Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

suzik161
17. bře 2015

@debeee určitě hodím, teď mě vystrašila holka, že s placenou na přední straně to nejde moc vidět. Tak doufám, že něco uvidíme 😒

pipinka
17. bře 2015

@debeee jestli to nebude tím, že za ním byla včera teta kterou neznal 😀

debeee
17. bře 2015

@pipinka Že by byl v šoku 😀

ivekr
autor
17. bře 2015

Ahoj holky moje,tak jak se mate? Bubuliii porad prvek v bříšku?to taakkk uteklo ten čas vid? Debee a jak to zvladsd? Holky já jsem v jednom kole,je to des. Kluci maji 4,5mesice kor.o2min. Se smějí,chytají hračky,ale porad ty POS...prdy je trápí.od cca 4hod každé ráno tlačí a knouraj a po 5vstavame,za noc od 22do 5 jsem asi 15x.vzhůru...4krmeni a pak dudlik,otáčení,teď maji fázi ze si dávají z perinky už ruce za hlavu,ale zároveň je to rozzhodi tak litam a fixují zaas do perinky a zároveň je tím nastvu....hihi,jinak celodenní pozornost,máme i hysteraky a problém s usnutim....noo at už maji 3roky a koukame z postele na pohádky a jíme u toho rohlík :D

lentikalena
18. bře 2015

@suzik161 Neboj se slečna se ukáže v plné své kráse 😀 V kolik jedete?

debeee
18. bře 2015

@ivekr Bojujeme holka bojujeme. Dneska jsem s konečnou platností vzdala kojení. Budu odstříkávat a dávat mu to z flaše. Mlíčka mám dost, ale neumí si to vytáhnout a k tomu mi neustále likviduje špatným sáním prsa. Prsa zničený a věčně nalitý, kluk hladovej, já uřvaná bolestí a nervy v kýblu. Dokázal jíst i hodinu a půl než se dostatečně najedl a za chvíli zase hlad, tak jsem to dneska v noci rozsekla. Radši spokojená maminka s flaškou než nešťastná a kojící.
S prdíkama taky bojujeme, hlavně nad ránem, kdy se kroutí i hodinu a nemůže spát, pak dostane hlad a než ho uspím je 10 ☹
S usínáním to máme obdobně, naštěstí si poslední dobou zvykl být v postýlce sám a nepláče. Tak si stihnu i něco podělat. Pouštím mu hrací kolotoč abych ho zabavila. Ted jsem zjistila, že vydrží i u bílého šumu, tak mu pustím na tabletu déšť a za chvíli je tuhej 😉 Ale ne vždy to zabere 😎
Jinak je to zlatíčko. Tudle jsem mu ukazovala jak má otvírat pusinku na prso, hubu jsem si div nevyrvala z pantu a on se na mě směje jako blázen, asi jsem mu k smíchu 😀
Ale jak tak koukám na ty tvý kluky tak mě v brzké době zlepšení nečeká, no to jsou vyhlídky 😉

suzik161
18. bře 2015

@lentikalena máme tam být v 14:30. Ale chceme se ještě pokoukat po Ji, musíme vybrat krb a chci nakoupit nějaká bodíčka v Tescu 🙂 dnešní ko u mé dr dopadla dobře, prý krásně rosteme 🙂 a mám minus 1kg od počáteční váhy, jupii 🙂

