Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
9. zář 2009

Natt, vítej, přidat se můžeš určitě...čim víc bojovnic nás bude, tim líp!!!

Abig : já jsem pro neschopenku 🙂 já si aspoň odpočinu, něco počtu a tak 🙂 ...ze mě jsou vždycky kolegové hotový..furt u dr, teď jsem byla na neschopence po tý laparce..jsem jim říkala, že je to na jednu stranu dobrej byznys, že jsem furt někde v tahu 🙂 🙂 🙂

misanda
autor
9. zář 2009

asi je tím pádem teda pravda, že většinou se po IVF nechávaj těhule doma na rizikovym, což?

misanda
autor
9. zář 2009

abig : jj, s tím čekáním znám z inseminací, co jsme byli...první bylo děsný...druhý už docela šlo..protože jsem s tim špíš nepočítala, že to vyjde...u tohodle je všechno tak nejistý ☹ ...

abig
9. zář 2009

misanda: lékaři většinou nechávájí po IVF na rizikovém, ale za rizikové se považuje většinou, když se čekají dvojičky nebo vícečetné těhotenství ... zase záleží na dané ženě ...

Nám říkali statistiku úspěšnosti asi 33%, po ET když jsem šla na kontrolu a měla jsem už i po ms, tak mi dr. řekl, "snad jste nečekala, že se podaří napoprvé" ? Ten prvotní šok, co přišla ms, byl strašný, ale den ode dne je to lepší a lepší a člověk se začne až "těšit" kdy může zase jít do dalšího pokusu.

Výsledek je vždycky nejistý ..

misanda
autor
9. zář 2009

abig : proto já říkám, že radši nevěřit, nebo nedoufat...brát to prostě tak, jak to je...člověk je pak hrozně zklamanej a chvíli má na srdci bolístku...a to už nechci zažít znovu a znovu...tohle mě hrozně vysilovalo. takže fakt s tim radši nepočítám..taky si spíš myslim, že u nás se to povede až napodruhý...s tim do toho taky skoro až jdu 🙂 ale zase člověk taky nemůže být úplnej pesimista...

abig
9. zář 2009

Pesimistou člověk být nemusí ... ale ikdyž s tím nepočítáš, tak to bolí a nechápeš, proč to tak bolí, když sis myslela, že jses s tím smířila ...

Na poprvé je to asi fakt šok, protože si tím vším procházíš poprvé a prakticky netušíš do čeho jdeš. Teď už jsem klidná, vím co mě čeká a nebojím se toho ... těším se, kdybych mohla posunout čas, tak ho posunu .... ale z druhé strany, to neskutečně letí ... takže se dočkám brzy ....

Cca za měsíc jdu na kontrolu, a kdo ví? Třeba to stihnu ještě tento rok .... když mi řekli stop stav na půl roku, tak se mi to moc nelíbílo, tak mi řekli, že by to mohlo být v prosinci, ale to by mi vyšlo přímo na Vánoce a to asi nebudou moc pracovat a já bych chtěla mít taky klid a nestresovat manžela, aby semnou jezdil mezi svátky tam a zpět (mám to 1h jízdy autem), takže to nechám na leden ... i kvůli práci (dělám v účetní firmě).

misanda
autor
9. zář 2009

abig : no já si myslím, že mě to vyjde taky cca na svátky...teď dostávám MS každýho 24týho...ale HA nebo hormony co budu teď brát mi cyklus zase určo zkrátí - teda ta HA hlavně...hormony asi těžko. no uvidíme...já na to musim skočit hned...nemůžu být třeba další měsíc bez léků..to by se mi to zase rozjelo ☹

já vim, že to bolí ☹ je to těžký..člověk si řiká, proč je příroda taková s prominutím svině...těm co mít nedaj nadělí a hned několikrát...a my dopadáme jak dopadáme....

abig
9. zář 2009

misanda: záleží jaký způsob stimulace budeš mít, jestli krátký protokol, nebo dlouhý. Já mám vyzkoušený krátky a myslím, že u něj i zůstaneme .... kdyby začala stimulace až o Vánocích, tak bych začala, ale blbě jsem to napsala, o Vánocích bych podstoupila punkci vajíček a ET před Silvestrem ...

Samotná stimulace mi nevadila .... to jsem chodila do práce a bez problémů, nemocenskou jsem dostala až dva dny před punkcí ..

