Sanus Pardubice. Právě začínáme 🙂

sigip
12. dub 2011

ták holky,minuly patek jsem byla poprve na zavedni a ted cekame 😎

danka4
30. říj 2014

@chilli009 2. po laparoskopii, celkové 5. ... ☹ čekáme na výsledky z imunologie, a pak nejspíš IVF

chilli009
7. lis 2014

@danka4 hodně štěstí ať se zadaří a nemusíte na IVF

ela01
10. lis 2014

ahoj všem, tak my podstoupili druhé IUI, ted zas jen čekám a rozuzlení přijde tenhle týden. Chodím k dr Novotné, ale ta tam ted nebyla a zaváděl mi to dr Vodička a musím říct, že ve skutečnosti působí moc sympaticky.
Jinak kolik IUI jste podstoupili než vás hnali na IVF? Nám dr říkala tak 3 a pak IVF.

chilli009
10. lis 2014

Holky, kdyby některé zbyl Duphaston, který nevyužijete, prosím ozvěte se mi do vzkazů. Díky

chilli009
10. lis 2014

@ela01 ahoj, před skoro 3 lety se říkalo po 6. IUI zvážení IVF, ale asi se to mění, jiná doba a pro ně to jsou peníze

ela01
10. lis 2014

tak uvidíme, zatím se mi do IVF moc nechce. máme dcerku a ta se povedla uplne prirozene, tak si rikam, ze s malou dopomoci by to snad casem mohlo vyjit, no uvidíme

danka4
11. lis 2014

My jsme byli 3x na IUI, pak jsem byla na laparoskopii, s tím, že když bude vše OK, tak zase 3x IUI. Na laparce bylo vše OK, ale byli jsme už jen 2x na IUI. Mezitím nás Dr. poslala na imunologické vyšetření a další IUI do výsledků se jí dělat nechtělo.
Včera nám přišli výsledky z imunologie a mám zvýšené protilátky proti spermiím, takže mě asi bude čekat léčba Prednisonem. Ale docela mě štve, že jsme na imunologii byli možná zbytečně, jelikož jsem 3 dny před tím byla na IUI a Dr. na imunologii mi řekla, že tím můžou být výsledky zkreslené!! 😒 že min. 3 týdny před vyšetřením by se nic takového podstupovat nemělo. Což nechápu, že nám to IUI Dr. Novotná udělala - o termínu vyšetření imunologie věděla.
Navíc včera jsem volala do Sanusu a sestra mě objednala až na 25.11.
Pokud budu muset vážně podstoupit léčbu, tak to znamená, že další 4 měsíce neotěhotním ☹ 😢

ela01
16. lis 2014

ahoj,
tak prekvapeni se nekona, dostala jsem to nakonec o dva dny dřív a musim rict, ze tentokrát jsem z toho byla dost spatna, tak nejak jsem doufala, ze s podporou tech prasku by to mohlo vyjit.
no uvdime dal, ted nic brat nebudu, pry ucinky clostilbegytu pretrvavaji 2-3 mesice, tak to ted zkusime bez niceho, popr do budoucna zvážit nejaké injekcni hormony (? nazev nevim), s tim, ze bych si musela pichat další injekce na redeni krve

@danka4 moc tomu nerozumim, tak se asi zeptam jako ......, ale proc teda nedoporuci rovnou IVF, tam se preci uz zavadi embryo, takze nejake tvoje zvysene protilátky by uz nevadily ne??? a co to znamena zkreslene výsledky, jako falesne pozitivni???

danka4
18. lis 2014

@ela01 Doporučení od imunoložky je 3 měsíce léčba Prednisonem + bariérový sex a po 3 měsících kontrola na imunologii ... u Dr. v CARU jsem zatím nebyla, tak nevím, co mi řekne ona.
A je to tak, při IVF zvýšené protilátky nevadí.
Zkreslené výsledky - z toho co jsem pochopila Dr. na imunologii - tak tím, že jsem byla po IUI, tak už ty protilátky byly nějakým způsobem aktivované a oni vlastně nevědí, co je u mě "normální stav".
Uvidíme 25.11.

Jinak v pátek jsem byla u paní, která dělá tradiční čínskou medicínu, tady v Pardubicích. Ale musím říct, že jsem z toho dost zklamaná.
Nemáte někdo zkušenosti s TCM?? Docela by mě zajímalo, jak probíhá vstupní konzultace jinde ...

ela01
3. pro 2014

tak my jsme prave podstoupili 3. IUI, je to poslední v tomhle roce, protože pak uz to vychazi na vanoce a to uz nestihame

@danka4 tak jak jsi dopadla toho 25. ?

danka4
5. pro 2014

@ela01 Dr. mi vlastně jen přečetla, co já už jsem si přečetla předtím na těch výsledcích z imunologie. A že mi teda napíše ty prášky na snižování imunity a 3 měsíce sex s kondomem.
Jelikož už užívám ty čínské bylinky, tak jsem jí řekla, že si chci teď "vyčistit" hlavu a být chvilku bez chemie. A že kdyžtak přijdu po novém roce.
Teď to neřeším, těším se na Mikuláše, Vánoce, nový rok ... a pak uvidíme. Jestli vyhraje čína, nebo chemie 😖

