Špatně rostoucí hCG, jsou i případy s dobrým koncem?

terite
24. zář 2013

Ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti a příběhy. Podle toho, co jsem se dočetla o HCG - měla by jeho hodnota rust každé dva dny minimálně o 60%. Často se říká, že se za 2-3 dny zdvojnásobuje a to značí správný vývoj těhotenství. HCG takto roste až do cca 10tt, kdy může už i poklesnout.
Na netu jsem se dočetla o různých případech, kdy někomu špatně rostlo HCG, bohužel už většinou nikde není, jak to dopadlo. Chtěla bych vědět, jestli existuje i případ s dobrým koncem.
Já sama jsem teď čerstvě těhotná a zatím mi naměřili takovéto hodnoty HCG:
12.9. 58 jednotek
16.9. 286 jednotek (tady je pěkný nárůst, vice než 2 násobek za každé dva dny)
18.9. 494 jednotek (tady se rust zpomalil, rust je asi 70% po dvou dnech, což je stale v normě)
23.9. 1119 jednotek (tady je to už špatné, rust je jen asi 45% po dvou dnech)
Asi už počítám se špatným koncem - bude to můj druhý zamlklý potrat. Přesto chci vědět, nezná někdo z Vás nějaký případ, kdy HCG rostlo špatně, ale dopadlo to dobře? Předem díky za všechny reakce.

petulka26
24. zář 2013

@terite Myslím že ti to HCG rostě pěkně. Ono u každého to je trošku jinak a těžko se to dá nacpat do nějaké tabulky. Vím že když jsem otěhotněla a brali mi po 14 dnech krev kvůli zjištění HCG tak jsem měla úplně jinou hodnotu než holky kterym brali krev taky po 14 dnech. A bylo to s některými fakt velký rozdíl, některé měli kolem 300 jednotek, já skoro 1000 a všechny jsme těhotné 😉 A co se týká toho špatného růstu HCG @adelinkka ti určitě napíše až tady bude 🙂 Ona a její mrňousek jsou velcí bojovníci, a i se špatnými hodnotami, to dopadlo dobře 🙂

terite
autor
24. zář 2013

@petulka26 Ahoj, děkuji za zprávičku. Já vím, že absolutní hodnota toho HCG může být diametrálně odlišná u různých žen a různých těhotenství. Rozptyl je obrovský, proto nemá smysl koukat, jaké číslo mám já a jaké někdo jiný ve stejném tt. Na to ani nekoukám. Jde mi jen o ten rust. Podle informací, které mám, pokud to roste pomaleji, než o 60% za každé dva dny, tak to ukazuje buď na mimoděložní nebo na neprospetující. Už jsem to jednou zažila a průběh byl stejný. Jen hodnoty byly o hodně vyšší a rust ještě horší (asi trojnásobek hodnoty, ale za 14 dní, to bylo hodně zlý), taky to nedopalo.
Pokud má @adelinkka podobný příběh s dobrým koncem, moc ráda si ho přečtu.

petulka26
24. zář 2013

@terite Nepamatuju si přesně ty její hodnoty, ale vím že to HCG měla hodně hodně dramatické, ale nakonec to bylo v pořádku 😉
Mě nikdy takhle často HCG neměřili, takže vůbec nevím jak mi rostlo, mám za sebou 2 spontální potraty, vždy mezi 5-6 tt. Každopádně moc držím palečky, aby to u tebe bylo v pořádku 🙂

terite
autor
24. zář 2013

@petulka26 Peti, a nevzpomeneš si, na jaké diskuzi se ten její případ probíral? Že bych si to pročetla. Děkuji. A držím palečky, vidím, že se ti to už krátí 😉

petulka26
24. zář 2013

@terite Jsou to snažilky z IVF 2013, ale je to uzavřená skupina, takže se tam bohužel nedostaneš. Ale adelka se tu určitě během chvilky objeví, a písne ti 🙂

terite
autor
25. zář 2013

Mám další výsledek krve. Dnes - po dvou dnech od posledního odběru - je hodnota 1547 jednotek. Narostlo to jen o 38%.
Ten rust se stale vice zpomaluje, takže asi není co řešit a nedopadne to. Kdyby měl přecejen někdo příběh se šťastným koncem, budu ráda za trochu naděje do další (a snad už poslední) kontroly, která bude za týden, ve středu 2.10. (mimochodem tři dny před mou svatbou). Chjo.

reenik
30. zář 2013

@terite Ahoj, moc držím palce, vím co si prožíváš. Já jsem taky úplně na začátku. Ve čtvrtek mi brali krev na Hcg měla jsem 60, pak hned v pátek asi v 13,30 a vzrostlo to na 114 a dnes (v pondělí) sice v šest ráno, ale mám pouze 162... Šíleně se bojím, jak to dopadne. Doktor už dneska moc optimisticky nemluvil... prý je to dost malý nárůst za tři dny, navíc mě pořád bolí břicho. Ve středu jdu zase na odběr a prý se to rozhodne, jestli nebudu mít nad 300, tak prý mě čeká taková malá revize.... navíc 30. srpna (takže tento cyklus) jsem byla na laparoskopii. Už jsem měla radost, že to tak brzo vyšlo a asi nic ☹ Drž se, třeba to ještě dopadne dobře!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru