Snažení po mimoděložním a bez vejcovodu. Je tu někdo?

kapunka
30. bře 2008

ahoj - sice tady jedna podobná diskuze je, ale nejak začala odumírat.. - je tu někdo, kdo je po laparoskopii po mimoděložním a chystá se začít snažilkovat nebo už snažilkuje???? 😀

kapunka
autor
30. bře 2008

já si říkám, že se to prostě mělo stát, že to tělo ví proč to udělalo...jen doufám, že to pujde přirozenou cestou - IVF je až poslední šance 😉

bay
30. bře 2008

Kap to neveim. Do dalsej ovu mam tri tzdne, tak mam cas si este rozmysliet ako to poriesim ale urcite dovtedy chcem absolvovat usg... Ale dovtedy tu mrchu dostat musim musim musim!!! Ved zajtra pobezim na klotoce!!!!
Ja si tiez hovorim, ze priroda vie preco a ze isto by sa prcek v zivote iba trapil 😔 ale kym som k tomu dospela tak SVK skoro malo more 😅

akras
30. bře 2008

Koukám, že kolotočová metoda se ujala 😀

kapunka
autor
30. bře 2008

a bay - proč usg?? to je na průchodnost vejcovodů 😲 , nebo ne??

bay
30. bře 2008

ja mam vojcovody ok. mne v minulosti blbly vajecniky - tak snad sa tymto zas nepokazili 😅
No usg hlavne kvoli tomu ze ked nebude chodit ms tak asi nieco neni ok 😠

kapunka
autor
30. bře 2008

ajo..tak at to dopadne ok 😵

akras
30. bře 2008

usg je asi ultrazvuk UTZ ne?

bay
30. bře 2008

ano. 😀 jazykkove bariery miznu 😀 😀

bay
30. bře 2008

Sme tusim trosku odbehli od temy 😅

zupla
30. bře 2008

Ahoj holciny,

koukam ze vas tu jeste moc neni, ja jsem 4 tydny po mimodeloznim v 6 tydnu a bez praveho vejcovodu. Byla jsem na IUI protoze v roce 2006 jsem potratila spontane a od te doby se nedarilo a pritom poprve jsem otehotnela po vysazeni antikoncepce po 3 mesicich. Bylo to po tretim IUI a takovou radost jsem mela. No uz jsem se z toho nejak dostala. Narizeny klid jsem mela 4 tydny takze doufam ze MS tu bude co nevidet i kdyz ja mam delsi cykly. Kapunka jak to planujes dal, ja chodim do GESTU a ted kdyz mam tu tri mesicni pauzu tak mi to vychazi do cervna a to v gestu zacinaji delat rekonsrtukci a pujdu tam az v srpnu takze hrozna predstava. Tak doufam ze se budeme snazit poradne sami aby nam uz nemuseli pomahat 😉

akras
30. bře 2008

Bezva, Kapunka má někho s podobnými zkušenostmi a už tu nebude sama 🙂 Zup, držím ti moc palce 🙂

kapunka
autor
30. bře 2008

juj ahoj zu!!!!!!!!!!!!! já jsme taky v gestu!!!!! já ted čekám na první MS - na lapa jsem byla 22.2. - zatím nepřišla - jsem bez levého vejcovodu...ted to chceme zkusit normálně...bylo to na první pokus, kdy jsme si řekli, že chceme mimi..a takhle to dopadlo....a tu paouzu asi dodržovat nebudu - v jakém jsi byla týdnu???? 😔

kapunka
autor
31. bře 2008

ahoj dobré ráno 😎 😎 😎 takk zase nic..a to mě v noci slibně pobolívalo břiško... 🙄

fedra
31. bře 2008

ahoj zupla, ja som na tom tak isto ako aj ty. Po druhomm IUI bolo mimomaternicove. Zobrali mi lavy vajickovod. Som po HSG, pravy je priechodny a tak opat skusame IUI.
Pauza po mimomaternicovom by mala byt aspon 2 menstruacie kym sa opat zacnete snazit 😉

kapunka
autor
31. bře 2008

ahoj Fe - no ja to chci zkusit po první MS,,teda až přijde...ani nevím, jak je tom druhý vejcovod, protože mi řekli - byly tam srůsty okolo, ty jsme rozrušili ale nevíme, jestli je to ok...tak si vyber.... 😠 takže si nemyslí, že by sehned zadařilo...šance jsou snížené.... ☹

fedra
31. bře 2008

a nechcela si si dat skontrolovat priechodnost toho zostavajuceho ?

