Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

verry
19. črc 2011

@wrtulka ahooj, testovat budu asi až o víkendu.. uvidíme, příznaky teda žádný..jen bílej výtok(taky nevím kde sem zas tohle chytla 😒 )
tak supr, že máš dobrej hormonální profil. To že špiníš, nevím-ale já to mívám taky tak 2-3 dny před menstruaci taky špiním.. jo o Femigardu jsem taky četla-to určitě zkus 😉
tak to se ozvi, jo a určo mi písni jak to probíhalo na imunologii-tam se taky bojim,bojim...
no, fakt, jsme tu sami 😨 . já jsem hodně na diskuzi IUI, tak se můžeš přidat 😉

wrtulka
19. črc 2011

@verry no já tu chodím ještě do jiných diskusí většínou soukromých 😉 ale možná se na IUI ukážu už dááávno jsem tam chodívala..
no možná to je těhu výtok 😉 myslím že na začátku takový nějaký bývá..
imunologie je za týden 😉 to už je za pár..tak pak dám vědět..
pokud jde o to špinění věřím že pomůže Femík už jsem ho měla a je suprovej s tím že já teda špiním týden před ms takže výsledek je že 14 dní z cyklu špním nebo krvácím 😝 😝 😝 🙄

kvokinek
2. zář 2011

Ahoj holky, k té Eregmě Vám napíši svoji zkušenost, snad někomu pomůže:
Přeji dobré ráno, trošku to tady obnovím 🙂
Já s tím mám jen ty nejlepší zkušenosti. Než se nám podařilo poprvé, snažili jsme se 4 měsíce, pak už jsem to nevydržela a začala jsem pátrat, co by tak mohlo dopomoct k otěhotnění. Objednala jsem Eregmu, já ji brala do ovulace a manžel dál, ale ani nemusel, hned ten první měsíc se zadařilo! Ještě jsem chodila na injekce agolutinu, ale to už dřív, než jsem pořídila Eregmu.
Tento rok v dubnu jsme se začali snažit o druhé mimi a až do srpna nic, tak jsem opět objednala Eregmu, zase jsme ji brali jen první měsíc, já tedy jen 15 dní do ovu a dneska si dělám test a je opět pozitivní 🙂) A chodím opět na ten agolutin, ale to už 3. měsíc.
Takže jestli to není náhoda, tak to pomáhá ženám na dozrávání vajíčka a mužům na zkvalitnění spermatu.
Nikam jsme ale nechodili, takže nevím, jestli měl manžel řídké sperma 🙂

lucie821
7. zář 2011

Ahoj holky 🙂, můžete mi, prosím, poradit - rozhoduji si, zda se mám objednat do Arlety nebo do Sanusu v Pardubicích? Jaké máte zkušenosti se Sanusem - jaký je přístup atd.. Za každou odpověď moc děkuji 🙂

hop
9. zář 2011

@lucie821 se Sanusem v Pardubicích mám jen samé dobré zkušenosti. Jsou tam vstřícní a milé sestřičky i doktoři 🙂 . V Arletě jsem nebyla tak nemůžu posoudit. 😉

verry
9. zář 2011

@lucie821 ahooj, chodím do Sanusu v pardubicích od ledna. Chodím k dr. Novotné. Je moc fajn. Určitě doporučuju, jsem spokojená 😵

lucie821
9. zář 2011

@verry
ahoj, já jsem objednaná na 20. září a sestřička se mě ptala, ke komu chci, jestli k lékaři nebo lékařce - řekla jsem k lékařce. Tak nevím, kolik lékařek tam je a ke komu půjdu 🙂 Jak probíhala první konzultace?

