Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

rosnatka
26. dub 2011

Hele, tak já jsem se v tom zase ztratila. Pochopila jsem to tak, že ET, KET a IVF, ať si z toho vybereš cokoliv, máš dotovaně nárok jen třikrát.
Jsem zmatená jak Goro v Tokiu, doufám, že se mnou budou mít trpělivost.
Je to tak, že Ti odeberou vajička a oplodní je, to je IVF a při té příležitosti se provede ET. Pak dokud jsou mražáčci, se provádí KET?

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka IVF je prostě mimotělní oplodnění.Z jednoho IVF,můžeš mít jeden pokus,nebo deset,to záleží,kolik budeš mít vajíček,kolik se jich oplodní a přežije.Když budeš mít 10 embryí,tak máš 10 pokusů(když si nechaš zavádět po jednom)nebo 5 po dvou.Tak že první transfér bude ET(jsou to čerstvá embrya)a když to nevyjde,tak ti udělají KET z mražených,co ti zbyla

rosnatka
26. dub 2011

@kessinkaa
Jo, tak už tomu rozumím.
Chodíš do práce nebo jsi doma? Pokud pracuješ, tak jaký byl návrat?
Pokud Ti vadí, že se vyptávám, tak se omlouvám a neodpovídej.

kessinkaa
26. dub 2011

@rosnatka napíšu ti IP

rosnatka
30. dub 2011

Ahoj, přeji kásne sobotní dopoledne! Dneska jsou čarodějnice a měla by být nejplodnější noc v roce, tak uvidíme. Jinak ve čtvrtek jsme byli v Sanusu, u paní doktorky Novotné. Nevím, jestli s námi měla jen pohovor a bude nás mít i dál nebo se pak o nás bude starat někdo jiný. Musím čekat, až mi přijdou MS, protože mi právě ve čtvrtek končily, takže cca za tři týdny na krev, no a dál už to znáte líp, než já. Vůbec jsem se necitila dobře, když jsme tam odtud odjížděli. Myslela jsem, že mám ještě dva roky na IVF hrazené pojišťovnou a ono to je 39. A víc ani den. Prý jen VZP zatím nabízí 39 let a 364 dní. Ale kdo ví, jestli to také nezmění. Byla jsem tím tak překvapená, že mi skoro vše ostaní úplně splynulo. Ale už je mi líp, uvidíme, kdy ta potvora depka zas vycení zuby.

kharik
3. kvě 2011

ahojky holky, můžu se přidat? máme za sebou konzultaci u dr. Novotné, odběry krve na hormonální profil a zhruba v polovině května ultrazvuk a možná i IUI

rosnatka
3. kvě 2011

@kharik
Ahoj, vítám Tě do diskuse i když se mi zdá, že to tu moc nefrčí.

petrala
28. kvě 2011

Ahoj vsem,pisu zde za moji sestru ktera, by mela podstoupit profukovani vejcovodu...jeji gyn.ji to doporucuje ...proto se vas chci zeptat kde v pardubicich delaji profukovani v narkoze?Doporuci to i v sanusu????moc dekuji za odpovedi🙂

rosnatka
29. kvě 2011

@petrala
Ahoj, já ti bohužel neodpovím, protože v Sanusu teprve začínám a ještě toho na mě mnoho nevyzkoušeli.

kharik
29. kvě 2011

@petrala ahoj, bohužel taky nemůžu poradit, tohle mi nedělali

dasty79
29. kvě 2011

Ahoj všem 🙂
Jen vás chci povzbudit.také jsme jezdili do Sanusu v Pardubicích.K dr. Novotné 🙂 ta nemá chybu.
Pořádně nás proklepla - udělala všechny možný vyšetření,přeléčila co bylo potřeba a teď čekám miminko.
A to jen díky dr.Novotné 🙂

