Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

bubulina1983
9. pro 2013

@ivekr - tak já hlásím, že moje předpověď se vyplnila, v sobotu opět velký koulový, brečela jsem jako želva, už mě to zmáhá a jsem nešťastnější každej měsíc víc a víc, a pak ti dají v telce zprávy, že skončilo miminko v babyboxu a nebo dokonce v popelnici, nebo že ho matka zmlátila tak že umřelo v nemocnici, no je to hnus velebnosti, achjo

ivekr
autor
9. pro 2013

@bubulina1983 ahojíky, jejda to je mi líto..ani nevím co říct, abych tě podpořila, protože to znám, že nic, než to v sobě zpracovat, nepomůže ☹. Já jdem dnes 27 DC..tak uvidíme, jsem furt děsně napnutá, ale myslím si, že ms dorazí. Opět nafouklé bříško, "žravost"..no tipický před MS, prsa mě teda vůbec nebolej, ani malinko..což už je taky asi náznak, že ms dorazí (každej říká, že měl při těhu prsa citlivý a bylo to to první dle čeho to poznaly)..ach jo, musíme najít něco pozitivního. Prostě si na vánoce můžeme dát štamprdle na zdraví a těšit se z ježiška a užít si atmosféru vánoc......ale vím, že jak ms dorazí, tak mě to taky sejme. akorát mívám tak 28-35dní..takže ještě tak týden čekání. Každopádně ale budu bojovat furt dál, v březnu to budou 4 roky, co se snažíme o miminko a nevzdávme to, jasné? Prostě tomu necháme volný průběh, přece se dočkáme, dočkal se každej 🙂. Akorát to miminko sedí někde na obláčku a vybírá si rodiče a třeba ještě čeká, až něco doděláte, dořešíte....co ty víš, chce mít svý rodiče nejvíc spokojené. Já zpětně zjišťuju, jak jsem žila 3 roky jen ve stresu, depkách, naštvanosti, hádkách...a postupem času se to lepší a řeší (i určitý situace jak rodinné tak i kamarádské).....říkám si , že to tak má prostě být i když je to občas hoodněě těžký.

bubulina1983
9. pro 2013

@ivekr - to je hezký, jak si to napsala, je to těžký, ale stejně se člověk vždycky sebere a jede se dál, jenom si říkám jak ta nespravedlnost lidská funguje úplně na 1 - to je je taky jedinej zákon kterej bude vždycky na 100% funguovat a to je zákon schválnosti. Nezbývá nám nic jiného než prostě doufat, že se to v lepší obrátí... no tak já ted už nic nenadělám a budeme se těšit zase za 30 dní, že to bude už určitě tady..čeká mě zítra krev, moč, ve středu výsledky štítky a pak půjdu ke známé na lymfo masáž, tak uvidíme, pak dám vědět..a ty milá ivekr, mi napiš jak se máš a jak to s tebou vypadá, když nic tak se alespoň vzájemně podpoříme ! díky.. 😉

bubulina1983
10. pro 2013

@ivekr - ahojky ivi, byli jste prosím tě někdy na testech - genetika?? dělali ti někdy laparo? jenom pro osvěžení, co ti vlastně našli resp. nenašli za problém? promiň že se tak ptám, jenom abych věděla, příp.co a jak... dnes sem byla na krvi (snad mi udělají ten rozbor na štítku), zítra bude výsledek.. díky

