Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

fofidi
5. lis 2015

@veervit Je to jakože se rozsypávají ☹ Tady kousek článku má toto téma:

Kvalita embryí produkovaných pomocí IVF je různá. Mnoho z nich obsahuje četné buněčné fragmenty, blastomery nestejné velikosti nebo mohou vykazovat dlouhou dobu mezi mitózami. Rozsáhlá cytoplazmatická fragmentace může souviset s hrozící smrtí embrya. Fragmentace skoro jistě indikuje snížený potenciál dalšího růstu. Toto tvrzení je podporováno výsledky mnoha dalších embryologických a fyziologických prací v programu asistované reprodukce, ačkoli některá embrya s těmito kvalitami si udržela kapacity pro normální implantaci. Analýzy embryí v prvních 72 hodinách kultivace ukazují, že nejvíce cytoplazmatických fragmentů vzniká mezi pronukleárním stadiem a prvním až druhým buněčným dělením. Pokud se fragmentace vyskytne příliš brzy (během prvních 24 hodin kultivace) je následný vývoj embrya silně ohrožen. Současné studie tvrdí, že více než 70% embryí s časnou fragmentací, byť i minimální, vykazuje pak silnou fragmentaci třetí den kultivace. Tato časná fragmentace může indikovat in vitro poškození nebo abnormality v embryonální DNA. Je tedy odhadováno, že s fragmentací a s pomalým vývojem embryí jsou častěji asociovány jak numerické tak strukturální chromozomální abnormality.

Noo, asi takto... 😢

veervit
5. lis 2015

@fofidi myslím, že bojovničků máte moc, neboj, určitě tam nějaký dravec je! Já teď četla nějaký článek, kde uváděli, že i když ma embryo v sobě jednu zdravou buňku, tak to stačí na probojování. Hlavu vzhůru! !!

fofidi
5. lis 2015

Budu doufat zítra v lepší zpravy, nic jiného stejně dělat nemůžu

veervit
5. lis 2015

@fofidi tak, určitě to budou dobré zprávy! Kdyby si člověk mohl přikázat buď v klidu, že? Já jsem nervák a u všeho jsem se nervovala a manžel mi pořád dokola říkal: stejně tomu nepomůžeš, jen si ubližuješ a měl pravdu. Dej nám vědět, budeme čekat na zprávu😉.

fofidi
6. lis 2015

@veervit ahoj, tak přeci jen máme bojovníka, jedno embryo je prý pěkné, má osm buněk a fragmentaci jen 5%, tak to mi v neděli zavedou. Jestli bude i nějaký mrazáček se zjistí až zítra.

luist
6. lis 2015

@evulinka10 tak od včera spíním ztrácím naději ☹ .. nevím zda to tak může či nesmí být.. uvidím co se dnes bude dít ale do MS mam ještě 6 dní pokud by nepřišla dřív. Ach jo

jenies
6. lis 2015

@luist neboj, to bude dobrý, hlavně nestresovat. Špinění je prý i u zahnízďování.... 😉

luist
6. lis 2015

@jenies že by se zavrtávalo takto pozdě když v pondělí už jdu na hGc?

jenies
6. lis 2015

@luist no uvidíš, třeba si dává na čas 🙂 držím palečky

suzik161
6. lis 2015

@luist já jsem špinila celý první trimestr. Měla jsem hematom a ten měl za následek, to špinění. Bude to dobré, neboj!!!

luist
6. lis 2015

@jenies děkuji to doufám

luist
6. lis 2015

@suzik161 a pak se ti vstřebal bo si brala nějaké léky? Naději nestrácím S průběhem MS mám jiné zkušenosti zatím je to odlišné.. už ať je pondělí a mám jistotu

suzik161
6. lis 2015

@luist brala jsem léky a pomalu se sám vstřebal, jen jsem prostě špinila, protože i po troškách odcházel.

luist
6. lis 2015

Ja právě četla někde že se na berou prásky @suzik161

veervit
6. lis 2015

@fofidi no vidíš, tak přece je jeden bojovník, ale myslím, že se ještě nějaký probojují🙂 Tak v neděli hurá na to😉

evulinka10
6. lis 2015

Ahoj holky, tak se nám na druhý pokus zadařilo 🙂 Hcg 764 a za 14 dní jdu na ultrazvuk, tak snad bude vše OK 🙂

evulinka10
6. lis 2015

@luist ještě to nevzdávej !! a jak píši holky, hlavně nestresovat 🙂 já vím, že se to lehce říká, ale asi na tom něco bude 😉

veervit
6. lis 2015

@evulinka10 prozatím moc gratuluji😉 nádherná zpráva.

fofidi
7. lis 2015

Holky otěhotněla tu některá s tzv. ,,Béčkovou" kvalitou vloženého ebembrya? Já mám strach ☹

luist
7. lis 2015

@fofidi ani nejlepší nezaručuje 100% výsledek. Já se už chystám na to zklamání v ponďělí :( co nadělám pojedem druhé kolo zase odznova....

lenik33
7. lis 2015

@luist Jestli porad jen spinis,tak to jeste nevzdavej a supky odpocivat do postele 😉 .

luist
7. lis 2015

@lenik33 právě že dnes už víc je to už červená krev a ne ta tmavá. Je možne že je to normální MS i když přišla o týden dřív nebolí mě prsa a trochu břicho.. jinak mě do této doby provázely před každou MS strašné bolesti jak zad tak břicha a nejmiň tyden před i ty prsa.. tak nevím co si myslet.. ale krvácení dobré znamení neni. Ted nevím zda utrogestan zavadět či polykat.. tak myslim že mi to doktor jen v pondělí potvrdí 😒 . Nevíte někdo po jak dlouhé dobé to vše mužu absolvovat znovu?

evulinka10
7. lis 2015

@luist Když se nám nepovedl I. pokus, tak nám doktor doporučil 3 měsíce pauzu. Ale ještě nevěš hlavu a testovala jsi se?

suzik161
7. lis 2015

@luist já jsem měla taky červenou krev, fakt se neboj!!

luist
7. lis 2015

@evulinka10 netestovala na to nemam odvahu..

fofidi
8. lis 2015

Ahoj, jeden šampión už se hřeje u mě v bříšku, tak snad se mu tam bude líbit 🙂
Do mrazáku nezbylo bohužel nic, což není moc pěkné skóre ( z 13ks) 😒

veervit
8. lis 2015

@fofidi mysli teď pozitivně! Určitě se to povede😉 Alespoň ten jeden bojovníček se probojoval!

pavlina1976
8. lis 2015

@fofidi Hlavně, že jeden bojovníček je u tebe! Jeden stačí 🙂. Tak mu věř a hlaď ho 😉 .

evulinka10
8. lis 2015

@fofidi Věř tomu, že se mu tam bude líbit a už se Tě nepustí 🙂

luist
9. lis 2015

Tak nám to nevyšlo.. odeslání na imuno bud mužeme bo nemusíme..