Špatný spermiogram - nízké hodnoty morfologie

515ka
3. dub 2016

Ahoj holky. Tak za sebou máme první spermiogram. Manžel má sice skvělej počet ( 135 mil. požadavek je 15 mil.) a má 71% dobře pohyblivých ale máme špatnou morfologii. Norma je hodnota 4 a víc a my máme 2,8. Doktor v CARu mi řekl že je to už na IVF, ale moje gynekoložka mně uklidňovala, že IVF nepotřebujem že to půjde přirozeně. Tak nevím.. Doporučila nám Fertilan pro manžela (už ho zobe). Máte některá zkušenosti s tímto problémem a zlepší se to? Nebo je to fakt na IVF?

misula29
4. dub 2016

@515ka Ahoj, manželovi vyšly taky špatně hodnoty morfologie, poprvé měl 2,5 a na kontrolním 0,5 jiné hodnoty měl naprosto v pořádku.Bylo nám taky nabídnuto IVF což zatím podstupovat nechceme. Ono není vyloučeno,že otěhotníte přirozeně,ale může to trvat. Říká se ,že každé 3 měsíce se spermie mění,ale ta morfologie se blbě lepší ,vitamíny můžou o něco pomoct,ale není to nic extra. Nevím jak dlouho se snažíte a jak jste staří,však uvidíte jak se rozhodnete 🙂

michaelamen
4. dub 2016

Ahoj, nevěs hlavu. My měli spermiogram ještě horší... 99% špatná morfologie a pohyblivost takřka nulová. Prý to bez IVF nepůjde ani náhodou. Manžel bral fertilan a nějaké vitamíny (C, selen, B) a za měsíc a půl jsem byla těhu 🙂 Byl to asi zázrak, ani doktor tomu nechtěl věřit 🙂 ale není to nemožné! Přeju ať se vám to rychle povede!

misula29
4. dub 2016

@michaelamen můžu se zeptat jakým procentem byly poškozený hlavičky u té morfologie?

michaelamen
4. dub 2016

@misula29 řekli nám 99% patologie hlavičky. 1% spermií v pořádku - bez patologie.

misula29
4. dub 2016

@michaelamen tyyy jo 🙂 to se nedivím ,že čučel 🙂, my máme právě snad 100% patologie hlaviček. No ona se jedna mrcha může vždycky najít🙂 To jste opravdu měli štěstí 🙂 My dvě děti máme tak to nehrotíme. Manžel bral taky nějaký vitamíny ,ale pak to ještě víc padlo. Nevím jestli ten fertilan zkusit nebo to nechat být a buď a nebo

515ka
autor
4. dub 2016

@michaelamen tyjo potěšila jsi mně 🙂 taKŽE eště k tomu Fertilanu C, B a selen? nebo eště něco? není to moc?

michaelamen
4. dub 2016

@misula29 No my z toho byli hodně zoufalí, měli jsme k tomu ještě 100% neprogresivních - to znamená že pohyb byl jen na místě, ale vůbec žádné se nepohybovaly dopředu! Doktor říkal, že se to může nepatrně zlepšit, ale nejdřív za 3 měsíce, právě kvůli obnově spermií. Je to naše první miminko a teď jsem ve 12týdnu, tak to snad všechno dobře dopadne. Fertilan bych určitě zkusila, myslím že díky němu to vyšlo. Ale je pravda, že každý je jiný a na každého to působí jinak. Ale určitě bych ho zkusila!

michaelamen
4. dub 2016

@515ka Manžel bral vitamín C ten nejsilnější co se dal v lékárně koupit a pak konkrétně Selezin od Walmarku (to je kombinace selen, zinek, B,....všechno v jedné tobolce). Myslím, že moc to není 🙂 Znám spoustu lidí co zobou ještě mnohem víc vitamínů každý den a to pouze preventivně aniž by řešili nějaké problémy.

