Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

mirkah123
14. říj 2016

Ahoj holky,mam takovy dotaz, zacatkem listopadu bych mela jit na screening, jak dlouho predtim se delaji odbery?

veva1211
14. říj 2016

@anickaa87 Ahojky,jsem ráda že vše podle doktora je u vás v poradku!Doktor ví co dělá!Já si myslím že screening je triple test ☹.Mě dopadli testy špatně :'(.Nechapeme to s manželem když ultrazvuk na 80% cca ve 12 tt byl v pořádku!Tak se strašně bojíme a říkám si aby vše dobře dopadlo!Předevčírem jsem dostala rýmu a kašel. A mám zánět v oku.Tak snad už mám vybráno 😉.Já tiptop zapnu kalhoty.Ale příští týden si myslím že už to nedám 🙂.

veva1211
14. říj 2016

@mirkah123 nevím jaký testy máš na mysli screening se dělá od 14 tt.a před tím se ti bere krev v 10tt (nemoci,HCG,krev.skupina,protilátky.....) a já byla ve 12tt na UTZ na genetice.

anickaa87
15. říj 2016

@veva1211 boze, tak to me moc mrzi ☹️☹️ A co ti vyslo spatne? Krev? Tak se drz holka, a at ty testy dopadnou dobre, drzim ti vsechny palce... Bude to v poradku uvidis ❗️

anickaa87
15. říj 2016

@mirkah123 ahoj, pokud myslis screening v tehu je to tak jak psala Verca, od12-14 tydne se dela utz a cca v 10t. odber krve.

mirkah123
15. říj 2016

@anickaa87 @veva1211 děkuji holky, přesně to jsem měla na mysli 🙂

evulinka10
15. říj 2016

@veva1211 Triple test je něco jiného a já jsem na něho nešla a ani mně ho doktorka nenabízela, protože jsem měla screenig ve 12 tt v naprostém pořádku. A když si přečteš nějaké diskuze ohledně triple testu, tak všude píši, že výsledky hodně zkresluji a maminy jsou z toho akorát ve stresu 😉

veva1211
15. říj 2016

@anickaa87 ano, krev mi vyšla špatně.Manžel pořád říká ať na to nemyslím,že to dopadne dobře ale já chodím jak màtoha :'( pořád nad tím přemýšlím.

veva1211
15. říj 2016

@evulinka10 prosím tě zasvět mě trochu do toho.Screening to je odběr krve a z toho zjišťují HCG,krevní skupiny,nemoci,protilátky atd....A triple test je HCG,AFP,E3?může být tripletest nabran ve 14.týdnu?Díky

evulinka10
15. říj 2016

@veva1211 Triple test se provádí tak, že se ženě odebere krev, která se pak posílá do laboratoře, kde je dále zkoumána. Zjišťuje se hladina tří hormonů:choriogonadotropinu (HCG – těhotenský test), estriolu (produkován placentou a plodem) a alfafetoproteinu (produkován plodem). Výsledky se pak posuzují v závislosti na dalších faktorech (například věk matky, genetická zátěž,…). Jeho cílem je odhalit některé vývojové vady plodu, zejména Downův syndrom, rozštěpy, ale i další. Samotný odběr se dělá v druhém trimestru, a to okolo 16. týdne těhotenství, respektive mezi 16. a 18. týdnem.
A prvotrimestrální NT screening se provádí mezi 11.-14. týdnem těhotenství. Jeho hlavní poslání spočívá v detekci či vyloučení některých chromozomálních a vývojových vad plodu. Při screeningovém vyšetření se hodnotí celková morfologie plodu, pohybový aparát, trávicí a vylučovací trakt, nervový systém, placenta a plodová voda. Poté přichází na řadu vyhledávání markerů genetických vad, mezi které patří zejména šíjové projasnění plodu - nuchální translucence (NT), která se zjišťuje pomocí ultrazvukového přístroje a bere se krev a tato krev je vyšetřována pro zjištění hladiny dvou hormonů (free beta hCG a PAPP-A), které vznikají v placentě a přechází do mateřské krve. U těhotenství, kdy je plod postižen Downovým syndromem, jsou tyto hodnoty abnormální. Snad to z toho nějak pochopíš, je to trošku rozsáhlejší 😉

veva1211
15. říj 2016

@evulinka10 děkuju, nějak jsem se tím prokousala...

verinka88hb
16. říj 2016

Ahojík, holky, jdu k vám na radu, doufám, že jsem nic nezkopala. Před 16 dny jsem podstoupila 3. IUI, dělala jsem si 3 testy, všechny byly negativní, ale MS stále nikde, dnes jsem 30. DC, tak jsem se rozhodla už vysadit Utrogestan, když testy jsou negativním, ať mi to nebrzdí MS, tak doufám, že jsem neudělala nějakou blbost. Mně MS vždy dorazila i přes Utroš, ale teď nic, tak snad nemůžu být těhotná.... Co myslíte? 😉

suzik161
16. říj 2016

@verinka88hb osobně bych do krve a do kontroly sama nevysazovala. Znám tu holky, co měli negativní testy a byly těhotné. Kdy máš ko?

