Snažení po mimoděložním a bez vejcovodu. Je tu někdo?

kapunka
30. bře 2008

ahoj - sice tady jedna podobná diskuze je, ale nejak začala odumírat.. - je tu někdo, kdo je po laparoskopii po mimoděložním a chystá se začít snažilkovat nebo už snažilkuje???? 😀

petulew
22. dub 2008

kapunka: už jsem přemýšlela o tom že bych si chtěla pomoct nějakými bylinkami. Jen zatím netuším jakými. Četal jsem v tvých diskuzích něco o kontryhelu atd. Poradíš k čemu je to dobré a k čemu pomáhá kontryhel? Díky a držím plaečky 🙂

petulew
22. dub 2008

Já píšu hrozný překlepy. Pardon 😝

kapunka
autor
22. dub 2008

petu - kontryhel je na rust děožní sliznice mě za měsíc a pul po operaci vyrostla na 9mm a to je hodně dobrý..

snž tam dostaneš když nahoře klikneš na nastavení a zadáš si to.. 😎

petulew
22. dub 2008

kapu: fajn, děkuji za pomoc s nastavením. a ještě dotaz? zřejmě jsi měla zásah do dělohy, nebo jak víš o sliznici?

kapunka
autor
22. dub 2008

při mimoděložním většinou delají revizi dělohy, klasickou kyretáž..já měla sliznici už 17mm, takže to škrábali hodně.. ☹

lukynka
22. dub 2008

kapuka:jsem tu protože teda o tý sliznici nic nevím,musím to nastudovat o co vlastně jde,ty už jsi dost zběhlá jak tak čtu 😀

petulew
22. dub 2008

kapu: to jsou informace o kterých opět nic netuším. jdu se z toho vyspat 😔 😔
Pořád se dovídám nové věci o kterých nic nevím a fakt mě to štve.
Dneska jsem byla za kamarádkou v porodnici, má krásnýho 2denního chlapečka..........
.....a psychika je potvora.

Tak holčičky dobrou noc a držte se..... 😅

petulew
23. dub 2008

Ahojky luky, tak co jsi nastudovalal o sliznici? Mě se konečně ozval doktor, že má problém s primářem, psal mu mail ať píšou do zpráv průběh laparoskopie a nález v malé panvi a dostal jen odpověď, že to primář dá k diskuzi. Takže pořád nic nevím, ale aspoň komunikuje a zpráva mu zatím nedorazila, tak taky čeká. Tak budu doufat, že mi konečně řekne aspoň něco. 😝 😝 😝

petulew
23. dub 2008

Holky nevíte jestli po mimoděložním a následným otěhotnění je rizikové těhostenství ??? Jo a ještě je mi taky přes 30. Dřív to po 30 brali jakože pozdě, ale dnes už to snad tak není. Nevím. 😒

lukynka
23. dub 2008

pet ještě jsem to nenastudovala 🙂 ,takže pořád nevím oč jde 😉
tak to jsem zvědavá co z doktorů vypadne,mě vrtá hlavou jak to že mi řekli že je ten druhý průchodný,když tady holky píšou že to nemůžou vědět,no poptám se na to doktora v pátek
po 30 prý není pozdě,já to taky plánovala na dýll,kvůli práci,ale teď už není na co čekat a moc se těším až to vyjde a hlavně v to věřím 🙂

kapunka
autor
25. dub 2008

petu - určitě tam nejaké malé riziko je, protože je roztaženej čípek, jak dělali revizi..ale podle me to je individuální - čípek se roztahje i při porodu a mnohem víc a pak to taky nemusí bejt rizikový... 😎 to já jsme se dozvěděla, že budu /až budu/ rodit císařem, mám toitž hodně dioptrií..no zas tak moc mi to nevydí, aspon to půjde načasovat a manžel tam bude....

laduli
25. dub 2008

kapu - jak souvisí počet dioptrií s porodem?

kapunka
autor
25. dub 2008

no ne přímo počet, ale síla rohovky...a většinou je při vyšším počtu dioptrii slabší a při tlačení hrozí prasknutí a oslepnutí, ale nemusí to být pravidlo..to je spíš extrém..ale proč riskovat že jo...

laduli
25. dub 2008

jejda, co nám všecko nehrozí... 😒 🙂

kapunka
autor
25. dub 2008

ty máš taky špatný oči??

laduli
25. dub 2008

to zatím ne, ale myslela jsem to tak všeobecně - i navzdory "pokročilým technologiím" 21.století, je porod pořád takový malý-velký zázrak 🙂

laduli
25. dub 2008

a pořád ještě riskantní a nevyzpytatelný...

