Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

antoaneta
14. led 2010

Ty si teda exot 😀 přímo případ na zkoumání 😀 Ty příští příznaky ale už budou určitě ty těhotenský, ty pravý!!
Dnes jsem 25 dc, pokud vydržím aspoň do toho 10 dne, tak budu 28 dc. No a to už asi můžu rovnou vydržet na to pondělí, den před krví! Ale zase když už ty testy mám doma, co? a počůrala bych ten jeden až pak a ten by byl náhodou pozitivní 😉 , tak co bych dělala zase s těma dvěma, co? ....sakra toto hlodá 😖 .............ale furt ještě držím a vydržím!

abig
14. led 2010

Petronelo, vítej .... klidně se ptej na co chceš 😀
S PCO ti neporadim, jeden dr. mi řekl, že ho mám a druhý, že nevím, kde k tomu ten první přišel .... ale co mám načteno, tak se většinou provádí u tohoto krátký protokol, ale to ti musí vysvětlit dr.

abig
14. led 2010

Vydrž holka vydrž, není kam spěchat .... 10DC mi dr. řekla při první IVF, že se mi na těhu testu už ukážou // dřív to nemá smysl, může jít jen o stíny .... tak vydrž a pak si pro jistotu udělej druhý a třetí .... ať vidíš ty dvě dálnice 3x ....

antoaneta
14. led 2010

Ahoj petronelo: PCO nemám, a přiznám se, že jsem ani nevěděla co to je 😒 , takže s tím ti neulehčím. Ale můžu ti ubrat starostí, alespoň s tím IVF. Nejsem teda v něm žádná přebornice (naštěstí), ale mám teď jeden za sebou. Čekám teď a doufám ve // 😉 tak snad se vydaří.
Jinak pokud ho nakonec podstoupíš, nemusíš se bát. A toho stimulování také ne. Myslím, že to navíc pro tebe, která už s tím má zkušenosti kvůli IUI nebude nic nového(ikdyž ti to vždycky stopli 😒 )
No a jak si psala dostaneš buď dlouhý nebo krátký protokol. Který to bude, rozhodne tvůj lékař, podle tvého zdravotního stavu a dosavadních výsledků. Ale v zásadě v nich není moc rozdíl. Ten dlouhý trvá akorát déle a projdeš s ním jedny měsíčky. U toho krátkého s ním začneš, jak měsíčky dostaneš a většinou do 14 dnů je hotovo a jdeš už na odběr vajíček. Já měla dlouhý protokol: 18 den cyklu, jsem začala nejdřív brát na 7 dnů tabletky Utrogestan (aby se mi srovnal cyklus) a se stimulováním jsem začala 21 den cyklu injekce Decapeptyl, v tom jsem pokračovala celou dobu. Druhý den měsíčků jsem byla na kontrole a přidali mi k tomu další, ty hlavní stimulanty - Puregon, a ještě tablety na užívání Prednison. No a pak jsem v průběhu toho šla třikrát na kontrolní ultrazvuk a krev. Pokud je vše v pořádku tak už jen odběr vajíček 🙂
Neboj, zvládneš to a vše dopadne určitě dobře!!

antoaneta
14. led 2010

o.k. brouku vydržím! Testy někam zamknu 😀
Ale myslíš že je to možný s tím testem jak jsem psala? Na té krabičce i ve vnitř je fakt napsaný, že jako 5 - 7 den PO OPLODNĚNÍ! s použitím kdykoliv během dne a taky, že více než 99,9% přesnost!

antoaneta
14. led 2010

no jo, ale vlastně si teď říkám, že po oplodnění neznamená hned po sexu, že? 😀 To su ale blbka 😀 Dyť i před přirozeným těhu se musej spermijky prosoukat kam mají a zahnízdit se a proměnit se v mimísky, že?

abig
14. led 2010

😀 😀 😀 oni si na krabičku můžou napsat cokoli, ale ten test stejně reaguje až podle hladiny HCG v krvi, takže může to být pravda i nemusí.