515ka
autor
4. dub 2016

@michaelamen super děkuju zkusíme ;)

lejla29
4. dub 2016

@515ka já bych to vůbec neřešila, má super spermiogram, množství má hóooodně nad normu, pohyblivost má taky nad normu a tu morfologii má jen 0.2 pod normu (norma je 3%), takže jestli má 2,8 tak bych to vůbec neřešila...navíc spermiogram se mění,takže kdyby šel na něj za tři měsíce znovu, tak už je třeba i v té morfologii nad normu. Vůbec bych kvůli tomu nestresovala. Já jsem do manžela cpala jeden vitamín za druhým a spermiogram se stresem horšil a horšil a pak se na to vykašlal, po práci si dal pokaždé pivo na relax a spermiogram šel nahoru, jak nikdy 😀

515ka
autor
4. dub 2016

@lejla29 no norma jedle doktora 4 a pod 3 už je problém otěhotnět... proto to řešíme ...

lejla29
4. dub 2016

@515ka no mě řekli v caru Gennet, kam jsme chodili že norma je 3 % a pod tři procenta to může být problém, ale jelikož vy máte hodně nadprůměrný počet a pohyb, tak si myslím, že je rozdíl 3% z 15milionů spermií a 3% procenta ze 135 milionů...na inseminaci třeba stačí 2 milióny dobrých spermií celkem (pohyb není tak důležitý, protože při inseminaci se to stříká až do dělohy) a 2,8% ze 135 je 4 miliony (jen nevím zda máte 135milionů na ml nebo celkem...jestli máte na mililitr a při tom má objem 3 ml tak je to dokonce 12miliónů dobrý spermií)...na druhou stranu k těhotenství potřebuješ jen jednu dobrou spermii 🙂
My měli spermiogram 2 miliony na ml, objem 3ml, morfologii 1% dobrých spermií, pohyb 12% a museli jsme teda na IVF, mám z IVF dvě děti.....při posledním IVF se manželovi zlepšil spermiogram na 15 milionů na ml, morfologie na 5 % a bylo nám řečeno, že už bysme mohli zkusit inseminaci, ale my to hráli na jistotu a tak jsme šli do nativu...kde mi bylo v přirozeném cyklu bez narkózy odebráno před ovulací to jedno vajíčko, následně oplodněno jednou vybranou spermií a 3. den vloženo embryo (z toho mám 2. dceru)

515ka
autor
4. dub 2016

@lejla29 no problém tam ale určitě je jinak by se nám mimčo zadařilo..

misula29
29. črc 2016

@515ka ahoj, nevím jestli je to u vás ještě aktuální,ale chtěla jsem tě povzbudit 🙂 Manžel jak jsem psala měl hodně mizernou morfologii 0,5 % o ivf jsem nechtěa ani slyšet,že času dost a pokud je aspoň nějaká šance tak to zatím necháme na přírodě. V květnu jsem otěhotněla ,bohužel mimoděložní.Pak šel manžel na kontrolní spermo a meztím jsem zjistila,že jsem po první ms zase těhu tak to už jsem tušila,že se něco muselo hnout a hle, výsledky morfologie 3,7% takže víceméně normál🙂 Bohužel to bylo zase mimo( což s tím nemá co společnýho) takže druhej vejcovod fuč a jediná možnost IVf. Tomu říkám ironie ,

satinem
15. lis 2016

Ahoj holky, pomohly vam leky u chlapu, folandrol? A upravovaly jste stravu? Muj chlap veri, ze stravou a vitaminy upravi spermio na super hodnoty....ja si to tolik nemyslim. Jak to bylo u vas?

fandysek_1
15. lis 2016

@satinem Ahoj, u nás 3 šílené spermiogramy, špatné vše od morfologie po množství. Zkušli jsme selen, zinek, macu a nic. Moje obvoďačka mi pak doporučila femigard kapky pro nás oba dva. Pak jsem kvůli jiným problémům koupila wobenzym a světe div se...naprosto normální spermiogram. Jen přiznávám, že to nebylo hned, ale během cca roku. Můžete zkusit. Držím palce.

satinem
15. lis 2016

@fandysek_1 teda rok....no ale hlavne ze to zafungovalo. Ja jsem z toho vyrizena, jako sance jedno az dve procenta....to by byl zazrak aby se to zvedlo 🙂 a jak jste na tom ted, zkousite prirozene aji?

fandysek_1
16. lis 2016

@satinem jsem po inseminaci a čekáme na výsledek, pokud to neklapne jdeme na IVF. Ten čas je šílený a věř mi, že to strašně letí.