lucie821
9. zář 2011

@hop
ahojky, ke komu chodíš? 🙂

verry
9. zář 2011

@lucie821 je tam jedna, a to ta Novotná. První konzultace je jen informativní, pta se jak dlouho se snažíte, anamnezu, jaké nemoci si měla nebo jestli se sněčím léčite, kouříte atd. my tam poprvé byli hodku na tom pohovoru. Bála jsem se toho, a dobrý.když jsme odcházeli přítel byl nadšený, říkal že je moc fajn a na mě taky tak působila. Nám řekla, abych přišla na hormonální profil a stěry-to mě objednali, a přítel na spermio-aby to skoukli jak na tom jsme. měli jsme to v cajku,tak hned další cyklus jsme šli do inseminace 🙂 .
jak dlouho se snažíte vy?

lucie821
9. zář 2011

@verry
snažíme se už dva roky. Přítel má špatný spermiogram a já zvýšenou hodnotu hormonu FSH. Byla jsem už na první konzultaci v Gennetu v Liberci, ale neměla jsem dobrý pocit z Dr., tak jsem si řekla, že to změním. Hned při první konzultaci mi vzala krev na hormon AMH - přesný výsledky bohužel nevím, protože jsem si tam jen volala a sestrička mi řekla, že mi výsledek říct nemůže, ale pak mi řekla, že to vypadá dobře.. Kolik je Ti let?

verry
10. zář 2011

@lucie821 aha, to neva, oni ti ty všechny odběry udělají znovu v Sanusu. Nemáš se čeho bát, je to tam prima 🙂 a na spermoše zkoušeli jste vitamínky?? doporučuju Eregmu, mýmu přitelovi pomohla. A dokonce dvoum kámoškám pomohla k otěhulkování 😵 .
Jinak mě bylo teď 28, a o mimčo se snažíme dlouhooo, v listopadu to budou 4 roky. Od ledna jsme začli navštevovat sanus. A tobě je??
Klidně písej, můžeš i do IP. dnes tu budu až večer, jdu ted do prace. tak zatíím

marke
17. zář 2011

Ahojky všem snažilkám i těm ostatním 🙂
Tak já se taky přidávám do kroužku - nedaří se nám otěhotnět, tak nás můj lékař posílá do nějakého centra. Nejblíž to máme sem do Pardubic, takže pročítám diskuse a názory, abych věděla, kam se objednat.
Vše potřebné (hlavně chválu) jsem si už přečetla, ale přeci jen mám ještě nějaké otázky:
1. lze si vybrat lékaře (chválíte hlavně Mudr. Novotnou)
2. jak je to zde (na soukromé klinice) s placením zákroků? Platí si pacient vše nebo je to placené ze zdravotního pojištění?
Díky moc za odpovědi
A hodně štěstí všem, které jsou už dál než my 😀

hop
17. zář 2011

@lucie821 Chodím k mudr. Vodičkovi, ten je tam ted nový, dříve jsem byla u Provazníka.Ale ten je tam jen málo dní v týdnu, tak jsem přešla k tomuto mudr. a možná také změna doktora a jiný pohled. Říkám si , že za zkoušku nic nedám 🙂 . Jinak všichni jsou moc supr. Jen čekací doby v čekárně, jsou na dlouho 😉 . Ale je tam telka tak to utíká 😀 .

verry
18. zář 2011

@marke ahoj, objednat se můžeš ke komu chceš, já chodím k Novotné, je moc fajn. a placení? za každou návštěvu jako kdekoliv jinde platíš 30,- a pak za IUI se platí a za IVF, v čekárně je tuším rozpis co co stojí. Já mám za sebou 5 IUI a laparku v HK. takže jsem platila vždycky jen zákroky. jedno IUI mě vyšlo na 1.030,- + 150,- za pregnyl(injekce před tím). ale je možné že ti nasadí ještě hormony a to nevím jestli se doplaci, já žádné neměla. Mám VZP.

lucie821
19. zář 2011

@verry
ahoj, Ty jsi platila za IUI??? To je divný, v Gennetu holky za IUI neplatí... a za laparku jsi taky platila?

