Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

unkarka
13. bře 2014

@bubulina1983 to jo to by mamka koukala všechno se mnou prožívají i s tatkou.V pondělí chce jet se mnou jelikož manžel bude v Dansku,tak v ní mám oporu.S tou dietou Ti držím palce.To bybyla parada kdyby příroda ZAMAKALA a bylo vše tak jak má být,Myslím na tebe.
@luca16 moc děkujem .Naději nesmíš strácet musíš věřit!!!S tou chřipkou ti neporadím to netuším. 😉

macina23
13. bře 2014

Ahoj holky.My chodíme do Sanusu od unora.Už si picham injekce a dnes jsem byla na ultrazvuku a zjistily mi že mam 3 cm cystu.Tak si mam píchat ještě do pondělí a pak jdu na kontrolu a uvidí se co a jak.O mimi se snažíme 4 roky 😢 .

unkarka
13. bře 2014

@macina23 neboj mě při prvním IVF také zjistili cysty dvě tak jsem druhy den šla pod narkózu a hned mi je vyndali.neboj nic to není a muze se stat ze se ti sami vstřebají.Přeju ti hodně štěstí

macina23
13. bře 2014

dnes tam byl Kafka a říkal že to není dobrý,protože mi to tlači na folikly :-/ a ty nerostou.No uvidím v pondělí.

unkarka
13. bře 2014

@macina23 no tak ja jsem včera byla taky u Kafky a byla jsem z něj docela dost rozhozená.Chodím ke Kučerovi a tem mi doporučil vložit jen jedno emryo kvůli cukrovce.Kafka včera byl docela rozlobený že vložíme 2 že už stejne se to počíta jako další pokus tak že to je jedno.Když jsem mu řekla že muj dr mi doporučil něco jiného tak byl docela nepříjemný,Chapu že je tam sam a měl toho hodně ale asi bych k němu chodit nechtěla.Kučera vše vysvětlí a ten mě včera ještě zpražil že když píše na PC tak mi nemůže odpovídat že nezvládá dělat 2 věci najednou 😒

macina23
13. bře 2014

Dnes byl docela v pohodě,i když sem na něj čekala 40 minut.My by jsme chtěly dvojčata,Kučera mi to zase nechce dovolit,i když sem mu říkala že už víckrát to nechci podstoupit.No uvidíme hlavně at je vše v pohodě.A ty jdeš na druhé IVF?

unkarka
13. bře 2014

@macina23 My by jsme taky chtěli dvojčátka ale když nám to nedoporučil tak to nebudem riskovat.Nene ja už jdu na druhé IVF.My se snažíme už asi 7 let..No snad to jednou vyjde.

luca16
13. bře 2014

@macina23 My taky uvažovali o dvojčatech a Kučera argumentoval studiemi a jak můžou být potom miminka nemocné nebo postižené a že pokud známe někoho, komu to vyšlo, tak že měl štěstí... No prostě hrůza. Zvyklat se ale nenecháme. Dvojčátka by nám vážně nevadily 🙂

luca16
13. bře 2014

@unkarka To víš že to vyjde. Sedmička je šťastné číslo 😉

macina23
14. bře 2014

Známe plno párů kteří mají dvojčatka a uplně v pohodě.Máte modřinky?Mě to vždycky nachvilku jen zčervená a štípe to,ale pak je to docela v pohodě.A přibraly jste nějaké to kilo?

unkarka
14. bře 2014

@macina23 ahoj myslíš modřinky po injekcích?Jestli jo tak ja mám břicho jak malované vejce,sama modřina.

