Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

danka4
14. dub 2014

@kristinandbaby Ahoj, tak to mě mrzí, ale snad už sis to špatné "vybrala" a teď to vyjde.
Já chodím k Dr. Novotné. Ale když jsem šla na IUI, tak tam nebyla a dělal mi ho Vodička.
V pátek mám dělat test, tak jsem zvědavá, ale moc tomu nevěřím, nic zvláštního na sobě nepozoruji.
A tobě teda hned dělali laparku? Mě Dr. řekla, že zkusíme 3x IUI a pak by se dělala laparka. Manžel je OK, mě zatím dělala jen hormonální profil a ten je prý taky OK. Tak uvidíme. 🙂

kristinandbaby
14. dub 2014

@danka4 Mě dělal laparku ještě můj dr. Peršín 🙂 kvůli podezření na ucpaný vejcovod a objevila se ta endometrioza....Jinak mě taky říkali 3x IUI a pak IVF..ale když se nám už povedlo z IUI, tak to budeme zkoušet 🙂 Tak držím moc palce a neboj, já jsem nic necítila ještě týden po testu 😀

medvide30
21. dub 2014

Ahoj holky, zajímalo by mě za jak dlouho od první konzultace jste se dopracovalik IVF? Jaká vám dělali vyšetření? děkuji

danka4
22. dub 2014

Ahoj, já zatím na IVF nebyla, dělali nám spermio a mě hormonální profil - podle toho je "vše v pořádku" takže nás čekají 3 IUI, pak případně laparka - další IUI a poté případně IVF.

danka4
6. kvě 2014

@kristinandbaby Ahoj, tak už jsi po kontrole? Už víš co bude dál?
Já jsem po 2. IUI v pátek a dnes jdu na kontrolu, Dr. si chce zkontrolovat jestli po Pregnylu došlo k ovulaci, jelikož jsem měla folikul opět na pravé straně jako minulý měsíc, což je neobvyklé, ale prý se to stává.

kristinandbaby
6. kvě 2014

@danka4 Ahoj, jojo cekam na MS a zacnu stimulovat na IUI..nejspis s prednisonem...zkusime IUI do rijna a pak IVF a co ty? Jdes na druhou IUI jo 🙂 drzim palce🙂

danka4
7. kvě 2014

@kristinandbaby Tak budu držet pěsti ať vyjde zase hned první, ale bez problémů.
Jj jsem po druhé IUI, včera kontrola, že proběhla ovulace, to je v poho, tak teď už je to jen na přírodě 🙂
Testovat mám za 10 dnů.
Jinak nevím, jestli je to těmi svátky, ale minulý i tento týden, tam bylo nějak moc lidí, když jsem tam byla. A to hodinové čekání, i když jsem objednaná, je vážně mazec. Ale připadá mi, že všechny vždy čekáme k doktorce. Jakmile přijde někdo k doktorovi, tak jde hned na řadu. Já byla zvyklá na ženskou, tak jsem k chlapovi nechtěla, ale kdybych tohle věděla, tak bych to určitě zvládla 🙂

kristinandbaby
7. kvě 2014

@danka4 Ja jsem zase zvykla na doktora no 🙂 tak ona je sefka kliniky, ma toho asi hodne...a co ze je u vas za "problem"? 🙂

danka4
10. kvě 2014

@kristinandbaby U nás zatím problém nezjištěn - od svojí Dr. jsem byla poslána do CARu, jelikož mi nerostly folikuly a nereagovala jsem ani na Clostil. Ale v CARu jsem 2. cyklus a zatím bez jakékoli stimulace a oba cykly mi folikul dozrál. Manželův spermiogram vždy chválí, že je nadprůměrný. Ale zatím se nezadařilo.☹

kristinandbaby
10. kvě 2014

@danka4 Tak to vypada u vas nadejne 🙂 Ja jsem to konecne dostala a zitra zacinam stimulovat...Umiram bolesti, urcite mam zase tu endometriozu zpatky ☹

miskula
10. kvě 2014

Ahoj holky, taky jsme po ketu , byla sem na něm 28.4. a teď čekám a čekám a je to o nervy 😒 Ale už čtvrtý den po ketu jsem začala špinit a špinim do teď. Takže světýlko naděje je hodně hodně malý ☹ V pondělí jdu na krev. Máte taky někdo zkušenosti se špiněním a přitom úspěšném ivf? 😉

danka4
11. kvě 2014

@kristinandbaby No nevím, když první nedopadlo ... ještě bych mohla mít problém s průchodností vejcovodů ... to mě čeká až po třetím IUI ... nejraději bych zkusila ukecat Dr. už teď když to nedopadne, ale nevím, jestli to klapne. Ale říkám si, když mám hormony OK, spermio OK, tak ten problém přece někde musí být pokud nevyjde ani 2. IUI.
@miskula držím pěsti! Mě čeká testování v pátek a čekání je vážně to je hrozné. Posledně jsem si koupila test a samozřejmě jsem nevydržela celých 14 dní ... takže tentokrát si ho koupím až den před 🙂 Máš za sebou nějaké IUI, nebo jste šli rovnou na IVF?

