Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

abig
25. zář 2009

Suz: dr. by ti měl říct, jak jsou folíky velké, pokud už dost, tak se šetři, protože i takové případy se staly, že praskly cestou do Caru a bylo po všem ...

Koukám na ty vaše dávky Puregonu ... je fajn, že tak dobře reagujete při nizkých dávkách ... já měla 225j za den (125j ráno a 100j večer) za šest dní jsem byl narostlá, na každé straně cca 12 folíků .. 9 den OPU a bylo 16 vajíček ... na to ten OHHS, tak mi to asi na podruhé zmírní ty dávky ....

abig
25. zář 2009

Dada : tak ty už jsis prošla všemožným, co ? Tak tfuj tfuj, tentokrát to musí vyjít.
Máš to teda pěkný zápřah na své tělo, což potom na psychiku.

suzanna
25. zář 2009

abig vcera byli folici v rozmezi 12-18 mm a jeden uz byl 22 mm tak uvidime kolik budou zitra.

misanda
autor
25. zář 2009

ahoj Abig 🙂

DAda : jj, budu mít to pero a Puregon...a 20tis...no, my to máme právě i s ICSI - moje vajca jsou obalený protilátkama proti spermošům, tak to tak bude lepší...potřebujeme ty potvory nahnat dovnitř.

Suz, já měla myslím folík 25 na jedno IUI...a ještě nějaký další mensí..nakonec jsem tou lehkou stimulací vystimulovala 6folíčků, to byla darda 😅

já denně vypiju těch 2,5litru vody, takže to pro mě problém nebude. ale na jakým principu to funguje? proč ta voda??? nevíte???

abig
25. zář 2009

Suz ... tak to už máš vážně za pár .... já měla mezi 18-22mm a už mě braly i bez předoperačního vyšetření 🙂
Zítra ti řeknou, ale řekla bych, že vyfasuješ už zítra Pregnyl a v neděli na OPU ....

misanda
autor
25. zář 2009

ježiš Suz...to já ti budu držet všechno co mám, jsem zvědavá, mooooc!!!

Suz, a jaký vlastně byl u vás problém ? nějak jsem pozapoměla..vím, že jsi mi to psala v témátku IUI...

misanda
autor
25. zář 2009

jakpak asi dopadla dckami?????? 😕

wrtulka
25. zář 2009

hm taky bych to typovala Suzi na OPU na neděli nebo pondělí nejpozději

dada074
25. zář 2009

Abig : děkuji moc a to víš,že flintu do žita házet nebudu,vždyť jsme tady všechny bojovnice,no ne?

Někdy je to děs,ale to tu zná asi každá,ale člověk se oklepe a jde dál. A CO TĚ NEZEBIJE,TO TĚ POSÍLÍ!!! 😀

Suzi : já stimuluji Fostimonem ten se píchá do svalu (zadek nejlépe) a musím říct,že mamžel je na to odborník!!!! ☹ A jinak ohledně toho aby mi nepraskli folikuli dřív jsem dostala dvě dávky Orgalurtanu,aby to málo co tam máme nám vydrželo.

Holčiny chtěla jsem se zeptat nevíte některá jak probíhá odběr bez narkózy?To se píchá jen nějaká oblbovačka,nebo co?Jo a BOLÍ to moc?Díky všem

abig
25. zář 2009

Misanda : Voda odplavuje nečistoty z těla. Takže ti odplaví nadbytečné hormony, které se tvoří díky stimulce ... ty hormony působí na růst vaječníků, oni pak rostou a ony tlačí, dělá se kolem volná tekutina a to je ten problém ... takže tekutina odplaví veškeré nadbytky, ale pokud se to rozjede, tak nenaděláš nic ....