Jinak přeji hodně štěstí po IUI.
A krásné svátky!! 😉

ela01
12. pro 2014

ahoj, tak 3. IUI nedopadlo, navíc jsem to dostala o par dni dřiv, minuly cyklus taky, jestli to je ucinek clostilbegytu. nikdy jsem to takhle nemela

ted si uzijem vanoce a zkusime to normalne 🙂

jinak zkušenosti s čínskou medicínou nemam, ted beru akorat kapky gynex

tak všem krásné svátky

ycram
2. led 2015

ja jsem byla v minulosti 2krat na IUI a bez uspechu. nyni zkousim do 31.3.2015 Nosifol a pak od 1.dubna SANUS...ale nechce se mi tam ☹

oldana
3. led 2015

já mám tento měsíc před sebou první IUI a jsem napnutá jak kšandy 😎

danka4
5. led 2015

@ycram taky jsem si říkala, že do Caru snad nikdy nevkročím - no teď budu asi vděčná za IVF, pze se stále nedaří ☹

@oldana přeji hodně štěstí 😉

ela01
9. led 2015

holky to ja jsem si taky myslela, ze tam nepatrim ( psala jsem, ze se nam podarilo prirozene), ted uz se prirozene i neprirozene snažíme 2 roky a stále nic
zatím jsme podstoupili IUI, ale myslim, ze IVF nas nemine

danka4
14. led 2015

@ela01 A víte, kde je u vás problém, jestli u tebe, nebo u partnera? Já jsem (jak jsem už psala) na necelé 2 měsíce zkusila čínskou medicínu - u partnera problém není, u mě se teda zatím žádný taky neprokázal podle "normální" medicíny. A světe div se - je zatím brzo, ale test je pozitivní 🙂 Tak snad to dobře dopadne.

sarka49
14. led 2015

@danka4 Ahoj, mohu se zeptat, v čem spočívá čínský "způsob"? Díky.

danka4
14. led 2015

@sarka49 Pila jsem bylinky-mel by to byt recept "na míru"-napoprvé je to hnusné,ale pak uz to šlo.A chodila jsem na akupunkturu.

ela01
14. led 2015

@danka4 tak drzim palce at to vyjde, treba pomohla cinska medicina, treba jen zmena, kazdopadne dulezity je vysledek. jak brzy je 🙂 kdy jdes k dr?

jinak u nas je problem na strane manzela, ma malo kvalitnich spermii, pocet by sel, ale ta kvalita pokulhava, me delali jenom hormonalni profil a folikulometrii a to by melo byt ok. ale jak jsem psala, jednou jsme pocali prirozene, asi to byl fakt zazrak, protoze se to povedlo celkem brzy a pochybuju, ze spermiogram byl v tu dobu o tolik lepsi, zivotni styl mame porad stejny a zadny uraz nebo nemoc nic ze strany manzela nebylo

danka4
15. led 2015

@ela01 U Dr. jsem byla minulý pátek - to bylo 4+6 a nebylo nic vidět, jelikož mi ještě praskla cysta a měla jsem tam volnou tekutinu, takže těhu potvrdily jen krevní testy. Na další jdu zase v pátek (5+6) to už by tam mělo být něco vidět.
A ty dostáváš Clostilbegyt, bez něj to nejde? Mě ho dávala moje Dr. než jsem šla do Sanusu, brala jsem i 2 denně a ovulaci jsem neměla, pak jsem nastoupila do Sanusu, 1. měsíc byl bez léků - kvůli všem testům a ovulace byla úplně bez problému. A vlastně za celý rok v Sanusu jsem Clostil dostala jen jednou - pze hned po laparce jsem měla anovulační cyklus, tak na další mi Dr. raději clostil napsala. Ale od té doby, zase bez léků, jen Pregnyl před IUI.
U nás teda 5xIUI a bez úspěchu a teď se zadařilo normálně, tak snad bude vše OK.

ela01
15. led 2015

ja jsem ho mela jednou, ovulku mam (teda co me kontroloval muj dr, tak jsem mela), ale o prazdninach jsem ji 2x po sobe nemela, tak pak dr nasadila clostil, rikala, ze ucinek pretrvava az 2-3 mesice, takze jsem pak nic nemela a pak uz to o vanocich nevychazelo casove. ted po novem roce uvidime.
kazdopadne mam ovu asi trochu dele, snad to nevadi

jake mate zkusenosti s MS po clostil????? ja to mam po tech praskach i 10 dni, hrozne slabe, ale 10 dni to uz je teda trochu moc !!!!!

danka4
15. led 2015

Ja jsem po Clostilu jen přibrala. Jinak s MS žádná změna.

verunousek
19. únor 2015

Ahoj holky, nevíte nějaká, zda v Pardubicích v Snusu už mají zkušenost s embrio glue? (lepidlo na embria). Děkuji 🙂

verunousek
19. únor 2015

embryoglue omlouvám se 😀 😀 😀