Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

veva1211
15. bře 2016

@andreee86 v nezadoucich ucinkach to je.Tak zitra nevim jestli si mam dobnout posledni.Nebo brnknout do Sanusu a rici to...?

andreee86
15. bře 2016

@veva1211 radši se zeptej, alespoň já bych se zeptala.

veva1211
15. bře 2016

@andreee86 ach jo to nemuze jit nic hladce....☹..Jeste me napadlo na tvuj kaslik si zkusit dojit do zdravi vyzivy a poptat se na nejaky kapicky,sirupy..

veervit
15. bře 2016

@veva1211 já menopur měla, ale toto nevim. Určitě si zavolej do Sanusu. Oni ti poradí!

veva1211
15. bře 2016

@veervit Asi jo zitra tam brnknu.Dekuju;-)

veervit
15. bře 2016

@veva1211 já když něco, tak taky radši volám. Vždy mi poradí a za ten vnitřní klid to stoji😉

veva1211
15. bře 2016

@veervit jo mas pravdu,manzel taky do me husti at tam brnknu..Pristi mesic Vas ceka IVF?Nam kdyz se nepovede IUI tak jdem po Vas ten mesic..

veervit
15. bře 2016

@veva1211 hele, od toho ty doktory máme. Jojo, příští měsíc. Kolikate mate IUI? Třeba se zadaří a IVF nebudete potřebovat😉 a ty jsi byla na průchodnosti vaječníků??

veva1211
15. bře 2016

@veervit IUI budeme mit 3.Na pruchodnosti jsem nebylaS doktorkou jsem se radila a ona mi rekla ze laparka je zakrok do tela.A ze mi nikdo nezaruci ze hned otehotnim....Tak jsme se rozhodli pro umely.Manzel ma spermio hranicni.

veervit
15. bře 2016

@veva1211 ja ji taky nechtěla a teď jsem za to ráda, neb by to teď bylo k ničemu, kvůli spermiu. Také máme špatné.. Když by nám teď řekli, že máme možnost otěhotnět přirozeně, tak na to jdu, ale takto nemusím.. můžu se zeptat kolik % máte dobrých spermií?

veva1211
15. bře 2016

@veervit nevim ja si to uz tak nepamatuju 36% ale nevim jestli to je pohyb.A vam vyslo spermio jak?Ono i kdyby slo prirozene otehotnet tak i po laparce otehotnet nemusis pak je tam vic pricin PROC?☹

veervit
15. bře 2016

@veva1211 my mame morfologii 6%, ale pomalu a jistě nám to stoupá. A pry jsme v normě, tak jsem z toho divoka. Jasný, ani po laparce to nemusí jít..

luist
16. bře 2016

@cucito ahoj děkuji za podporu. Zvířátko už máme s to je mé první miminko. Dneškem sem našla práci tak už se těším jak budu plně funkční v jiné sféře. . Vzhledem k probehlim 2 ivf teď prostě nechci dalsi. Neukázala mi to ani záblesk naděje. 2IVF žádný mrazacek druhý pokud horší než první ani známka uchyceni . Momentálně s toho nemám dobrý pocit. Třeba to prejde uvidíme treba uz nebude potreba..ale vsem tu preji hodne stesti

luist
16. bře 2016

@cucito ahoj děkuji za podporu. Zvířátko už máme s to je mé první miminko. Dneškem sem našla práci tak už se těším jak budu plně funkční v jiné sféře. . Vzhledem k probehlim 2 ivf teď prostě nechci dalsi. Neukázala mi to ani záblesk naděje. 2IVF žádný mrazacek druhý pokud horší než první ani známka uchyceni . Momentálně s toho nemám dobrý pocit. Třeba to prejde uvidíme treba uz nebude potreba..ale vsem tu preji hodne stesti

cucito
17. bře 2016

@luist Nová práce = nový začátek. Budeš se soustředit na úplně jiné věci a abys za pár týdnů v práci nehlásila, že budeš muset odejít 🙂 Moc bych Ti to přála! Já jsem dnes 6. den po 1. ET a mám nějak špatnou náladu, nějak začínám cítit, že to nevyšlo ( i když se samozřejmě pořád snažím myslet pozitivně - dle rad zkušenějších, ale prostě to nejde). Nevím, kde najdu sílu na další IVF...

