Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

cucito
17. bře 2016

@veervit Díky za info.
@veva1211 Přesně jak píšeš - taky jsem si myslela, že před 1. udělají všechna možná vyšetření - i kdybych měla čekat na výsledky několik týdnů/měsíců - šla bych pak do IVF s tím, že se to povede a ne že je to vlastně pokus, který nemusí vyjít... Čím dál více se utvrzuji v názoru, že je to ohromný byznys!!! Že vydělávají na lidském neštěstí! Chtěla jsem u prvního zavést 2 embrya, Kučera byl docela nepříjemný, když mi vysvětloval, že z hlediska finančního je pro nás lepší, že zavedeme 1. Neměli by myslet spíše na úspěšnost při prvním pokusu? Abychom tuto hrůzu nemusely podstupovat vícekrát? Pokud půjdu do druhého, už si do toho nenechám od nich mluvit!

cucito
17. bře 2016

@veervit Když už víte, kde je problém, druhé se povede 🙂

veervit
17. bře 2016

@veva1211 pojišťovna to nezaplati. Nam teda řekl. Myslím, že takové smlouvy spolu maji..

veervit
17. bře 2016

@cucito ono když dáš u dvou prvních ivf po dvou embryích, tak máš jen 3ivf. Když dáš po 1, tak jsou placené 4ivf pokusy.

veervit
17. bře 2016

@veva1211 jak ty jsi na tom s tim menopurem? Dopichala jsi ho??

cucito
17. bře 2016

@veervit To já vím. Představa 4 IVF je pro mě teď nereálná, ale nikdy neříkej nikdy, že? Ještě před Vánocemi jsem nechtěla jít ani na 1 IVF. Doufám, že 4 pokusy nebudou potřeba...

andreee86
17. bře 2016

@cucito @veva1211 @veervit Ahoj holky, to je úplně přesné, co píšete. Vzhledem k nervům, psychickému vypětí a penězům, které jim tam člověk nechá, by měli všechna vyšetření dělat automaticky a nebrat první pokus IVF jako zkušební.... A hlavně přeci by to měl být i jejich zájem, aby už první pokus byl úspěšný. Ale tak mě napadá - čím více návštěv, tím více peněz, jak od nás, tak od pojišťovny.

cucito
17. bře 2016

@andreee86 Můj manžel včera přišel s teorií, že vlastně ani nevíme, zda to embryo zavedli. Už má asi taky chudák nervy 🙂 Tak jsem říkala, že přeci skládají Hypokratovu přísahu - jako lékaři... Ale určitě souhlasím - čím více návštěv, tím více peněz. Od příštího roku budou pojišťovny asi proplácet 6 pokusů - je to zatím v jednání. Dle mého názoru by měly spíše platit ICSI, PICSI než 6 pokusů...

veervit
17. bře 2016

@cucito tak to me taky napadlo! Co kdyz zůstalo někde v hadičce ci nekde. Ale oni kontroluji.

andreee86
17. bře 2016

@cucito měli by hradit šest pokusů a ICSI, PICSI, PK, AH. Prostě všechno. Já za to přeci nemůžu, že nemohu otěhotnět. Jsem celiak s ABKM, k tomu nesmím ještě sóju a vejce, nároky na jídlo a potraviny jsou u mě dejme tomu o 4000 měsíčně vyšší než běžně. I když je to přímo diagnóza, potíže mám celoživotní, tak mi pojišťovna nedá vůbec nic.... Tak si myslím, že zrovna co se týká takovýchto věcí, jako jsou různá dietní omezení, která si člověk nevybírá sám a pak i co se týká asistovaných reprodukcí, tak to jsou zrovna odvětví, kde by pojišťovny neměly strkat hlavu do písku.

veva1211
17. bře 2016

@veervit nedopichala zejtra mame cestu do Sanusu na IUI mam uz ted nervy.Uz me nebavi porad nekde roztahovat nohy.

veva1211
17. bře 2016

@cucito ma zakaznice navstevuje Pronatal v C.B.a je zajmave na tom ze ji udelali veskera vysetreni aby se to povedlo.Uz jsem taky naklonena ze je to byzny na cizim nestesti☹.Ale v koutku duse doufam ze NE.A ze nam Sanus pomuze

cucito
17. bře 2016

@andreee86 To určitě - hradit by to měli. Já třeba nerozumím tomu, proč jsem musela v Sanusu platit 3 000 za vyšetření průchodnosti vejcovodu. Neplodnost je už cca 40 let diagnostikována jako nemoc, tak proč to pojišťovny nehradí? ☹

cucito
17. bře 2016

@veva1211 Já osobně znám jeden pár, který kvůli přístupu Škurly odešel do Prahy. Ale jinak si Sanus většinou chválí. Já jim dám asi ještě šanci - nebo takto - budu doufat, že 2. pokus nebude potřeba. Pokud ano, budu chtít od Škurly vědět, co a jak bude dál. A nejenom já, ale už do toho zatáhnu i více manžela. Většinou jsem tam jezdila sama, abych ho netahala z práce, ale ať taky přiloží ruku k dílu...

