Sanus Jihlava, chodíte někdo také?

ivekr
29. led 2013

Ahoj snažilky, tak jsem po neuspěšném 3 letém snažení přešli do péče Sanus Jihlava. Máme za sebou první pohovor a při mé další MS nás čekají další vyšetření. Je tu nějaká snažilka, která tam nyní chodí také? že bychom pokecali o pocitech a vyšetření a pod. a podpořili se 🙂

veva1211
10. zář 2016

@anickaa87 na genetiku mě poslala jak jsem po IVF tak chce mít jistotu že mimco je na 95%v pořádku.(dopodrobna člověk vidí mrňouse jak např.mu srdíčkem protéká krev....).Jak se citíš?Chodis do práce 😉?

anickaa87
10. zář 2016

@veva1211 a ty sis o to rekla nebo ti to doporucil? Ten muj se o tom ani nezminil... jsem doma do prace nechodim, zase mi neni dobre.. Zvracim denne 4x, myslela jsem ze se to zlepsi ale ne.. Mam poradne prekyseleny zaludek je to neprijemne.

veva1211
11. zář 2016

@anickaa87 tak to věřím,to už toho zvracení musíš mít plný zuby.Neřekla já o tom nic nevím co a kam posílají těhotné.Ona mi sama řekla a hned vyplnila žádanku.

veva1211
12. zář 2016

@kacka49 Ahojky tak jak?Myslím na tebe😉!

kacka49
12. zář 2016

@veva1211 Ahojky, jsi zlatá 😉. No zase nic ☹, zase nízká sliznice. Ještě mám zkusit přijít v pátek. Už se těším na Škurlu, Kučera je buď moc unavený nebo nevím ... Hned mi řekl, že to teď na přenos nebude ... Až když jsem se oblékla a vrátila se do kanceláře, tak říkal, že to nechá na Škurlovi, ať přijdu v pátek ještě na UTZ. Takže Intralipid zase nic ☹. Ach jo, uvidíme, co v pátek ...

mrkyvka05
12. zář 2016

Ahoj holky, jsem tu nova. Mam na vas dotaz. Prave podstupujeme 1.IVF v Jihlave. Vek 38 let, jedno dite zdrave, pocato normalne bez problemu. Potom jsem prodelala 3x zamkla tehotenstvi, 2x revize a 1 samovolny potrat. Vsechny testy genetika, imunilogie, spermiogram v poradku. Ja mam malinko snizenou hladinu AMH 0,99. Dnes mam 8 den stimulace, zareagoval pouze jeden vajecnik, kde jsou 3 folikuly /cca 13mm/. Picham Puregon a tabletky Prednison, dnes jsem zacala pichat jeste Orgalutran. Trosku me vydesil pocet a hlavne, ze ne ve vsech muze byt vajicko. Mela jsem nektera podobne vysledky? Popripade nejake vase zkusenosti. predem dekuji

klara215
12. zář 2016

Tak jsem dnes byla na hormonálním profilu v Sanusu...a 21.tého ultrazvuk

mrkyvka05
12. zář 2016

@kacka49 Kacko a kolikaty den stimulujete a kolik mate folik, velikost atd?diky

veva1211
12. zář 2016

@kacka49 To mě mrzí, v pátek tam bude Škurla a ten ti řekne určitě pozitivní zprávy.Stejně jak píšeš o Kučerovi, takovej jsem z něho měla taky pocit.Ale to ho neomlouvá!A ještě mě dost opravoval ve slovech, to jsem rostla!Držím pěsti !!!Už aby se to povedlo!

andreee86
12. zář 2016

@kacka49 Ahojky, taky jsem byla u Kučery, hrozná arogance... Řekl mi, že nechápe, proč si takové složité případy, jako jsem já, musí předávat... Se sliznicí mě to mrzí, ale neboj, do pátku je ještě čas a bude ukázková 🙂

