Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

ela01
21. kvě 2014

holky diky za informace, no uvidime, ja se docela i v tech terminech ztracim, co mam vysledky, tak ja bych mela byt ok a manzel ten spermio ma spatnej, ale snad se s tim da neco delat.
a nejake ty hormony budu muset brat??? to je u kazdeho nebo je to individualni???
na cekani se pripravim, vezmem knizky a proste budem cekat, me dr novotnou doporucil i muj dr, ze ma lidsky pristup, ze to neni jen vytahovani penez z lidi, tak uvidime jak budeme spokojeny, meli bychom to sice bliz do HK, ale tech par km uz nas nezabije
a na ty UTZ se jezdi jak casto???? nevim, jak to budu zvladat v praci, tam to nevedi a nejak se o tom ani nechci rozsirovat
jo a jeste jedna otazka, manzel bere nejake vitaminy (to mu doporucili pri zjisteni toho spatneho spermio), take dr neco doporucuje nebo je to spis jen placebo????????

danka4
22. kvě 2014

@verunousek aha, no tak asi jen začnu chodit o půl hoďky později a budu ráda, že jsem u doktorky 🙂
@ela01 pokud jsi v pořádku a dozrávají folikuly, tak nic brát nebudeš, jen ti pak píchnou Pregnyl na uvolnění vajíčka, tak aby to bylo akorát na IUI. (Já taky nic neberu a to mě moje Dr. poslala do CARu, kvůli tomu, že mi nedozrávají folikuly a nereaguji na Clostilbegyt. Ale hned první UTZ v CARu jsem měla folík, druhý cyklus taky a teď uvidím v pondělí. Jen to vypadá, že mi funguje jen pravý vaječník, ale zatím každý měsíc 🙂 )
A pak ještě třeba dostaneš po IUI něco na udržení (např. Utrogestan, Duphaston), ale to až asi při opakovaném IUI.
Manžel bere Selzink, ale spermio má naprosto OK od začátku, takže až mu dojde, tak už mu ho nekoupím 🙂

kytka12
22. kvě 2014

Na spermiogram je Selen a Zinek bezva, mj. Dr. Novotná nám oběma doporučila kys. listovou. U manžela se po 3 měsících dostavili výsledky, měl morfologii dost špatnou a teď je v normě, možná lepší - zlepšilo se mu to o 8%, což je pecka, když uvážím, že jde jen o vitamíny. Ale trvá to ty 3 měsíce. Bohužel nám to k mimču stejně nepomohlo, zatím.

danka4
28. kvě 2014

Ahoj všechny, tak nás zítra čeká už 3. IUI. Pokud ani to nedopadne, tak genetika a test průchodnosti vejcovodu. Mám se rozhodnout, jestli budu chtít jen rentgen (zjistí vážně jen průchodnost vejcovodu), nebo laparku (zjistí co a jak všeobecně). Máte některá zkušenosti s jedním, nebo druhým?

kytka12
28. kvě 2014

Ahoj, mám zkušenost s laparoskopií ve FN, zjistili mi srůsty, které hned rozrušili, ale oni se stejně za chvíli zase vytvoří 😒 Každopádně vím, že vpravo mám slepený konec vejcovou, který jede rozrušit. RTG ovlivní i bunky a vajícka, které se teprve vyvíjí ve vaječnících. To bych si asi opravdu rozmyslela, nechci mít pokud to půjde postižený děti.

ela01
2. čer 2014

@kytka12 @danka4 jj manzel bere Se a Zn a k tomu vit E, listovku ne. Ale bere to tak ten mesic, coz teda koukam, je zatím málo, ale uvidíme co nám řeknou

kytka12
2. čer 2014

@ela01 Tak my podstoupili první IVF. Musím říct, že mi po odsátí vajíček bylo vážně hodně zle, nafouknutá jsem byla 4 dny, bolely mě záda a rameno, žaludek, močení i stolice. Asi jsem měla lehký hyperstimulační syndrom, který se dá potlačit jen tekutinami a pitím 4 litrů denně. Musím říct, že jsem 4 dny nevyšla z domu, fakt mi bylo dost blbě. Snad to k něčemu bude a embryjka se budou vyvíjet - máme jich pěkných 8. Ale znova do toho nejdu. Lepší XY inseminací než jedno IVF ☹

danka4
3. čer 2014

@kytka12 tak držím pěsti, aby už si nemusela ani na to IUI!!

ela01
11. čer 2014

@kytka12 taky drzim palce aby to vyslo

jinak my byli na konzultaci a budeme podstupovat prvni IUI

kytka12
11. čer 2014

ahoj, tak první IVF transfer nedopadl.

danka4
16. čer 2014

Ahoj, nám 3 IUI taky nedopadlo ...
Zítra jdu k Dr. a budeme se domlouvat co a jak dál ... už bych chtěla laparku, tak snad to pak půjde!

danka4
19. čer 2014

Další postup po 3. IUI .... dnes genetika (u obou odběr krve - výsledky za 4 týdny) a já za měsíc na laparku.

kytka12
25. čer 2014

@danka4 Tak snad to dopadne a budeš brzy těhotná. Já půjdu v srpnu na KET - máme pár zmražených po IVF, první trnsfer nevyšel.

ela01
10. črc 2014

ahoj holky, to me mrzi, že to nevyslo

my jsme podstoupili první IUI a také bez uspechu, přiznávám, nejak jsem doufala, ze by to mohlo vyjit, když zatím co se zjistilo tak byl problém prave na strane spermio.

ted to nechame ulezet, protože manzel je dost vytizeny a přes dovolene to proste casove nedavame, takze az v zari asi

jen se poptam, musim tam nejak volat, ze nic a ze se zas ozvu az za ty 2 mesice???