cucito
17. bře 2016

@veervit Já vím, že to kontrolují. Manžel spíše uvažoval tak, zda by to neudělali schválně - více pokusů, více peněz pro CAR. Ale to byla z jeho strany taková chvilková zoufalost...

veervit
17. bře 2016

@veva1211 je videt, ze jsi u iui . Ja pri tom taky rikala-porad roztahuji nohy na lusknuti a ted? Ted uz mi to je jedno. Rikam si- jsou to doktoři, vidi to denne tak co. Nejsem ani prvni ani poslední.

cucito
17. bře 2016

@veervit Přesně moje slova! Já v práci říkám, že roztahuji nohy na počkání - a kolegyně - to je strašné! Ano, ony, které jdou jednou za roky na prohlídku, berou si s sebou sukni, aby náhodou pan doktor "něco" neviděl, mluví o kontrole týden dopředu a týden po...A my - které jsme několikrát týdně na ultrazvuku, máme za sebou IUI, IVF... pro nás je to brnkačka... I když každá to asi neseme jinak, chápu to... 😉

andreee86
17. bře 2016

@cucito a jak ti zjišťovali průchodnost vejcovodů??

veva1211
17. bře 2016

@cucito ty jak si bliz Jihlave tak se dozvis od lidi vic o Sanusu.To vis je lepsi si otevrit pusu nez aby ti kadili na hlavu...!

veva1211
17. bře 2016

@veervit ja jsem takova ze se strasne hlidam a jedno mi to neni stim bojuju uz dlouho jsem vzdy nervni jak sanky v lete.Vzdy se mi honi hlavou presne jak to pises jsou to doktori vidi to kazdy den ale (to moje ale nesnasim)

cucito
17. bře 2016

@andreee86 Ani se raději neptej - už nikdy více bych na to nešla! Říkala jsem Škurlovi, že mám strašnou MS (zvracím, končím několikrát za rok na pohotovosti, mám strašné bolesti, každou MS si říkám, že prostě už jednou vykrvácím...) A on že dáme laparoskopii. Já už ale nechtěla. Mám za sebou jednu operaci břicha (otevírali jako na slepák, pak zjistili, že to byla prasklá cysta - v 18letech), poté 4 kolene a na laparoskopii jsem byla už na základě toho, že mi nejde otěhotnět. Nic mi ale nenašli a dle Škurly toho ani moc nehledali - z operačního protokolu toho moc nevyčetl. Tak mi nabídl, že u nich dělají vyšetření průchodnosti. Tak jsem souhlasila. Klasika - nic mi k tomu neřekl, jak to bude probíhat, kolik to bude stát. Sestřička mi jen řekla, ať mám s sebou doprovod. V den výkonu docela zmatky - volala mi sestřička, že mi zapomněli říci, že tam mám být hodinu před výkonem. Že mi dají tlumící léky na bolest!... Tak jsem celá vyplašená volala manželovi. Přijeli jsme tam, šel si ještě popovídat se Škurlou - a najednou to manželovi vše vysvětlil. Sestřička byla nepříjemná - prý jestli tedy výkon bude nebo nebude...Dělali to bez narkózy, jen ty oblbující léky. Stáli nade mnou oba dva s Kučerou. Zavedli mi kameru, cca půl hoďky (nevím, bylo to nekonečné) se ve mně hrabali. Bolelo to strašně! Už bych na to nešla. Připadala jsem si jako pokusný králík. Pak sama sestřička řekla, že ten výkon moc nedělají. Zaplatila jsem 3 000 (což mi nikdo dopředu neřekl) a šla domů. Vejcovody v pořádku, Škurla mi doporučil lázně. CAR ale nemůže (nebo nechce?) vypsat žádanku, takže jsem musela za svým gyndr a pak i za obvoďačkou - tu mám naštěstí zlatou a ta mi žádanku napsala. Lázně sice byly k ničemu, ale po 3 letech snažení jsem 3 týdny vypla a měla čas jen sama na sebe...

andreee86
17. bře 2016

@cucito ty bláho, tak to je něco, vůbec jsem nevěděla, že něco takového dělají. Já byla totiž klasicky na laparo, a ani to mi Škurla nechtěl udělat, že není třeba! Jenže jsem si to vydupala, a zjistili mi endometriózu. Jinak klobouk dolů, jsi statečná, že jsi to vydržela. Také jsem uvažovala nad lázněmi, kde jsi byla?

