Sanus v Hradci Králové, máte zkušenost?

romcat
13. srp 2013

Ahojda, chtěla bych se zeptat kdo máte zkušenosti se Sanusem v HK, jsem z Náchoda a vypadá to že už nám nezbude nic jiného něž navštívit nějaké centrum asistované reprodukce a chtěla bych poradit kam se máme případně objednat. Co se týká přístupu i financí.Děkuji

anina32
13. srp 2013

Ahoj, byli jsme v hradci na IVF, povedlo se napoprvé😉 Ptej se co potřebuješ vědět?

romcat
autor
14. srp 2013

co jste museli podstoupit jaká vyšetření? a docela by mě zajímalo kolik to stojí všechny ty léky a procedury a tak.
Teď jsem taky brala hormony ale nějak si to pořád neumím představit. Děkuji

anina32
15. srp 2013

@romcat já mám 10tiletého syna z přechozího manželství a teď jsme se snažili 3 roky bez úspěchu. Můj gynekolog napsal doporučení do sanusu, telefonicky jsem se objednala, trvalo to asi 3 týdny. První návštěva v září 2011 byla čistě informativní, k žádnému vyšetření nedošlo, vypsali mi kartu, mě i manžela se vyptali na podrobnou anamnézu. Další návštěva byla doporučená tuším 11.den po následující menstruaci, to byl říjen, mě udělali ultrazvuk a manželovi spermiogram. Pak jsme tam čekali asi hodinu na výsledky toho spermiogramu, a nakonec nám řekli že u mě to vypadá v pořádku, ale manžel je na tom katastrofálně a přirozenou cestou máme téměř nulovou šanci. Inseminace že z toho důvodu by taky byla bezpředmětná, jediná možnost IVF. Doktor popsal jak to bude probíhat a kolik budeme cca připlácet. To byl pro nás trochu šok, já byla do té doby modrým koníkem nepolíbená a z novin jsem měla načteno že je to hrazeno ze zdravotního pojištění. Většina sice hrazena je ale my jsme dopláceli asi 25 tisíc. Navzdory tomu šoku jsme se s manželem rovnou na místě dohodli že do toho půjdeme a já si rovnou odvážela tašku injekcí a léků na stimulaci se kterou jsem měla začít při následující menstruaci. To stalo asi kolem 8 tisíc, které jsme platili hned na místě. 18.listopadu přišla mrcha, 19. jsem si začala 2x denně píchat hormony injekčním perem do břicha, nebolelo to, za 3 dny jsme jeli na ultrazvuk a byla mi přidána ještě další injekce, ta se píchala už ale normálně injekcí kterou jsem si musela nejdřív sama smíchat, pak jsme tam byli ještě dvakrát na ultrazvuku, vždycky po 3 dnech a vždycky jsme průběžně dopláceli za ty injekce. Pak mi v narkoze odebrali vajíčka, měli jsme jich 13 a manžel odevzdal sperma. Následující dny jsem volala jak se to s embrijkama vyvýjí, oplodnilo se jich 11, ale nakonec jich po 4 dnech vydrželo jenom 6. 4 nám zamrazili a 2 mi 6.prosince šoupli do bříška. Platilo se za prodlouzenou kultivaci embrií, za to mrazení a něco za zavedení, už si nepamatuju přesný částky, ale dohromady i s těma injekcema co jsme průběžně platili to bylo 25 tis. 20.prosince jsme tam jeli na krev, ale to už jsem měla na těhu testu 2 čárky a krev to jenom potvrdila. 4.ledna byl první ultrazvuk a dozvěděli jsme se že je tam jeden mrňousek. A 21.srpna se narodil a ve středu mu bude 1 rok😉 Držím palce ať ti to taky vyjde😉

marcule
23. bře 2014

Ahoj jsem take z okolí Náchoda,v Sanusu jsme začali taktéž vloni v srpnu a po špatne zkušenosti,zbytečné léčbě a ztraceném času nyní začíname v jinem centru s maximalni spokojenosti.Sanus je z me zkušenosti tím nejhorším centrem kde z lidí tahají jenom peníze a neléčí to je má zkušenost..bohuzel ale nastestí jsem na to přišla včas a neztratila dalši minimalně pulrok dalsi zbytečnou lečbou v Sanusu a co se doktora tyka to uz je vubec bez komentare...

marcule
23. bře 2014

@romcat Ahoj jsem take z okolí Náchoda,v Sanusu jsme začali taktéž vloni v srpnu a po špatne zkušenosti,zbytečné léčbě a ztraceném času nyní začíname v jinem centru s maximalni spokojenosti.Sanus je z me zkušenosti tím nejhorším centrem kde z lidí tahají jenom peníze a neléčí to je má zkušenost..bohuzel ale nastestí jsem na to přišla včas a neztratila dalši minimalně pulrok dalsi zbytečnou lečbou v Sanusu a co se doktora tyka to uz je vubec bez komentare...

romcat
autor
10. dub 2014

Děkuji za příspěvek, v sanusu jsem byla před Vánoci,ale na prvotrimestrálním screeningu, tedka jsem ve 27tt a spontánně takže jsem se těmto zkušenostem vyhnula.Přeji také moc uspěchu všem.