Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

wrtulka
8. čer 2011

Zdravím chvíli vás čtu... a uvažuju jestli se přidat či co..
já do sanusu v Pardubicích dáááávno choditla máme za sebou 3IVF ale jinde..
protože jsme odtamtud odešli. Hodně důvodů...můžu pak napsat proč..možná se to i jako rady bude hodit..
ale teď tam chceme zkusit pár IUI..takže tak trochu návrat..ale jen a jen kvůli tomu že to máme blízko..a vím že IUI zváldnou dobře 😉 jinak neříkám že tam jsou úplně špatní..ale aby byl člověk napůl doktor a navíc obrněný psychicky...protože bohužel je nás hodně(s neplodností) na na nějaký individuální postup se nehraje moc a na psychiku taky ne..tak to prostě je...
tak nevím vezmete mě mezi sebe? 😉

verry
8. čer 2011

@wrtulka jasný, vítám tě tu! 🙂
můžu vědět jaké důvody jsi měla , že jste z pardubic odešli jinam??
já jsem zatím spokojená, mám za sebou 2 IUI, laparku , a teď v pátek razím na UTZ- a když to bude OK, tak mě čeká 3.IUI

wrtulka
8. čer 2011

@verry ahojky to jsem ráda 🙂
no důvody..
když začnu od začátku nejdřív jsme chodili (cca 2 měsíce) do Sanusu do HK. A teda nářez. Dlouhý čekačky.. navíc jsme tam schytali doktora co taky moc taktu nepobral..když na tebe při první konzultaci kdy je z toho člověk vyjukanej a vlastně neví vůbec která bije ...tak ti řekne...no jasný u vás není jiná šance než IVF+ICSI (a to sme měli jeden blbej spermiogram jinak nic) takže manžel chudák zbělel..a odpochodoval a nechtěl mít s AR nic společného..
pak jsme chvíli chodili k paní doktorce Novotné..ta je moc fajn ale taky o všechna vyšetření si člověk musí říct..taky nás hrnuli do IVF..odešli jsme ale hlavně proto že Sanus nenabízel nejnovější technologie které jsme se rozhodli na základě manželova katastrofálního spermia vyzkoušet (mluvím o PICSI dneska už to taky nabízejí ale je to 2 roky zpět).

wrtulka
8. čer 2011

takže asi tak a co je vám? jaký je u vás problém a jak dlouho se snažíte?

verry
8. čer 2011

@wrtulka aha, nechápu jak můžou hned lidi cpát do IVF, když neudělali všechny možný vyšetření. A manža zkoušel brát vitamínky?? Znám kamarádky co jejich manželové měli taky špatný spermio, a koupili EREGMU, no a světe div-oni v poho otěhotněli. Spermio se jim uplně zlepšilo.
my chodíme k Novotné, přijde mi fajn. Mám za sebou jak jsem psala, 2IUI, pak mě poslala na laparku-zjistili endometriozu mezi dělohou a střevem-prý to ale vliv na těhu nemá... no a ted jdeme do 3 IUI. Přítel je v pořádku, a mě zjistili problém se štítnou žlázou, ale to už před tím než jsme zašli do CARU. štítku už mám v pořádku, beru furt prášky. Jinak zatím nic. Novotná nám navrhla ještě 2IUI a když nic, tak že na podzim bysme šli asi do IVF. Což každopádně ještě budu chtít udělat testy imunologie a genetiky-tam nás zatím neposlali.

wrtulka
8. čer 2011

@verry manža zkušel brát na spermio kde co...vidamíny, byli jsme i u specializy a ten mu dal i nějaký antibiotika na přeléčení a tak dál nic..na druhou stranu 2x se nám zázračně spermio zlepšilo..vždycky když měl pohodobý období - takže u nás nervy...bohužel v tomhle světě žij bez nervů v práci..rekonstruujeme dům..takže tak..
Jo paní doktorka Novotná je fajn..ale taky je na ní vidět že se od toho musí odosobnit ...
no po té laparce by vám IUI mohlo klapnout...to IVF jako jo proč ne..ale pozor aby ti to nerozházelo tu štítku...

verry
8. čer 2011

@wrtulka aha, takže nervíky...no není to jednoduchý. je zajímavý že ani vitaminy nezabrali.
a kdy se chystáte vy do sanusu?

wrtulka
8. čer 2011

@verry no nervíky sou dost častá věc..málo kdy se s tím dá něco dělat..manžel vyměnil práci a hend to měl lepší..ale pak stačily nevy v té nové už to zase bylo k prdu..jak na houpačce..
prostě vitamínů má dost a tohle je příčina proto vitamíny nezabírají..
do sanusu jdu 23.6 takže za 14 dní a kousek 😉 na konzulaci..ale spíš jim oznámím co se u mě změnilo (aby si do karty zapsali průběh mých 3IVF..) a chceme na IUI takže UtZ..a termín kdy 😉 😉 žádný saky paky se mnou vím co chci 😉 😉

verry
10. čer 2011

haloooooooooooo, chodí sem ještě někdo???? 😀
Jinak v pardubicích v sanusu mají dovolenou poslední týden v červenci a první týden v srpnu-dneska jsem se na to ptala 😎

rosnatka
10. čer 2011

@verry
Ahoooj, já jsem chodím. Každý den si čtu, ale nemám co napsat, neb čekám až mrcha dorazí a udělá se vajíčko na správné straně. Díky za info o dovolené. Ach jo, kdyby štěstěna stála na mé straně a zadařilo se při IUI koncem června, mohla by mi být jejich dovča v červenci a v srpnu šumák. 😎

verry
10. čer 2011

@rosnatka ahoj, ale ono to zas tak horký nebude. Ptala jsem se Novotný na tu dovču a zároveň povídám, že kdyby náhodou jsme šli na další IUI tak jestli to vyjde do jejich termínu. A ona že pokud bych chtěla na IUI a oni měli dovolenou,tak není problém zajet do HK a tam že prej ti IUI udělají.

verry
10. čer 2011

jo a ještě jedno info, kdo jste tam nebyl teď někdy na IUI. Zdražili to. Z 500,- na 1000,- 😒

kharik
10. čer 2011

ahojky
@verry to je novinka, já tam byla před měsícem a platila jsem ještě 500,-

verry
10. čer 2011

@kharik to jooo, ty jsi to měla ještě za levno. Hlavně že ti to vyšlo 😵 My ostatní si hold budem muset připlatit 🤐

rosnatka
10. čer 2011

Tak mě napadá, že to je pěkně drahé jízdné... 🙂 Z těch pár cenťáků zkrácení cesty... 😉

wrtulka
13. čer 2011

To ste mě holky vůbec nepotěšily že jim to není blbý zvednout cenu o 50% kde by si to mohli dovolit 😠 😠 😠 😠 a s tou dovčou mě taky štvou protože do HK na IUI (zrovna mi OVU dle výpočtů vychází přelom července srpna) tak to fakt neeee ještě bych tam ještě mohla potkat Dejmka to bych asi chcípla 😖 😖 😖 navíc k čemu by ta IUI asi byla? chjo se mi tam už ani nechce ☹

verry
13. čer 2011

@wrtulka ahoj, jo taky jsem se podivila když mi řekli že cena šla nahorů. ale co se dá dělat.. 😒
Jinak já byla dnes na IUI, čekala jsem 45minut, bylo tam zas narváno. No,tak uvidíme. 😨
Tak to nech až po dovče, užij si léto a pak do toho jděte 🙂 , pokud se ti nechce teď, že bys musela do HK. 🤐

wrtulka
13. čer 2011

@verry uvidíme my to právě chtěli přes léto že je klid a jsme nejzdravější a hodně vitamínů..
uvidíme...co nám povědí podle UTz jeslti by se to stihlo ještě v červnu...ono já mám rozházenej cyklus po těch IVF tak kdo ví kdy tu OVU budu mít

wrtulka
13. čer 2011

a jinak dělat se dá dost...jeslti mě naprdnou tak tam taky nepůjdu..a upřímně tohle možná bude můj poslední pokus v rámci asistované reprodukce pak si počkáme už na adopčátko takže jako když mi to znechutí....a navíc kde si myslí že na to ty peníze budeme brát? že si je budeme tisknout či co? 😖 😖 😖 😖

verry
13. čer 2011

@wrtulka no to joo, ty už jsi musela utratit asi dost, když máš za sebou ty IVF. No taky jsem si říkala, jestli i IVF zdražili, tak to potěš... je možný že nás to taky čeká na podzim a to abysme začli už dost šetřit. 🤐
Jen tak bajoko, víš kolik si ty utratila za ty pokusy?? 😕

wrtulka
13. čer 2011

první pokus bez ET nevím 35?
druhý s ET taky kolem 35
poslední míň byli jsme v jiném CARu a tam pan doktor byl rozumnější takže 17tis za minimální stimulaci - ET jednoho hezkého embrijka

verry
13. čer 2011

@wrtulka hmmmm, i tak je to mazec 🤐

verry
19. čer 2011

...moc to tu nežije, kde jste všici?? 😕

wrtulka
19. čer 2011

no jo nežije..všichni sou asi těhotný 😀
já jdu do Sanusu ve čtvrtek tak uvidíme co a jak 😀 🙂 😉 co ty?

verry
19. čer 2011

@wrtulka Já byla v pondělí na IUI, tak budu čekat ještě týden a uvidíme. Ale přítel měl horší spermio 😒 , takže nic moc. Tak to se ozvi jak si dopadla. 😉

wrtulka
20. čer 2011

@verry a měl to hodně blbý? ono šance je vždycky jen se nesmíš moc nervovat 😉

verry
21. čer 2011

@wrtulka to přesně nevím, sestra teda říkala že kdyby to bylo uplně na houby tak by to prej odvolali a IUI by se nekonala, no tak uvidíme. Hned jsem mu objednala EREGMU 🙂

wrtulka
21. čer 2011

@verry To je pravda nám jednou IUI nedělali.. tak hlavně buď v pohodě a třebas to dopadne.
Eregma neznám kolik to stojí a je to dobrý?

verry
21. čer 2011

@wrtulka Podle všeho to měl špatný kvůli zranění které měl před měsícem a musel brát driáky na bolest-jsem to říkala Dr., jestli by to tím mohlo být a ona že scela jistě.
Eregma jsou vitamínky na zvýšení plodnosti, zvyšuje kvalitu počet a pohyblivost spermií. Mé dvě kamarádky, potom co to začli užívat jejich manžové tak otěhulkovali. Na ty spermie to má fakt pozitívní učinky, jednou už je přítel bral, cítil se výborně a můžu říct že toho sperma bylo po tom daleko více 😅 já doporučuju, už ji máme doma, tak ji opět začíná brát. Aby se dal do kupy. 🙂
tady máš odkaz http://www.eregma.cz/co-to-je-eregma/
na netu to seženeš kolem 550,- a je to 120 tablet

wrtulka
21. čer 2011

@verry Díky za radu..
my už zkoušeli spoustu vitamínků ne zrovna tyhle..ale jiné..no uvidíme třeba taky vyzkoušíme...
no jo tak když tak půjdete na IUI i příští měsíc a bude 😉