kacka49
12. zář 2016

@mrkyvka05 Ahoj, vítej mezi námi 😉. AMH je nějaký hormon? Já nestimuluji, máme jednoho mrazáčka. Při stimulaci jsem měla ve výsledku (po odsátí) 11 folíků, připláceli jsme si metodu oplodnění PISCI (manžel má špatné spermio - a PISCI je výběr těch nejlepších spermií, kterými oplodní vajíčko). Oplodnilo se jich 10, do konečné fáze se vyvinula 3 embrya. Jedno jsme si nechali vložit a další dvě jsme nechali zmrazit. Teď už máme poslední. U každého je to jiné, jsou tu holky, které mají i např. 25, ale to také není dobře. Já jich v pravém vaječníku měla 7 a v levém 4, bylo mi to dost nepříjemné. Až po odsátí se mi ulevilo. Já měla teda Gonal, ale doktoři vědí, co dělají 😉. U koho jsi? Klidně se ptej, co budu vědět, tak odpovím 😉. Držím pěstičky 😉. Kdy jdeš na další UTZ? A všechny si tu tykáme 😉

kacka49
12. zář 2016

@veva1211 děkuju moc, pozitivní bylo, že tam začala pracovat sestřička od mého gynekologa, tu jsem moc ráda viděla 😉. Kučera toho má fakt asi dost, ale nejdřív zhurta, že ať s přenosem nepočítám a pak že se ještě uvidí v pátek. Já už se na Škurlu tak těším 😉. A jak Ty, jak Ti je? Nenudíš se už doma? 😉

kacka49
12. zář 2016

@andreee86 Ahoj Andrý, a kdy jsi u něj byla? Jak to s Tebou vypadá? No právě minule jsem měla 4,7 a do pátku pak 6,3 ... Tak nechápu, proč by do pátku nemohla dorůst - respektive proč na mě hned zhurta vyjel ... Spíš mě to štve s tím Intralipidem, že si tam pořád musím volat, zda budou mít i pro mě místo na pokoji. V pátek říkala sestřička, že tam dnes budou mít dvě paní, ale že je kdyžtak dají k sobě. Tak sem říkala, že si to klidně nechám vykapat v čekárně 😉. Uvidíme, co v pátek. Už Škurlu fakt ráda uvidím 😉

mrkyvka05
12. zář 2016

@kacka49 děkuju za příjetí. AMH je Anti-Müllerian Hormon je hormon produkovaný folikuly ve vaječnících. Jeho hladina přímo souvisí s počtem těchto folikulů. Ale doktor říkal, že to není zas tak špatné, tak uvidíme. Chodím k dr. Škurlovi, ale stimulovat jsem musela začít u dr. Kučery, bohužel to tak vyšlo kvuli menzes. Ve stredu 14.9, mam jit na kontrolni UZ, budu 10DS tak jsem zvedava, jestli vydrzi vsechny 3 foli a zda jeste povyrostou. Jsem z toho trosku rozhozena, kor kdyz to je první a posledni IVF kvuli veku 39 let. Kdyz jsem si cetla diskuze, tak mi prijde, ze tech foli mam strasne malo ☹ a to jeste ani nevime jestli tam neco bude.

kacka49
12. zář 2016

@mrkyvka05 aha, těch hormonů je tolik, že se v tom člověk nemůže vyznat. Mrknu doma na výsledky z imunologie, něco obdobného mi Dr. na imunologii taky říkala, že mám malou ovariální zásobu. Škurla říkal, že dle jejich sledování nemám ... Ještě jsem neslyšela o tom, že by se počet folíků mohl zmenšit, jako že by nějaký mohl zaniknout. Určitě povyrostou, stres Ti moc neprospívá ... Diskuze moc nečti, každá jsme jiná 😉. Kučera je skvělej doktor - oproti Škurlovi více vysvětluje, ale je tam teď dlouho sám a asi je už unavený. Já jsem si na Škurlu zvykla a jsem za něj ráda 😉. Tak IVF Ti udělají i později, ale musíš si ho hradit sama ... Ale hlavu vzhůru, teď Ti to hezky vyjde stejně jako mně 😉. Ve středu držím pěsti, pak nám sem napiš 😉

evulinka10
12. zář 2016

@mrkyvka05 Já jsem šla do ivf stejně jako ty v 38 letech se sníženou AHM a měla jsem u 1 IVF 5 folikulů a 5 embryí z toho nám zbyla 2, které jsem si nechala zavést a nevyšlo to a hnes následující ivf jsem měla 6 folikulů a 6 embryí a zůstalo nám jedno jediné a z toho mám teď 3 měsíční holčičku. Píchala jsem si to samé a u 1 IVF jsem měla Prednison a u 2 IVF Medrol 😉 Držím palečky, aby bylo vše OK 🙂