ivekr
autor
10. pro 2013

@bubulina1983 ahojíky, klidně se ptej, mě to nevadí. No zkráceně. Prvně jsem to řešila se svým obvodním gyndařem (primařem) a on mi dělal jednou krev a manželovi před iui se mrkl do mikroskopu, zda se hejbou a vždy říkal že je to ok. Dělal mi teda4 IUI a mezi nimi mi dělal i on v naší nemocnici LAPARO, kde nic nezjistil. Vše v naprostém pořádku. Dával mi clostíka, pregnyl a UIU a pak proveru. Řešilo se to přes rok a pak mě poslal do Jihlavy. Tam mi vzali krev (jedou při MS, jednou kolem OVU) 1x ult kolem ovu a manželovi sperma. To dopadlo jen 5% (ale prej tabulky udávají 4% takže ho berou za absolutně zdravého - noo mě se moc nezdá). No a mě vše dopadlo ok, akorát při tom ult kolem ovu, nebyl folikul..takže závěr z toho jediného...nedorůstají vajíčka a nasadili mi menopur a pak už to šlo za sebou. IUI...to nevyšlo...měsíc pauza (kvůli pojišťovne na proplacení) A v této pauze už mi ani kontrolní ult nedělali (třeba už folíci dorůstali viď?) prostě se na mě NIKDO nepodíval. Prostě jen menopur, iUI a utrogestan.....noo a když jsem se pak zeptala kde je problém, tak mi řekl: noo popradě jste vlastně ok, protože jiný pár už by dávno otěhoněl. (no já v hlavě si říkám po tom všem si snad dělá PRDEL??!!!) a šprajcla jsem se a už jsem tam nepřišla. Prostě najednou pocit, že ze mě jen tahají peníze, ale kde je problém teda neřešili. Zpetala jsem se na testy jiný (např. genetický, imunitní)..tak mi řekl, že ty provádí až po nezdařeném IVF, jinak ne, že je to drahá záležitost. Tak jako ty jdeš na IVF, dáš za to cca 40tis, ono to nevýjde tak PAK teprve udělají testy proč? a šup, už to víme, tak dalších 40tis? Noo to se mi moc nelíbilo. Takže jsem se dala na ty bylinečky a hodila do klidu....uf zkráceně řečeno 😀 Ale klidně se ptej, jestli tě něco napadá. Závěr. Já 2x krev a 1x ult, manžel spermio před IUI. (jo a mě pak ult před IUI..ale to už nebylo vyšetření, to bylo jen odhad, kdy píchnout pregnyl)

bubulina1983
11. pro 2013

@ivekr - děkuji za shrnutí vašeho stavu alespoň jsem teď trochu v obraze, takže závěr je z toho takovej, že nakonec vám nic nezjistili a jste vlastně oba v pořádku a zdravý jo? no když se tak dívám co všechno vám dělali tak to teda čumím, protože já mám trochu jinou zkušenost?! my jsme teda začali chodit do sanusu někdy v dubnu, koncem dubna jsme byli na odběrech krve v praze na imunologii, kam nás poslal dr. kučera, kde mi zjistili zvýšené množství Nk-buněk( imunitní sytém), přítelův spermio.je v pořádku, prej vzhledem k množství spermií, pak jsem byla na krvi, kde nevím jak mi to dopadlo, ale kdyby asi špatně tak mi to řekne, a pak jsem začala jezdit na ultrazvuky, folikuly se mi dělají normálně (takže jsem to měla bez hormonů, a hlavně taky vzhledem k mé pojišťovně - v přirozeném cyklu),pak sem byla vždycky po MS na UTZ a pak do provedení IUI ještě tak 1-3 UTZ, pak injekce pregnylu a 2. den na IUI a pak akorát 3x denně utroš- byli jsem tedy říkám jen 2x, ale co se týká péče p. Kučery nemůžu si stěžovat, s tou genetikou to chápu že to není nejlevnější a asi kdyby to měli dělat každýmu tak nevím jestli by to ty laboratoře zvládali, vzhledem k neustále se zvyšujícímu množsvtí párů, co se jim nedaří děti, tak nevím, nejsem odborník, tak nevím co by mělo být správně a co ne...mno uvidím,dnes budou výsledky krve, ještě tomu chvilku necháme a pak se tam asi vrátíme, od 1.1. budu u VZP, tak už to taky bude lepší..