bubulina1983
14. bře 2014

Ahoj holky, tak to tu čtu, člověk tu chvilku není a tady se rozjede diskuze ve velkým 🙂 jenom něco k dobru taky do diskuze k dr. kučerovi - mám ho též, taky pořád říkal o tom, že z 90% dělá jenom přenos 1 embrya, ale že výsledkem snahy není aby žena otěhotněla, ale aby donosila zdravé miminko.Já vám holky, nevím jaká je pravděpodonost u dvojčát že to bude dobré nebo špatné,ale pokud by bylo na mě, tak bych asi zkusila první 2 pokusy 1 a na třetí vložení 2 embryek, ale to je jen můj názor, Každej doktor to vidí jinak, někdo to zase může brát že je to vyhození peněz když se to dá sfouknout při jednou z 2 embryjkama, je to strašně těžký rozhodnutí, ale podle mě by to ten doktor měl brát v potaz, pouze nastávající rodiče upozornit na komplikace, ale zakázat nebo nařídit vám to nemůžou...

unkarka
14. bře 2014

@bubulina1983 jj máš pravdu a je pravda že nám dvojčátka nedopuručil ale že rozhodnutí je zcela na nas ale zas on je odborník který poradí co a jak.

rendy73
14. bře 2014

@bubulina1983
@unkarka
Ahoj pokud se jedná o dvojčata nikdo vám je nemůže doporučit,neboť žena je určena pouze na jedno.Tak nás příroda vybavila,jenže tělo zvládne mnohem více.
Jak tady už asi víte,před 10lety jsem měla první IVF,po dvou císařích,přesto mi tenkrát doporučili dvě embryika, aby to mělo šanci.Stalo se, jen jsem místo dvou čekala tři,jedno mělo identické dvojče.
Ihned mi bylo řečeno,že musím na redukci což jsem odmítla a příroda si vybrala,nechala mi páreček jemuž je už 9let,narozené v 36tt.
Dnes mám po třech cisařích a pokud budu mít nyní po minimálce, alespoň dvě embyika,tak si je dám dát obě,je mi 40 a nemám nač čekat,pokud by to mělo vyjít a být dobré bude,věřím že příroda nám dá jen to co zvládnem.
Jinak je úžasné nosit,porodit a žít s dvojčaty. 🙂 🙂 🙂 🙂

macina23
17. bře 2014

Já jdu ve čtvrtek uz asi na odsátí,zítra mám ještě nějaké vyšetření tak uvidím.Dnes mi doktor říkal ze folikul mam zase hodně a ze mi hrozý nejaký syndrom.Tak já nevim.Preju vám ženy ať ste všichni v pořádku a snad se všichni brzo dočkáme děťátka.

bubulina1983
18. bře 2014

@unkarka - tak jak: cop je nového povídej, co včera proběhlo to vše v pořádku..? jsem zvědavá jako ženská 🙂

samanta001
18. bře 2014

Ahoj tak vás tu po delší době zase zdravím, koukám že se to tu pěkně rozrůstá 🙂 ... Tak před měsícem jsem vám psala o velikém štěstí co nás potkalo a dnes vám musím napsat, že na zázraky jsem opět věřit přestala, pokud se dějí tak možná všude jen né v mém případě, mě spíš život jenom zkouší co jsem všechno schopná snést. V prosinci obrovské sklamání a potoky slz, při posledním nevydařeném pokuse, když už se začne člověk pomalu smiřovat s tím co mu život nachystal tak přijde v lednu neskutečné překvapení v podobě spontáního těhotenství a pak měsíc radosti, očekávání... No a zítra to bude týden co jsme o miminko přišly. Musela jsem na interupci, miminku přestalo tlouct srdíčko... a opět na novo se srovnávat s tak velikou ránou... Je někde nějaká spravedlnost? 😢 😢 😢 Všem vám moc držím palce a přeji ať jste co nejdřív maminkami... Já teď budu hledat práci, do sanusu teď chodit nebudu, stejně 70tis. na nový pokus nemáme... Moje gyn. nás poslala na genetiku tak uvidíme co se dozvíme tam... Byl někdo z vs na genetice v Jihlavě? Jak to tam probíhá a na co se připravit poradíte?