bubulina1983
18. bře 2015

@ivekr - ahoj Iví, moc te zdravim, jj jeste jsem v celku ale uz to kurna musi kazdym dnem byt, zitra zacinam 40.tt, ma to byt kluk taknevim jestli z toho spis nebude holka a jeste sipockame🙂) dnes kontrola tak uvidime co se dole deje🙂 Bojujes statecnekoukam, no ono staci bojovat s jednim natoz se dvouma, aleneboj jak rikas bude lip, sice to jeste chvilku potrva ale urcite bude. Akor u kluku ty na ty prdy trpej vicnez holcicky, no jo ostatne maji to potatinkovi, ze, ale ten si usere a je to 😀 tak se drz at se maji brouci k svetua nebojte dam vam vedet az se rozyspu ...
@debeee - ahoj Den, no tako koukam ze kojeni padlo za vlast, ale nic si z tohonedelej, zkusila si vsechno tak nemuzes mit pocit ze bys neco zanedbala, proste z tohomalej nema silu, a jak rikas, nez abyste byli oba urvany a na nervy, tak se na to radsi vyprdni, jen kdyz bude klid ...leda ze by to zkusil tatka ale ten si da asi lahvaca vid 🙂 holky na jednu stranu vam strasne zavidim a na druhou se moc bojim, jak to budu zvladat, takovyho mrnousa, celej den jen kolem nej...no ale asi se to brzy dozvim 😀
@suzik161 - to je moc dobre ze sema mala k svetu, a ze je vsechno v poradku, jako co to ma bejt jako ze si ve 25tt a jeste si kilo zhubla?? ccc a co mi co jsme otekly az na pudu? jestli se mala povede prosime o foto..

suzik161
18. bře 2015

@bubulina1983 ano, jsem 25tt a mám kilo dole 🙂 to bude ta dieta na cukrovku a denně procházky, tak 4km chodíme 🙂 určitě dám foto 🙂to jste oteklé i za mě, neboj ono mi to určitě skončí 🙂

samanta001
18. bře 2015

@ivekr
@debeee Vy jste chudinky, opravdu Vás upřímně lituju, protože jsem měla doma taky křiklouna , kterej v noci nespal. Taky jsem si říkala ať už mu je aspoň rok...., ale teď si říkám opak. Letos už mu budou čtyři a já bych ho chtěla zabrzdit, aby mi už tolik nerostl. Říkám si, že až se nám narodí tohle mimčo budu si užívat každý den, a nebudu se snažit posouvat čas. Ale realita bude asi opět jiná 😒 Tak držím palce holky, snažte se to přežít, já začala od 6měsíců pozorovat změny a každým dnem to bylo lepší.

@bubulina1983 ty bláho už 40tt to,to uteklo. Připadá mi nedávno když jsi tu psala, že se chystáš do sanusu. Držím palce ať vše dobře dopadne a porod má co nejlepší průběh.

Jinak holky, všechny jste rodily nebo budete rodit v Jihlavě?

debeee
18. bře 2015

@suzik161 Jenom kilo 😀 Já za 3 týdny od diety zhubla 4 kila 😀 Za to teď ..... Žeru jak kyselina, asi mám tasemnici 😀

@bubulina1983 Už to fakt nešlo, už mě tak bolely prsa, že jsem nemohla ležet ani na boku. Hold se to nenaučil a já už se nechci trápit a ho už vůbec ne. Kdybys slyšela ty hysteráky, no hrůza. On hysterčil a já brečela s ním jak mi ho bylo líto. ☹ Ale dneska je na něm vidět jak je spokojenější a to je nejdůležitější

debeee
18. bře 2015

A abych se pochlubila jakou mám skvělou tchýni. Bydlí hned patro pod námi a měla jsem dost strach jestli bude hlídací nebo ne a dost překvapila, protože je teda hlídací a jak. Když nestíhám zavolám jestli má čas malého tam donesu a můžu si v klidu navařit nebo udělat co potřebuji. Švagr to nazval BABIBOX. Hold některý dávají děti do Babyboxu mi do Babiboxu. A naštěstí se mu tam líbí a nedělá scény 😉

lentikalena
18. bře 2015

@debeee Tak to bud moc ráda,za takovou tchýni.U nás to bude přesně tak tchýně pod náma,tak jsem zvědavá jestli bude taky takový Babibox 😀