ivekr
autor
11. pro 2013

@bubulina1983 No já tam chodila k dr. Škurlovi a právě se mi to nějak názdálo ☹ Nikdy mi nic neřekl, pak jen na konci: chcete se na něco zeptat? No jenže člověka jako nenapadá na co, čekám, že mi dr. sám řekne jak to vidí apod. Takže možná to bylo jen tím, nevím. Každopádně nám žádná jiná vyšetření nedělali, ani imunologická nic, ani ty ult jak ti sledují folikul..nic. Nasadili mi hned injekce a tím to skončilo....Tak uvidíš 🙂 No já taky uvidím, nechám tomu třeba ještě půl roku a pak bych ASI šla na IVF..nevím, člověk se nabije, že si říká, že už tam nepůjde, ale když věří že to do vánoc po vyčištění výjde a ono nic..tak zase polevuju ...ach jo. A nebo tam přijít a tvrdě si stát na nějakém vyšetření.....

ivekr
autor
12. pro 2013

@bubulina1983 ahojíky, tak hlásím, že dnes přišla MS...ach jooooo

bubulina1983
12. pro 2013

@ivekr - to mě moc mrzí ☹ nedá se svítit, opět to posouváme na další měsíc viď ? 🙂 já sem byla včera u tý doktorky, hormon štítné žlázy dobrý, méně červených krvinek, vidím a slyším, dostala sem tetanovku a v celku nic sem se nedozvěděla, takže taky nic...zítra odjíždíme do budapešti na víkend, tak se těším, že se odreagujeme, tak nebuď smutná, bude líp, zítra určitě, a pak ještě víc... měj se krásně, hezký víkend, pá

samanta001
13. pro 2013

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla, ale teď mám trochu času. Byli jsme totiž na daším IVF tak se snažím být trochu v klidu a doufat, že se konečně zadaří. Docela jste se tu rozepsaly, ale já dočítala jen poslední stránku co u vás nového. A po tom, co jsem si přečetla od @ivekr mi to nedalo a musím se Jihlavského Sanusu trochu zastat. Já sama mám jen dobré zkušenosti i přesto, že nám to také několikrát nevyšlo. Chodím k dr. Škurlovi a musím říct, že je skvělej a jsem moc ráda, že chodím právě k němu! Pokud se ti zdálo, že jsi chodila málo na prohlídky, asi to bylo tím že jsi měla před prvním IUI a oni se snažejí aby vše proběhlo co nejpřirozeněji... Při dalších pokusech už by to bylo jistě jiné. Pak ti prohlídky 3x týdně přijdou možná zase příliš časté 🙂 Pravdou je, že pokud ti dr. řekl, že spermie partnera jsou v pořádku nemusí tomu tak úplně být. Kdyby měl stejné výsledky např. před dvěma lety už by byl pod hranicí.... tabulky se hrozně mění... Mužské sperma je bohužel čím dál horší, naštěstí pro nás ta jedna mrška se vždycky najde 🙂 A dál co se týče tahání peněz, taky bych to tak nedramatizovala. Doktoři a stejně tak celý personál jsou zaměstnanci jako každý jiný a ceník neovlivní, navíc co jsem četla v jiných diskuzích tak ceník sanusu je zlatý! Pokud jsi pojištěná u VZP určitě tě IVF nevyjde na 40 000. Já teď platila za oplzení vpichem + prodlouženou kultivaci 11 100. Pokud by sis nechala vajíčka oplodnit přirozeně ve skumavce zaplatila by jsi podstatně méně. Ale chápu, že každý má právo na názor.... Pokud jsi tam ale byla opravdu tak nespokejá zkusila bych zmenu CARU. Přece jenom, když by jsi tam byla spokojená udělala by to taky své. Každopádně bych nevydržela 4roky čekat na zázrak v tom tě moc obdivuju. Nám se syn po IVF narodil po třech letech čekání a bylo to jako věčnost. Přeji Vám mnoho štěstí holky s Krásné Vánoce!! 😉

