam... a začnete zařizovat, lítat, schraňovat penízky a nebude čas na nic myslet, a do září, října ti to uteče přes léto jako voda. A na toho Crohna ti jak přišli? a to se léčí jak prosím tě a jak to dlouho trvá než se to vyléčí?? No bavily jsme se tady o tom s holkama, že je to pro nás asi poslední a krajní varianty, kdyby to prostě nešlo a nevyšlo, takže nějaké miminko bude moc rádo když se ho někdo ujme....taky o tom přemýšlíme, ale ještě toho máme hodně před sebou tak snad to půjde jinak...Jinak u mě je to tak, že jsme byla minulé pondělí na píchnutí utlumovací injekce na vaječníky, ted je mám vypnuté a mám být v přechodu, další pondělí 23.6. kontrola krve, zda to zabralo, UTZ,podepsat papíry a pokud bude vše OK, začínáme stimlovat na 1.pokus IVFka, rozhodli jsme se pro ISCI, dr. Kučera mi to vysvětloval, že je to skoro drahý pokus toto nezvolia a zjisti třeba pouze to že se vajíčko se spermijkami neoplodní, a že pojišť.pokud nedojde k transferu , tak to bere za marný vyčerpaný pokus a snižuje ti počet hrazených pouze na 3, tím pádem by zbývaly už jen 2 pokusy, tak si raději připlatíme za ISCI i když také to vyjít nemusí ale úspěšnost je vyšší..dnes mi klesla BT, a začíná mě bolet bříško, takže teta je asi na cestě,takže to vypadá že tento poslední přírodní měsíc taky nic.

raniha
17. čer 2014

@bubulina1983 Zatím je to jen podezření..uvidíme příští týden ve středu co mi řeknou ☹ Je to tři týdny co jsem na sobě začala zkoumat že mi vždycky po jídle hodně bolí břicho..pak jsem chytla děsnej vodnatej průjem který trval jeden den..pak zácpa..potom za 4 dny zase průjem atd atd..byla jsem strašně unavená ale hlavně ta bolest, to bylo něco strašnýho..manžel mě dokopal k doktorovi že má o mě strach..tak jsem si zašla k obvoďákovi. To už jsem měla tušení že to bude asi crohn..jsem si pořád říkala dokud nemám teploty a nezvracím tak že to vydržím. No doktor mi potvrdil mojí myšlenku a mohla jsem si vybrat buď do nemonice a nebo ambulantně..takže pro mě jasná volba ambulantně..jenže tam se čeká strašně dlouho na to vyšetření a plus příprava před tím. Přípravu na to zahajuji dneska a bude trvat celý týden, měla by dorazit taky mrška..kdyby nedorazila tak se to musí posunout. No a na gastru mi řekli že je zákaz snažení dokud nevíme co mi je. Léčby jsou různý podle nálezu...zkrácení střeva až po stomie..léky nechci žádný brát kvůli mrňouskovi, takže se s nimi budu muset domluvit popřípadě kdyby se to potvrdilo. Jinak musíš dodržovat dietu což mě už stálo 5 kil (které jsem pracně přibrala za 3 roky). Jinak se to asi nikdy nevyléčí...má tu akutní fázi a pak klidovou..ta klidová je dobrá tam můžeš dělat co chceš. Jsem teď z toho taková smutná a neumím to ňák přijmout. Toho vyšetření se bojím míň jak toho co mi potom řeknou. Hlavně jsem taková unavená, chcíplá, bez energie, hladová..už aby tohle období bylo za námi a mohli jsme se zase radovat ze života. Jinak ti přeji aby ti IVF dobře dopadlo a bylo hodně folikulů a následně hodně oplozených vajíček 🙂

bubulina1983
17. čer 2014

@raniha - jejda, to je strašný, a prosím tě kde si k tomu přišla, to se dá nějak chytit nebo to je vrozený, nebo kde se k tomu přijde? a takže čekáš te´d na MS a myslíš že dorazí? přeji ti aby všechno špatné bylo brzy za vámi, a aby sis už jenom konečně mohla užívat života a všechno bylo v pořádku a v září plná energie se budeš chystat na miminko 😉 jak já říkám, že je to zákon schválnosti, když se to sere, tak pořádně! Je moc dobře že manže stojí při tobě a máš v něm oporu, ještě že máte jeden druhýho, to je strašně fajn, že můžete žít jeden pro druhýho.Tak MS nakonec dorazila, takže všechno doktrovi vychází podle plánu, takže v pondělí uvidíme a když bude vše OK, tak tradá píchy píchy a za cca 10-12 dní tradá vajíčka na svět, děkuji ti napíšu jak se nám to vyvíjí a ty mi písni jak si na tom a jak pokračujete ve všem oki? 😉

bubulina1983
18. čer 2014

Ahoj holky, tak nic, poslední možný měsíc nevyšel, vše probéhá dle plánu dr. Kučery, MS dorazila včera, ale ta je teda ☹ břicho mě bolí, připadám si jako bych snědla stádo slonů...v pondělí KO v jihalvě, zda vše OK, pokud jo, začínáme stimulaci na 1.IVF,
A jak vy se máte... někdo něco nového, jak se vám daří?

luca16
18. čer 2014

@bubulina1983 Ahojky, budu na tebe v pondělí myslet, aby bylo všechno v pořádku. Kučera je šikovný, hotový kouzelník. Věřím, že vám pomůže a IVF se povede 😉

U mě nového nic moc. Začínám 9. týden, krev mám 8.7. a screening až 25. Do té doby se snad zblázním, jestli tam ten drobek ještě žije ☹ Pokusím se sestřičku toho 8. poprosit, aby mě ujistila, že je drobek v pořádku. Jsou to děsné nervy. Nechápu kdo vymyslel kontroly 1x za 6 týdnů. S břichem jsme na tom podobně. Do takové míry jsem se snad nemohla ani vyžrat, stádo slonů by se s tím dalo srovnávat 😀 Jsem nafouklá jak horkovzdušný balón. Už se nemůžu dočkat, až ho nebudu muset zatahovat, pač teď tam opravdu ještě nic tak velkého být nemůže 😒

bubulina1983
19. čer 2014

@luca16 - děkuji, doufám že ano, strašně se to čekání vleče, a vůbe cmi to neutíká, ale až pak budu doma, tak to bude ještě horší... jééé to je už 9.týdnů, to to strašně letí, neboj se , musíš si říkat že je všechno v pořádku jinak by se z toho člověk zbláznil, zase nemůžeš chtá abys tam chodila na kontrolu každý týden 🙂) a pokud to má dopadnout a být všechno v pořáadku tak to tak bude, jenom se šetři, nedělej nic těžkýho a opatruj se, chodíš do práce? a budeš když bude vše v pořádku?

bubulina1983
19. čer 2014

@elisc - no čo ty? jak to v pondělí dopadlo, neozveš se nic, člověk aby to tady pořád zachraňoval sám 🙂

Holky co tu tak chrápete? nikdo nic nového neví..., tak se aspoň ozvěte, jestli jste živý??