verry
19. zář 2011

@lucie821 to je možný, neplatí se za Inseminaci ale za katetr-tzn.zavedení, a každý Car to ma jinak. Na jaře to stálo polovinu 530,- ale někdy od června je to zdražený na 1030,- za laparku jsem neplatila, ale platila jsem si za pobyt v nemocnici. Posílají do HK Sanusu-je to soukromá klinika, takže pobyt byl celkem drahý. Ale za to tomu odpovídali služby, připadala jsem si jak v hotelu.. musela bych to najít,někde to mám napsaný kolik to bylo.

wrtulka
20. zář 2011

@verry tý brďo taky mám v plánu laparku tak prosím najdi ty ceny jsem zvědavá kolik tě to stálo.. u mě to přichází v potaz asi v listopadu..

wrtulka
20. zář 2011

@hop ahoj a jak na tebe působí pan doktor Vodička?vůbec nic jsem o něm neslyšela..já taky chodím k Šárce ta je fajn 🙂

verry
20. zář 2011

@wrtulka aha a já myslela že laparku máš davno za sebou...a ty ne 😨 tak jsem to našla. Měla jsem dvoulužkový pokoj a nástup jsem měla 8.5. a pustili mě 11.5. a platila jsem 1140,- je v tom i ten manipulační poplatek těch 60,- započítáno. Ale bylo to tam moc fajn, to víš ja byla poprvé v nemocnici, tak jsem nevěděla. Ale tuhle nemocnici můžu určitě doporučit, fajn doktoři i sestřičky a dobré jídlo.. i se mi tam líbilo, služby nadstandardní. Třílůžák stojí míň, a jednolůžák naopak zase víc. Ale neřeknu ti teď. V pard.v sanusu ti to řeknou přesně ty ceny. Já nechtěla být uplně sirotek abych mohla s někým povídat, nakonec to bylo fajn. V neděli nástup-dostala jsem pokoj a byla na něm sama, v pondělí když jsem šla na laparku..furt sama... až když jsem se probrala tak vedle mě byla mladá paní, tak jsme povídali, ale já usnula. a v utery šla ona na zakrok od rana, tak jsem byla zas sama, a přivezli mi ji až ve středu ráno a to už jsem zas já odcházela... na pokoji je telka,tak jsem čučela a odpočívala. Uteklo mi to tam rychle. Laparky není třeba se bát. 😉

wrtulka
20. zář 2011

@verry ne ne já laparku nemám a to už máme za sebou 3IUI a 3IVF prča co 😀 no byla jsem v praze na průchodnosti vejcovodů pod UtZ fosforeskující tekutinou..ta dopadla dobře..je to mnohem míň invazivní metoda..a dost informací poskytne..ne teda všechny..no mě to vyšlo dobře takže jsme to pak neřešili..ale kdybych měla třeba endometriozu nebo tak...tak tam by se to touhle metodou nezjistilo..
jsme domluvené se Šárkou že teď dáme ještě IUI (pokud se podaří chytit ovu 😀) a když se nezadaří tak tu laparku..
díky moc za info o cenách..
sem si myslela že to je jednodenní a ono více..a hele jak dlouho jsi na PN?

verry
20. zář 2011

@wrtulka aha,tak to jooo, ale stejně, tou laparkou ti shlédnou pěkně vnitřek, jako dělohu jestli je ok a okolí, tak mi to aspoň říkala šárka. na to určitě jdi, "nic" za to nedáš a hlavně budeš vědět víííc 😉
jo jednodenní,jsem si původně taky myslela... 😀 jeden den nastup, druhy den laparka a třetí nebo čtvrtý den domů, to jak se budeš cítit. já ti byla ráda,že tam můžu být ještě do 4.dne. byla jsem unavená,a když jsem dorazila dom tak jsem si vzala dovču do konce týdne, v pondělí jsem šla už normálně do prace. Na kontrole po 14 dnech mi šárka říká,jestli chci prodloužit neschopenku a já na ni, že žádnou nemám a že už dávno chodím do práce. A ona,že jo že vypadám dobře jak kdybych nikde nebyla... 😀 ale že to je člověk od člověka, někdo se cití hůř ještě 14 po. jestli chceš cokoliv vědět,tak se ptej. 😉

wrtulka
20. zář 2011

@verry takže ty si PN vůbec neměla..
no to já si ji napsat nechám nemám už tolik dovči a kolik se teda dává dnů PN týden? nebo kratší dobu a pak se to prodlužuje?
no a kdo tě tam "řezal"?šárka? Já jen bojím se abych se nepotkala s panem doktorem Dejmkem to bych fakt nerada...

