Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

kacka49
23. únor 2016

@cucito Ahoj, nevím, jak je to s vycházkami. Já na neschopence nebyla. Mám klidnou a bezstresovou práci, takže jsem doma být nechtěla. Doma mám více stresu i práce 😉. Takže asi spíš záleží na Tobě, jak si to zhodnotíš, jakou máš práci ... Doktor to víceméně ani neví, že jsem pracovala - řešily to se mnou sestřičky ... Tak držím palce 😉

cucito
23. únor 2016

@kacka49 Ahoj. Já jsem byla rozhodnutá, že budu chodit do práce, aby mi to uteklo. Jsem zastánce toho, že pokud se to má podařit, nezmění na tom nic, když budu 14 dní doma ležet. Manžel chce, abych byla doma. No, jsem učitelka, takže je to takové nárazové. Třeba minulý týden jsem se schválně sledovala a rozčilila jsem se několikrát denně. Do toho máme velkou školu, takže běhám s učebnicemi, horou sešitů... V hodinách vesměs stojím, málokdy sedím...No, asi se domluvím se sestřičkami a hlavně - teď dělám hrdinku, zítra začnu píchat injekce a může mi být blbě tak, že nakonec si o neschopenku řeknu sama 🙂Každopádně díky za info!

kacka49
23. únor 2016

@cucito No stres určitě vadí, ale já se doma rozčílila x krát ... Horší budou ty učebnice a sešity ☹. Uvidíš sama, budu na Tebe myslet 😉

andreee86
23. únor 2016

@kacka49 ahojky, moc gratuluji k pozitivnímu výsledku 😉 ty jsi dopředu netestovala doma? Já bych asi neměla tak silnou vůli.

andreee86
23. únor 2016

@cucito ahojky, já jsem po laparce vycházky neměla, ale po transferu je dávají, máš nárok na šest hodin a je na tobě, jestli si je rozdělíš nebo necháš dohromady. A první injekci si píchneš sama? Mně píchli první v Sanusu, abych to viděla a věděla, jak se to dělá.

cucito
23. únor 2016

@kacka49 děkuji, jsi hodná. V pondělí se se sestřičkou domluvim. Jak to vidí ona, jaká je u nich nejčastější varianta...

cucito
23. únor 2016

@andreee86 Ahoj,díky moc za info. Kdysi jsem neschopenku měla, pamatuji si těch 6hodin tedy správně 😀 Domluvim se se sestřičkou, jak s těmi hodinami. Dnes mi sestřička ukázala, jak si to pichat- na míčku 😃 Dostala jsem leták, ať ho prostuduji. V Sanusu jsem vše odkyvala, uvidím ráno, kolik jsem si toho z instrukcí zapamatovala😀

andreee86
23. únor 2016

@cucito to určitě zvládneš, nic na tom není. Nakonec mi to píchání injekcí přišlo docela dobrý, cítila jsem se hrozně statečně 😀 tak držím palce!

kacka49
23. únor 2016

@andreee86 ahoj, děkuji 😉. Testovala ve čtvrtek - nic, v sobotu slabá čárka a pak jsem to nechala osudu 😉

kacka49
23. únor 2016

@cucito i injekce v poho dáš, moc jsem se jich bála 😉. Cos dostala? Já měla Gonal ...

lenik33
24. únor 2016

@kacka49 Vím, že nám byl nakázán půst po transferu a vydrželi jsme to s manžou až do ultrazvuku někdy v tom 8. týdnu. Jinak to asi záleží na vás, jak se cítíš 🙂 .

lenik33
24. únor 2016

@cucito Ahoj, rozhodnutí, zda zůstat po transferu doma je čistě na tobě. Pokud víš, že by tě to doma stresovalo a nemáš až tak náročnou práci (s nosením učebnic a sešitů by ti kdyžtak mohli žáci pomoct, ne?), tak bych vyrazila do práce. Z osobní zkušenosti ale dávám přednost tomu zůstat doma. Od začátku jsem razila teorii, že když už mám podstoupit IVF, tak to chci tomu malému drobečkovi co nejvíc usnadnit. Navíc, co si budem povídat: stimulace není pro tělo žádný med + IVF a všechna ta vyšetření a injekce znamenají pro normálního člověka nemalé výdaje + všechen ten stres kolem umělka člověku taky nepřidá (takže proč neudělat maximum, aby to vyšlo hned napoprvé). Ale finální rozhodnutí bude jen a jen na tobě 😉 . Já si taky myslela, že jsem pro firmu nepostradatelná, že beze mě to všechno spadne, tak jsem se po potvrzení těhu vrátila do práce. Mám napůl kancelářskou, napůl fyzickou práci, a i když jsem nic těžkého netahala a snažila se šetřit, vydržela jsem v práci přesně týden 😀 . Při prvních křečích do břicha jsem si uvědomila, že žádná práce mi nestojí za to riziko, že bych o prcka přišla...

andreee86
24. únor 2016

@cucito ahojky, tak jak to šlo??

cucito
24. únor 2016

@kacka49 Ahoj,já dostala Puregon, začala jsem na 250, zitra už jen 200 jednotek

cucito
24. únor 2016

@andreee86 Ahoj, díky za podporu na dálku! Včera říkám manželovi, že mi to ráno píchne. Ráno vstanu a dům prázdný. Takže mi nezbylo nic jiného, než to zvladnout sama - jsem hrdinka- jako Vy ostatní 😃 Mám jen malou modřinu. Trochu to bolelo, nemám na břiše tukovou zásobu... Ale co bychom pro mimi neudělaly, že?

cucito
24. únor 2016

@lenik33 Ahoj, děkuji za Tvůj názor. Práce není fyzicky náročná jako spíše psychicky. Pořád něco jako třídní řeším-dnes třeba to, že moje žákyně asi kouří na záchodě. Fyzicky to je běhání hodně do schodů z patra do patra - kolegyni kvůli tomu už asi od 4. měsíce tvrdlo břicho. Máš pravdu, že celá příprava na IVF je mazec! Dnes mi bylo zle, návaly horka, vypila jsem asi 6litrů čaje, motá se mi hlava... Když o tom tak přemýšlím, škola beze mne nespadne😃

andreee86
24. únor 2016

@cucito jj, to znám, taky nemám žádnou tukovou zásobu, ale když to vezmeš mezi dva prsty, tak to jde. No uděláme úplně všechno 🙂 chlapi jsou toho ušetřeni, myslím, že kdyby si měl píchat injekce ten můj, tak jsme bezdětní. A kdepak učíš, někde na základce? Hodně pít je dobré, je to taková prevence HSS, já jsem se mu bohužel nevyhnula.

suzik161
25. únor 2016

@cucito já jsem také učitelka a přesně před těmito stresy jsem se chtěla ušetřit. Takže po každém IVF apod. jsem zůstala doma 🙂

cucito
25. únor 2016

@andreee86 Manžel to právě zvládá levou zadní, už mi píchal heparin po operaci (protože můj doktor mě jaksi zapomněl upozornit na to, že mám před operací vysadit HA). Jojo, na základce, druhý stupeň... Dnes už jsem si píchla jako profík 😀

cucito
25. únor 2016

@suzik161 Díky za názor. Já jsem si říkala, že budu chodit do práce, protože po inseminacích vždy těch 14 dní bylo nekonečných do TT. Ale manžel chce, abych byla doma a v práci máme teď nějaké stresové období (a i díky vašim názorům tady) jsem se rozhodla, že budu doma... V červnu mám státnice, tak budu na neschopence studovat 🙂 A ono to do testování uteče...

kacka49
25. únor 2016

@cucito Myslím, že ses rozhodla správně 😉. Každá si musíme zvážit pro a proti 😉. Držím palce ... po týdnu budeš už jak zdravotní sestřička v píchání injekcí 😉

cucito
25. únor 2016

@kacka49 Dám si kůži mezi prsty, nasměruji pero a zavřu oči-nemůžu to vidět 😃Ale čekala jsem, že to nedám vůbec... Brala jsi Prednison? Já mám po něm šílenou žízeň!

kacka49
25. únor 2016

@cucito tak já nějaký špíček mám 😉, ale bolelo mě nejvíc, jak jsem si mačkala tu kůži ... Já byla původně rozhodnutá, že mi to bude píchat manžel a nakonec jsem mu nedala šanci 😉. Taky beru Prednison, já měla zase obrovské návaly 😉. Dává to tělu zabrat, ale k něčemu to je 😉

luist
25. únor 2016

@cucito taky máte po tom peru takové monasy? Já si pichala normálními injekcemi a nic s tohle pero zvládat sama ale ty modraky jako by mě někdo bil😀

cucito
25. únor 2016

@kacka49 Já jsem měla návaly včera, 1. den Prednisonu, dnes už ne. Teď mě zase začínají tlačit vaječníky... 😒

cucito
25. únor 2016

@luist Já mám tedy mnohem slabší monokly...Každá na to reagujeme jinak. A hlavně, já mám za sebou 2 injekce, uvidíme za týden - jak budu mít barevné bříško...

kacka49
25. únor 2016

@luist já měla taky, ale ne pokaždé 😉. Některé i větší 😉, ale za týden budou pryč všechny 😉

kacka49
25. únor 2016

@cucito tak já měla návaly týden ☹. S vaječníky to bylo horší, má pravý zvětšený, takže to bylo dost nepříjemné ☹. Těšila jsem se, až půjdou folikulky pryč. A teď už mě tam tlačí zase fazolka 😉

kacka49
25. únor 2016

Holky těhulky, pálila Vás ze začátku žáha ... Nikdy jsem to neměla a dnes mě to už dvě hodiny zlobí, i žaludek bolí ... To bude určitě z toho, že pořád žeru ☹

andreee86
25. únor 2016

@luist ahoj, taky jsem jich pár měla, není to třeba spíš tím, že si napíchneme nějakou žilku?