lentikalena
18. bře 2015

@suzik161 Ahoj tak jsi dopadla 😉 Šup zážitky ze Sanusu 😀

suzik161
18. bře 2015

@bubulina1983
@debeee
@lentikalena ahoj holky, tak hlásím, že princezna je 100% moje 🙂 dělala stydlivou, vůbec se nechtěla fotit a furt se otáčela 🙂 když už se na nás otočila, tak hrála na schovku za rukou. Fotku jsme viděli, pusu a nos 🙂 ale dr se ta fotka nelíbila, takže nám to prý nebude dávat a máme přijed za měsíc, že už by to mohlo být lepší 🙂 uvidíme jestli pojedeme, ve finále jsme z tý nepovedený fotky viděli vše co jsme chtěli 🙂

bubulina1983
19. bře 2015

@samanta001 - ahojky, jee to je taky dost ze se ozves, koukam ze se ti to krati taky, vid uz to mas za par, v cervnu bude u vas doma veselo🙂 no a jak se jinak mas, jak probiha tehotenstvi,doufam ze je vse v poradku a miminko roste jak ma? A jestli to vis a neni to tajne co cekate k lumpikovi za prirustek?
No jo jinak to uteklo jako blazen, nejak jsem se celou dobu nezastavila, tak jsem si ani nevsimla jak rychle to uteklo a za chvilku bude broucek venku a uz nam to taky nastane.. dnes zacinam 40.tt, vcera na kontrole ale DR rikala ze to nevypada, vsude zabedníno 🙂 Ja bohuzel s Jihlavou slouzit nemohu budu rodit v NMNM a holky myslim obe @luca16 a @debeee rodily v Havl Brode

bubulina1983
19. bře 2015

@suzik161 - no jo to vis ukazovat se bude v cele krase az bude na denim svetle, preci se vam tam v ty tme nebude vystavovat 🙂 ale tak hlavne ze jste videli co jste chteli a ze je vsechno v poradku !!!! drzim moc pesticky at vam holcina roste do krasy 😉

bubulina1983
19. bře 2015

Jo jinac holky vcera kontrola probehla dobre, nahravani OK, tentokrat jsem prcka nadopovala Margotkou tak se hejbal dost 🙂 akorat mi brala nejaky stery tak vysledky budou zitra. Cipek vysoko zavreny, vsude zabedníno, tak říkala, že pokud mi to nerozjede zítřejší zatmění měsíce(změna atmosferického tlaku), takže mám ještě dost času, tak nevím co ten náš lump tam tak dlouho vylehává😀

samanta001
19. bře 2015

@bubulina1983 u nás zatím všechno v pořádku. Mimčo naštěstí roste tak jak má. No my si to nenechaly říct co to bude, budeme mít překvápko. Je fakt, že jsem to pozačátku nevydržela a zeptala se a to se dr. přikláněla k holčičce, ale pak jsem měla výčitky, že nemám pevnou vůli manželovi jsem nic neřekla a znovu jsem se raději neptala 😀 . Já právě rodila taky v Havl.Brodě a byla jsem tam maximálně spokojená, ale poslední dobou slyším chválu i na Jihlavu tak nevím jestli nejít raději tam. jediné čeho se tam bojím, je to že pokud bych musela znovu na císaře tak mi mimčo hned dají ať se starám a v Brodě mi vyhovovalo, že jsem měla ještě aspoň ten den na zotavenou a sestřičky se mi o mimčo postaraly. Tak by mě právě zajímalo, jestli to v té Jihlavě pořád tak je nebo už tam taky v tomhle směru došlo k nějaké změně.

zwalsh
20. bře 2015

@bubulina1983 ahoj tak drzim palecky at se to rozjede dnes. Koukni na homeopatika, myslim ze je tam nejake co rozjizdi. Mne teda pomohla I predstavivost, a pak rano se to rozebehlo. Budu na tebe myslet. Ja zas pro zmenu vubec nedostala ms. To bude ten stres ale nevim co Ted delat, musim volat do Jihlavy, asi budu muset zpet na Divinu a tim padem pockat DALSI mesic. Hezky den