verry
20. zář 2011

@wrtulka myslím,že ti to napíšou v nemocnici a pak až jdeš k šárce tak ti ji bud prodlouží nebo ukončí. objednávají na kontrolu 14dní po zakroku, ale týden po si musíš zajít na vytažení stehů. Na to jsem si ale došla tady u nás k obvodní, a jela jsem tam až za těch 14dní.
Měla jsem za to,že mi laparku udělá šárka,ale tu jsem tam za celou dobu ani nepotkala. v závěru to je jedno kdo ti to udělá. Mě dělal nějakej mladej doktor, ale jmeno nevim, ten mě pak příšel zkontrolovat ještě druhý den a ten třetí už přišel mám pocit že to byl šilhan.
jinak mám docela malinkou jizvičku v pupíku, nikdo si toho v létě nevšiml. vidět to vůbec není. měla jsem tam 2stehy

wrtulka
21. zář 2011

@verry tak já si myslím že to nebude nic hrozného..jako ta jizva a tak..jak dlouho trvá objednání? nebo jinak jak dlouho po objednání tě vezmou a jak se objednává já už o tom mluvila se šárkou ale jen předběže takže nevím...

verry
21. zář 2011

@wrtulka no jako ja byla u šárky v březnu a myslela jsem si že mě objednají hned na duben, ale ono ne. Ona tam šárka musí volat do HK jestli mají místo. a tak jsem šla až v květnu na laparku. Musí ti taky spočítat menstruaci jak ti vychází, nejlépe je to když se laparka dělá 6-9DC-to prej je krásně uvnitř vše vidět, dýl už by tam zacláněla sliznice 😅 já byla 7DC.

hop
23. zář 2011

@wrtulka Šárka je moc milá o tom není žádná 🙂 , ale Vodička na mě působí velice příjemně. Stejně jako Šárka ale v mužském podání. 😉 . No koukám, že vedete řeč o laparce, byla jsem na ní o prázdninách. Operoval mě starší doktor, a přesně jak píše verry, jizvička u pupíku je malinká a ta dole ta je pod spodárkama takže taky klídek 😀 . Neschopenku mi dal obvodák, ale jinak ti ji vystaví klidně tam na přijmu. 🙂

hop
23. zář 2011

@verry Jé tak to máš pravdu, taky jsem si v sanusu H.K. připadala jak v hotelu, jídlo bylo výborný. Jedině co mi vadilo, že mi nikdo nic přesně neřekl když jsem se ptala na výsledky po laparce, jen pořád vše proběhlo standartně. Takže jsem věděla prd až pak mi to vysvětlil mudr. Vodička na kontrole po těch 14 dnech 🙂 .

verry
23. zář 2011

@hop jo jooo,bylo to tam fajne, taky se mi tam líbilo. Jsem si říkala,kdybych někdy na něco ještě v životě šla do nemocnice,tak půjdu určitě sem.. 🙂 hele a ty máš ještě jizvu jinde než v pupíku?????? ja mam jen v pupíku jinak nikde nic.... 😅

hop
24. zář 2011

@verry Jo jo já mám ještě jednu jizvu dole, asi tak 15 cm pod pupíkem byl v ní daný dren 🙂 .

verry
24. zář 2011

@hop hmmmm, a já měla ten dren přímo v pupíku, to je divný... 😨 že by si to každej Dr. dělal jinak? 😅