veervit
17. bře 2016

@cucito mysli pozitivně! Vím, že je to těžké, ale manžel mi vždy řekl: a co si tím pomůžeš, když budeš brečet, trápit se? Akorat ublížíš sama sobe a měl pravdu! Vůbec neztrácej naději! Pěkně odpočívej. Pusť si hezky film a bude líp😉

cucito
17. bře 2016

@veervit Ahoj, mně manžel taky říká, že to vyjde. Jenže jemu se to říká. On je celý den v práci, tam na to myslet nemůže, protože musí myslet na projekty, schůzky... Já se zabavuji tím, že dělám věci na státnice, ale hlava - mrcha jedna - pořád pracuje. Zatím jsem nebrečela - jen minulý týden, když z 5 embryí přes noc byla jen 2. To bylo po dlouhé době, co se snažíme (přes 3 roky), kdy jsem brečela. Teď mám jen špatnou náladu...Ta bezmoc a to čekání je vážně na provaz! ☹

veervit
17. bře 2016

@cucito hele, muj chlap totéž. Vůbec s tim nema nervy. Ma svoji práci a hotovo. Me řekl, že kdyby to měl resit, tak se zblázní. Podivej, jak je venku krásné pocasi, alespoň u nás. Hlavu vzhůru! Uvidíš, že se mrně zakouslo a máš ho tam!!😉

cucito
17. bře 2016

@veervit Tak můj se mi přiznal minulý týden večer před ET, že celou dobu, co jsem si začala píchat, je z toho na nervy. Taky jsem si říkala, že je v pohodě. Že jsem od něj čekala větší podporu - vůbec se mě třeba neptal, jak mi je, když jsem si píchala. Přišel z práce a šel do sklepa pracovat. My ženské se vypovídáme (díky bohu za koníka 🙂 , chlapi to asi drží v sobě nebo někdo chodí třeba do hospody...Pak mi řekl, že mě obdivuje, že on by to nedal. My to dát musíme, nemáme na výběr. Ale proto to příroda zařídila, že lidstvo stojí na ženách, kdyby na chlapech - vymřeme 🙂 Jojo, venku je nádherně. Po obědě vyrazím se psem ven a snad bude lépe. Kéž bys měla pravdu a bylo tam! Dík za podporu... 😉

veervit
17. bře 2016

@cucito přesně, díky bohu za tuto diskuzi. Tak to špatně nese! Oni ti chlapi jsou v tomto palice a nedej boze, když je problém v nich. Ale neboj, pomalu a jistě se uklidnite! Tak, na čerstvém vzduchu bude lip! My jsme teď tak nějak v klidu, už víme, kde je problém, tak si říkáme, aby to ještě nepřišlo samo!

cucito
17. bře 2016

@veervit My jsme právě bez problému - nebo jinak - na nic nám zatím nepřišli. V případě neúspěchu budu před 2. IVF chtít imunologii a hematologii... No, to se taky občas stává - IVF nic a poté to zařídí příroda 🙂

veervit
17. bře 2016

@cucito myslim si, že by toto vyšetření meli dělat hned před 1.pokusem. Takovych zbytečných nervů, když se to nepovede na 1.pokus.. nám taky doktor říkal že problém není, tak mě to nervovalo a teď vime po imuniu co a jak.

cucito
17. bře 2016

@veervit Koho máte? Kučeru nebo Škurlu? Jsou centra, která to dělají již před 1. pokusem. Jak dlouho se čeká na výsledky imuno? To se dělá v Praze? Teď jsem díky jiné diskusi na koníkovi zjistila, že mi Škurla ani neříkal velikost folikul, jen počet - a to jsem se ještě sama musela zeptat!!!

cucito
17. bře 2016

@veervit A co Vám na imunu vyšlo? Jestli se smím ptát...

veervit
17. bře 2016

@cucito my Kučeru. Imunologii v Praze v imunii. Úžasný přístup všech. Na výsledky my čekali skoro 2mesice, neb bylo plno, ale jinak do 6tydnu myslim v pohodě. Já byla jednou taky u Škurli a taky mi neřekl kolik a jak velke folikuly mam. Při dalším ultrazvuku Kučera automaticky kolik a jak velke.. Je to prostě na doktorovi. Ale určitě i když je málo mluvny, tak bude perfektní!

veervit
17. bře 2016

@cucito manžel má autoimunitní problém se spermiema. Tudíž "neprovrtaji" obal vajíčka. Takze pouze přes IVF otěhotním. "

cucito
17. bře 2016

@veervit A poslal Tě tam Kučera sám od sebe nebo sis o to musela říct? 2 měsíce nic není oproti těm letům, co se snažíme. Já neříkám, že je špatný, jen bych byla ráda, kdybych věděla, na čem jsem. Trochu mě znervózňuje, že nevím, co ostatní - a to jen díky tomu, že Škurla prostě nemluví...

cucito
17. bře 2016

@veervit Nečtu tuto diskusi od začátku - už máš IVF za sebou? Nebo Tě to teprve čeká?

veva1211
17. bře 2016

@veervit tak to ja jsem si myslela take ze pred 1 pokusem ze by to meli udelat veskera vysetreni ale neudelaj:O,ptala jsem se doktora na to a on rekl kdyz se 1.pokus nepovede tak teprve delaji podrobna vysetreni...tenhle nahled na to se mi nelibi.Ve finale mi nedokazal rict proc(kulantne to okecal)-clovek uz se pak znova nepta aby nevypadal jak trotl☹.

veervit
17. bře 2016

@cucito mam 1.ivf za sebou. Ted půjdeme do druhého. Poslal sam. To už je pak asi automaticky.