Šel váš chlap k urologovi a prosadil si hormonální léčbu?

barthia
1. únor 2014

Je tu někdo, kdo zkoušel zajít s chlapem k urologovi a prosadil si hormonální léčbu? Na internetu jsem si našla, že se to léčí 6 týdnů /muž bere každý den jeden clostilbegyt/ a pomáhá to hlavně na zvýšení množství spermií. Četla jsem, že to pomáhá u více jak 60% mužů a že se do toho centra moc nehrnou – přišly by o peníze za IVF, takže je dobré zajít přímo za urologem. Když se podíváte na příbalový letáček stimulačních léků, tak je tam přímo napsáno, že to mohou brát muži na podporu tvorby spermií. Navíc za clostilbegyt se nic neplatí. A když můžeme brát léky my na tvorbu více vajíček (i když máme hormonální profil v pořádku), tak proč by nemohli brát chlapi tohle taky(i když mají třeba hormonální profil taky o. k.). Zkoušl to někdo?

sluneccnicee
1. únor 2014

Chci se na to zeptat za týden u gynekologa .jestli mu to napíše.Léči nás a proč to nenapsat i jim,že ?

barthia
autor
1. únor 2014

Přesně, já si to chci taky vyprosit. Bylo mi doporučeno, že mám zajít normálně k obvoďákovi a nechat si napsat od něj pozvánku k urologovi a ten by mu to měl předepsat. Gynekolog to prý předepsat chlapovi nemůže.

sluneccnicee
1. únor 2014

Ted ještě dostat chlapa k urologovi..... :D SPERMIOGRAM NENÍ PROBLÉM, ALE NEDEJ BOŽE HO UKÁZAT DOKTOROVI :D

barthia
autor
1. únor 2014

To my měli spíš opačný problém. Ale už si zvykl. 🙂 Pak sem prosím napiš, co vám doktor řekl. Já se ho na to budu taky ptát a chci to zkusit i kdych si měla sehnat ten clostilbegyt přes internet.

doko
1. únor 2014

@barthia ahojky, moc Tě zdravím, už jsme se potkaly v jiné diskuzi a bavily jsme se, že ti naši mužové jsou na tom ne zrovna dobře 😉 každopádně o tom clostilbegytu jsem neslyšela a tak Vám sem budu chodit nakukovat, budu ráda za každé nové info, které se dozvím 🙂 manžel má totiž spermio od spermia horší a horší ☹ a mělo by to pomáhat jen na množství nebo je tam nějaká šance i u kvality? 😉

berenikaaa
2. únor 2014

Pridam prispevek. Meli jsme jedno dite, kdyz jsem tenkrat otehotnela hned a po 3 letech jsme chteli dalsi.
Ja blahova si myslela ze to opet pujde hned. Cekali jsme rok a nic. Pak jsme zacli s vysetrovanim. Ja zcela v poradku, manzel spatny spermiogram, uz nas doporucovali na ICSI (typ Ivf) manzel uz asi pul roku bral ruzne volne prodejne preparaty, antioxidanty, Macu apod a stale nic. Byla jsem tedy smirena jit na ivf. Pak nas napadla jeste jedna vec, predtim manzel nosil volne trenky a po prvnim synovi jsem mu zacala kupovat boxerky takove ty uple. Zmenili jsme to zpet a rekli ze jeste chvili vyckame. Po 2 mesicich jsem otehotnela🙂 manzel pak byl na kontrolnim spermiogramu a svete div se opravdu zlepseni🙂 takze damy nez pujdete do hormonu pro chlapy ci ivf zkontrolujte satniky🙂
Hodne stesti!

barthia
autor
2. únor 2014

@berenikaaa No můj nosí trenýrky, takže tím to asi bohužel nebude. Jinak po vitamínech trochu zlepšení máme, ale pořád je to na ICSI. 😒

barthia
autor
2. únor 2014

@doko Ahojda, já nevím jestli je to i na kvalitu, v příbalovém letáku je napsáno, že je to pro muže s diagnózou oligospermie, ale zkusit se to může. Bere se jeden clostilbegyt ráno po dobu 6-ti týdnů a pak kontrolní spermiogram. Já si myslím, že za zkoušku to stojí. Navíc je to zadarmo, ale předpis ti musí dát urolog. Takže musím toho svého nejdřív dokopat k urologovi, což bude asi nějakou dobu trvat. 😒

karotky
2. únor 2014

@barthia ,..................v CARu by mu to nenapsali,když se tam "léčí" i mužská neplodnost?

karotky
2. únor 2014

Jinak ne/plodnost u mužů ovlivňuje kromě jiného jízda na kole,kouření,alkohol,špatná živostospráva a stres.Jinak by mě zajímalo,kde jste přišli na to,že je clostík zadarmo? 😅
Já vždy doplácela za balení cca 100kč a bylo to v r. 2009.Pochybuji,že by se od té doby poměry v našem zdravotnictví změnily k lepšímu 😀

barthia
autor
2. únor 2014

@karotky Ja si nejsem jistá, ale myslím, že jsem teď doplácela za clostík 70,-. Ale to je nic oproti tomu, co stojí jiné léky na IVF, proto jsem psala ZADARMO. Dobře je to skoro zadarmo 😀
V caru by mu to možná předepsal jedině urolog. Já se v caru ptala a doktor mi řekl, že je gynekolog a že mu to předepsat nemůže a že o chlapech nic neví, že je přes ženský 😀 A právě, že v carech většinou všechny honí do IVF. Možná je to i otázka peněz. Jinak ten můj nepije, nekouří a nejezdí na kole, snaží se jíst zdravě a chodí jednou týdně cvičit...tak tam asi pes zakopaný nebude. ☹

karotky
3. únor 2014

@barthia ,....................CAR Ti může nabídnout/doporučit své služby a je jen na Tobě,pro co se rozhodneš.Zkoušeli jste IUI?

irennn
3. únor 2014

@barthia ahojky čtu si tuto diskuzi a máme stejný problém..manžel zdravý sportovec,nekuřák,nepije....bohužel spermiogram katastrofální, takže nás hned nahnali na IVF, hned napoprvé bylo úspěšné bez jakékoli léčby předtím....druhátko bych však ráda přirozeně, strašně bych si to přála....tak to o tom clostíku taky zjišťuju...kdyby to fakt pomohlo, tak si ho seženu...teda my hned teď otěhotnět nechceme,malý bude mít teprve 5 měsíců, ale myslím si, že změnit, uzdravit spermie vzhledem k jejich procesu zrání je na dlouho....

barthia
autor
3. únor 2014

@karotky Joj IUI jsme zkoušeli i když nám nebylo doporučeno, kvůli špatné kvalitě spermií. Takže teď už zbývá opět jen IVF s ICSI. 😒

barthia
autor
3. únor 2014

@irennn my taky máme první dítě z 2.IVF a teď jsme byli na 3.IVF a nevyšlo to, takže nám zbývá jít do 4.IVF a už si ho hradíme sami, což je pěkná suma ☹ Tak jsem tak nějak doufala, že by nám clostík třeba pomohl a nemuseli bysme na to. Každopádně už mám pozvánku k urologovi, tak jsem zvědavá, zda nám ho předepíše. Chceme to aspoň zkusit, za zkoušku nic nedáš a těch 6 týdnů ho brát může a pak se uvidí. Když to nepomůže, tak holt půjdem do dalšího IVF. Nic se tím nedá ztratit.

sluneccnicee
3. únor 2014

A dávali jste urologovi papír ze spermiogramu nebo stačí jen říct,že potřebuje clostik

barthia
autor
3. únor 2014

@sluneccnicee Já nevím, já mám teprve pozvánku k urologovi, ještě jsme tam nebyli ale vezmu sebou raději výsledky spermia.
A chci urologa poprosit o clostík s tím, že to prostě zkusíme a uvidí se. Jestli tam není žádné riziko, tak nevidím důvod, proč by se to nemohlo zkusit. 🙂

irennn
3. únor 2014

Tak mi dej určitě pak vědět jestli to trošku zabralo...budu ráda, snad vám to dobře dopadne!

karotky
4. únor 2014

@barthia ,.......................ono si stačí přečíst příbalový leták clostíku-je to pěknej humus.Pokud má Tvůj manžel játra 100% v pořádku,tak těch 6 týdnů snad přežije.Mě stačily 4 dny v cyklu a měla jsem z toho zánět jater. 😔

sluneccnicee
5. únor 2014

karotky ... no super s clstikem.Já ho beru ted poprvé 3-7DC .Zatím nic nepocituji.Jinak manžel byl dneska na kontrolním spermiogramu a je to 100% aktivní samec jak sám řekl. ...První spermiogram byl dooost špatný tak jsem čuměla .

petulikk
22. bře 2014

Ahojky... chci se zeptat, kdo z vašich chlapů bral clostil ? můj chlap má špatnou morfologii a pohyblivost a dr mu napsal clostilbegyt na dva měsíce... Pomohl vašim chlapům ?? Díky za odpovědi...

barthia
autor
12. zář 2014

@petulikk Ahoj pomohl vám ten clostil? My se na něj taky chystáme. 🙂

petulikk
12. zář 2014

@barthia ahoj, můj ho bral asi týden a já zjistila, že jsem těhu, takže nemůžu říct, že by pomohl či nikoli... tak snad vám pomůže 🙂

lenkasaf
28. zář 2014

Můžu se zeptat holky, jaké problémy mají vaši chlapi, na které by jim pomohl Clostil ? Můj má 0 spermiíí za 2 spg., tak nevím, jestli to má vůbec cenu zkoušet. Děkuji za odpovědi.

zanette82
10. zář 2018

@barthia vlasky ořechy denne hrst tak 3 mnesice mužům to pomáhá na sperma

zanette82
10. zář 2018

@lenkasaf vlasky ořechy hrst denne a 3 mnesice každy den jist

merope
10. zář 2018

@zanette82 Tak ono tipů je spousta. Já si uvědomuji, že vlastně nevím, co ten můj "vyváděl", říkal i, že si pak v CARu už zvykla a nebyl z toho tak ve stresu - první spermio v normě, ale tak na spodní hraně a potom už všechny takřka dokonalé až dokonalé. Na druhou stranu pokud je tam těch spermií opravdu málo a jsou opravdu špatné, je otázkou, zda pomůže cokoli.

Jinak životospráva (jídlo, stres, spánek) a optimální teplota (oblečení) dělá moc. Ale ten můj chodí často do sauny, plavat i miluje horkou vanu a stejně pohoda.