Špinění a utrogestan 8tt

tinkad29
27. dub 2019

Zdravím Vás, v 7tt mi začalo špinění, jeden den silnější tmavě hnědé, druhý den to pokračovalo tak jsem valila. MUDr říkal že mimi je v pořádku, srdíčko bije a že neví co přesně mohlo špinění způsobit. Napsal mi utrogestan 2denne.Včera mi zase začalo špinění, k tomu hlavně teh.nevolnosti, občas pichnuti Jako kdyby ve vaječníku, bolest zad, ale nic úplně hrozného. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Muze to být i přes utrogestan? Teď jsem 8tt a doufám že bude vše v pořádku. Mám za sebou už jedno zamlkle tehu.

danlen
28. dub 2019

@tinkad29 ahoj, já beru utrogestan preventivně od 6tt (mám PCOS, takže spíš podpora tehu), teď jsem 9tt... Ale vim o hodně ženských, který to braly kvůli špinění.. Utrogestan by ti spíš měl pomoct.. Špinění je v začátcích prý normální a hlavně, když říkal doktor, že mimi je v pořádku.. A mě taky poboliva podbrisek a občas mě i pichne..
Neboj, všechno bude v pohodě 😉

tinkad29
autor
29. dub 2019

@danlen děkuji moc za odpověď. Já až na ty nevolnosti se dá se říct cítím v pohodě,ale vždy mě to vystrasi. Mám třeba 3 dny klid a pak zase zaspinim. Mam samozřejmě strach, ale nemůžu zas každé 4 dny lítat k MUDr ☹ ale myslela jsem že až to zacnu brát tak to bude úplně bez špinění. snad bude vše v pořádku, věřím tomu. Jinak když nejsem v práci snažím se co nejvíc odpočívat. A na kontrole před ani ne týdnem bylo vše ok. Děkuju 🙂

kikinkatina
30. dub 2019

Ahoj.
Ja jsem špinila v 8tt téměř deset dni v kuse. Doktorka mi take predepsala utrogestan. Ten jsem brala 2x denně.
Chce to hlavně klid. Ze všech stran jsem slyšela,že špinění je na začátku úplně normální. Snaž se co nejvíce odpočivat a být v pohodě a všechno bude v pořádku. 🙂

tinkad29
autor
2. kvě 2019

@kikinkatina dekuji, snažím se odpočívat co to jde. A bolesti jsi měla také? Občas mám jakoby menstruační bolesti a tuhle jsem právě u toho zaspinila... Tak si říkám že je to asi tím jak se vše zvětšuje a prokrvuje, no snad bude vše v pořádku. Člověk už je prostě vystresovanej po takové zkušenosti :( a to čekání na další kontrolu je nekonečný 🙂

td96
2. kvě 2019

@tinkad29 Utrogestan aktuálně beru 3x2 tablety denně. Měla jsem hematom, který prasknul a málem jsme o prcka přišli, týden ležení v nemocnici a absolutní klid - nakonec krvácení zmizelo a na kontrole vypadá vše v pořádku. Sice nešpiním, ale pokud nejde o čerstvou krev byla bych v klidu (i když to už po zkušenostech nejsem ani já, na každé kontrole trnu hrůzou). Každopádně Utrogestan není nic co ti uškodí. 🙂

jarpa111
24. říj 2019

@tinkad29 Mužu se zeptat jak to dopadlo?

tinkad29
autor
25. říj 2019

@jarpa111 bylo vše v pořádku, brala jsem utrogestan cca do 12tydne, teď jsem v 33tt a mám ležící režim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru