Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

veervit
14. dub 2016

@andreee86 hlavně to nebude nic zdravého.. To ma manžel na talíři dost často, když nechce brát vitamíny, tak to ihned otočím, jen kdyby on měl podstoupit tim co my ženský, tak vždy bez řečí pak polyká😉 Stejně je zajímavé, že mohou mit výpadek.

andreee86
14. dub 2016

@veervit ono má výpadek kde co, každou chvíli je to něco jiného. Nejhorší je , když lék nemá náhradu a pacienti ho potřebují. Důvody bývají různé, větší poptávka, problémy ve výrobě, konec registrace... Je toho spoustu. Také to na manžela vždycky zkouším, hlavně když mě něčím štve, tak mu to vždycky hezky rychle připomínám 🙂

suzik161
15. dub 2016

@andreee86 asi oba, jeden má horší kvalitu,tak uvidíme. 1.IVF jsem měla jen jedno špatné vajíčko a 2.IVF jsem měla i na mrazáčky. Tak uvidíme, snad to vyjde, i když pak by mi bylo líto těch v mrazáčku. Nevím, jestli bych zvládla říct, ať je jen tak zničí,když vím kolik úsilí náš to stalo. No uvidíme, nějak to dopadne. Takže zase spolu 🙂

lenik33
15. dub 2016

@veervit Určitě se to vyplatí udělat, pokud třeba úplně nevíte, kde vězí problém. Jsou to tak nějak jediný cenově dostupný vyšetření po spermiogramu pro chlapy. Zeptej se Kučery (myslím, že ho máš, že jo?), ten nám o tomhle řekl, když jsme se začali ptát na další dostupná vyšetření nejen pro mě, ale i pro manžela 😉. Akorát je na oba ty testy potřeba další spermio odběr, jeden ten test pak provádějí přímo v Sanusu, na druhý posílají vzorek někam pryč. Výsledky byly asi za 2 týdny.

veervit
15. dub 2016

@lenik33 Tak to by jsme mohli do 2.IVF stihnout. No manželovi zjistili autoimunitní onemocnění spermií, tak jestli nám udělají i toto. Optám se Kučery. Děkuji za info. Manželovi se to moc nezamlouvá, prý ho nechám rozebrat do šroubků, ale prý když ví, jak mi je po lékách, tak že radši jo.

anickaa87
15. dub 2016

Ahoj holky, tak jsme dneska byli na krvi kvuli nemocem jako je HIV atd. ja nadale byla na utz zda nemam cysty ale vse je nastesti ok, vyfasovala jsem injekce ated jen cekat az dorazi ms a muzu zacit stimulovat 🙂 zeptam se injekce si pichate samy nebo vam pomaha partner? Je to bolestive? Sestra rikala ze to neni citit, budu si to pichat sama... Zapomela jsem se dr. zeptat jestli je behem stimulace nutny klidovy rezim, respektive nebu vadit kdyz si denne cca 30 min. budu cvicit, prevazne cardio?? asi hloupa otazka ale chci se radeji ujistit.

veervit
16. dub 2016

@anickaa87 tak to budeme postejnavě spolu! To jsem ráda, že tady nebudu teď při ivf sama. Injekce mi picha manžel, neb nemohu vidět, jak jehla jede do kůže, jinak to nebolí. Jsou to pidi jehly. A s tím cvičením ti neporadím, myslím, že bys neměla mít žádné otřesy či tak něco. A ono ke konci stimulace budeš mít větší bříško, tak ono ti to asi moc nepůjde..

andreee86
16. dub 2016

@anickaa87 ahojky, já jsem si píchala sama, vycházelo mi to na čas, když už jsem byla v práci, tak jsem se vždycky ďobla tam a dobrý. Většinou jsem nic necítila, jehla je opravdu malá, akorát se mi vždycky klepala ruka, jak jsem byla nervózní. Já jsem dělala věci jako běžně, akorát po OPU už jsem se snažila mít takový klidnější režim.

anickaa87
17. dub 2016

@veervit a kdy mas dostat ms? Ja 19.4.

lenik33
17. dub 2016

@veervit Tak jestli vám zjistili toto, tak další vyšetření možná ani nejsou potřeba, ne? prostě si jenom připlaťte rovnou za PICSI, kde vyberou tu správnou spermii a je to 😉.

anickaa87
17. dub 2016

@veervit s tim ms jsem to zle pochopila ;) takze jak dlouho uz si pichas injekce?

veervit
17. dub 2016

@lenik33 zitra se zeptám. To PICSI chceme 100%. Možná už jsem se ptala, ale vy jste měli PCSI?