Dr. mě upozorňoval na to, že se to často rozjíždí až po ET. Od OPU klidně i po dobu 14dnů ... když jsem se ho ptala, kdy se toho tak zbavím .... málem mě oblilo, když mi řekl, že 14 dní budu ještě trpět, ale tak dlouho to netrvalo ... je fakt, že až po 6 týdnech s teprve cítím plně ok.

misanda
autor
25. zář 2009

jo, bojovnice, přesně tak...a každá dojdeme k cíli, ať dříve či později...!!!! jenom nepřestávat věřit a těšit se!!!

ten odběr bez narkozy jsem četla, že prej to jenom píchne, když ti to berou, a dává se prej nějaká lokální...tak nevim...

hele, když už jsme u toho...to mi budou dávat jenom slabounkou narkozu, že fakt třeba do těch dvou hodin po budu v pohodě a fungovat????

wrtulka
25. zář 2009

holky nám dávali slabounkou narkózu a vypadalo to tak že pár minut po tom co vám ji dali už se člověk probudil.. a za 2 hodiny mohl normoš v doprovodu odejít.. a bylo mi i dobře.. sice byl člověk unavenej to jo.. ale i tak..pohoda

misanda
autor
25. zář 2009

abig : super, já tě tady nemít!!! kuju za vysvětlení!!! budu se nalejvat až skoro vyčůrám ledviny 😉

misanda
autor
25. zář 2009

wrtul, tak to je super 🙂 ale na Ikeu to asi nebude, co? 😀 😀

misanda
autor
25. zář 2009

jo holky a my si budeme ještě připlácet prodlouženou kultivaci..máte s tím někdo zkušenosti???

wrtulka
25. zář 2009

misanda v Heliosu kam chodím nedělají jinou než prodlouženou kultivaci standardně 5 dní někdy 6.
Myslím že je to super.. když zvádí blaktocisty je největší šance..
na Ikeu to nevidím.. mě bolelo břicho.. jak to přicházelo k sobě.. ale nejdřív jsem byla taková v pohodě 😀 až jak ty oblbováky přestaly účtinkovat (na bolest) tak to bylo horší.. ale stačily Nurofeny asi 2 na den a pak už jsem nebrala vůůůbec nic pohoda 😎 jo ale pila jsem hodně.. to je fakt .. a 4 dny po OPU jsem byla nafouklá a bolelo to a tak.. ale 4 tý den večer už to začalo ustupovat, břicho se zmenšovat..a pak už byla jen pohoda.. až na to že nebyl ten ET tak dobrý

misanda
autor
25. zář 2009

ty jo, tohle bude asi super na moje nervy...aby došlo vůbec k tomu ET

Wrtul, takže když to tak čtu, tak je dobrý zůstat už od OPU doma? ne se hnát druhej den do práce????

dada074
25. zář 2009

misanda : tak Ikea jo?

A díky za ifo já se totíž docela bojím,že mi tu narkózu odmítnou dát,chytla jsem nějaký fuj bacil a je mi už třetí den děsně,a nevím jestli jsem tak dobrá herečka abych je přesvědčila,že mi nic není.

A s tou narkózou se opravdu nemusíš bát je to taková desetiminutovka!!!!!! 😎

suzanna
25. zář 2009

holky tak uz aby to bylo.
dada u nas se OPU dela bez narkozy dostanu oblbovacku a opich ,ale pry porad neco citis,ale co rikali holky tak to spis citis po OPU bolest bricha a taky jak kdo.
Ja taky piju dost tak ty 3 litry denne urcite tak to taky pro me problem neni.
misanda pregnyl uz mam v lednicce tak jsme zvedava kdyz ho vytahnu 🙂

abig
25. zář 2009

Misanda :
Po narkoze většinou vážně holky odchází do hodiny z poopračního ... většinou jdeš potom za dr. kde ti řeknou, kolik toho z tebe dostali a co je ok a co ne a co s tím budou dělat ....
Po opu je fakt lepší trochu odpočinout, přeci jen je člověk po narkoze, ale na procházku klidně můžeš, záleží jak se budeš cítit ... poblbaná jsi tak 15 min potom, co se probudíš ...

PK (prodloužená kultivace) je nadstandart ... jak dloho trvá je indiviální pro každé oplodněné vajíčko, každé se dělí jinak rychle .... mám dojem že max. doba je 96hodin, pak je potřeba je zavést .... přesně neznám to dělení, ale prý nej nej je morula (blastocysta myslím se tomu ještě říká) ... já jí měla, a stejně se jí u mě nelíbilo ...