ivekr
autor
18. bře 2014

@samanta001 ahojíky, jejda to mě tak moc mrzí ☹ žádná slova teď nepomůžou a člověk se s tím musí vyrovnat sám.
Já nevím, proč je svět na nás tak nespravedlivý ☹ Ale nesmíme se tomu poddávat. Já měla krizi před 14 ti dny, kdy to bylo přesně 4 roky, co se s manželem snažíme o miminko a přesně na den mi došla MS. Tak mě to táákk moc bolelo, navíc se tu na MK rozrostl vir s // a snad každá kam jsem se podívala dávala příspěvek s // a já to nemohla unést. Dnes už se zase usmívám a jedeme dál. Bude zase dobře, musí. Svět se nezastaví a přece si ho nebudeme dělat škaredým.....jen kdyby dal někdo návod, jak to tak lehce "přeskočit" smířit se, že miminko nebudeme mít jen tak jako někdo jiný a těšit a radovat se z věcí jiných. Já ač se navenek mooc snažím a i tak vypdám, vnitřně mám pořád bolístku. Drž se a jsme tu pro tebe

bubulina1983
19. bře 2014

@samanta001 - milá sam, to je teda smutná zpráva co nám tu sděluješ, ale nejsi v tom sama, berme to jak to je... někomu se stále nedaří, někomu se zadaří a mimi to nezvládne a někomu se zadaří hned, i když mi přijde že je tohoto čím dál méně. Zase si řekni, že to prostě tak muselo být, příroda ví co dělá, prostě možná miminko nebylo zdravé a proto se takto za vás rozhodlo. Každá máme svůj život daný dopředu a má to tak být, holt někdo si žije tak aniž by si to zasloužil, jiní si prostě vytrpí to své. Nebuď z toho nešťatsná, zkus si najít něco k čemu se upneš, ruční práce, cvičení, joga, nevím zahrádka? A pamatuj ze mas uz alespon 1 prcka, kterej ti dává sílu do života! Jak píše ivekr: Jsme tu pro tebe 😉

bubulina1983
19. bře 2014

@ivekr - jak ty brouku se máš? co IVFko nechystáte zkusit?

bubulina1983
19. bře 2014

@samanta001 - no já nevím jak je to s genetikou ale já měla za to že na ni posílají při prvním nevydařem IVFku, zkus holky na jiných diskuzích taky by mě to moc zajímalo, protože genetika je velice obsáhlá oblast, která toto všechno může ovlivňovat, nevím snad bych si ty testy i zaplatila

ivekr
autor
19. bře 2014

@bubulina1983 Ahojíky 🙂 nene nechystáme, zatím ne. Sice jsem měla ten týden, c ojsem dostala ms fakt děsnej, po dlouhé době to na mě mooocc padlo, bylo to děsný, úplně jsem se cítila ztracená a nevěděla co mám udělat, aby to bylo správně, ale léky si teď určitě dávat nechci. Jinak dnes mám asi akorát OVU, bolí mě v boku (a to dost), teplota dnes vylítla.....tak jsme to včera rychlovkou pojistili no a nejraději bych ještě teď hned, ale jsme v práci, takže druhá rychlovka až večer 😀 Snad nebude pozdě. Tentokrát si sem OVU snad i jistá, i graf mi ZATIM vychází, že by se i na něm ovu mohla zítra nebo pozíří (jestli bt neklesne) konečně ukázat.
Jinak známá mé kamarádky je dost nemocná....a byla na IVF, ale léky by jí nedělali dobře, tak ji udělali jen ten zákrok bez stimulace léků. Vzali ji vajíčka, oplodnili a zase vrátili a nechali to na přírodě. Jen prostě je oplodnili venku..no a je těhotná!! Tak si říkám t yjo, když to jde i bez léků, proč to do nás hned všechno perou? nejraději bych měla chuť se na to zeptat, prostě to zkusit bez těch rakovinovejch hnusů 😠 😅 ...a vyšlo ji to na 15tis a byla na tom v Brně.....tak pak si říkám ještě to zkusit....no nevím. Jako nechala jsem jim rok na vyšetřování, nikam jsme se nepohnuly, závěr byl, že jsme zdraví....tak jsem neviděla důvod, proč si furt musím píchat menopur a nevím co všechno a nikdo mi nic neřekl...však znáš můj příběh....tak zatím se nechystám nikam 🙂
No a co ty? kdy jdeš na tu laparo?