anickaa87
16. říj 2016

@evulinka10 me u prvni tehu screening vysel dobre ale dr. i presto me poslal na tripple testy, tehdy jsem byla neznala a radeji na ten test sla, samozrejme ze vysel pozitivne, byla jsem nasledne odeslana na amniocentezu kde mi odebraly plodovou vodu a zjistilo se ze dite je zcela zdrave... Na ty nervy behem cekani na vysledky nikdy nezapomenu... Tentokrat jsem rada ze na tripple nemusim no a ssmozrejme doufam ze je dite v poradku a pevne v tom verim.

anickaa87
16. říj 2016

@veva1211 kdyz delal utz co ti rekl? Byla videt nosni kustka? To je velice dulezite protoze u deti s down. syndromem kustka chybi

verinka88hb
16. říj 2016

@suzik161 Mám zavolat až týden po pozitivním testu, já testy dělala 13. den po IUI, pak 15. a 16. den a nikdy nic.... Tak si myslím, že by se mi musel ukázat aspoň nějaký duch 😒

suzik161
16. říj 2016

@verinka88hb tak tam zítra zavolej a zeptej se, za to nic nedáš. Mrzí mě to, ale příště už to snad vyjde. Víte, kde je chyba?

karkab
16. říj 2016

Ahoj holky,já jedu 20.10. na krev,zda se povedlo 2.IVF,tak jsem zvědavá,žádné těhu příznaky nepozoruju,testovat nebudu.Tak mi držte palce 🙂

evulinka10
16. říj 2016

@karkab Držím palce, ať se těhotenství potvrdí 😉

andreee86
16. říj 2016

@karkab držím palce!

veervit
17. říj 2016

@karkab držím všechny palečky co mám! Jsi dobrá, že netestuješ!!

anickaa87
17. říj 2016

@karkab drzim palce aby to vyslo ❗️😉

bobinecka111
17. říj 2016

Ahoj holky v Sanusu jsem od ledna teprve teď po takové době jdu na odběr vajíček (ivf) prosím napište mi celý postup co sebou a tak děkuji

veervit
17. říj 2016

@bobinecka111 Ahoj, hlavně se ničeho neboj! Je to úplně zbytečné. Vem si sebou pití, lehkou sváču a pantofle a pozitivní náladu. Ono celé to odsátí je strašně rychlé. Než se tam položíš, sestry a anesteziolog na tebe mluví a najednou spíš a za chvíli se probudíš. Pak tam myslím 2 hodiny ležíš, příjde lékař, který ti řekne, že vše proběhlo ok, pak příjde embryolog, ten řekne kolik se odsálo vajíček a domluvíte se jak budete oplodňovat vajíčka a šupajdíš domů. Já když šla poprvé, tak se strašně bála a když jsem se probudila, tak jsem jim řekla, jestli to už je jako celé, že je to vše nějaké rychlé. Tak snad jsem na nic nezapomněla. Klidně se ptej, jestli chceš ještě něco vědět 😉

verinka88hb
17. říj 2016

@suzik161 Právě že nevíme, kde je chyba, manžel má kolísající spermiogram, ale není to zase žádná katastrofa. Nemusela jsem ani volat, MS včera nakonec dorazila, takže problém byl vyřešen sám.... Zítra chci do Sanusu zavolat a domluvit se s Kučerou co dál, jestli má smysl zkoušet ještě IUI nebo rovnou zažádat o IVF. Beru to tak, že se mi v životě vše dosud dařilo, tak holt něco se musí "po-rat", abychom to neměli tak jednoduché 😠

bobinecka111
17. říj 2016

Veervit moc děkuji a jak ses cítila po probuzení bolelo tě něco ? A co pak následovalo jak probíhal transfer pak za jak dlouho víš verdikt..?

veervit
17. říj 2016

@bobinecka111 nebolelo vůbec nic, citila jsem se jako když bych se rano probudila po noci. Pak asi po hodině me začalo pobolivat břicho. U prvniho odsátí jsem bolest břicha rozehnala k večeru hodne pitim, u druhého byla bolest silena, ale 1 nejslabší brufen to vyresil. Pokaždé je to jine. U druhého odsátí jsem mela hodně vajíček, tak proto mi bylo blbě. Za 5 dni od odsátí je přenos embrya a za 14dni od vkladu jdeš na krev a to se dozvíš vysledek.

suzik161
17. říj 2016

@verinka88hb to je mi líto. Zkus se s ním domluvit, já mám za sebou jen jedno IUI a pak už IVF. Asi záleží jak na to chvátáte, myslím vzhledem k věku. Pokud podstoupíš neúspěšné IVF, tak se pak dělá imunologii(tam se většinou něco najde) a genetiku. Což hodně napoví, co dál a jak.

veva1211
17. říj 2016

@anickaa87 Ani já nevím.Já jak jsem poprvé těhu.Pro mě bylo důležité že řekl že je vše v pořádku...

lolila
18. říj 2016

Ahoj, ráda bych se připojila. Jsem čerstvě po druhém potratu, opět stejná situace /konec v druhém měsíci/, pan dr. Škurla mi nabídl pomoc v Sanusu. Jdu tam tento čtvrtek na první konzultaci, tato pomoc mě nabíjí a doufám, že zjistí, proč to pokaždé skončí....početí je vždy v poho, ale pak ....nic ☹