Stimulace Puregonem. Má nežádoucí a normální účinky?

kapunka
10. říj 2008

ahoj holčinky - máte zkušennosti s nejakými nežádoucími i zcela normálními účinky Puregonu? a jak se vám projevovaly? Mám za sebou první den a nevím co mě čeká....abych se zbytečně nelekala...dík

teri81
10. říj 2008

Ahoj kapu,neboj se nic, já stimulovala Puregonem a ne jednou 🙂 a nic dramatickýho se nedělo.
Už po druhé injekci mě začaly bolet vaječníky, prvně jsem se lekla,ale je to prý právě dobré znamení,že vajíčka zrají. Když jsem stimulovala podruhé, malinko jsem špinila,ale prý taky normální.
Takže dá se říct nežádoucí účinky nebyly, nemáš se čeho bát.

Přeju Ti moc štěstí! 🙂

kapunka
autor
10. říj 2008

aho Teri - děkuju - já má ted pocit že mi hned první den roste břicho 😉 - ale asi to bude jenom velkou večeří... to by bylo asi brzo na hyperstimulák, že jo... člověka napdá cokoli...díky za podporu 😲

teri81
10. říj 2008

No to je asi fakt brzy na hyperák, spíš se asi moc pozoruješ, no já jsem stejná 😉
Mně teda hyperák hrozil pokaždý, takže hned po prvním UTZ mi Puregon zastavili a naopak vaječníky brzdili.

kapunka
autor
10. říj 2008

jdu na kontrolu za týden - tak uvidíme..mám jen 150ui jednou za den, to je prý docela málo.... 😅

a tobě to dopadlo??

kapunka
autor
10. říj 2008

jsme slepá - vidím 25tt 😎

teri81
10. říj 2008

Jo jo - 25 tt 😀 .
Já měla podruhé taky 150 jednotek a vajíček bylo po 6 dnech píchání Puregonem přes 20,tak to zbrzdili a nechali dorůst jen ty největší - takže mi jich odebrali 12.
Tebe čeká první IVF? A kam chodíš do CAR?

dagina
10. říj 2008

Kapunka, také jsem stimulovala Puregonem dvakrát, celkem to šlo, jen bříško trochu bolí, jelikož vaječníky více pracují. A při 150j denně se myslím OHHS obávat nemusíš, ale i tak hodně pij a jez bílkoviny. Já na puregon reagovala málo, i při 300j denně se mě vytvořilo jen 6 vajíček 😒 . Přeji úspěšnou stimulaci a ještě úspěšnější transfer!!!!! 😉

kapunka
autor
10. říj 2008

holky díky moc - jsme začátečník - chodím do Gestu v Praze- jsou super 😀

bílkoviny - to znamená hlavně maso že jo 😉

dagina
10. říj 2008

Jj, také mléčné výrobky, oříšky - myslím arašídové...

kapunka
autor
10. říj 2008

😀 tak to já ráda 😀

dagina
10. říj 2008

Já je před těhu také milovala, ale teď je nemůžu ani cítit 😖 , snad se mi po porodu vráti chutě 😵 .

teri81
10. říj 2008

Ano, bílkoviny jsou důležitý - já pila před i po OPU Nutridrink a koupila si krabici Protifaru - bílkovina v prášku,to jsem si ale dala jen jednou ,jaksi mi to nejelo.
Ale ten Nutridrink je bezva (dělám tu asi reklamu) a hodně jez jogurty.
Já maso nejedla - před těhot. jsem byla vegetarián, ted jím občas kuře,ale kolem té punkce jsem se fakt cpala jogurtovýma výrobkama hodně, dr. doporučil. 🙂

teri81
10. říj 2008

Dagi, zvláštní,jak se chutě můžou změnit co??? Já teda jedu na sladkých jídlech a na čímkoliv s mákem - denně bych mohla makový závin, buchty atd. No jo, při holčičkách je prý chut na sladký 😀
Kapunka,to za chvíli poznáš taky 😀 ty chutě nechutě

kapunka
autor
10. říj 2008

JÉÉ TO DOUFÁM - JÁ MILUJU KYSANÝ MLÍKO TAKŽE TO JSME V POHODĚ... 😀 😀 😀 A TEN NUTRIDRINK KOUPÍM JENOM V LÉKÁRNĚ? 😎

dagina
10. říj 2008

teri, si děláš srandu 😀 ..., já jsem makový maniak 😵 , klidně bych snědla makový závin na posezení, mák je prostě můj život 🙂 . Jinak maso také moc nemusím a v těhu už vůbec ne, také spíše tíhnu na sladké...., takže mám očekávat holčičku 😵 ??????

teri81
10. říj 2008

jo, myslím,že v lékárně se jenom dá ten Nutridrink sehnat - mně ho dokonce objednávali, chutná mi jen s příchutí jogurtu,ne ten normální. Ale zase jich nemusíš pít moc, myslím jeden denně, no zeptej se na to. Já to ale pila až tak 3 dny před stimulací a tři po - asi celkem 6 a mezitím jedla ty jogurty. A kyselý mlíko taky dobrý 😉

Dagi,tak to je dobrý - já mák jako malá nesnášela,pak jsem ho jedla,ale nějak jsem ho nikdy nemusela a ted teda na něm jedu ve velkým - ten závin bych taky dala na posezení - na ráno už tam mám poslední kousek 😀
Mamka mi říká,at se trochu brzdím,že mák je hodně silnej,tak občas ho na den vyřadím z jídelníčku a trpím ☹
Ale nudle s mákem, šišky plněný a ještě posypaný mákem - o tom se mi pomalu i zdá 😀
No říká se,že když jsi hodně na sladké, bude to holka. Třeba babské řeči,ale u mě se to teda povedlo.
I když sladký jsem s oblibou konzumovala i před těhu,ted ale ještě víc.

endzi30
11. říj 2008

ahojte 😉

kapunka, ja som pichla vcera uz 2x Puregon a tiez som zmatkovala 😀 neviem preco ale tiez sa mi zdalo, ze mi nafuuklo brucho, ale rano uz je brucho prec 😎

chcem sa ta opytat, ty mas ist na kontrolu az o tyzden a beries 150 IU, ze? ja tak isto, az o tyzden a tiez beriem 150 IU...preto sa ta pytam, lebo co som tu videla ostatne baby, ktore chodia na kontroly ovela skor - a ja idem az na 8.den. Sa bojim, ze co ked mi neodhadnu tu davku, mozno ju bude treba znizit alebo zvysit, ale ked mam kontrolu tak neskoro, tak co? 😠 😠 😠

musilka
11. říj 2008

endzi klid já jdu taky až 8.den stimulace takže 9 DC na kontrolní UZ 😉 a píchám 225 jednotek 😉

endzi30
11. říj 2008

ahoj musilka 😉 tak trosku som sa upokojila teda, aaaaale problem je, ze ta moja kontrola bude uz na moj 19 DC, tak co na to povies teraz?? 😒

endzi30
11. říj 2008

a musilka, maaas krasnu fotecku 😉 😉

musilka
11. říj 2008

endzi hm... a od kolikátého dne stimuluješ? Já mám totiž krátký protokol tzn. stimulace od 2 DC do 13 DC ty můžeš mít dlouhý protokol a na to já odborník moc nejsem 😅
to miminko to je klučina sestřenky má dvojčátka kluky po IVF na první pokus 😉

endzi30
11. říj 2008

heeeeeeej? az dvojicky? hihi....takze dvojnaaasobna radost 😀 😀

no ten moj protokol mam akysi divoky:
22.09. Decapeptyl
09.10. Puregon

takze ja som z toho tiez jelen 😠 😀

a ty mas kedy naplanovany cca odber?

musilka
11. říj 2008

endzi tak to máš dlouhý protokol 😉 a ta kontrola po osmi denním píchání puregonu je o.k. 😉 Odběr cca 21. říjen ale to jen tak odhad uvidí se podle toho UZ na který jdu teď ve čtvrtek 😉

kkp
11. říj 2008

Můžu se Vás na něco zeptat?
Taky budu stimulovat Puregonem k IUI.Čekám na menzes.Mám teda puregon pen 900IU a mám si denně aplikovat pod kůži 75 jednotek.10DC mám kontrolu v Olomouci a tam mi řekne,zda něco vyrostlo nebo ne.
Čtu tady ,kolik si pícháte vy a celkem mě zaráží,že já tak málo.Co když mi to nepomůže? 😨

musilka
11. říj 2008

kkp myslím že k IUI se používá méně jednotek než k IVF 😉 a u mě je ta indikace přes 200 IU kvůli špatné reakci na hormony 😉

michina
11. říj 2008

AHojky, taky sr pripojuju k diskuzi. Ja stimulovala od 2.DC 300 IU denne, emli strach dle vysledku ze spatne reakce vajecniku, na kontrolu jsem sla 6.DC a 8.DC, to bylo vcera a 10.DC tedy zitra jdu na odber vajicek. Folikulu dle UZ tam vcera bylo asi 8 ve velikostech 16-18mm. Krome modrin, trosku bolest hne dpo samotnem vpichu bylo extra jako komplikace maximalne bolest hlavy, kterou jsem yahanela velkym mnozstvim tekutin a samozrejme nafoukle bricho, ktere mam dodnes. Obcasne bolesti v oblasti vajecniku jsou samozrejmosti. Tak to toliko za mne... 😎

endzi30
11. říj 2008

tak tak Kkp, suhlasim s Musilkou, ale tiez by som radsej isla skor na kontrolu keby bolo nahodou treba zmenit davku toho Puregonu 😉

musilka, takze 21.10.? a na ten UTZ ides 16.10., ze? tak ked bude ultrazvuk ok, tak mozno aj skor, ci nie? a po tom Puregone budes este nieco pichat (okrem Pregnylu)?
ja mam kontrolu 17.10. a snad ked moje foliky budu ok (a ked trafili davku Puregonu), tak by som mohla mat odber tiez okolo 19.10. hore dole par dni

endzi30
11. říj 2008

ahoj Michina.....ano aj mam priiiserne bolesti hlavy, ani nemozem spat kvoli tomu....no a ty si priklad, ktory ma castejsie kontroly a preto sa ja obavam, ze ma pozru az po 7-8 dnoch pichania 😠

tak ti drzim palceky na zajtra, pekne silne kindervajicka 😀 😀 😉

musilka
11. říj 2008

já nevím mě to pícháníčko teda vůbec nebolí teĎ jsem si zrovna ďobla druhou dávku a fakt to nebolí ale já mám na pupku dostatečnou pneumatiku takže je kam píchat tuku dost 😀

musilka
11. říj 2008

endzi mám od sedmého dne ještě přidat orgalutran takže od 8 DC píchám puregon plus orgalutran 😉 a pregnyl si pak píchnu těch 34 hodin před odběrem vajíček. Jak říkáš ten odběr možná bude dřív to se všechno uvidí ve čtvrtek na UZ já doufám že bude dost vajuch.... mám jeden vaječník tak se trochu obávám 😒