To víš, že se dočkáme i my ... a když ne vlastní, tak si požádáme o adopci, manžel s tím souhlasí, nechceme být sami.

misanda
autor
9. zář 2009

abig : to jsi dostala nemocenskou i před punkcí jo? nějaký extra důvod? já jsem taky po stimulce nebo při stimulce chodila normálka do práce...

chápu to dobře, že krátký protokol je víc hormonů ale za kratší dobu - rychleji ti to tam všechno zraje?

adopci jsem taky říkala...tak po osmi letech snažení...třeba k tomu přistoupíme ale dřív, když teď už před sebou máme i umělko. Ale ty otěhotníš!! není důvod aby jsi neotěhotněla!!! kššáá 🙂

jediný co můžu fakt říct, že jsem ráda, že máme hotový bydlení...

suzanna
9. zář 2009

Ahoj holky 🙂 tak koukam sposta znamych jmen z IUI preslo do tematu IVF.Tak ja se pridavam zhruba za 10 dni zacinam stimulovat 😉

abig
9. zář 2009

misanda: původně jsem měla jet na kliniku (přes noc, mají tam ubytování) dva dny před punkcí, kvůli píchnutí pregnylu na dozrátí vajíček, ale nechtěla jsem tam jet tak brzy, tak jsem si to píchla do nohy sama ....
Velmi rychle mi narostly vajíčka a při kontrole byli překvapní, takže to bylo dost rychlé, ani mi nestihli udělat předoperační vyšetření ... už jsem měla dost tlaky v bříšku a špatně se mi chodilo a ještě jsem si musela v laboratoři sama zařídit alespoň vyšetření krve a moči ...
Jinak to asi fakt dávájí až den punkce ... ale to je na Caru.
Ani nevím, podle čeho určují krátký a dlouhý protokol ... ono asi záleží na příčině neplodnosti .... na hormonálním profilu ..... protože jsem v pořádku, tak se naběhlo na krátký protokol .... od prvního dne ms jsem měla nosní sprej, od devátého jsem přidala Puregon ... patnáctý den píchla pregnyl a sedmnáctý šla na punkci ...

Já věřím, že se to jednou podaří, jen si musím asi vystát tu pořádnou frontu, ve které stojím už 3 roky .... je mi 28 a manžel má 30, tak se snad brzy zadaří ...

misanda
autor
9. zář 2009

Suzz, ahoooooj!!! takže nakonec taky IVF?? musíš podávat hlášení!!!! to už začínáš brzo - zááávidííím!!!

misanda
autor
9. zář 2009

abig : kvůli pregnylu, na kliniku??? a proč píchnout do nohy??? já to vždycky dostala do břicha... 😕

já na IUI stimulovala 10dní a pak pregnyl...takže to taky byla rychlovka a krásně to tam rostlo 🙂

abig
9. zář 2009

Suzanna: Ahoj, vítám tě.

misanda: já nikdy IUI nepodstoupila, tak nevím, jak se stimuluje u IUI ...
Pregnyl se píchá do zadečku nebo do nohy. Píchá se 36hodin před plánovanou punkcí .... takže mi to měli píchnout o půl deváté večer, tak jsem si to raději píchla sama doma, do zadnice bych se netrefila, tak jsem to "fikla" do toho stehna. Některé to prostě nezvládnou sami, tak jezdí dva dny před punkcí na tu kliniku, nebo si seženou někoho, kdo jim to píchne včas.

misanda
autor
9. zář 2009

abig : ty jo a teď budu přemýšlet, jestli jsem ten pregnyl dostala do břicha nebo do zadku...ale já myslim, že fakt do břicha...měla jsem ho třikrát...a nikdy jsem prdel nevystrkovala 😀..mě to vždycky píchli u mojí dr 😉 stejně tam vždycky před ukončením stimulky musim, aby mi zkontrolovala folíčky atd 🙂

abig
9. zář 2009

misanda: nelámej si s tím hlavu, kde ti to píchli ... každá klinika to má fakt jinak ... asi máš tu výhodu, že to bereš přes svoji gyne ... to můj mě předal do veškeré péče mému Caru ...