K prodl.kultivaci doporučují ještě tzv. AH (asistovaný hatching), to opatrně naříznou oba obal vajíčka před zavedením do dělohy, aby se mohlo vajíčko lépe vyloupnout a pak už jen zavrtávat ... a to jsem nikdy netušila, že se vajucho ještě musí dostat z obalu ... a tím AH mu pomůžou ... (taky jsem měla a prd.)

misanda
autor
25. zář 2009

Suz, určitě ho vytáhneš brzo a pak chceme referovat o všem 🙂

jsem zvědavá jaká bude OPU bez narkozy...to tady asi budeš v týhle diskuzi první kdo na ní půjde, ne???

wrtulka
25. zář 2009

Misando já byla doma celou stimulku i po OPU myslím že je to lepší..
ale ne jen tak sedět nějít si nějakou činnost..
navíc jak je po OPU je různý.. kdykoliv se může rozvinout ten OHSS tak nevím jeslti tělo zbytečně zatěžovat ještě ví než je nutný stresy z práce a tak..
misando a jaký máte problém vy?
u nás jsme věděli že to máme špatný.. ale tak nějak jsme všichni doufali že aspoň jedno dobrý tam bude..nebylo ☹

misanda
autor
25. zář 2009

holky a ještě mi jedna holčina říkala o nějakém lepidýlku...že prej furt nemohla otěhotnět, pak si nechala dát nějaký lepidýlko a ono se to chytlo...nějak jsem to celý nepochopila...znáte??? víte???

vajco ještě musí vez z obalu???? jéé, tak to se na to zeptám mudry, co mi řekne...když už, tak aby to bylo pořádný, ne? 🙂

dada074
25. zář 2009

Suzi : typnu to na pondělí,když jsi měla folíky tak nádherně narostlé,pregnyl v sobotu a v pondělí to budeš mít za sebou.A díky za upřesnění!!!!

wrtulka
25. zář 2009

holky nám AH dělají u všech embrií automaticky
ale jo morulka je stádium dřív - 16 buněk, než blaktocista a to je nevyšší stádium který jsou schopný zavádět..je to podle mě nejvyšší šance.. ale samozřejmně nic není 100% záruka..

suzanna
25. zář 2009

misanda to teda nevim jestli budu prvni... 😅 snad to nebude tak hrozny no priznam se,ze z te OPU mam docela strach,ale clovek zase vi pro co to dela,horsi bude,kdyz se nezadari.Cloveku se toho taky mota tolik v hlave.U nas je problem ve spermiu muj muz byl 9 let sterilizovany a pred 2,5 rokem si to nechal spravit a operace dopadla dobre,ale proste jak tam byli 9 let zavreny tak jsou liny,maji spatnou morfologii ,pocet mame jakztakz dobry,tak uvidime jak budou zdatny,kdyz budou primo v misce u vajicka 🙂 tak snad se tam, naka zavrta.

misanda
autor
25. zář 2009

wrtul, taky si chystám najít nějakou činnost a taky bych ráda doma. to mi asi bude nemocenskou vypisovat moje mudra, že jo????

wrtul, je mi líto, že jste nedošli k ET ☹ ale víš, že pokaždý to může být jiný, takže teď se určitě povede!!!

a náš problém? no, mám endometriozu II.stupně a pak alergii na spermie a na těhu tkáň, ale to se potlačí těma kortikoidama, takže by to prý mělo být v pohodě. a teď musim začít užívat wobenzym a listovku...tak jsem zvědavá...budu žrát samý sračky 😖

wrtulka
25. zář 2009

Suzi ale vám se přece to spermio zlepšuje a zlepšuje.. jak asi jak je to čím dál tím od tohohle úkonu.. tak to se vám budou oplodňovat jak z praku uvidíš 😉 😵 😵 😵

misanda
autor
25. zář 2009

suz, tady se to s tou opu bez narkozy někde psalo...holky tam psaly, že to nic hroznýho neni...že to fakt jenom pokaždym vajcu lehce píchne...tak nevim...jako, myslim, že se nemáš čeho bát, nevíš co čeho jdeš 🙂

Suz, takže vy jdete na klasiku IVF, ju? snad se zavrtaj, potvory!!!! ty jo, to budou dny plný napětí a očekávání a já pak pevně věřim, že to tady odstartuješ s těhu bacilem a další bude wrtulka, ne? 🙂

suzanna
25. zář 2009

dada bych byla m,oc rada,kdyby to bylo uz v pondeli...moje bricho je tak nafoukly kazdej vecer jako by chtelo explodovat nedokazu si predstavit,ze ma nekdo treba 18 foliku to musi byt pak neco.