bubulina1983
20. bře 2015

@samanta001 - takto je dobre ze je vse v poradku, no ono je to nakonec jedno jen kdyz bude miminko zdrave vid... ja byla presvedcena ze zacatku o holcicce, pak mi doktorka rekla pindika a tak sem byla trosku zklamana, ale ted uz mi je to jedno, moc se tesim at je to co je to 🙂 no to nevim jak je to v jihlave ale i tady v NMNM si sestram muzes rict treba prvni noc, aby se ti o nej chvilku postaraly, jsou tam prece od toho kdyz maminka potrebuje odpocivat tak se da sestram akorat si musis rict, donesou ti ho jenom na kojeni...
@zwalsh - no to nevím díky moc za rady, zatím to moc nevypadá, a jak si to mámn představovat? to bych potřebovala poradit 😀 ted sem zacala brat pupalku dvouletou, piju malinik a lnene seminko, obcas premluvim tatku at se zapoji, sontam po baraku pracuju, hejbu se, koulim balon, ale nejak se mu na ten svet zatim nechce 🙂
No jo stoji to za prd, kdyz si telo dela co se mu zachce a clovek zrovna spoleha ze to tento mesic vyjde vid, presne to se mi stalo pred 1.IVF, dostala sem to o 14 dní dřív a tak se nam stimulace na dlouhý protokol posunula taky o měsíc...ale ber to jak to je, prostě to tak má být a my s tím nic nenaděláme, tělo ví kdy je připraveno, to stejný asi i s tím porodem 😉

zwalsh
21. bře 2015

@bubulina1983 no predstavovat si jak se oteviraji cesty pro miminko. Naprd je ze se tady porody vyvolavaji moc brzy. Telo a mimco presne vi kdy maji rodit ;) hlavne si to s tatkou jeste hezky uzijte ;) to se mi zda jako nejlepsi cesta inak z homeopatic doporucujem pred pocas a po porodu Arnica Montana redeni 30 c a jestli chces I u porodu tak se strida Caulopyllum 5CH 5 granul s Actaea racemosa 5 CH kazdych 10 minut pocas kontrakci. Pomahaji otevirat cesty a ulehcuji porod. Drzim ti moc palecky a hlavne nemit strach, predstavovat si jak mimco prochazi ven a bude to. Ja rodila ve 42 letech a mam zazitek krasny ;) hezky den

zwalsh
21. bře 2015

@debeee dobre ses rozhodla, dulezite je Jake mas pocity u rozhodnuti. Ty jsi mama a mas vse pevne v rukou. Moc drzim palecky, neboj vse bude brzy srovnane.

rendy73
21. bře 2015

Ahoj holky,některé se na mě pamatují matka již znovu nejsem,ale babička ano.
Píši až dnes,protože jsem měla tak neskutečný strach,že jsem ani psát nemohla.Vnouček se narodil 12.3.,dcera měla bezproblémové těhotenství,tak jsem nečekala žádný problém a moc se těšila na porod.Jak to v mém případě bývá,nic není bez problému.Měla termím na 13.3.a 11.3.jsme byly na kontrole vše prý ok,mě se nezdály údajné poslíčci při kterých se zpomaloval tep malého,prý to není problém.V noci jsem byla jak na trní,údajné poslíčci na mě byli divné,nevím nezdálo se mi to a v 1.hod.jsem jí vezla do nemocnice.Hned jí natočily a stahy dost silné,srdíčko se zpomalovalo a já nervózně stepovala a čekala na doktorku,přišla okolo 2.30hod,že tedy porodíme,píchla vodu a byla zkažená,moje noční můra se začala naplňovat.Ihned císař a už bylo zle,koukat jak na jedné straně dcera v narkóze ,malej zakřičel a dost.Bojovali 10min aby se sám nadechl,dalších 20 min.ho dostávali do normálu,sedět tam a bezmocně koukat jak bojují ,aby s náma zůstal je hrozné,zestárla jsem snad o 10 let.Malej se zlepšil a já počkala až dokončí dceru a jela jsem domu,celou dobu jsem bulela,nevím zda štěstím nebo zufalstvím.Volala jsem do nemocnice asi v 9.hod a zprávy byly příznivé,tak jsem se konečně uklidnila.Odopledne jsem za nima šla a byla konečně šťastná,že je to ok.V pátek my je odvezli do Budějic malej dostal teplotu,vypil hodně té zkažené vody a dostal infekci.Dcera jela naštěsní s ním,dali mu antibiotika a lepšil se každým dnem.Ve čtvrtek my je pustili domu,takže jsem v klidu a konečně to mohu někomu říci.Tímto Vás holky nestraším,jen Vás upozorňuji, že dokud miminko nedržíte v náručí mějte se na pozoru.Všechny si někoho vemte k porodu,ať víte co se tam dělo,protože personál umí dobře mlčet.Mějte se krásně a užívejte si ty svoje zlatíčka,je to poklad a zázrak zároveň. 🙂

