Sanus Jihlava. Máte zkušenost?

petullak
15. srp 2007

Ahojky,

jsem tu nová a chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s klinikou Sanus Jihlava - ať už dobé nebo špatné.

Díky moc za každou odpověď

lentikalena
25. zář 2015

@moulinkaa Ahoj,ráda by jsem napsala,ale nvím jak.Nechceš si to nějak zkopírovat,co jsem napsala mispulkamispule.

mispulkamispule
26. zář 2015

@moulinkaa Děkuji moc 🙂 no... u mě je to takový složitější... tak asi popíšu vůbec co mám za problém... bude to tak nějak na menší slohovku... mimochodem mi je 27 a kus 🙂
V 15 letech jsem ještě vůbec neměla menses, tak mě vyslali na gyndu, tam i prdla vyvolávačku Agolutin a nasadila mi Proveru... abych prostě nějak menstruovala, (mimochodem si fakt neuvědomuju, že by mi dělala nějaký vyšetření - jediná dětská v tý době byla Brožová...)
Provera mi tak za rok a něco začala vadit tak jsem přešla jenom na měsíční vyvolávačku a tak kolem 18ti jsem plynule přešla na antinu Mercilon... v březnu 2013 jsem vysadila, samozřejmě jsem nečekala že se hnedka rozjedu, ale menses nedorazil ani po půl roce, tak jsem šla ke svýmu doktorovi (Poustka), ale ten že by ještě počkal, než něco začne řešit, což já už nechtěla tak jsem přešla k Peschoutovi.. ten začal dělat více vyšetření (pořádnej ultrazvuk, endokrinologii, genetiku...) no našel, že mám polycystický vaječníky (sám se tomu divil, protože fakt zdárnej příklad toho nejsem, dle všech diskuzí a tak jak holka s PCO vypadá a hladiny hormonů taky v normě..) no ale tak začal nad tím víc bádat, každopádně jsem začala chodit zase na Agolutin po měsíci... vždycky mi menses dorazila jak hodinky 5dní po injekci... v červnu 2014 najednou nic... tak jsem volala po 10 ti dnech, a doktor že mám počkat ještě až to bude 14 dní... samozřejmě že nic, tak jsem šla k doktorovi, ale byl tam Majer a ten říkal, že sliznice vypadá dobře, ale že mi píchne ještě na nárust a další den že mám přijít na agolutin... ale jak se mi tam asi pošťoural, tak večer menses přišla... ale nějak na mě nezvykle silná a s bolestma, tak jsem si řekla, že se tělo už asi samo snaží (největší radost jsem měla 🙂 ) a od tý doby nechodím na injekce, menses doleze tak jednou za dva měsíce (60 dní, 45, 74, jak se tomu chce)... každopádně na sobě nic nepoznám, žádný křeče, bolesti nic, takže vždycky překvapení... tak jsem si říkala, že už začínám fungovat, a že by to mohlo být dobré.. a teď mi řekne, že menses asi teda nějak docházet bude, ale že šance na spontánní otěhotnění tam je malá... ☹
A co se týče snažení... prakticky od vysazení antiny (březen 2013) nepoužíváme žádnou ochranu a od té doby se mimču nebráníme... ze začátku jsem to nějak neřešila, protože jsem věděla že se musím rozjet, ale od té doby co přišla první samovolná MS už je to víc jak rok...

mispulkamispule
26. zář 2015

@lentikalena děkuji za info... proberu to s přítelem,... každopádně mě by pro teď stačilo když bych tam šla sama a jen aby mi zjistili, jak ty moje vaječníky vůbec fungujou a tak... abych věděla, jestli to je fakt na prďáka nebo tam ta šance je... zatím bych tam ani přítele hnát nepotřebovala, to bych raději až fakt budu vědět, že stojím za prd a začali bychom to řešit už na tuty se vším všudy...
Jde to taky, jen prostě to vyšetření pouze mé osoby? díky 🙂
a ještě info prosím... co to všechno tak nějak stojí? abych začala pečlivěji střádat do kasičky 🙂

moulinkaa
27. zář 2015

@mispulkamispule To je teda fakt douhý příběh... Věřím, že bude se šťastným koncem, ať tak či tak... Praktické věci a cenu asi poradí spíš @lentikalena, za mně velká podpora a přání dobrých výsledků 🙂

moulinkaa
27. zář 2015

@lentikalena Nedá se vložit příspěvek za někoho jiného ☹ Je to ale snadné - v tomto odkazu dole je formulář, který stačí vypsat a odeslat. Klidně tam můžeš zkopírovat svůj přísvěvek odtud:
https://www.modrykonik.cz/sanus-s-r-o-jihlava/

lentikalena
27. zář 2015

@mispulkamispule Ahojky,jestli jde jenom vyšetření tvé osoby to netuším,to ti nemohu říci.My jsme tam byli z manželem,až tam budeš volat tak se jich zeptej.Neboj se ničeho,jsou tam opravdu suprové.Jak jsem ti psala z mé zkušenosti,až si s nima domluvíš na termínu,tak chtěj mudr.Kučeru on je suproví a ze vším ti poradí a pomůže a řekne ti jak by jsi to představoval on a ja by jsis to představovala ty. A on ti řekne i nějak přibližně cenu.Nám se to povedlo s ním na poprvé. A kolik nás to stálo záleží jaký zákrok budeš postupovat.My jsme němi IVF i prodlouženou kultivací a já měla dlouhý protokol,protože jsem silnější,tak jsem musela mít i větší dávky Puregonu a stálo nás to jenom v Sanusu asi na 30.tisíc.

lentikalena
27. zář 2015

@lentikalena ale stálo to zato,vůbec toho nelituji.

konik_martinka
29. zář 2015

@mispulkamispule ahoj, s otěhotněním ti nepomohu, ale měla jsem stejně jako ty problém s MS ( tedy celou dobu ok, vše v pohodě a asi před 2 lety vysazení HA a problém, MS žádná dlouho, pak sem tam a slabá...) , zkoušela jsem injekce, léky atd... a vždycky to pomohlo, pokud jsem to brala, pak nic. Nakonec jsem skončila v prodejně zdravé výživy a čínské medicíny, odešla jsem s kapkami Gynex cca za 400,- Vyprala jsem balení a MS pravidelně 1x za 28 - 32 dní každý měsíc. Teď si pro ně jdu zase kvůli přípravě na mimi ( také chodíme do Sanus, tak tomu chci trošku přírodně pomoct) hodně štěstí

mispulkamispule
29. zář 2015

@konik_martinka Ahojky, Děkuji za info 🙂 Gynex ale už beru, asi třetí lahvu... když přišla ms poprvé při braní Gynex po 49 dnech měla jsem radost, ale pak zas asi 74... tak uvidíme... 🙂 děkuji i tak a přeji taky hodně štěstí 🙂

konik_martinka
29. zář 2015

@mispulkamispule i tobě, byla jsem dost nešťastná, že MS nemám, protože to komplikovalo vše další, a nakonec se to srovnalo, brala jsem ještě jeřáb ptačí teď neberu, protože jsem lemra líná zajít zase dokoupit. ale tento týden jdu pro dávku, snad se zadaří nakonec i mimi, kamarádka mi doporučila taky inofolic, tak skočím do lékárny ještě pro ten... uvidíme, jsou to stokorunové položky, žádná hrůza a třeba to pomůže + baštím listovku i na doporučení dr. Kučery

berustik
24. lis 2015

Ahoj holky,můžu se zeptat kolik stojí v Jihlavě Sanusu IUI? A počítá se to do pokusů IVF?

majka43
24. lis 2015

Stávalo to asi 500kč a nepočítá se to do pokusu IVF. Ale jestli to nezměnili, tak IUI hrazené pojišťovnou můžeš mít jen 6x za rok.

majka43
24. lis 2015
sarasanus
9. pro 2015

@berustik v roce 2015 nas stalo 1000,- + naky drobny leky..