bubulina1983
16. pro 2013

@samanta001 - ahojky, tak ti moc držíme pěstičky, a určitě budou letos šťastné vánoce a ježíšek vám donese miminko 🙂, no jo tak jsme si tu s ivekr tak nějak zbyly, tak si občas napíšeme, co je nového a jak se máme. Co se týká Sanusu tak já tedy taky nemůžu říct půl slova, protože za tu chviličku co sme tam strávili jsme byla spokojená s jejich péčí, a jak píšu výše, pokud tento měsíc zase ic, tak se tam po novém roce obrátíme a nebudem čekat na zázraky. Já právě i od 1.1.2014 přecházím k VZP tak snad i s úhradou všemožných úkonů to nebude tak hrozné.. tak pěkně odpočívej na všechny předvánoční honění se vyprdni a mysli hlavně na sebe, a pak nám dej vědět co ti ježuch nadělil 🙂)

ivekr
autor
17. pro 2013

@samanta001 ahojíky, tak to moc držím pěstičky, aby si pod stromečkem měla fotečku prcíka z ult 🙂. Jinák já mám právě ohledně Jihlavy smíšené pocity. IUI mám za sebou už 6 a řešímě miminko už necelé 4 roky, proto asi čekám větší vyšetření, vyšší "snahu" přijít na ten důvod, proč to nejde ale místo toho jsme byli pořád dokola a dokola a nikam se nehly a moje psychika už to nevydržela. Možná už to vidím zaujatě, protože jsem z toho byla v tu chvíli moc zklamaná, nicméně pokud se do jara nezadaří, tak na to IVF půjdeme také.

samanta001
17. pro 2013

No fotku pod stromečkem mít nebudu, protože jdu teprve 23.12. na krev na HCG a to by na utz nebylo ještě nic vidět. Ale já věřím a doufám, že nám řeknou dobrou zprávu a budeme mít opravdu krásný dáreček pod stromeček. Už bych si mohla uděla těhotenský test, ale vůbec na to tentokrát nemám odvahu. No po sedmé na IUI už bych taky nešla, věřím, že je to unavující. Ale na určitý počet ti přisívá pojišťovna tak chtějí asi zkusit všechny možnosti než se pustějí do něčeho razantnějšího. Ale vše je o domluvě musíš to dr. říct, že už se ti to IUI podstupovat nechce a prostě si o tom popovídat tak jako s kamarádkou 🙂

ivekr
autor
8. led 2014

@samanta001
@bubulina1983 ahoj holky, tak už zase na začátku roku a juchů všechno od začátku 😠 😀 . ajak jste prožili svátky, odpočinuli jste? Já si to parádně užila, nemocná a měla jsem týden dovolené kterou jsem proležela a prospala u televize 🙂

bubulina1983
9. led 2014

@ivekr +@samanta001 - ahoj holky, jj, jak na nový rok tak po celý rok? nám ježuch nic zvláštního nenadělil na co bychom se mohli těšit, vzhledem k počasí mě to doma nějak nebavilo, tak sem se představte si, těšila do práce, tak tu teď sedím od rána do večera a říkám si jak nám ten život pěkně utíká, když se jede člověk domů jenom vyspat. Dohodli sme se s přítelem že tomu dáme ještě tento měsíc a pak vyrazíme opět do JI. o vánocích to byly 2 roky ☹

ivekr
autor
9. led 2014

@bubulina1983 tak já dnes akorát dostala MS, a v březnu to budou 4 roky..no joo, nálada dneska nic moccc

w1era
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bubulina1983
10. led 2014

@w1era - ahojky koukám na tvou křivku, vypadá moc dobře, tak se drž ať to dopadne, a pokud ne, tak já za sebe mohu doporučit dr. kučeru, ale nevím jestli si můžeš vybírat nebo ti bude přidělen... já jsem k němu chodila loni, byli jsme na 2. insem. - neúspěšně, teď máme půl rok pauzu a příští měsíc pokračování

rendy73
10. led 2014

@ivekr Ahoj já mám první návštěvu u Mudr.Kučery a je moc fajn.Chtěla jsem minimálku a mám ji,zajímá se o vše a naslouchá,což je důležité.