danka4
15. kvě 2014

Tak na testování tentokrát ani nedojde ☹ V po jsem dobrala Duphaston, včera jsem začala špinit, dnes to pokračuje, takže zase smůla 😢

miskula
15. kvě 2014

danka4: Tak já krev také nic. Negativní. Teď budu čekat až to dostanu a půjdu na laparo.. No vysadila sem v pondělí utrogestan a přestala sem špinit, se z toho zbláznim Brala jsi taky utrogestan? Hrozně mě bolej prsa. Tak to je mi líto ale nevzdáme to ne 😉

danka4
15. kvě 2014

@miskula Já nebrala Utrogestan, ale Duphaston a právě po dobrání jsem začla špinit. No zítra ještě zkusím test a zavolám do CARu jak dál. Ale už bych chtěla zjistit průchodnost, jenže Dr. říkala, že to dělají až po 3.IUI a my máme za sebou teprve 2. Ale mě se to nechce zas o další měsíc posouvat.☹
Nevzdáváme, ale už je to hold dlouho ... snažíme se 1,5 roku.
Jak dlouho vy?

miskula
16. kvě 2014

danka4: Já už se snažím 6 let, s pomocí doktorů i bez nich 😒 Ale prostě nechci si připustit život bez dítěte. Já sem si o laparko doktorovi prostě řekla. Že než půjdu do dalšího pokusu'(není to levná záležitost), tak chci vědět jak to tam uvnitř vypadá jestli tam není problém.. a pak třeba nejdřív vyzkouším zas iui to ještě nevím. A kolik je ti let jestli se můžu zeptat? A kam chodíš do CARu? já Pardubice, ale byla sem i v Praze

kytka12
17. kvě 2014

Ahoj holky, mě tento měsíc čeká první IVF s tím, že manžel má horší spermio a já nefunkční pravou stranu kvůli srůstům po operaci slepáku. Chodím do CARu v Pardubicích ačkoliv jsem Hradečák - na Hradecký Sanus jsem neměla dobré reference od známé. Absolvovali jsme 3x IUI s negativním výsledkem, ale dost to ovlivnilo to spermio. Dr. Novotná mi dala na výběr při IVF si mohu nechat zavést 2 nebo 1 embryo. Máte někdo zkušenosti se zaváděním 2 embryí? Jak to probíhá při odsátí vajíček, je možné jít den nato do práce? Díky

danka4
19. kvě 2014

@miskula: Já si právě taky myslím, že budu mít problém s průchodností, jinak si nedokážu vysvětlit, proč nedopadlo ani 2.IUI, manžel má spermio v naprostém pořádku. Mě je 29 a manželovi 32.
Snažení 6 let si nedokážu představit ... Já jsem si po roce řekla, že když se to nepovede do 30, tak si zkusíme zažádat o adopci. Chodím do Pardubic k Dr. Novotné a první IUI mi dělal Dr.Vodička.
Teď čekám jestli dopadne 3.IUI a až pak mě čeká laparka kvůli průchodnosti vejcovodů.
Můžu se zeptat, kolik stojí IVF? Abych věděla, co nás ještě čeká ...

kytka12
19. kvě 2014

IVF mě zatím stálo 3500 Kč Pur Pen - injekce na stimulaci vaječníků, podle UZ se pak dává další léky. My budeme potřebovat i ISCI - vpíchnutí spermie do vajíčka, z důvodu horšího spermiogramu 7800 Kč no a pak se uvidí, kolik vajíček se oplodní. Chtěla jsem nechat zavést dvě embrya, ale pak jsem si doma představila život s dvojčaty a přijde mi to dost náročné.... Momentálně mě asi nejvíc vadí ta pracovní nepřítomnost. V práci jsem zatím neřekla, co podstupujeme, ale asi budu muset. Je to časově opravdu náročné.

miskula
19. kvě 2014

danka4: já sem dala za léky asi okolo 7000 a pak také napíchnutí spermií do vajíček a to je těch 8 tis . no, ale žádný se mi nezačalo vyvíjet takže jsem si za 19 tisíc koupila dvě embrya a taky nic no je to náročný ve všech směrech 😒

kytka12
19. kvě 2014

Jejda, to by mě mrzelo. Tak snad se to u tebe miskulko příště zlepší. A byli jste před tím na genetice?