posledniket
27. led 2016

Ahoj holky, jsem tu nová. Do Sanusu budu teprve zítra volat, jsem samoplátkyně, mám vyčerpané pokusy IVF a chtěla bych pokusit se o minimální stimulaci. Měla jste některá z vás zkušenost? Co je nejlepší za léky nakombinovat? Děkuju za odpovědi 🙂

veva1211
9. únor 2016

Ahojky holky, začali jsme jezdit do Sanusu v Jihlavě máme za sebou 2 IUI a chystáme se na 3 .A jsme rozhodlí když se to nepovede tak pujdeme na IVF strašně se bojím vedlejších účinku:'(.Prý když začíná stimulace tak je velká bolest v podbřišku popř.dá se to vydržet???Ptám se asi jak pitomá ale nevím na co se mám připravit.Chodím k mudr. Škurlovi jaký je Váš názor na něj😉,nýbrž každý chválí mudr. Kučeru....Děkuju za odpověď

andreee86
12. únor 2016

@veva1211 ahoj, taky chodím ke Škurlovi, no, jsem spokojená, ale moc toho nenamluví a když mluvi, tak dost potichu, že musím vždycky úplně špicovat uši, abych ho slyšela dobře. Ale nikdy jsem neměla problém, na co jsem se ptala, vždy mi odpověděl. U Kučery jsem byla, když jsem si píchala Puregon a Škurla měl dovolenou, ale nedokážu říct, jestli je lepší. Oba jsou odborníci tak jim musíme důvěřovat a doufat, že pro nás dělají maximum 😉 já jsem bolest v podbřišku neměla, asi je to hodně individuální. Ale mně se rozjel HSS, tak s tím jsem měla problém potom, ale při samotné stimulce v poho.

veva1211
12. únor 2016

Čauky co je to HSS(to je vedlejší účinek viď) ?Já jsem ještě nebyla u Kučery takže nemůžu povídat,jo u Škurli člověk napíná uši a na všechno sr musí vyptávat sám🙂.Ty už máš mimi?Co je to stimulace?Tyto slova jsou pro mě nové.?

andreee86
12. únor 2016

@veva1211 ahoj, mimi nemám, zatím se nezadařilo, ale doufám ve šťastný konec 😉 jj, je to vedlejší účinek, tzv. Hyperstimulační syndrom, kdy vaječníky propouští vodu a bílkoviny jí nejsou schopné udržet v oběhu a tekutina se ti hromadí kolem vaječníků a tak. Takže jsem vypadala jako v pátém měsíci a měla jsem strašné bolesti, takže embryo mi nemohli zavést. Stimulace zamená, že vaječníky stimuluješ hormony, které si pícháš, aby se ti vytvořilo co nejvíce vajíček v jednom cyklu.

veva1211
12. únor 2016

Aha tohle všechno je strašně psychicky náročné☹.Držím Vám palce ať se u Vás zadaří.!Nás příšti týden čeká IUI ,a pak bychom šli do IVF docela se toho bojím.A jak si to poznala že máš HSS?

andreee86
13. únor 2016

@veva1211 strach mít nemusíš, já jsem se bála, jak budu zvládat ty injekce a kupodivu v pohodě, uteče to rychle, protože se pořád něco děje, jezdíš na kontrolní ultrazvuky a tak, takže to docela utíká. Mně bylo špatně po narkóze, mám alergii mimo jiné na sóju a vejce, tak nemůžu dostat Propofol, ale nějakou jinou narkózu a po té mi bylo špatně, chtěli mě přeložit I na oddělení, naštěstí mě pak pustili domů. Poznala jsem to tak, že se mi hodně, ale opravdu hodně zvětšilo břicho, protože jsem zadržovala tu vodu, takže jsem měla břicho jak v šestém měsíci, pak mě hrozně bolely vaječníky a měla jsem strašnou zácpu a pořád se mi chtělo zvracet.

andreee86
13. únor 2016

@veva1211 držím palce, ať se IUI povede a nemusíš nic dalšího podstupovat 😉

veva1211
14. únor 2016

Díky si hodná! Si silná obdivuju tě!

lilavatty
16. črc 2018

Ahojky, mohla bych poprosit-kdo se chce podělit o své zkušenosti se Sanusem-sepisuji blog, kde budou všechna centra. A chtěla bych tam dát co nejvíce informací. Pomůžete ??Klidně so SZ, nebudu nikde zvěřejňovat vaše jméno! Děkuji 🙂

lilavatty
16. črc 2018

Ahojky, mohla bych poprosit-kdo se chce podělit o své zkušenosti se Sanusem-sepisuji blog, kde budou všechna centra. A chtěla bych tam dát co nejvíce informací. Pomůžete ??Klidně so SZ, nebudu nikde zvěřejňovat vaše jméno! Děkuji 🙂