unkarka
10. led 2014

ahojky děvčata taky jezdím do Ji do Sanusu k dr Kučerovi.je moc fajn.člověk se nebojí se na vše zeptat.Ja už tam jezdím 2 roky.

rendy73
10. led 2014

@unkarka Ahoj bydlíme asi 16km od sebe,jsem ze Svépravic.To se snažíte o první mimčo,nebo již máte? 🙂

unkarka
10. led 2014

rendy73 : jé tam to velice dobře znám jezdíme tam na chajdu.Nene nemáme mimčo žádné.bohužel.

rendy73
10. led 2014

Tak to určitě dopadne teď,máš plné IVF nebo jen minimálku?

unkarka
10. led 2014

@rendy73 jj plné jedno už máme neuspěšně za sebou a ted máme zmrzlinky v mrazáku tak jedu na imuno na kontrolu a pak hned na vložení.

rendy73
10. led 2014

Tak hlavně ať je vše ok,Já doufám,že to vše proběhne během příštího týdne a pak už jen to čekání.

unkarka
10. led 2014

@rendy73 přeju ti hodně štěstí a ozvi se

bubulina1983
15. led 2014

Ahoj holky, tak já jsem ještě k tomu všemu začala o víkendu poctivě cvičit každý den metodu L.Mojžíšové, zabere mi to každej večer cca hodinu, je to takový pěkný protahování, když nic tak mě aspoň nebudou bolet záda a za krkem, jinak piju čaje, poctivě se snažíme, a čekáme až zahřmí

samanta001
20. led 2014

@bubulina1983
@ivekr ahoj, koukám, že se to tu pěkně rozrůstá 🙂 No u nás byli Vánoce pokažené dalším neůspěšným pokusem o to víc, že se jednalo o poslední na pojišťovnu ☹ , ale zároveň to byli úžasné Vánoce díky tomu našemu štěstíčku, které mi nedovolí myslet na chmury a zařídilo nám kouzelné vánoce 🙂 No jinak u nás je to prozatím se snažením zabalený. Nový pokus by stál hodně peněz a na to teď bohužel není, za rok mi má končin spoření tak snad z toho ☹ , ale moc mě to mrzí nechtěla jsem mít mezi dětmi velké věkové rozestupy, ale co se dá dělat nikdy není nic tak jak si to člověk naplánuje. Takže momentálně jsem ve stavu kdy sháním práci na stálo nebo klidně prozatím brigádně, nevíte náhodou někdo o něčem? Beru cokoli 🙂 Všem přiji hrozně moc štěstí budete ho určitě potřebovat a hlavně pozitívní myšlení 🙂

unkarka
20. led 2014

@samanta001 ahojky ted mi říkala švagrová že jsou nové podmínky od 2014 na financování IVF a mělo by to být prý lepší než dosud tak nevím zatím jsem to nikde nenašla.Nás to už stalo taky docela dost peněz ale zatím se nevzdáváme.Hodně štěstíčka.

bubulina1983
22. led 2014

@samanta001 + ostatní - moc mě to mrzí, ale prostě je to tak, s některýma z nás si prostě život zahrává a nic nám nedá zadarmo, o to hůř pak snášíme, to co děje kolem nás - ti co si toho neváží ! ale holky my sme silné a zvládneme to společně a dotáhnem to k vysněnému cíli. protože nám nezbývá nic jiného než doufat a věřit ... s těm penězma za ty pokusy je to drasťárna, člověk nemá naspoříno na to aby jen tak vydal 15-20 tis. s nejasným výsledkem. Já jsem od 1.1. u VZP, tak nevím co mě čeká, ale dle dr.kučery jsem svou bývalou pojišťovnu musela změnit, protože si pletou pojem a průjem. Na ty podmínky jsem taky zvědavá, tak jen aby to stálo za to. Holky držte se ahojte..