cucito
17. bře 2016

@andreee86 Vidíš, a mně do laparo nutil! Taky si myslím, že mám endometriózu (potvrdil mi to i primář v lázních), ale dle Škurly ne. Co jsem ale o tom přečetla, tak to na mě úplně sedí...Díky, ale nic jiného mi v tu chvíli nezbylo. Říkala jsem si - tak jako většina z nás tady - že to dělám pro dobro věci. Byla jsem ve Františkových - už podruhé. Poprvé před 10 lety. Tenkrát jsem tam byla po té první operaci břicha. Tentokrát jsem si to max. užila! Byla jsem na konci září, chodila tam běhat, večer tančit - sice všude samá baba, ale je tam nádherně!!! Nejvíce mi pomohly slatinné (bahenní) zábaly. Když jsem v lázních dostala MS, ani jsem nevěděla, že ji mám. Ty procedury jsou opravdu super! Bohužel hned po návratu z lázní se vše vrátilo do starých kolejí...Ale za mě Františkovy jsou bezkonkurenční!

veervit
17. bře 2016

@cucito ty bláho, ty toho máš taky za sebou požehnaně. To je mazec. Ty už by sis teda prcka zasloužila! No, ty prohlídky mi jsou vždy k smíchu. Když poslouchám ach jo, zase tam po roce musim🙂 Co ja bych dala za to, abych šla pouze jednou v roce🙂

cucito
17. bře 2016

@veervit To jsem si taky myslela, že už toho za sebou mám dost. Když ale tady čtu ty počty ET, KET,...jsem skoro nováček 😉 Když si vzpomenu, jak jsem se bála první prohlídky. Kdo mohl vědět, že za pár let budu chodit a roztahovat nohy xkrát týdně...

andreee86
17. bře 2016

@cucito taky mě to hned napadlo, podle toho, co jsi psala a jak jsi popisovala MS, že to úplně odpovídá endometrióze. Já jsem nikdy v lázních nebyla, ale také jsem o tom přemýšlela, pokud by se nezadařilo, že bych ještě zkusila lázně. Kamarádka taky byla a hrozně si to chválila, říkala, že lázně jí hodně pomohly i co se týká psychiky. Určitě to bylo fajn. A jak se jinak cítíš? Kdy budeš testovat? 🙂

cucito
18. bře 2016

@andreee86 Nejsem jedna z těch, která si přečte příznaky a jde za doktorem s diagnózou, to určitě ne. Ale přes 3 roky neberu HA a MS je čím dál horší. A když to řekne i primář v lázních, kterému ročně projdou rukama tisíce ženských... Za mě lázně určitě! Vyběhej si to! Na psychiku super - jednak tam vypneš, jednak - což pro mě bylo trochu uklidňující - zjistíš, kolik holek/žen je na tom podobně. Když jsem totiž začala chodit do Sanusu, myslela jsem si, že jsem jediná, kdo nemůže otěhotnět, protože ve svém okolí nikoho takového nemám...Po zdravotní stránce jsou lázně nenahraditelné - a hlavně ty Františkovy jsou opravdu vyhlášené...Máš na to nárok, tak za zkoušku nic nedáš...Pořád mě bolí břicho, chvilku více, chvilku méně. Ve středu jsem testovala - bílo, tak je dobře, že už v sobě nemám Pregnyl, Dnes je 7. den a taky bílo. Vím, že je brzy. Dnes si říkám, že tam ještě třeba je...Ve středu jsem byla trochu v depresi...To čekání je prostě strašné... ☹

veva1211
18. bře 2016

Tak 3IUI mam za sebou tak doufam ze se zadari a budou aspon dvojcata 😀.Dneska tam Skurla nebyl.Je fakt ze Kucera je upovidanejsi,sympatak aspon zmena.😉

andreee86
18. bře 2016

@cucito to může být dobré znamení, že tě pobolívá břicho, to bude tím, jak se tam mimísek pěkně začíná roztahovat. Tak zkus test v neděli, je ještě brzy, někomu se to ukáže dřív a někomu dýl, někdo má třeba devátý den jenom ducha. Takže se s tím zbytečně nestresuj. Také záleží na testu bych řekla a i na citlivosti. Jaký máš? Dnes je venku nádherně 🙂 tedy alespoň u nás, úplně se těším, až mi začnou vycházky a vyrazím se psem na sluníčko 🙂

andreee86
18. bře 2016

@veva1211 no to minimálně 🙂 držím palce, určitě to dobře dopadne. Máte v rodině dvojčata? 🙂