danka4
13. črc 2014

Ahoj zalezi jak jste se domluvili s Dr. ja mela vzdy po 14 dnech zavolat jak dopadl test. A podle MS sestra naplanovala dalsi UTZ na ovulku. Takze pokud jsi tam nevolala, tak je to asi jedno. A pak staci zavolat na zacatku cyklu a objednat se na UTZ.

kytka12
12. zář 2014

Ahoj, koukám, že se to tady nějak nehýbe. Jdete někdo na vyšetření do Sanusu Pardubice v září? My máme v plánu KET, ale ještě mi nepřišla MS.

klarkaahonzik
12. zář 2014

Ahojky,jedeme 7.10.poprvé do Sanusu v Pardubicích tak sem zvědavá co nás tam čeka.Jsem ráda že si to tam hodně lidiček chválí 🙂,snad vše dopadne tak jak má.

richmoonka
13. zář 2014

Ahoj, taky chodím do Sanusu do Pardubic, ke konci září jsem objednaná na ultrazvuk před KETem. Chtěli jsme jít už v srpnu, ale brala jsem antibiotika, tak jsme to posunuli. Všem přeju hodně štěstí 🙂

ela01
19. zář 2014

my jsme to také nechali az na podzim, ted jsem to dostala :-/ tak tam musim zavolat o termin.prvni iui se nezdarilo

danka4
23. zář 2014

Ahoj, tak jsem po laparce (červenec) a vše v pořádku ... první cyklus po laparce byl anovulační (předtím naprosto v poho bez léků, ale i tak 3x neúspěšná IUI) a jak je to teď se dozvím dnes. V po máme naplánované vyšetření na imunologii v FN HK. A jestli tam bude vše OK, jako doteď všechna vyšetření, tak už vážně nevím ☹
Máte někdo podobné zkušenosti - vše OK a stále bez úspěchu?

anilil
23. zář 2014

@danka4 Ahojda, ano, mám podobnou zkušenost... skoro dva roky snažení, po laparoskopii, hormonálním profilu, spermiogramu a stále bez úspěchu. Zítra jedu poprvé do Sanusu na konzultaci, tak snad se už někam posunu...Tak ať se brzy zadaří. 🙂

danka4
24. zář 2014

@anilil Taky přeji hodně štěstí!! A spermiogram máte taky OK? Nás teda po včerejším vyšetření čeká v pátek už 4. IUI ... V po ta imunologie a pak chce Dr. počkat až na výsledky imunologie, ale předběžně říkala, že pak už tak max 1 IUI a poté už jedině IVF ... ale já to pořád nechápu, jak je možné, že se na nic nepřijde a stejně to nejde.

anilil
24. zář 2014

@danka4 jj, spermiogram máme taky v pořádku, ale dnes v Sanusu mi MUDr. řekl,že si chtějí udělat svůj, že nevěří výsledkům gynekologů, že se jim už několikrát stalo, že se výsledky neshodovaly. Tak příští cyklus jdu na folikulometrii, přítel na spermiogram, pak nás čeká 1. IUI, prý s přihlédnutím na můj vyšší věk není na co čekat... no, tak uvidíme, snad se hneme z místa....

danka4
25. zář 2014

Určitě ano. Když si to tak vezmu, tak my tam chodíme od února a už máme všechna vyšetření za sebou ...
Nijak to neprodlužují 😉

anzet
13. říj 2014

Holky netušíte někdo, jak to je s uchováním vajíček a platbou za to?
Zhruba před rokem jsem podstoupila odběr vajíček a zůstalo mi 5 oplodněných mrazáčků. Za ně jsem zaplatila roční uchování (cca 3500,-). Čekala jsem ale, že se mi letos někdo ozve a domluví se se mnou, co s těmi mrazáčky dál. Jestli opět uchovat 1 rok apod. Nikdo se mi ale neozval. Mám to iniciovat sama? Nemáte s tím někdo zkušenost?

ela01
23. říj 2014

@anzet to netusim, my jsme tak nejak na zacatku a mame zatím jen IUI. Ja bych si tam zavolala.

jinak my podstupujem další IUI, nejdříve jsem nebrala nic, ale ted me podvakrát nedozravaly zadne folikuly, tak jsem dostala clostilbegyt, po precteni tech nežádoucích ucinku jsem si rikala, ze to je teda peknej driak, ale nastesti to snasim dobře, ted se jen modlim, at mi zas naroste sliznice, protože tu taky nemam nejak extra vysokou 😒

chilli009
24. říj 2014

Ahojky všem, prosím je tu někdo, kdo nedávno podstoupil IUI v Sanusu? kolik se momentálně platí ? ono se vlastně platí i za pregnyl před, že ? nevíte kolik to teď stojí ?

danka4
29. říj 2014

@chilli009 Ahoj, já byla na IUI v pátek 24.10. a za léky - Pregnyl a Duphaston cena 30Kč (takže asi jen poplatek za recept) . A IUI 1000Kč za to "cosi" na zavedení a 30Kč poplatek u lékaře. 30Kč poplatek je nutné zaplatit hotově, 1000Kč je možné platit kartou.

chilli009
29. říj 2014

@danka4 Ahoj, děkuji a přeji hodně štěstí 🙂 , chodila jsem na IUI před skoro třemi lety a už jsem to zapomněla, tak děkuji za připomenutí. Chceme s manželem zkoušet doma, ale půjdu na UTZ a pro Pregnyl 🙂 , IUI pokud se nepovede doma zkusíme cca v lednu, únoru. Je to Vaše první IUI ?

pindruzka
29. říj 2014

@