bubulina1983
21. bře 2015

@rendy73 - ahoj Renčo, moc tě zdravím, a doufám že ted uz bude vsechno jenom lepsi a lepsi, vybrala sis to vsechno az do posledniho drobku, to je teda pravda. Kdyz se to v zivote sere tak poradne vid... nikdy clovek nema jistotu...ale jste holky sikovny, pekne jste to zvladly a obdivuju te jaka si silna, musel to byt pro tebe hrozny zazitek, ale i takove veci se deji, jenom me prekvapuje, ze v dnesni dobe doktori nepoznajize je neco spatne....pak ma clovek ne´komu verit...ja ted cekam taky kazdym dnem dnes jsem 39+2 a malej se zatim nechysta, termin mam 26.3. tak doufam ze to zvladneme v poradku a bez komplikaci, napr.podobnzch jak popisujes vyse 😖 Komu clovek ma verit uz jinemu kdyz ne dkotorvi ktery se o tebe stara....???
Drzim vam vsem moc pesticky, a uz se vse v dobre obrati a ty si uzivas jenom takovzch starosti, jako hlidani a nakupovani 😀 mej se moc krasne!!!

suzik161
22. bře 2015

@lentikalena ahoj Leni, jak jsi dopadla s tou svou skvělou cukrářkou?? 🙂

lentikalena
22. bře 2015

@suzik161 Ahoj Zuzi,volala jsem tomu dr.Maule.Vše jsem mu pověděla,jak se věci mají a,že už k ní chodit nemůžu,že je to všechno na budku.Byl ochotný a povídal a´t příjdu v úrerý na 11.h.Tak jsem na něj zvědavá,ale moc ho chválejí. 🙂

lentikalena
22. bře 2015

@suzik161 Jinak k ní by jsem měla jít zítra ráno na toho holtra v 7.30.Tak se na ní moc těším,až jí ráno zavolám,že nepříjdu.To bude řečí a řevu a pak jí zdělím,že k ní,už nikdy nepříjdu.Člověk má 11tt do porodu a já se od ní nenechám,už deptat.To je pořád od samého záčátku,že si to mám nechat vzít,pak,že mi to stejně vezmou ať se nato připravím a ted ke konci mi bude říkat,že mi dítě umře a já půjdu do nemocnice.Tak to,už je vrchol.Každému komu to povídám,tak jen kroutí hlavou.V Jihlavě i dr.Kučera s toho byl dost v šoku,když jsem mu to povídala. ☹

suzik161
22. bře 2015

@lentikalena to je super!! Je fakt dobrý a závidím ti, že budeš chodit k němu 😒 mě nevezme kvůli pojišťovně, ale už to zvládneš, už se to blíží 🙂

suzik161
22. bře 2015

@lentikalena ona na tebe řve a ty tam ještě jsi?? Hned bych od ní šla, co si myslí, že je jediný doktor?? Chudáci ženský, co si nedokáží postavit hlavu a chodit k ní do konce. Ona umí jen nervovat a snad ani těm maminám to nepřeje! Děláš moc dobře! Kdyby se bavil s mojí pojišťovnou, hned bych k němu šla i na štítnou 🙂 byla jsem tam jednou a veliká spokojenost 🙂 děj vědět, jak jsi dopadla a těš se za ním, je fakt pohodář 🙂