Sanus Jihlava. Máte zkušenost?

petullak
15. srp 2007

Ahojky,

jsem tu nová a chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s klinikou Sanus Jihlava - ať už dobé nebo špatné.

Díky moc za každou odpověď

ronaldovi
14. zář 2007

ahoj, zdravím Jankatr !! Sice jsem s tebou již mluvila, ale musím i do diskuse zapsat moc dobrou zkušenost s jihlavským Sanusem.
1. návštěva u MUDr. Fikerta (NA DOPORUČENÍ JANKATR) Sestra na příjmu normal (zřejmě se dobře vyspala) 😵 jednání doktora Fikerta skvělé, není to žádný snob, dost žertoval, neměli jsme tedy zábrany na cokoli se zeptat.

Hlavně me užírá to, že to všechno nejde hned-1. návštěva pohovor a hned druhý den by bylo nejlepší odcházet s břichem, že? škoda, že to nejde-to čekání je určitě pro všechny nejtěžší. Takže mi bychom celý kolotoč měli zrovna dokončovat v prosinci o Vánocích, to je na prd, ale co u Štěsrovečerní večeře nás třeba už bude o 2 víc 😀

jankatr
14. zář 2007

prdelko - to není Fikert ale Fiker 😀

ronaldovi
14. zář 2007

to je jedno, ale je prííma, jak je svět malej. POdíval se na moje bydliště a zjistil, že u nás má rodinné známéééé - sakra doufám, že ctí lékařské tajemství 😲

jankatr
14. zář 2007

a znáš je aspoň? no asi neříkal kdo to je co? No já to měla taky dobrý, když byla ségra se mnou a hned mezi dveřma zjistila že je to ten doktor co ji rodil a jeho syn chodí se synovcem do třídy 😀 😀 😀

ronaldovi
14. zář 2007

jojo znám je a dokonce je i jmenoval - žádný tájo. Já nemám potřebu to tajit. Do světa to ale vytrubovat nepotřebujeme. Manžel má jako tu tendenci tutlat to, ovšem pokud budeme mít 2 kusy dětí - všem to bude jasné. Pokud se to vše povede ráda to vytroubím do celýho světa. Včera jsem koukala na ordinaci a tam nějaká rodička pronesla něco nevhodného o dětech - bych jí flákla, na to jsem teď choulosstivá, kde jaká coura má dítě a ta která ho chce ho nemá - jsem se načisto rozčílila 😕

ronaldovi
14. zář 2007

teď jsem četla o Melanykom-ta už má v Jihlavě něco za sebou???

jankatr
14. zář 2007

tak to si vůbec nevybavuju 😕 asi mi to nějak uniklo

melanykol
14. zář 2007

Ahoj holky,tak mám konečně volný víkend,od pátku odpoledne až pondělí 13 hod.To už jsem neměla ani nepamatuji.Bohužel zítra jedu ke švgrovi na brambory,což je celý den v tahu,ale alesponˇ se uvidím se sestrama. 😅

Jinak už se nemůžu dočkat návštěvy v sanusu,doufejme,že už budu mít trochu štěstí 😒 Ta věčná smůla už mě šíleně unavuje ☹ 😠 ☹
Někdy mám pocit,že je mým osudem být bez dětí.Roky v tahu a šancí už moc málo.
Ale věřím tomu,že vám se to povede napoprvé a moc vám to přeji 😉 Nebyla by to paráda otěhotnět a rodit v létě?
Loni když jsem byla krátce těh.tak jsem měla půjčenou z knihovny skvělou knihu o těhot,byl tam popsaný týden po týdnu včetně obrázků a fotek od samého začátku.Ale pokud to tedˇˇvyjde tak nebudu zbytečně bláznit,abych to nezaplašila 😉 Tak si držme palce 🙂 🙂

jankatr
14. zář 2007

no já kdybych si mohla vybrat, tak bych rodila raději v zimě, nejlíp tak jak jsem to měla - ten leden mi celkem vyhovoval. Představa 35 stupňů a pocity velryby... 😝 no ale co bysme pro ty dětičky neudělaly že?
Ty brambory ti teda nezávidím - my jsme měli jet před 14 dny - ale nakonec jsme to tak nějak zahráli do outu.
Jinak - vydávám všeobecně závazný pokyn - sejdeme se do roka na těhulích - jasné 😉 😀 😵

melanykol
14. zář 2007

jasnééééé 😀

jankatr
14. zář 2007

no ještě aby ne 🙂

melanykol
15. zář 2007

Tak jsem se vrátila z brambor a jsem utahaná jako kůnˇˇ 😠 tedˇ si uděláme hezký večer při svíčkách,jako každou volnou sobotu,něco červeného vína,něco nemanželského sexu-tomu tak říkám ,aby si drahý všiml,že se klidně vdám-a ráno brzy budíček,jedeme k příbuzným na pravidelný servis auta 😒 no víkend v jeednom kole 😅

jankatr
15. zář 2007

no tak to z toho víkendu moc nemáte 😒
Já jsem dneska strávila celý den s prckem ve městě na bramborobraní - tancoval jak o život 🙂

jankatr
16. zář 2007

Dala jsem do albíčka pár fotek z toho včerejška 😉

jankatr
16. zář 2007

Desatero pro štíhlů líniu od Bolka:

1. Dyž neco jíte a nikdo vás nevidí, tož
to nemá žádné kalórie.
2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu,
tož tá ti ty kalorie zruší.
3. Dyž sa postaráš, aby všecí okolo přibrali víc kilo
než ty, tož budeš najštíhlejší.
4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajů kalorie
enom temu,kerý sní najvíc.
5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě
u počítača,polárka,oplatky, sušenky,
to sa nepočítá,protože to patří do zábavy
a né do jídla.
6. Kakao, brendy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky
neobsahujů kalorie, dyž sa jijů ze zdravotních důvodů.
7. Jídlo, keré sníte, dyž vaříte, taky
nemá kalorie, protože to nejíte,ale
koštujete.
8. Jídlo, keré má stejnů barvu,
taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníte
špenát a pistáciovů zmrzlinu, tož to je
jak dybyste nesnědli nic.
9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnůt,
aby s ňů tělo mohlo pořádně bojovat.
10.Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha.
A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí.

Tož vidíte, že možete byt spokojené
se svojů postavů aj bez diety. A eště
jedna můdrá věta na závěr. Dojde doba, kdy
tlustí budů hubení a hubení
budů studení.
Tož , hore do plavek!!!

melanykol
17. zář 2007

ahoj Jankatr,tak jsem obědnaná v sanusu,psala jsem o tom tedˇ na IVF,tak tam mrkni.Jinak hezké fotky,syn si to asi hezky užil 😀

jankatr
17. zář 2007

to jo, ten tancuje i na telefon, když začne zvonit 😀 😀 😀 já jedu do Sanusu zítra - tak jsem zvědavá, jestli bude pan doktor spokojenej jako minule 😉 Doufám že mu ta myšlenka na krátký protokol vydrží, to by bylo uplně supr.

hajdamisa
17. zář 2007

ahoj, zdravím JANKATR 😀 hádej kdopak to píše (změnila jsem si mail) takže tájo. Začala jsem chodit do Sanusu v Jihlavě (těším se až to bude vše u konce a přemýšlím - co mě vlastně čeká a přemýšlím trochu dopředu)- ráda bych chtěla znát názory ostatních. Denně přemýšlím nad otázkou zda si zavést 1-2 mrňousky. Vždycky když si myslím, že mě manžel ukecal na 2 kusy - si honem rychle uvědomím co by to všechno znamenalo a zase se držím myšlenky, že bych si ráda děti vychutnala po jednom, ne mít dvojčátka. Byla bych přešťastná i za 2 kusy jak teď doma říkáme a vím, že si "asi" 2 mrňousky nechám zavést ale?????? ráda bych věděla co se honí hlavou VÁM, které zatím taky čekáte

hajdamisa
17. zář 2007

ještě důležitá věc- já jsem naprosto zdravá, problém stojí na mém manželovi. Takže proto takhle hloupě koukám do budoucnosti, ale s IVF nemám ani dobrou ani špatnou zkušenost s Jihlavou jsem moc spookojená tak proto se ptám na toto. Jsme strašně ráda za to, že se dnes dá i takovýmto problémům pomoci

hajdamisa
17. zář 2007

asi tě na těch úřadech zavalili ? viď ?? JankoTr

jankatr
17. zář 2007

hajdamisa - som z toho voľaký zmetený... 😕 😕 😕 poraď...please 😵

melanykol
18. zář 2007

Ahoj 😀
Jankar tak doufám,že jsi v sanusu dobře dopadla 😉

Hajdamisa s těmi mrňóusky je to u nás tak,že i přesto,že bydlíme v pronájmu 1+1 tak rozhodně dva 🙂 🙂 přeci jen je větší šance,že se uchytí alesponˇjeden. Kdybych nechala zavést jen jeden a neuchytil se,tak je to další pokus,další promarněný čas a vyčítala bych si to. Stejně pokud mi to vyjde,tak musíme začít řešit bytovou krizi.Jenže zatím máme mraky dluhů,tak s hypotékou čekáme,až něco doplatíme.
Taky mám hrůzu,že bych dvě nezvládla,ale raději dvě,než žádné.A v mém případě by dvě mimča byla i lepší,protože je mi na jaře 38 a další IVF asi nestihnu. 😀 😠 😀

hajdamisa
18. zář 2007

Melanykom - díky za odpověď, od ženský to zní tak nějak jinak (líp a přirozeněji), než když mi můj muž bez rozmyslu řekne - jasně, že bereme 2 kusy. V našem případě je bydlení vyřešeno - máme postavený rodiný domek. Zbývá jenom pořídit velký auto a maximálně vybouat futra, aby se s tím tankem dalo někde projet.

hajdamisa
18. zář 2007

největší problém je, že se strašně těším a bojím se jak ponesu nějakou bombu - třeba jako to, že se mi před každou inseminací po hormonech udělala cysta (která mě vždy dohnala až na pohotovost) museli jsme s léčbou počkat - až cysta zmizela začalo se znovu. Opět se cysta ukázala a opět konec léčby. Mám strach, že si začnu píchat hormony- buch cysta a konec a nezkutečně se nám všechno protáhne 😠

melanykol
18. zář 2007

hajdamisa,musím ti napsat o své sestřenici 😒 je jí asi 33,našla si chlapa,tedˇˇspolu jsou 15 let,má 4 děti,nejstarší Gábinka,pak Mireček,oba neskutečně šikovné děti,Gabča je asi v osmé třídě,Mirda v šesté a pak chtěli ještě jedno a Liba porodila dvě holky 😀 😀
Jenže tedˇ jim budou tři roky a Liba zjistila,že jí ten její zahybá,dokonce v její vesnici prý zaplatil nějaké mladé holce potrat,bylo to jeho.Liba se s ním rozvádí,on jí nechce dávat moc penez,tak to musí vyřešit soud.Bydlí sice se svými rodiči,ale strejda hospodaří,takže žádné velké výdělky.Když vidím co zvládne ona,tak my ty případná dvojčata společně s chlapama zvládneme taky,ne? Ženská zvládne totiž úplně všechno a někdy ještě víc!!!To vím zas podle mé mamky. 🙂 A zvláštˇ my co budeme mít ty děti tak vymodlené 😀 😀 😀

hajdamisa
18. zář 2007

ne že ženská zvládne všechno - ale musí zvládnout všechno, je to špatně zařízený. Chlap se jednou zapomene a je to - je pak strašně lehký ženskou opustit i s bříškem. A hold ženský už nezbyde nic jinýho než to řešit, donosit, porodit, vychovat a vydělávat u toho, že? Stejně je to velkej zázrak jak se s takovýho hnusnýho šplouchu udělá nádherný miminko - je to fakt zázrak. Obdivuju ženy, který jsou schopný říct, že těhotenství je nejkrásnější období (na jednu stranu určitě) ale !! několik let čekáš než otěhotníš - nervy, slzičky, běhání po doktorech. Pak když teda otěhotníš, bojíš, že abys nepotratila, pak když nepotratíš, že klepeš, abys předčasně neporodila (kor dvojčátka) a pak se klepeš aby se při porodu něco nestalo. Moje ségra čeká každým dnem arození druhého svýho prcka - moc se těším - první klouček 2 roky - je to nejmilejší co nás v rodině potkalo. Můj velkej problém je, že hodně čtu -takže jsem taková ta černá kronika a čekám, že mě potká jenom to nejhorší 😒

melanykol
18. zář 2007

Já to beru trochu jinak,do chvíle než jsem začala chodit po doktorech kvůli otěhotnění,jsem je nesnášela a bála se jich ☹ tedˇ se těším na každou návštěvu a je mi jedno co na mě vymyslí 🙂 jen se snažím doufat,že to vyjde 😀
bohužel občas mě chytaj nervy,že to nevyjde a já budu bez dítˇátka ☹
Ale to mě brzy přejde a to běhání po doktorech už beru jako nakupování 😀 😀 😀 proč se nervovat ještě tím???
Zapomeň na černé kroniky,mě z tho vždy vyvede chlap,nebo paní v práci 🙂 prostě nehodlají poslouchat nějaké knˇourání 😀 😀 😀

hajdamisa
18. zář 2007

já mám povahu právě takovou, že mě jen tak něco nerozhodí, jsem stále pozitivně naladěná, ale teď jsi to napsala dobře k čertu s kňouráním a černejma myšlankama

hajdamisa
18. zář 2007

Janka Tr mi psala, že vše je tak jak má být - tak nějak noooo 😅

melanykol
18. zář 2007

chtělo by to něco pro radost,čokoládička,nový hrněček na kávu,nebo to co bere tebe 😀