Sanus Jihlava. Máte zkušenost?

petullak
15. srp 2007

Ahojky,

jsem tu nová a chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s klinikou Sanus Jihlava - ať už dobé nebo špatné.

Díky moc za každou odpověď

melanykol
4. zář 2007

ahoj jankatr,naprosto s tebou souhlasím,že jak se blíží návštěva sanusu,tak už nemůžeš dospat 😀 já tam půjdu koncem září,ale mám obavy,že ty enbrya nebudou kvalitní,takže mě asi čeká ta samá procedura,jako tebe 😠
to je dobře,že jsi pozitivně naladěná 😉

jankatr
5. zář 2007

nepropadej panice předem - na to bude dost času až to opravdu přijde. Teď bys měla být co nejlíp v pohodě,protože jestli ty embrya budou v pohodě tak musíš být v pohodě i ty. Miminkům se nejvíc daří ve šťastném bříšku 😉 🙂 😵

melanykol
5. zář 2007

tak se nám nějak zkazilo počasí,já myslela, že v v září stihneme nějaký výlet alesponˇ na jeden den 🙂 ale to že dělá Martin víkendy hraje proti nám 😖 vy asi taky hodně j 🙂 ezdíte, vidˇ 🙂 je to zvláštní,ale když je takhle,tak já už myslím na vánoce 😎

jankatr
5. zář 2007

No právě že moc ne - Robert má většinu víkendů pracovních a "volnějc" má spíš přes zimu. Ale ani tak to není žádná sláva. Třeba loni měl 1 týden dovolené a asi 3 nebo 4 dny mezi svátkama - což mě osobně už připadá naprosto nenormální - myslela jsem že otrokářství už je dávno zrušený 😠 jo jo, něco na tom bude když se říká "po přízni - řízni" není nic horšího než dělat v rodině. Teď se nám to ale náhodou tak nějak sešlo a tchána asi i osvítilo, takže i tenhle víkend pojedem pryč, tak aspoň něco. Vzhledem k tomu že už zas má od začátku roku vybranej jenom 1 týden volna - tak mám obavy že to dopadne jako loni 😠 😖 ☹

melanykol
5. zář 2007

no to by mě taky štvalo,kdyby nebyl chlap doma 😒 každá máme hold nějaké trápení 😖 jinak zítra je čtvrtek 😀 takže návštěva sanusu,vidˇ 😀 mě už se to taky blíží,no musíme doufat 😀 napiš,jak to dopadlo 🙂 já jdu něco sníst a spát 😝 😔

jankatr
6. zář 2007

ahojky tak za chvilku vyrážím do Jihlavy 🙂 mám cestovní horečku málem jako bych jela na dovolenou 😀 😀 😀

melanykol
6. zář 2007

ahoj jankatr,tak už jsem celá nedočkavá,jak jsi dopadla 🙂 nejraději bych tam šla hned,ale bohužel to nejde uchvátat ☹ celý týden běží v sama doma na čt1 debata o těhotenství 🙂 samozřejmě to hltám každý den,ikdyž nevím proč???!!!tak večer kouknu,co jsi napsala,tedˇ mě čeká zaměstnání 😢

jankatr
6. zář 2007

tak zatím se všechno vyvíjí dobře s krví i ultrazvukem byl dr. spokojen a nakonec mě velice mile překvapil, když mi řekl že u mě víceméně počítá s krátkým protokolem - to by znamenalo že ET by byl už někdy začátkem listopadu, to by bylo supr 😵 Záleží to ještě na tom jak dopadnou další výsledky - ale zatím to vypadá dobře.
Neboj, tobě to taky uteče raz dva - a třeba se co něvidět sejdem spolu na nějakých těhulkách 😉 - hlavně - víš co? Hlavně musíme být pozitivně naladěné aby se u nás mimískům líbilo 😉 😵 😵 😵

melanykol
6. zář 2007

tak to je paráda 🙂 já musím nahroutit nějaké přesčasy,abych měla alesponˇ obstojnou nemocenskou,kdyby to vyšlo 🙂 takže hned pracovní sobota ☹ ale ty dělám každých 14 dní,takže nic nového 😝
už baštíš vitamíny?já jeden den kys.listovou a druhý den calibrum baby plan 😀 😀 😀

jankatr
7. zář 2007

Jo jo, vitamínky jsem si nechala napsat hned jak jsem se rozhodla že to vezmem takhle hákem (původně jsme chtěli až po novém roce) takže už asi 2 týdny baštím listovku, E a Calibrum babyplan. Jím to zaráz, Dr. mi napsal tu listovku 2x denně s tím, že kdybych si k tomu vzala to Calibrum, tak ji mám brát jen jednou.
S tou nemocenskou je to rozumný - stejně je to hrozný jak člověk musí pořád počítat a kalkulovat, jestli si ty děti vůbec může dovolit. Hlavně že furt držkujou na nízkou porodnost, ale že na to lidi prostě nemaj to už nikdo nevidí 😠 😠 😠 .Škoda mluvit... 😖 🙄

melanykol
7. zář 2007

🙂 no a to jsme v šoku z toho jakou chtějí platit nemocenskou a mateřskou,pokud uzákoní ty jejich nové nesmysly.Vše se zdraží a ber kde ber 🙄 To jsme v pronájmu a až na to bude,tak si chceme vzít hypotéku.Jenže na nějaké rozumné splátky jsme už trochu staří,tak to bude asi boj!! 😢
Jenže to 1+1 mi už moc nestačí,hlavně bych uvítala kousíček zahrady,nebo dvorečku 🙂 No uvidíme,jsou na tom i hůř 😒

jankatr
7. zář 2007

tak tohle ti vůbec nezávidím - my sice hypotéku máme, ale už budeme mít příští rok na podzim půlku splacenou a možnost mimořádné splátky, tak tam nacpem stavebko aby se nám ty splátky aspoň snížili, ale tak jako tak - aspoň už ty peníze cpeme do vlastního. S tou nemocenskou vlastně ani nevím jak to plánujou. Vzhledem k tomu že mám být v pohodě a nestresovat se, tak politiku radši nesleduju - to vždycky zaručený způsob jak se nas*at 😠 😠 😠

ronaldovi
7. zář 2007

Jankatr!! ahojjjjj poslala jsem ti poštu int.

jankatr
7. zář 2007

ahojky Ronaldino - už ji mám přečtenou a odepsanou 😀 😀 😀 - to mi tu nemusíš psát - já ji vidím - teda když si k tomu sednu 😉
Jsem zvědavá jak dopadneš - normálně jsem nedočkavá za tebe 😉

jinak já jsem se teď rozhodla zkusit měřit BT. Pořád jsem si říkala že to nemá cenu, když mi v Brně na Unice řekli že mám ten polycystický ovariální syndrom a nemám ovulaci. Prý se mi vajíčka místo uvolnění zapouzdří a vytvoří cystu. Jenže tohle mi ten doktor řekl v podstatě když mě viděl mezi dveřma - taková diagnoza podle ksichtu, pak to ještě podpořil nějakým výkladem při ultrazvuku - a my jen zůstali paf - jak je dobrej když to tak hned pozná... 😲 Dál už to nějak zvlášť nikdo neřešil.
Jenže když jsem byla včera na té kontrole v Jihlavském Sanusu tak si tam dr. prohlížel jeden z folikulů a tak nějak pro sebe si říkal že to by mohl být ten adept na ovulaci, bylo to 12 DC a chyběly mu asi 4 mm .... No jak jsem ho tak poslouchala tak mi to nedalo a zeptala jsem se jak to teda se mnou je, jestli tu ovulaci mám nebo ne - a on mi řekl že to není tak jednoduché, že se to ještě může zastavit, a že to pozná až na dalším vyšetření podle krve a ultrazvuku, jestli skutečně praskl nebo ne, a taky že se to může stát dvakrát do roka že budu ovulovat někomu zas třeba dvakrát do roka že tu ovulaci nemá, a nebo ji nemá vůbec... No zkrátka - podle toho co říkal mi najednou přijde divné aby někdo mohl stanovit takovou diagnozu podle prvního pohledu 🙄 😖 😲
Fakt začínám být ráda že jsem změnila centrum, zatím jsem tam byla dvakrát a pokaždé mě překvapí s něčím, s čím se v Brně vůbec nezalamovali 😠

Kapku jsem se rozepsala - ale musela jsem to někomu říct, ještě že vás tu holky mám 🙂 😵

melanykol
8. zář 2007

Ahoj Jankatr,koukám,že to máš složité,já jsem dnes k.o. ☹ byla jsem v práci od 6 hod ráno do 17hod.Ale bez přesčasů to nejde 😠 😠 Za chvilku příjde z práce můj drahý,tak dáme kávu a jdeme hajat k televizi 😀 😀 😀

jankatr
9. zář 2007

Koukám že se toho tu o víkendu moc nedělo - my jsme to teď měli nějaké nabité, jako bysme se to snažili dohnat za celej rok (chudák Daník - už zas skončil u babičky 😅 ) Byli jsme na potlachu kousek od Říčan u Brna - takže zas večer u ohně, kytara, spaní pod stanem... bylo to fajn, ale víc se mi to líbilo minulý týden. Tentokrát to pořádala tlupa lidí, která poměrně dost holduje pivnímu moku - a i když tam původně mělo být tak kolem 200 lidí (nakonec jich byla asi tak necelá 100) tak na můj vkus je něco přes deset beček piva + kapesní zásoby většiny účastníků - kapku moc 😖 😒 Přijeli jsme kolem páté a dost lidí už tou dobou mělo svou "hladinku" 😖 No naštěstí kolem osmé se zapálil oheň a začalo se hrát a zpívat a tím se konzumace zbrzdila a už se to dostalo do rozumných mezí - ti co to odpoledne přehnali se ztratili si někam odpočinout a ten zbytek už byl v pohodě. Takže nakonec jsme si to docela užili 🙂

Melanykol a co ty ? Měli jste aspoň neděli pro sebe?

melanykol
9. zář 2007

Ano nedeli jsme meli každý sám pro sebe 😖 Martin měl denní dvanáctku a já jsem prala,myla okno,vařila ,uklízela,sprchovala kytky.....no a pondělí ráno hurá do práce 😒 😠
koukám,že když to jde,tak si užíváte 😎 a není už pod stanem zima?mě už tyhle hromadné akce moc neberou,dá se říct,že jsem si toho užila až dost a tedˇraději klídek 😉 ale jednou za často není špatné 🙂

jankatr
9. zář 2007

no ono je to tak, že to teď bylo po dost dlouhé době - a doufám že se k tomu zas dlouho nedostanu (z jistých důvodů... 😉 😅 ) Ale bylo to fajn, už hrozně dlouho jsme neměli příležitost udělat si čas jenom sami na sebe - to málo volna co Robert má trávíme s Daníkem - a ono někdy je přece jenom potřeba udělat si čas jeden na druhého bez toho abysme pořád koukali co kde provádí. Zvlášť když se při jeho práci skoro nevidíme. A myslím že nám to zas dost prospělo - poslední dobou už bylo kapku dusno 😢 a pak stačí málo s lítaj doma blesky - oba jsme vodnáři takže startujem na první našlápnutí, a když něco řešíme tak se napřed pohádáme a pak teprv až se uklidníme si o tom můžem v klidu promluvit 😀 😀 😀 - taková maličká itálie 😅
Pokud jde o ty hromadné akce - tak taky už to tak nějak nemusím - ale jednou za čas se to dá. Mě osobně líp vyhovovalo to co bylo minulý týden - sice nás tam bylo taky kolem 50 (no možná ani ne) ale z toho už spousta dětí, někdo tam přijel jenom na chvíli na večer, ale byla to taková pohodička - nikdo se tam vyloženě neopil, a když si někdo přihnul tak to bylo opravdu až pozdě večer, a ráno zas v pohodě, a vůbec celkově to bylo takový lepší - taková jedna velká rodinka 😉 🙂

melanykol
10. zář 2007

Já vím moc dobře,co je to itálie,než jsme se naučily spolu normálně komunikovat,tak to byla sicílie 😠 tedˇ už je to pohoda,oba už trochu ustupujeme,nebotˇvíme co by následovalo. Mimochodem já jsem beran a Martin kozoroh,což je prý ta nejhorší kombinace,ale já jsem absolutně spokojená,takže jsem přestala číst všechny horoskopy.
Dnes jsem vytáhla kapky,co mi dal jeden bylinkář z JI,je to kontryhel,měsíček a jeřáb. 😝 vyzkoušet se musí všechno 😉

jankatr
10. zář 2007

tak zkoušej, zkoušej - doufám že ti to zabere 😉

My jsme dneska v Jihlavě byli - bohužel za nepříliš veselým účelem - švagrovi umřela maminka takže jsem byli na pohřbu. Bylo jí 62 - to není zas tak moc, ale dostala rakovinu jater a bylo to tak špatný že už ji ani neoperovali, zase to zašili a jen tlumili co se dalo. ☹ Náš taťka z toho byl taky dost špatnej, to víš, táhne mu na 60 ( za dva roky a kousek) a sám má dost zdravotních problémů... Mamka byla vyloženě ráda že mohli jet s náma autem, když viděla jak ho to rozhodilo, tak měla strach že by to snad ani domů neodřídil... 😢
No jak říkám, nic veselého.
Ale 18.6. jedu zas do Sanusu - to už bude veselejší cestování, jedu na poslední kontrolu vaječníků, pak dostanu antikoncepci a za měsíc hurá na injekce - už se mi po těch potvůrkách málem stejská 😀
No nic, jdu dneska spinkat - měj se krásně a dobrou noc.

jankatr
12. zář 2007

halóó je tu někdo? 😲

melanykol
12. zář 2007

ahoj,jsem tu,zase utahaná,jako kůnˇ 😠

jankatr
12. zář 2007

zase nadděláváš? Je to pakec co? Koukám žes přidala fotečku 😉 Mojí kamošce se dneska narodil kluk - Tedík 🙂 tak už se těším až se pujdu pomuchlat a pochytat nějaký ty mimibacílky 😀 😵

melanykol
12. zář 2007

Dnes jsem byla nakupovat za prac.kolektiv dárek pro kolegu k svatbě.Chtěl nerez termosku s pumpičkou.Vybrala jsem 850kč,tak zbylo na medvěda pro čekané miminko a palmu v květináči.Nedávno jsem nakupovala pro jinou kolegini k svatbě a odchodu z práce.strašně mě baví takhle nakupovat a balit dárky. 😀 Tak jsem se těšila,jak začnu letos včas nakupovat na vánoce,ale dnes mě usadila výplata.V srpnu jsem měla dva týdny dovolenou a výplata byla nečekaně malá,takže jen na pravidelné poplatky a zbyde jen 1000kč.N radost pracovat 😠

melanykol
12. zář 2007

No fotka napůl maskovaná,když něco chci po drahém,tak je to hrozný problém,tak už se o jinou nebudu snažit,ale běda když je to pro někoho jiného,to se nad tím tráví celý den 😝 🙄

jankatr
12. zář 2007

tak to je teda pakec - ale vím o čem mluvíš - taky s tím pořád tak nějak bojujem, i když teda ne až tak na těsno. 😢
Ta fotka náhodou není špatná - já myslela že to tak máš schválně 🙂

melanykol
12. zář 2007

no ona je těsná hlavně ta má výplata,takže poslední dobou už je to ophoda,ale když nemarodím a dělám přesčasy,tak mi zbydou i 3000 tisíce 😲 to je pak radosti,jak když dáš dítěti novou hračku 😀 😀 😀

jankatr
12. zář 2007

😀 😀 😀 tak to věřím

melanykol
12. zář 2007

koukám,žejsme asi jediné,co chodíme do sanusu a čteme koníka 😕 ale tam to frčí,zajímalo by mě kolik je tam takových neštˇastnic,jako já 🙄 ale už se to blíží a pokud budou ty poslední embrya špatná,tak se holt oklepem a jdem do třetího pokusu 😉 my se nedáme ,není pravda__?!!! 😀

jankatr
12. zář 2007

přesně tak - máš recht, hlavně se nevdávat - blbé je že my sme to třeba vydržely, ale bohužel ty penízky na to už pak nejsou. Když to člověk může zkoušet jen tak sám, tak je to přece jenom o něco lepší. Je fajn že vám aspoň zbylo něco na KET, budu držet palečky aby se to povedlo 😉