danka4
20. kvě 2014

S tím časem je to vážně hrozné - já to v práci říkat nechci. Nechci aby se mě pak každou chvíli ptali, jak to vypadá... v našem okolí to ví dost lidí od nich mi to nevadí, ale v práci nejsou nejlepší vztahy ☹
Já UTZ kontroly prostě hlásím lékaře, nemáme propustky, takže nikdo neví, kam k lékaři chodím.
A IUI jsem zatím řešila dovčou.
To jsou vážně hrozné částky 😒 Musíme doufat, že to vyjde co nejdřív, ať už se pak penízky "cpou" jen do mimča 😉

kytka12
20. kvě 2014

Taky bych ráda dala peníze do miminka, mně je 32 let manželovi 31 let a jelikož to může ještě nějakou dobu trvat než se zadaří, nechci na nic čekat. Zkoušíme to neúspěšně 2 roky, prošla jsem si obdobím frustrace a ubrečených večerů po měsíčkách a 3 neúspěšných IUI. Tak snad to nyní dopadne nebo aspoň zjistíme kde je problém. 🙂

ela01
20. kvě 2014

ahoj holky,
hledam nějaké bližší info. na začátek června jsme také objednaní do sanusu pce. jdeme na tu první konzultaci, tak jsem na to zvedava, mam udelany hormonalni profil a zkontrolovanou ovulaci a to je ok, manzel je na tom se spermio hůř. snažíme se přes rok a dr nam doporučil pardubice a přímo dr. Novotnou. čím víc se to blíží, tím víc jsem z toho nervozní co nas čeká :-/

kytka12
21. kvě 2014

Ahoj elo01, nervozní být vůbec nemusíš na první konzultaci vám Dr. Novotná vše pěkně vysvětlí, dá vám i ceník výkonů pro případné budoucí IVF. Ale většinou doporučuje nejprve 3x IUI - inseminaci (spermie se promyjí a pak při ovulaci vstříknou do ženy) je to asi za 1000 Kč a nevím jaká je pravděpodobnost otěhotnění, ale asi to má úspěchy... Dr. Novotná má hodně pacientek, tak se na další konzultace připrav na cca hodinové zpoždění. Já jsem dost netrpělivý člověk, tak mi to dělá problém, ale holt to musím nějak tu hodinu vydržet 😉

danka4
21. kvě 2014

@ela01 přesně jak píše kytka12, není se čeho bát, jedná se vážně jen o konzultaci. Vyptá se vás na anamnézu, aby zjistila možné problémy ... a pak vás nejspíš pozve na IUI, pokud manžel nemá nějak extrémně špatný spermiogram.
Nám myslím říkala, že IUI zvyšuje šanci na početí o 15%. Stojí 1030,-. Nejprve přijde muž odevzdá vzorek a 2 hodiny na to dorazí žena, 15 minut si poleží na křesle a zase odejde 🙂 Jo ještě jsem dostala "domácí úkol" od asistenta - že mám těhotnět 🙂 ale bohužel se to zatím nepovedlo ☹
S tím čekáním má kytka bohužel taky pravdu ... já lituji toho, že jsem nešla k nějakému doktorovi (první IUI mi dělal Dr. Vodička),vždy jsem chodila k doktorce, ale teď si říkám, že bych "zvládla" i chlapa. Po pár návštěvách v Sanusu mám totiž pocit, že kdo jde k doktorovi, tak vůbec nečeká, ale na doktorku jsou fronty.

kytka12
21. kvě 2014

danka4 a kolikrát jsi byla na IUI? Já už k doktorce chodím o půl hodiny později a za půl hodiny jdu na řadu - to je pro mě snesitelnější než tam hodinu koukat na TV 🙂. Myslím si, že odpoledne nemá tak plný program, tam jsem čekala vždy jen chvilku.

danka4
21. kvě 2014

kytka12 máme za sebou 2 neúspěšné pokusy. V pondělí jdu na 3 UTZ, ale IUI tentokrát nedáme, jelikož den po UTZ jedu na celodenní školení ☹ Jen doufám, že to nebude znamenat, že budu muset čekat další měsíc na 3.IUI aby mi udělali test na průchodnost vejcovodu.

verunousek
21. kvě 2014

@danka4 já chodím k panu Vodičkovi a kdyby mi nebylo blbí přestoupit, tak přestoupím k paní doktorce Novotné, má opravdu jiný přístup a bojuje s Vámi...pan doktor Vodička je sice hodným ale takový, že nic moc neřeší...ale mé první IVF připravoval p. Vodička, ale transfer dělala paní doktorka,tak jsem byla ráda, nic méně, stejně nám to nevyšlo :-/ ...na hlavní úkony se střídají. 😀

kytka12
21. kvě 2014

já jsem teď v průběhu prvního IVF a už teď mi je nevolno z těch injekcí a Prednisonu (kortikoidy), nejradši bych to zahodila. Nesnáším hormony a léky vůbec beru v nejhorším případě a tohle píchat a brát 2x denně - chudáci játra. Ach jo... ale zkusit to musím, je mi 32 let a prostě bych ráda měla jiné starosti než jen práce a manžel 🙂... sice na to pak budu vzpomínat, ale děti jsou holt děti 🙂