crca
29. kvě 2011

Musím souhlasit s Dasty79.nejdříve jsem jezdila k dr.Novotné do Hradce do Sanusu a pak mě jí odveleli do Pardubic,jelikož na mě dělala oprvadu dojem a tak nějak podvědomě jsem jí věřila,tak jsem jí zůstala věrná a začala jezdit do Pardubic 😉 Kilometrově mě to vyšlo tak nějak na stejno tak jsem to moc neřešila a první návštěva v Pardubicích a máme je už 2 roky doma 😉 Jsem jí moc vděčná,je milá vstřícná a měla jsem z ní opravdu takový klidný dojem,že nezklame a nezklamala 😉
Holky co tam teď jezdíte,kde teď sídlej?Já tam jezdila když ještě byli tam u řeky v takovém"paneláku a oni měli ordinaci v přízemí a na proti byla klasická gynda.......Pardubice moc neznám,ale třeba se něčeho chytnu 😅

rosnatka
29. kvě 2011

@dasty79
Gratuluju, já pročítám Vaši Sanusáckou diskusi a tam vám ten těhu bacil krásně řádí.
Doktorka Novotná je fajn, jen bych potřebovala slyšet z její strany trochu víc optimismu, ale to asi bude spíš můj psycho problém, než její nedostatek.

holubice.petra
29. kvě 2011

Ahojky holky i já vám všem držím moc pěstičky i já jsem otěhotněla v Pardubicích v Sanusu u Dr.Provazníka 😀
@petrala mě to dělali s laparoskopií v Sanusu ale v Hradci Králové

dasty79
30. kvě 2011

@crca - gratuluju ke dvojčátkům 🙂 Souhlasím,dr. je suprová 🙂 Trpělivá a ví co dělá - my za ní jezdili hooodně kilometrů,ale vyplatilo se 🙂 Sanus v Pardubkách je u Billy.Je to poliklinika - velká oranžová budova - Sanus je ve 4.patře (teď si nejsem jistá tím patrem,abych nekecala....)

@rosnatka - děkuju 🙂 Určitě se brzo zadaří,musíš věřit,že to vyjde! a věřit dr. 🙂

@petrala - myslím si,že v Pardubkách nedělají žádné operace.Jen IUI a IVF.Ale laparoskopie,hysteroskopie,....dělají v HK v Sanusu a tam si většinou přijede váš ošetřující lékař z Pardubek 🙂

petrala
30. kvě 2011

@dasty79 a v nemocnici v Pardubicich??Tam to snad museji delat ne?

luucia
30. kvě 2011

Holky, přidávám se ke chvalozpěvům na dr Novotnou..my od ní čekáme už druhé miminko 😵 😵 😵 první nám "udělala" ještě v HK 😉 a pak jsme za ní přešli do Pardubek a zase se vyplatilo 😵 je skvělá 😵

@petrala tam to asi dělají..ale jestli chce sestra mimčo, tak by bylo dobrý, aby jí laparoskopii dělal dr, co jí pak bude dál léčit 😉 jestli bude potřeba

rosnatka
31. kvě 2011

@luucia
Doufám, že budu také brzo jedna z těch které na ni ty chvalozpěvy pějí. 😎

verry
31. kvě 2011

ahoj holky, můžu se k vám přidat?? taky jezdím do sanusu v pardubkách, dr. Novotné. Zatím máme za sebou 2 IUI, laparku, a teď jdeme zkusit 3.IUI-doufám v úspěch 🙂

verry
31. kvě 2011

@petrala ahoj, já byla akorá před 14 dni na laparoskopii v HK sanusu, poslali mě tam ze sanusu pardubek. ale jinak mylím, že to udělají v jakýkoliv nemocnici.

luucia
31. kvě 2011

@rosnatka věřím, že budeš 😉 držím pěsti 😉

rosnatka
31. kvě 2011

@luucia
Díky moc.

A ještě se chci zeptat. Spolubojovnice, taky tam tak dlouho čekáte? My tam byli jen třikrát, z toho jednou na krvi a jsme byli za chvíli hotoví, ale poprvé a potřetí jsme tam čekali víc, než hodinu. 😒
Na druhou stranu, na mimčo čekám mnohem dýl... 😀

luucia
31. kvě 2011

@rosnatka já když tam jdu dopoledne tak je to tak na hodinu čekání..ale už jsem si zvykla a počítám s tím..po obědě jdu většinou na řadu na čas 😉

kharik
31. kvě 2011

Ahojky, krása, jak se to tady rozjíždí. Taky jsem spokojená s dr. Novotnou.
Jednou jsem čekala 2 a půl hodiny, ale to se mi omlouvali, že měli kontrolu z hygieny... ale tu hoďku tam čekám vždycky 😖

crca
31. kvě 2011

@dasty79 díky,koukala jsem na to a je to na hlavní cestě a jen odbočím,tak snad to nebude tak strašný 😅 No uvidíme kdy dostanu odvahu tam s dětma zajet 😀

verry
1. čer 2011

ahojky
holky nevíte náhodou jak je to v pardubkách sanusu s dovolenou??? mají v létě nějak zavřeno??? 😨

dasty79
1. čer 2011

@petrala - jo v nemocnici v Pardubicích to určitě dělají.Ale já bych volila Sanus - svého ošetřujícího dr.,ať si mě pěkně propitvá 😀 Třeba ta dr. Novotná si zařídí termín v HK Sanusu a jede si k tobě,k zákroku 🙂

@verry - ahoooj 🙂 určitě IUI dopadne,kdy se na něj chystáš?Nevím,jeslti maj přímo zavřenej celej Sanus v Pardubkách.Ale dovču mají určitě.Loni jsem tam chtěla jet o prázdninách,ale to měla zrovna Šárka dovolenou,tak jsme tam jezdili,až od září...Určitě ti to sestřičky řeknou,jak to mají s dovčou - zavolej si tam...

@crca - to budou mít v Sanusu radost,až jim přivezeš ukázat dvojčátka
🙂 A fotečku jsi jim poslala?

@luucia - ahooooj 🙂 jak si zvykáš na to teplo s bříškem?

macekv
1. čer 2011

Ahojky holky, pročítám si dizkuse a koukám, že debatujete o Sanusu Pce....

chystáme se tam v září asi...máme špatné spermio, ne moc, ale máme jen 8mil spermií....dr. mi říkala, že by nám doporučila nejdříve IUI, že máme velkou šanci otěhotnět...mno a tak nám řekla Arletu nebo Sanus a koukám, že Pardubice si chválíte opravdu nejvíce, Arleta se mi taky nelíbí, byli jsme tam na spermiu a přístup té dr. se mi vůbec nelíbil, hrozně nás vylekala ☹ už bych tam nešla...

Chtěla jsem se zeptat, jak to probíhá?? Dr. mi říkala, že vyšetření by mi udělala, jsem zdravá, akorát mi srovnává cyklus...tak musíme ještě 2-3měs. počkat, než se mi to upraví...Jak často se tam jezdí?? Máme to přes hodinku cesty, ale HK do hodiny....

luucia
1. čer 2011

@dasty79 ahoooj, kdepak mám odpověd na IP??? 😀 😀 😀 jinak si zvykám dobře..u našich u bazénu je dobře 😀 jak to zvládáš ty???

@macekv jak to probíhá? nejdíř se jde na pohovor a tam vám všechno dr řekne 😉 větinou jde partner na spermio znovu..každý CAR si dělá svý 😉 a podle toho se vidí dál..když se chodí na IUI, tak se jezdí tak 1-2x na UZ a pak na IUI..při IVF se jezdí častějc 😉

verry
1. čer 2011

@dasty79 ahooj, no myslela jsem si že tam bude nějaká dovča. Tak nějak mi to dr. naznačila, tak se na to musím zeptat až tam pofrčím, jedu tam příští pátek na UTZ, tak jestli bude vše OK, tak asi pak hned v pondělí na IUI 🙂 už se těším 😵