veervit
17. dub 2016

@anickaa87 ne ne, zitra jedu na tu 1.injekci tu zastavovaci nebo co to je, pak budu čekat na ms a pak ty pravidelné injekce. Ty budeš napřed.

kacka49
17. dub 2016

@veervit @anickaa87 holky, držím pěsti, ať jste po dlouhé době poslové dobrých zpráv, my se za vámi pak s @andreee86 připojíme 😉

veervit
17. dub 2016

@kacka49 kéž by. Ale už té smůly tady teď bylo dost!!

lenik33
18. dub 2016

@veervit Jo měli, v podstatě po těch testech nám jiná možnost nezbyla. Klasické IVF by smysl nemělo a ICSI taky ne, protože náhodně vybrané spermie mohly mít ty zjištěné vady.

veervit
18. dub 2016

@lenik33 tak to jo. Já se dnes ptala Kučery a u nás to pry nemá smysl. Paklize chceme PICSI tak i kdyby nás poslal na to vyšetření, tak i kdyby to vyšlo špatně, tak stejně musime na to PICSI. Tak by už další vyšetření prý byla zbytečná. A ty jsi prošla kolika IVF? Já doufám, že teď už to vyjde.

lenik33
18. dub 2016

@veervit No vidíš, přesně jak jsem říkala 😉. To si manža oddychl, že nemusí na další odběr, co? 😀... my to zjistili hned před 1. IVF-PICSI, takže hned 1. pokus úspěšný 🙂, předtím jsme byli 2x na IUI. U vás to teď určitě taky vyjde, uvidíš 😉 .

veervit
18. dub 2016

@lenik33 tak jste to vychytali dobře. On mi na to manžel nic neřekl. Ale prý by na to šel, když by třeba. On je strašně hodny. Včera jsem měla nějakou krizi, že když by mi někdo řekl nemusíš tam, tak budu skákat radostí, ale dnes už mi je lip. Teď už zbývá jen doufat v dobry konec🙂

lenik33
18. dub 2016

@veervit Cely kolotoc kolem IVF je silene narocny na nervy,takze takove stavy jsou obcas naprosto normalni 😉.musis verit,ze PICSI zabere a brzy budes mit krasny tehu pupik 😀.

veervit
21. dub 2016

@anickaa87 ahoj, tak jak jsi na tom? Už pícháš? Nebo ještě čekáš??

kacka49
22. dub 2016

@ andreee86 Ahojky Andrý, tak jak se Ti daří? My už máme po genetice a příští úterý na imuno do Prahy. Jak jste dopadli s tou imunologií vy? Byli jste teď?

cermitko
22. dub 2016

Ahoj holky. Vždy jsem vaše příspěvky jenom četla. Ale teď se k vám přidám i psaním. S manželem se snažíme 2 roky a nic. Já mám PCO manžel je ok. Máme za sebou laparku a 3xinseminaci. Všechno bez výsledku 😕 takže mě čeká IVF a vůbec nevím do čeho jdu 😕 dneska jsem byla na té zastavující injekci. A dál se uvidí. Doma se mnou nikdo o umělém oplodnění nemluví. Jediný co pořád slyším je, že musím myslet pozitivně. Tu větu už úplně nesnaším 😕Budu ráda když mě vezmete k vám 😊

anickaa87
22. dub 2016

@veervit ahoj dnes ms dorazila od zitrka picham a ve stredu jdu ka kontrolu

anickaa87
22. dub 2016

@cermitko ahoj a vitej 🙂 drzim palce vse urcite dobre dopadne

missuttka
22. dub 2016

@cermitko vítej mezi náma 🙂

veervit
22. dub 2016

@cermitko ahoj, vítej mezi námi! Zase nás je o jednu více🙂 Tak to budeme postejnavě🙂 ja byla v pondělí na zastavení.

veervit
22. dub 2016

@anickaa87 a že si pícháš od 2.dne... Ja mam přijít na ultrazvuk za 14dni od injekce. To máš krátký protokol??

andreee86
22. dub 2016

@kacka49 ahojky, tak to je dobře, že už máte něco za sebou 😉 jak vám šlo sestavování rodokmenu? 🙂 nás všechno teprve čeká, imuno jsem nakonec přeobjednala a jdeme kolem desátého května. Neměla jsem ještě hCG na nule, a prý by být mělo, tak jsem to raději přeobjednala. Určitě bych se stresovala, že by výsledky mohly být ovlivněné. A co ty? Už dorazila MS? Já pořád špinǐm, asi už to odšpiním až do MS.

andreee86
22. dub 2016

@cermitko ahojky, držím palce!