misanda
autor
14. led 2010

antoanet : s těma testama děs...se ti nedivim...já jich mám na záchodě asi 15 😀 😀 ale od tý první laparo mě to nelákalo...ani nemělo co, když jsem neměla z čeho otěhotnět 😀

holky, ale mám po tom třetím zoladexu nafouklý břicho, je to možný...fakt jak ve 4měsíci ☹ i manža mi to řikal ☹

abig
14. led 2010

Miši, ty už jsi taky začala stimulku, ne ? myslím, že je to v pořádku, každá reagujeme jinak, já mam břich i po Clostilu ... takže si z toho nedělej vrásku a manžel ať si bříšku hýčká 😉

misanda
autor
14. led 2010

abig, mám jakoby začnutý ten dlouhý protokol...takže zoladex...

holky, letím si číst a trapně kouknout na Ordinačku 😀

tulanek
14. led 2010

Ahooooj holky moje 🙂 tak k Prednisonu prvne,pac jsem taky cetla,slysela a zase cetla,ze snizuje imunitu a jeste ke vsemu 12hodin denne delam v obchode,kam za den prijde milion primitivnich individuí,kteri uz mezi dverma kychnou s rukou v kapse,misto pozdravu a pak vesele prochrchlaji celou pochuzku obchodem,rekla jsem si stejne,jako par z vas,ze cely to,co se ted deje,je pro me milionkrat dulezitejsi,nez prace...Takze dneskem,jsem skoncila svuj pracovni kratky tyden a od pondeli nastupuju na neschopenku,kterou mi slibil muj gynekolog,protoze v CARU mi ji muzou dat az od punkce....Jinak zelvicka je to vodni,je to Pepinka a fakt je to kamos,ja se ji vyspovidavam a ona ma natazenou hlavicku z vody,kouka na me a takhle to vydrzi vzdycky fakt par minut 😀 myslim,ze ze me bude mit za chvilku hlavicku vetsi nez krunyrek 😀 😀 jo a holky,mela jsem vypocitany,ze to mam dneska dostat a rano pred injekci,jako podle hodinek,predstavte si prisla potvurka cervena 🙂 jsem mela takovou radost! 😀 a ja injekci picham v sest rano a nesmim na lacno,takze jsem takovy prasatko,ze vstanu v 5:50 ,udelam si snidani a hura na vcelicku a zpatky do pelisku+ za tyden pribude Puregon,taky dopoledne,myslim,ze mi rekli ze je to jedno,hlavne aby to bylo ve stejnou dobu 🙂 Tak holky dobrou noc,musim jit taky za bobankem mym 🙂

tulanek
14. led 2010

Antoanet a porad drzim,nebooooooj 😉 🙂 😉 🙂

petronela82
15. led 2010

dobré ránko, děkuji za přivítání mezi Vámi a za objasnění krátkého-dlouhého protokolu.

Ještě bych se chtěla zeptat jak silné jsou dávky při stimulaci na IVF, já to při stimulaci na IUI (3-pokus) dotáhla až na 75IU Puregonu, a to Dr říkal že je maximum na IUI. Bojím se jak budu ty větší dávky snášet - jaké jste měly vedlejší účinky? četla jsem tady i o PN při stimulaci - až taková je to hrůza ☹

pajka00
15. led 2010

dobré ráno, tak dnes píchám první injekci a podle doporučení budu píchat po příchodu z práce🙂 Já má puregon 250IU...v pondělí- po třetí injekci jedu na kontrolu krve, jak reaguju a uvidíme,snad to bude dobrý a nebudou mi muset přidávat....ale já mám víc kvůli věku🙂
Antoanet-sleduju tě a za pár dní na tom budu stejně jako ty-takže jsi tady takový průkopník🙂Moc ti držím palce, aby vše dopadlo OK a měla jsi tam //🙂

abig
15. led 2010

Dobré ráno ....

Petronelo, co jsi myslela zkratkou PN při stimulaci ? 😀
Jinak dávky jsou okolo 150IU ..... já měla při prvním 225IU ... po poslední konzultaci mi dr. řekl, že mi dá 150IU, protože jsem měla OHSS (hyperstimulační syndrom) .. a dobře jsem reagovala, takže běžná dávka je těch 150IU .... zvyšují to podle reakce těla, jestli vaječníky reagujou nebo ne ..... max dávka je 400IU denně

abig
15. led 2010

Pajka ahoj, přeji hezký start na stimulku 🙂

pajka00
15. led 2010

Abig díky-budu ho potřebovat🙂 Moje biologické hodiny dotikávají-takže je nejvyšší čas, aby se tělo na chviličku umoudřilo.