kapunka
autor
31. bře 2008

zatím ne, oni říkali, že to máme zkusit, a když se pul roku nezadaří, tak kontrola průchodnosti a pravděpodobně znovu lapa a vezmou ten druhej...a pak IVF..nebo se to povede ale bude znovu mimoděl..nebo se to povede a bude v v pohodě...žádná sranda to není.... 😒

kapunka
autor
31. bře 2008

zu - a to jako gest bude zavřenej????? a která ordinace????????????????? 😒

vladimira1
31. bře 2008

ahoj kapunka.....chcem ti nieco povedat....bola som v rovnakej situacii ako ty a preto ti radim toto- daj si skontrolovat priechodnost vajickovodov- mam za sebou 3 mimomaternicove tehotenstva - 2x to bolo a na lavej a raz na pravej strane, najprv mi zobrali lavy vajcovod......oblbovali ma ze kontrolovat ten druhy netreba, ze je min. moznost ze sa to zopakuje, ono sa to zopakovalo nikomu neprajem prezit to co mam za sebou- ked si pomyslis ze
,mimomaternicovem.teh,. mozes zapranit kontrolou toho druheho vajickovodu------a ze sa nechas presvedcit a takto prides o dietatko i o druhy vajickovod, lebo oni ti ho zoberu.......
neurob tu istu chybu ako ja, trvaj na tom aby to skontrolovali cim skor
vela stastia

kapunka
autor
31. bře 2008

vladi - dekuju...to víš že o tom přemýšlím- jenže mi říkali, že když bych šlana IVF, tak stejně ten druhej musí nejdřív vzít..takže stejně bych na lapa musela znovu...tak já fakt nevím.....

fedra
31. bře 2008

to je hlupost ... preco by ti mali ten druhy brat ?
Ved ak je priechodny, tak bude normalne fungovat. A ak priechodny nie je, tak prave IVF tento problem vyriesi. Ale nie je pravidlo,ze by ti ho mali zobrat.

aniii
31. bře 2008

ahoj holky spolutrpitelky,
mám stejný problém. jsem 11 den po laparoskopii. měla jsem mimoděložní těhu po 1. IVF. vzali mi pravý vejcovod. tuto středu jdu na kontrolu, tak se poptám víc, protože skoro nic nevím, proč a jak se to stalo a tááák. hlavně chci vědět, kdy můžeme jít do dalšího pokusu. řekli mi 2-3 měsíce, bojím se, aby to nebylo déle.
kapunko zaujalo mě, že ti chtějí vzít druhý vejcovod před IVF. proč???

fedra
31. bře 2008

anii, ja som sa pytala na to doktora. Mimomaternicove sa stava ak je vo vajickovode nejaka prekazka alebo ak embrijko dozrelo priliz skoro a uchytilo sa skor ako doputovalo do maternice. Ale casto citam o mimomater. po IVF a to uz vobec nechapem .... Mne doktor odporucil cakat dve menstruacie. Takze dlsie ako tri mesiace cakat nemusite, aspon si myslim.
A pojdete na KET ... mate zamrazene drobciatka ?

aniii
31. bře 2008

fedro,
já měla oba vejcovody průchodné a mimoděložní jsem měla taky a při IVF. průchochodnost a mimoděložní je podle mě důležitá jen pro přirozeném otěhotnění, protože při srůstech se tam může embryo zaseknout. ale mě vyjelo z dělohy po zavedení a usadilo se ve vejcovodu.

aniii
31. bře 2008

bohužel medicína není tak daleko, aby ovlivnilo to co se děje s embryem po zavedení do dělohy a to už musí příroda. a jak je vidět, tak si s náma pěkně pohrává.
máme zamražené jen 2, ale bohužel asi špatné. už při zamražení nám řekli, že se nějak rozpadávají, takže si nedělám naděje a asi nás čeká další IVF.

kapunka
autor
31. bře 2008

přesně tak - IVF má větší šanci, když máš oba vejcovody pryč, protože to embryo tam může vplout z dělohy, dokud ještě není zachycené - PROTO BEROU TEN DRUHÝ, POKUD JE ŠPATNÝ - PŘE IVF - ALE ASI TO NENÍ PRVIDLO - JEN ZABRÁNÍŠ PRAVDĚPODOBNOSTI MIMODĚLOŽNÍHO. tak jsme to aspon pochopila od dr. v nemocnici...
ale prý to máme zkoušet přirozeně a pak se uvidí....tak uvidíme..je mi skoro 32, to už moc času není..

kapunka
autor
31. bře 2008

mě řekli čekat dvě MS - ale zkusme to asi už po první, na kterou pořád čekám...za prvé čím dýl tak tím víc se mužou udelat srůsty a za druhé - pokud nebude sliznice v děloze ok,stejně se to neuchytí...samozřejmě, je tam vyšší pravděpodobnost rizikového , protože prý před porodem se může drív začít roztahovat čípek...ale to už fakt moc předbíhám... 😎

fedra
31. bře 2008

a nechcete skusit IUI ?
Ale predtym by som asi dala skontrolovat ten druhy. A stratite kopec casu ak nie je priechodny a ty budes len cakat kazdy mesiac ako to dopadlo. Ale to nie ze neverim,ze by sa vam to podarilo prirodzene 😉

aniii
31. bře 2008

to slyším poprvé, že je chtějí vzít oba .mě doktor řekl, že by se to podruhé nemělo stát, tak to trochu kecal.
mě je 31 a zkoušíme to 2 roky. nám to bohužel samo nepůjde, protože manžel má hodně špatné spermio a stále se mu to zhoršuje než zlepšuje. kapunko a kdy jste se začli zase snažit po laparce?

fedra
31. bře 2008

anii ... no aj tak potvorka jedna, ved ked ju raz vlozia do maternice, co ma co putovat inam 😠

kapunka ... a nemyslis,ze skusat to uz po mesiaci je fakt trochu skoro ? Nejde len o sliznicu, ale bol to operativny zasah a tre ba na to asi viac casu nech sa vsetko pekne zahoji. Ja by som asi zbytocne neriskovala