bubulina1983
19. bře 2014

@ivekr - JJ, ČETLA SEM ŽE TĚ TO MOC VZALO, no to víš to se vždycky člověk upne k rádoby " poslednímu" dni v cyklu a čeká, a doufá a když to nevyjde, tak tě to pak skolí zase na nulu. Mám to taky tak každý měsíc, i když teda měsíc od měsíce doufám míň a míň. No to je super, že to jde i bezl léků, a pokud jsou oba potencionální rodiče v pohodě a ženská má folík a chlap trochu spermií, tak proč to nezkusit a co to bylo za kliniku??
Tak o tomto bys nepřemýšlela? no já jsem dnes 12.dc, tak už se 3.den snažíme každý den, včera mě taky bolale břicho spíš píchalo v boku jak říkáš, a hlen tak byl, ale teplotu už neměřím, nechce se mi... tak uvidíme co bude tneto měsíc a jinak 8.4. jdu na předoperační vyšetření a 13.4.bych nastupovala na příjem a 14. ta laparka s tou chromopertubací. Ale pojala sem teď takový přístup jako máš ty, jím zdravě, mám takový dietní a čistící režim, chodím na jogu, cvičím doma, koupila sem si činky a věci na kolo, a chystám se na sezonu, tak nemám ani čas nad těhotněním přemýšlet, je dobré když se člověk upne úplně k něčemu jinému.

unkarka
19. bře 2014

@bubulina1983 ahojky jen v rachlosti jsem v pořadku,mam v sobě jednu zmrzlinku tak snad se zahnízdí.Na krev jdu 31.3.tak snad se maly Stoklasa chytí.

bubulina1983
19. bře 2014

@unkarka - držím ti všechny končetiny a vše co mi kde čouhá 🙂)

ivekr
autor
19. bře 2014

@unkarka juujj tak já držím pěsti štěstí!!!!! tfuj tfuj tfuj 😅

macina23
20. bře 2014

Ahoj já byla dnes na odsátí,tak jsem zvědavá.🙂

bubulina1983
20. bře 2014

@macina23 - ahojky a kolik bylo folíků? a jak jste se rozhodli? vložit 1 nebo 2 embryjka? a tak za 5 dní jdeš na transfer? jak to proběhlo, jsi v pořádku?

macina23
20. bře 2014

14 folíku,a na transfer jdu až asi za měsic hrozil by mi nějaky syndrom.No říkala jsem doktorovi že chci dvě tak se smal a rekl že jeste uvidime za tech 5 dní jak na tom budeme.Jinak mi je dobře,až sestry žasly.Furt sem vysmáta a po té narkoze to bylo ještě lepší 🙂.Bolí mě trošku podříško,ale není to nic hroznýho.Ted budu dva dny odpočívat.Udělaly jsme pro to všechno ted už je zase řada na "prccích"jak zabojují.Uvidíme. 🙂

samanta001
20. bře 2014

@bubulina1983 na genetiku jdeme příští týden tak pak podám podrobné hlášení. Nás v sanusu na genetiku neposlaly ani po nevydařeném ivf, dr. povídal že si myslí, že tam problém nebude když už máme jedno zdravé děťátko, že by u nás měla spíš smysl imunologie, ale když už nás tam ta moje gyn. poslala tak proč toho nevyužít... Já už to tak beru, že to tak má bejt ikyž si člověk občas pobrečí musí se tím prostě prokousat. Moje velké štěstí je, že mám to malý zlatíčko, ten mě dobijí energií bez něj bych to asi nedala ☹