adenka84
9. zář 2009

Ahoj Agib, kdy budeme mít druhý pokus ještě nevím. Jedeme se domluvit až zítra. Doufám, že to bude co nejdříve. Když jsem podstupovala IUI, tak jsem chodila každý měsíc. Byla jsem celkem 3x. Doufám, že nám nedoporučí přestávku. Nerada bych čekala dále. Čas běží a my stárnem. Mě je 25 let což není tak hrozný, ale manželovy bylo letos 37 let. Už by si moc rád přál děťátko. Všichni jeho kamarádi mají už skoro plnoleté děti. Chtěi bychom druhý pokus zkusit co nejdříve. Kdyby se nepovedlo ani to. Taky bychom si dali chvilku pauzu. Stejně by nám už nezbyli žádná embrya. Máme poslední dva v mrazáčku. Musela bych začínat od začátku...

abig
9. zář 2009

adenka: takže tě čeká KET? Na to nebudeš čekat dlouho, v nejbližším cyklu k tomu dojde, už brzy se dočkáš, to je prima. To já musím zase vše od začátku ...

suzanna
9. zář 2009

misanda meli jsme 3 mesice pauzu a ted na to jdeme hned, jen uz netrpelive cekam na MS 😀

abig
9. zář 2009

Holky, máte zkušenost s Utrogestanem ? Já ho brala po ET, a teď mi ho nasadili od 16DC až 26DC .... prý na ustálení cyklu .... jenže dneska jsem 25DC a hle ms se hlásí o slovo, zítra se spustí naostro ....
Myslela jsem si, že dorazí až po "vysazení" .... další měsíc mám pokračovat to samé ....

S takovou to vážně ještě stihnu tento rok.

suzanna
9. zář 2009

abig na kazdeho ten utrogestan pusobi jinak.... ale dr.urcite vi ,co dela.... 😉 Ja kdybych ho nevysadila tak se mi mrcha snad ani nerozjela.

suzanna
9. zář 2009

misanda a jak jste vy daleko?Kdy vas ceka IVF?

adenka84
9. zář 2009

Abig, prosím tě co znamená KET? Znamená to, že máme embrýska v mrazáčku a nemusím stimulovat? Chápu to dobře? Opravdu nebudu dlouho čekat? Pokud to tak je tak ti moc děkuji, mám hned lepší náladu a dost jsi mi tím povzbudila. Díky...

kach82
9. zář 2009

Adenka přesně jak to píšeš. KET je zavádění zmrazených embrýsků, tedy samozřejmě rozmražených. 😀 Zkušenosti s tím nemam, ale myslím, že by se to mohlo provést hned v dalším cyklu.

adenka84
9. zář 2009

Agib, taky užívám Utrogestan.Teď jsem ho už vysadila jeelikož jsem začala krvácet, doktor mi to tak řekl. Jinak jsem ho brala i po IUI.Ale pouze 3x denně. Po IVF 4x denně. Začala jsem ho brát hned ten den co mi dělali Et a měla jsem ho brát až do doby než začnu krvácet..

abig
9. zář 2009

adenka: přesně tak, jak to píše kach82, jde o zavedení "rozmražených" embryjek. Budou tě nějak sice stimulovat, ale ne tak jako na IVf, možná jen půjde o to připravit ti děložní sliznici, takže Agolutin tě nemine ... a pokud jsi v pořádku, tak si myslím, že při nejbližší cyklu ti je zavedou ....

adenka84
9. zář 2009

Holky děkuji vám moc, jsou to pro mě výborné zprávy. zvedli jste mi náladu.
Agib prosím tě co je to ten Agolutin..

abig
9. zář 2009

adenka: to jsem ráda, že jsme tě potěšily .... jen ti připraví tu sliznici, ať se hezky zavrtávají ...
Agolutin je látka, která je na podporu růstu děložní sliznice ... kdysi se to shánělo na domácí potraty, když si toho ženská píchla hodně, tak se rozkrvácela, ale správná funkce je příprava sliznice ....
To ti píchne vždy sestra nebo ti to dají domů a ty si zajdeš ke svému lékaři, ale po ET většinou nasadí ten Utrogestan, ten dávájí na tzv. podporu těhotenství.

misanda
autor
9. zář 2009

holky, já to s Utroušem jednou dostala a podruhý jsem ho musela přestat brát, pač bych to jinak nedostala 🙂

Suz, budu držet palce na IVF...my se chystáme cca v lednu...uvidíme jak to vyjde se stimulkou přes vánoce..musím na to dr upozornit...

adenka84
9. zář 2009

Abig, děkuji moc za informace, jsi hodná, že jsi mi je písla. mějte se papa. 🙂