andreee86
12. zář 2016

@kacka49 Když jsem byla naposledy za Škurlou, tak mi řekl, ať začnu brát od 1 nebo 2DC Medrol a objednám se na kontrolu v druhé polovině cyklu. Jenže to už tam byl Kučera, a řekl mi, že nechápe, co po něm chci, že Škurla mi to neposlal na pojišťovnu, a že jestli chci začít stimulaci, tak ať si to zaplatím + že nechápe, proč si předávají tak složité případy jako jsem já. Koukala jsem jako blázen. V podstatě mi o nic nejde, jen se mi protáhne braní toho Medrolu, na kontrolu na hematologii jdu stejně až v listopadu, tak to nechám asi až potom. Držím palce, ale v pátek bude sliznice ukázková 🙂 Nechápu to s tím volným pokojem, vždyť by sis přeci počkala, než se uvolní, po Ketu jsem tam ležela cca hodinu, ani ne.

andreee86
12. zář 2016

@mrkyvka05 Ahojky, nikde není napsáno, že tři folikuly je málo... Třeba zrovna budou kvalitní a vydrží kultivaci, ničeho bych se nebála. Já měla vajíček 12, z toho nám kultivaci zvládli dvě a navíc jsem si užila OHSS. Ale je tu spoustu holek, kterým třeba ze šesti vajíček zbylo pět, takže bych se vůbec neznepokojovala tím, že je to málo.

veervit
12. zář 2016

@mrkyvka05 ahoj, jestli mohu, tak te uklidnim! Ja mela při 1.IVF pouze 5 folikulu, odsali 5vajicek, všechna se oplodnila! Takže ono mnohdy méně je více😉 Hlavně buď v klidu!

veva1211
12. zář 2016

@kacka49 já ti věřím když si zvykneš na stejného doktora a pak tě veme jiný.Pro mě to není moc příjemný.Poslední dobou mám žaludek jako kámen.A opravdu se moc nudím 🙂.Dekuju za optání!

mirkah123
13. zář 2016

Holky,dnes 16-ty den po 3. inseminaci a testik pozitivni! Jupiiiii!!!!

veva1211
14. zář 2016

@mirkah123 Tak to je super 😉,gratuluji!!!

kacka49
14. zář 2016

@mirkah123 to je skvělé, užívej a odpočívej 😉

kacka49
14. zář 2016

@veva1211 tak ještě chvilku vydrž a pak bude líp 😉, jen s tou nudou Ti nepomůžu 😉. Tak se opatruj 😉

mrkyvka05
14. zář 2016

tak holky, dnesni kontrola u Dr. Škurly. 5 foliku v pravem /sice pry rostou pomaleji, ale rikal, ze dorostou do pozadovane velikosti a cca 2 foli male na levem, V nedeli rano jdem na odber, Tak uvidime, jak dopadneme. 😉

kacka49
14. zář 2016

@mrkyvka05 no vidíš, to je paráda ... zbytečně si se stresovala 😉. Tak na sebe dávej pozor a v neděli držím pěsti 😉

veervit
14. zář 2016

@mrkyvka05 no, parada! Uvidíš, že jich bude dost!!!

veva1211
15. zář 2016

@mrkyvka05 Super, dobrá zprávička!Na neděli držím pěsti😉!

kacka49
16. zář 2016

Ahoj holky, tak tentokrát zase nic, to mé tělo nechce spolupracovat. Sliznice by byla asi dobrá, ale prý jsou tam nějaké struktury, které nemají být. Prý to vypadá na nějaké výkyvy estrogenu. Takže příští cyklus - pokud schválí pojišťovna jiný postup - zkusíme stimulaci podobnou přirozenějšímu cyklu, budu si píchat nejspíš něco jako gonal asi místo braní estrofemu + ten intralipid, tak uvidíme. Asi prostě čekám na @andreee86 😉. Jedeme dnes na víkend do termálů, tak si chvilku odpočinu. V neděli držím pěsti @mrkyvka05 a na ostatní budu taky myslet 😉

andreee86
16. zář 2016

@kacka49 ahoj Katko, tak to mě mrzí. Myslela jsem na tebe. Budeš mít stejný postup jako já. Podle mě je lepší vyhnout se tomu Estrofemu. Tak držím palce, příští cyklus to jistí 😉 v termálech pěkně zrelaxuj 🙂 mě čeká mytí oken, tak mám taky dobrou relaxaci 🙂