satinem
16. lis 2016

@fandysek_1 to verim....ja budu na odber nejdriv v unoru....muj odhad. Nez se vse udela s tak....a genetiku atd mate uz za sebou? Vseobecne ten cas leti cim dal tim vic rychleji a u pokouseni se.....vsak klasika, ani se neohlidnes a rok v haji

satinem
16. lis 2016

@fandysek_1 drzim pesticky at ti klapne IUI....byl by to hezky darecek pred Vanocemi 🙂

nikinnna
16. lis 2016

@satinem manžel měl šílený spermiogram. Spermie zdeformované, mrtvé nebo neplavající. Celkově 2% spermií, které by byly něčeho schopné. Takže doporučení znělo za 3 měsíce kontrolní spermiogram a následně nejspíš IVF. Kontrolního spermiogramu už se nedočkal. Dva měsíce bral vitamíny (něco na F, musím se ho zeptat), vyřadil nezdravé jídla a hlavně nápoje a já otěhotněla. Dokonce byl ten měsíc sex jenom 2x, nic jsem nehlídala ani nepočítala. Můj muž si myslí, že se nám zadařilo právě díky vitamínům a tomu, že nepil nezdravé sodovky.

nikinnna
16. lis 2016

@satinem jo a abych nezapomněla, já jsem měsíc před otěhotněním vysadila clostil a utrogestan 😀

satinem
16. lis 2016

@nikinnna ty jooo no tak to ke velka paradicka, muj prestal kourit a vcera si hledal ma netu zdravou stravu, kterou to chce podporit. Takze to jde....to cucim teda. U takovych hranicnich hodnot by to clovek necekal....tak hlavne ze to klaplo 🙂 to je supeeer. Nebral folandrol? Nebo tak nejak se to jmenuje. Proste zazrak, tak v unoru budete mit drobecka....moc gratuluju 🙂 :-*

fandysek_1
16. lis 2016

@satinem vše máme za sebou, genetiku, imunologii, hormonální profily, vše ok. Jsme nyní zdravý pár, který nemůže mít děti.

Tak vám držím palce, ať se brzy zadaří.

nikinnna
16. lis 2016

@satinem Jj teď jsem se dívala a bral. Neměl tablety, ale sáčky které si rozpustil ve vodě. Abych řekla pravdu tak jsem se kvůli tolika špatným spermiím i bála, aby byl malý zdravý. Všechno je, ale v pořádku 🙂. Jediné co tak by manžel chtěl do budoucna ještě holčičku, tak mu na to říkám, zde umí jenom kluky, protože ty špatné spermie, jsou určitě holčičí 😀. Dej tomu šanci strava a vitamíny nejsou k ničemu 🙂

satinem
16. lis 2016

@nikinnna jeee, tak to drzim pesticky at manzel jeste vyrobi princeznicku. Hele tak jak bylo memu vzdy jedno co ji, tak pred chvili dotahl nejaky specialni orisky maca a ze jsou zdrave a kdesi cosi a pak rika, no a zvysuji taky libido 😀 jako uz ted kdyz to neni kazdy den, ale ob den, tak se pta jestli jsem v poradku 😀 jako co chce viiic.....dvakrat denne nemuzu. Tak my se tady budeme cpat vitaminy orechy a vsim moznym.....bude ze mne valecek nakonec 😀

zajusenka
23. lis 2016

Ahoj, vím že tady jde spíše o hodnoty sperma, ale nemusí to být jediný důvod proč to nejde... teta se strejdou se snažili o miminko 4 roky než se jim to povedlo, a to byly oba v pořádku, důvodem bylo to že se jim nesnesli (ňákým způsobobem po chemické stránce), takže kdyby chtěli mimi s někým jiným tak by v tom problém nebyl. Zvláštní, ale pravda 🙂

michaelamen
23. lis 2016

@zajusenka Já myslím, že na tuto "nesnášenlivost" se dělají na klinikách testy hned jako první. Takže pokud miminko stále nepřichází a manželé zajdou na kliniku, měli by mít hned jasno.

michaelamen
23. lis 2016

@nikinnna Přesně tak jsme to měli taky 🙂 Jen těch zdravých bylo jen 1%. A ten lék na F se jmenoval Fertilan (teda aspoň ten lék, co bral manžel ;) A teď tu vedle mě řve už 4týdenní chlapeček 🙂

nikinnna
23. lis 2016

@michaelamen je to mazec co všechno dokážou doplňky stravy 😀