petulew
28. dub 2008

Ahojky, to je trápení s porodama.
Holky dotaz: protože mě už několikáty den pobolívá bříško jako před MS, jak je to s tím tělěm? Můžu mít MS i dřív než za 6 týdnů po odstranění mimoděložního? Jsem 3 týdny po laparce. Jo a nerozní jsem taky jako před svýma dnama, mám pocit že mě chlap musí brzo zabít 🙂

kapunka
autor
28. dub 2008

petu, možné je vše, ale spíš to je z toho že se tělo vzpamatovává.... 😎

já dneska od rána jakoby chřipka, ale bez teplot, bříško bolí jako před MS už 4 dny, ale mrška má být až po víkendu...

pismenko
29. dub 2008

Petulew, já jsem po laparce s mimoděložním dostala MS normálně na termín po 28 dnech. Jako hodinky 😉

fedra
29. dub 2008

petulew ... mne doktor povedal po laparke, ze mrcha sa dostavi za 4 az 6 tyzdnov. No a ja som ju dostala asi za 27/28 dni od zakroku ... tak ako pise pismenko

petkapo
12. kvě 2008

Ahojte dievcata!

Mam za sebou jedno mimomaternicove tehotenstvo, ktore mi zistili velmi neskoro a musela som ist na operaciu (klasicky rez), potom nasledovala 3-mesacna liecba endometriozy. Teraz su to uz 4 mesiace od operacie a ja neviem, ci je uz zo zdravotneho hladiska dobre otehotniet. Od operacie mam este bolesti v bruchu (zobrali mi jeden vajcovod), hlavne ked robim nejaku tazsiu pracu alebo dviham tazsie bremena. Myslite, ze je to este priskoro na tehotenstvo? Co vam povedal lekar, ze kedy je uz bezpecne otehotniet?

wrtulka
12. kvě 2008

Ahojky holky mám dotaz jak je to s tou sliznicí?
Já tedy taková trápení jako vy neprožila a držím všem palečky ať jste brzo těhu..
Ale zatím po dobu snažení (5 cyklů) jsem měla z nějakého důvodu nenormálně dlouhou ms - 10 dní. S tím že první 3 až 4 dny jen lehká, nebo špinění pak zesílila a pak zase přestávala..
hned potom jsem spadla do plodných dní kolem 14dne jsem měla ovu je možný že jsem neměla v pořádku sliznici? A proto se nám těhu nepodařilo?

ikke
15. led 2010

lavovka • 2d • 8. sep 2009 o 11:40
Chcem poprosiť o pár skúseností,kto ste prekonali mimomaternicové tehu. a zobrali Vám jeden vajíčkovod,či sa Vám potom podarilo otehotnieť a či sa mimomaternicové neopakovalo. Ja som bola koncom augusta na laparoskopii,zobrali mi pravý vajíčkovod no ľavý je vraj v poriadku. Chcem počkať aspoň pol roka a hurá do toho,no mám strach,že sa zase budem tešiť peredčasne,že sa to zopakuje.

bzzmajka • 10. sep 2009 o 13:37
strach je nahorší

brinn • Včera o 14:52
Ahoj Lavovka,
to sme na tom rovnako....tiez mi zobrali pravy vajcovod v hodine dvanastej ako sa hovori...moje prve tehotenstvo skoncilo ako mimomaternicove a posledny augustovy den som skoncila na operacnom stole....dost necakane...sice sme sa o babo snazili, ale testy boli stale negativne, lekar na pohotovosti mal podozrenie na spontanny potrat, podla toho co mu ukazovali vysledky krvi...kazal mi prist za dva dni na dalsie testy a pre istotu aj s vecami keby bola nutna kyretaz.....lenze hladina HCG v krvi sa zvysila takze patrali co sa deje a nakoniec na vaginalnom sone zistili mimomaternicove tehu...pritom ma nic nebolelo, testy co som si robila boli negativne ale v dvojtyzdnovych intervaloch som krvacala.Ja som bola v decembri potom na pravidelnej rocnej prehliadke a doktor povedal, ze uz sa mozeme zacat zasa snazit. Jasne ze mam obrovsky strach aby sa to nezopakovalo, ale ked to neskusime, nemozeme vediet...Takze hlavu hore, a drzim palceky...ak sa ti to uz podarilo, tak gratulujem...

skadricka • 2d, snž • Včera o 19:36
Ja som tiež ntom tak ako vy,ale tri roky sa snažíme a nič,skús aj vyšetrenie na chlamýdie,bývajú príčinou mimom.tehotenstva.