abig
15. led 2010

Pajka, doktoři pomůžou, neboj .... pokud budeš dobře reagovat na puregon, tak máš vyhráno .... myslím,že jim bzde stačit pár vajíček, ale za to pořádných, takže tě nebuou přestimulovávat, to je evidentní z toho,co jsi psala, když už jdeš 3 den na kontrolu .... mě vzali až po týdnů.

pajka00
15. led 2010

No....ono mi tam asi těch vajíček už moc nezbývá🙂 Když jsem začala menstruovat ve 13---tak za těch 27 let jsem se už hromady vajuch zbavila🙂) takže doufám,že tam dvě krásné vypiplají, ty se oplodní,krásně rozmnoží,pak uchytí.....no mám to krásně nalajnované.))) Jdu v pondělí a pak v pátek na kontrolu a pokud to vše půjde jak si naplánoval tak 26-27 na odběr...to je frkot.

petronela82
15. led 2010

abig - PN - pracovní neschopnost

a jak snášíte ty hormony, já puregon zvládala myslím v pohodě, ale brala jsem třena i utrouš na vyvolání mrchy a po něm jsem si připadala že mám spavou nemoc

abig
15. led 2010

Pajka ... to máš pravdu, je to frkat, najednou je po celé akce a člověk nestačí ani mrknout ... zjišťovali ti množství "zásob", které ještě máš ? Mě ten test dělali, ani jsem o tom nevěděla, já mám moc moc moc, takže říkal, že i za deset let bych měla dostat ....

Petronale, jo, já jsme si to myslela, jen jsem to nepochopila v souvislosti s tím, co jsi psala .... PN si můžeš i nemusíš nechat napsat, záleží na tobě a na průběhu stimulace ....
Na utroš reaguji stejně jako ty, spínkám jak miminko .... a mívám záchvaty smíchu a potom až vytuhnu.

petronela82
15. led 2010

abig - já to myslela tak - zdase budu cítit tak mizerně že nebudu schopná jít ani do práce?

a co se týká utrouše - tak to máš dobrý "záchvaty smíchu" bych skousla, to umě se spíš střídá období kdy mě vše rozčiluje, všichni dělají všechno blbě, nikdo mě nechápe, nikdo mě nemá rád a to dojde k tomu že začnu být lítostivá a jen bych brečela - fakt na palici - jak s náma ty hormony cvičí

pajka00
15. led 2010

Nezjišťovali mi zásoby...dělali ti laparo nebo čím to zjistili? Mně jen hormonální profil a ten mám dobrý, takže Dr.říkal,že nevidí příčinu, proč bysme nemohli mít dítě....i spermie jsou na 1*...ale říkal,že je to prostě věkem. Ze by mi stačilo i IUI, jenže chceme zkusit využít IVF, abysme stihli pojišťovnu...přirozeně a IUI můžem zkoušet i po březnu🙂 Já jsem utrouš brala po IUI, ale vůbec nijak na mě nepůsobil....ani spavě ani smíchově...prostě nic🙂asi jsem nějaká necitelná.

antoaneta
15. led 2010

Ahoj holky, dneska je to už 8mej den! To je super, co? Ale přiznám barvu, včera to Vám na mě zase nějak přišlo a fňukala sem. Mám strach, že se to nepovedlo...... je mi na nic. Tak mě i včera několikrát nepříjemně zabolelo břicho, tak nějak mi tam hnusavě píchlo....ach jo. Bála jsem se a bojím. Strašně moc chci být těhotná! Já musím být těhotná!!!! 😠 slzy jako hrachy mi tekly. Před manžou jsem se snažila držet, ale nic moc. Ten už je natěšenej na čurání papírku, dnes ráno mě ještě dobíhal na záchod. Odolala jsem. Asi se toho bojím, že tam nic nebude.

antoaneta
15. led 2010

Tulánku: super, že budeš už doma! Je to teda zvláštní, mě v nemocnici na obi, fakt řekli, že neschopenka se dává běžně zároveň se stimulováním, že má na to žena nárok dle pojišťovny. Ale to je fuk. Hlavně že už budeš doma. Zvlášť když pracuješ v obchodě. Taky jsem pracovala, takže vím o čem mluvímš. Do té doby bych snad nikomu nevěřila, že může mít alergii na lidi 😉 mě ti tak někdy už sra....
A gratuluji k ms a ke včeličkám!!! Tyjo, ale takhle ráno? To by na mě asi nebylo.

Tulánku prosím, a furt drž!!! 🙂

antoaneta
15. led 2010

Pajko: Gratuluji a hodně zdaru při píchání! Injekcí! 😀 Neboj určitě to v tobě všechno co potřebují probudí, a stejně ty popleto! Dyť to ještě nespí 🙂 a jakejpak věk. Podívej se na ty stáár z áámeriky, v kolikati rodí? 😉 Takže s těma dotikávajícíma hodinkama neblbni a věř! Ty tvoje vajíčka budou určitě přímo výstavní!
A fakt už 26,27 na odběr? řeknu ti teda opravdu to je frkot! No jo, to je ten krátkej protokol! 😉 Ty mě fakt ještě dohoníš!! 😀
Děkuji moc za palečky a že mi tak fandíš! Ani nevíš, jaké jsou to pro mě berličky! A nedovedeš si ani představit, jak moc sama chci aby se to povedlo! Strašně moc chci být těhotná (ale kdo tady nechce, že?) Ale moc si to přeju i kvůli Vám! Tím, že jsem první, je to jiný. Všechny mě tak podporujete a držíte a vím tak, že by to nesemlelo jen mě 😢 (ikdyž Vás ne, tak jako mě, co si budem nalhávat, že?) Ale naopak vím, kdyby se to povedlo, jak by Vám to dodalo chuť a odvahu pokračovat! Jak by Vám to pak utíkalo, jak byste se těšili už na ten svůj testík 😉 Proto doufám, že se to povede! Moc si to přeju.

antoaneta
15. led 2010

ahoj abig: řeknu ti v tom centru, kde si byla, 😒 😠 Já šla po píchání, taky na kontrolu (ultrazvuk, krev) hned po třech dnech, a pak zase, a pak zase. A ty až po týdnu? Dyť ti to vyšlo tak jen možná na sotvě dvě kontroly, co? To sou teda hazardéři. Mají být min. tři! No uf. Ještě že si odešla. Teď už to bude super! A ta dávka ti myslím fakt bude stačit, dyť tobě by stačilo i půlka těch vajuch 😀

abig
15. led 2010

Petronel ... každá reaguje jinak, ale všechny holky, co znám osobně a podstoupily TO, tak neměly problém, do OPU jsme chodily do práce, jedna dokonce šla na druhý den po oPU do práce i po ET a je těhule ....
Já jsem dostala PN jen proto,že jsem nemohla chodit, jak mi narostlo bříško, takže jsem dotala 7den stimulace puregon PN ....

Pajka, tak věk neovlivníme, že ? Ale jak psala Antoanet, tak bych to vůbec neřešila ... moje kolegyně si dítko pořídila v 42 ....
Laparo ani hystero nemám, profil je dokonalý, zásob nadbytek, a problém je u manžela, máme málo spermií na přirozené oplodnění .... a proto nedělají laparo, protože je zbytečné zjišťovat průchodnost vejcovodů, když je to pro nás zbytečné ....

ANTOANET : ty prdelko vystrašená, co stresuješ ? Pichá tě ? To je dobře, dělají si mrňousci prostor .... bude to pobolívat a píchat, nenechají se utlačovat .... a velikánská gratulace, protože ms většinou přichází do 7 dne a ty už jsi tu dobu překonala a nemáš žádné pocity na ms .... myslím, že prckům se u tebe zalíbilo !!!! Tak neplakej holčičko naše, víš jak se těšíme na ty tvé // ? Móóóóóóóć .... 😉

Jinak já pichla Puregon první dávku v šest ráno a druhou v šest večer ... 😀

petronela82
15. led 2010

holčiny - můj problém při IUI byl že jsem měla na každé straně moc vajíček ale žádné dominantní 12 DC (po stimulaci) měly všechny tak cca 11-13 mm a Dr. říkal že kdyby jsme dál pokračovali ve stimulaci rostly by všechny souměrně a měla bych jich tam třeba 20 stejně velkých - pro IUI je to naprd

Chtěla jsem se zeptat - kolik je optimální mít vajíček k odběru - co už je ta přestimulace

abig
15. led 2010

Antoanet, ano já byla na dvou kontrolách, jednou po čichání Synarelu a druhý za další týden po píchání a okamžitě jsem vyfasovala pregnyl a za 36 hodin jsem už ležela na sále .... proto taky ten OHSS .... prostě jsem měla smůlu na přístup ..