Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

abig
23. říj 2009

Jak dlouho trvá než k tomu dojte ? Nebo průběh a délka ?

mickis
23. říj 2009

jak dlouho trvá kupříkladu od první tabletky nebo injekce (nevím co se dává dřív) k samotnému ET.

abig
23. říj 2009

Je to individuální, protože já nemám žádný problém, tak jsme mohli začít hned další mens.cyklus .... u mě to byla rychlovka, takže ti můžu jen poradit, co jak probíhá ....

mickis
23. říj 2009

no já se totiž ptám proto,protože mám teď nasazenou na 4-6 měsíců (podle toho jak to půjde) tu hormon.léčbu,a už tak jsem na nervy z toho,že bude ještě teď půl roku sedět s rukama v klíně...pak bych měla začít chodit na ty konzultace.tak by mě zajímalo jak dlouhá je pak ještě ta cesta k ET.

mickis
23. říj 2009

aspoň zhruba,já vím že je to individuální.

abig
23. říj 2009

Já měla tzv. krátký protokol .... od 1DC jsem si stříkala nosní sprej Synarel (hormony), od 9DC (proběhl UTZ) jsem si začala píchat 2x denně do bříška Puregon (byla to drahší varianta, ale lépe se to aplikuje.)
Píchala jsem do 14DC, 15DC jsem byla na kontrolní UTZ a zjistili, že vajíčka už musí ven .... večer jsem si píchla Pregnyl (36hodin před OPU - punkci vajíček).
Tzn. že 17 DC jsem podstoupila OPU, doporučili PK a 22DC (5dní s PK) došlo k ET.

abig
23. říj 2009

Ty máš endošku, že ?

mickis
23. říj 2009

aha tak to je docela rychlovka....no uvidíme jak to bude se mnou...taky záleži i na tom jak nám vyjde spermiogram drahé poloičky....
a ještě jedna otázka?opravdu se z toho tak šíleně přibírá na váze jak každý straší ?

mickis
23. říj 2009

jo jo mám,proč?to bude asi delší,co 😢 ?

abig
23. říj 2009

To bude na delší dobu .... oni tě uvedou do umělého přechodu a budou si regulovat hormony sami ..... a taky hodně záleží na tom, jak bude tělo reagovat, a jestli budou růst folikuly ...

Mám dojem, že holky psaly takový 33-35dní stimulky .... ale nechci lhát.
Sleduj Misandu, ta začíná od pondělka dlouhý protokol .... a ty se dozvíš až začnou stimulovat, co a jak bude probíhat.

mickis
23. říj 2009

já vím právě teď musím sledovat každý její krok 😉 .ale ani měsíc stimulky není zase taková hrůza...čekala jsem že to bude horší.už aby to bylo!no a ty bys měla začít kdy,víš už?pokud vyjde laparka.

abig
23. říj 2009

Mickis .... přibírá nepřibírá ... já nevím, je fakt, že mám asi 3kg nahoře, ale nevím, jestli je to ze samé stimulky .... po OPU u mě propukl tzv. stimulační syndrom, a u toho musíš přijímat velké množství tekutin ... a já byla na tom v srpnu, takže čaje jsem pila, vody, kterýma jsem se přepila a nedokázala do sebe nic dostat, tak mi manžel vozil Rauch multivitamíny a já je ve velkém pila, protože jsem do sebe nic jiného nedostala, a poléhávala, protože mi nebylo dobře .... takže i tím jsem mohla něco málo nabrat ....

Ale většinou jsem se zase dočetla, že holky nenabraly 🙂

abig
23. říj 2009

Mickis : laparka nelaparka, začínám v lednu, no jestli se mi ms tak prodlouží, tak možná na úplném konci prosince 😀 ... musela jsem mít 1/2roku pauzu kvůli hyperstimulačnímu syndromu ...... mohla bych už i teď, ale moje vaječníky jsou ještě hodně "bublikované" .... měla jsem dost vajíček a hodně mi je napíchali,takže je necháme odpočinout ....
Ale tlačím čas a doufám, že už bude ten leden .. 😀

mickis
23. říj 2009

to je asi fakt taky individuální,že....jako mě je to fuk,co by pro to člověk neudělal,ale zase bych nechtěla mít nahoře třeba 20kg 🙂 .3kg jsou v pohodě.
ale je to hrozné poslouchat co všechno si člověk musí vystát....kdyby to byla aspoň 100%,že 😔

mickis
23. říj 2009

no já ti úplně rozumím 🙂.já už bych taky do toho šla nejraději hned 🙂.a chodila si při tom všem normálně do práce?jestli se to dá normálně zvládnout při té stimulaci.

abig
23. říj 2009

To máš pravdu. Moje ségra mi řekla, že když jde do obchodu, zaplatí si rohlík, že ho dostane 😀 , takže nepochopila, že když jsme do toho dali tolik penež, že z toho nic není .... ☹

mickis
23. říj 2009

je to prostě hnus....a nejhorší je že člověk za to nemůže a platí za to takové hříšné peníze...tohle zas třeba u nás řeším hlavně já,tu otázku financí,přítel na mě pořád ať to tak neberu,že aspoň proto uděláme maximum....i když máme do kapsy docela hluboko,na tohle nám půjčí naši a my jim to pak budeme splácet...je to fakt,člověk musí udělat všechno co jde.

abig
23. říj 2009

Já jsem to zvládala v pohodě. To stříkání není náročné, lehce se mi zedmulo bříško, což bylo znamení, že se tam něco děje a injekce jsem si píchala brzy ráno a večer, takže se to v práci utajilo .... až ke konce mě to hodně tlačlo a začala jsem šmatlat, aby mě to nebolelo a v den kdy jsem si píchla sama ten pregnyl (do nohy), tak jsem dostala neschopenku ( asi proto, že to malem prokaučovali .... neměla jsem ani předoperační vyšetření a už jsem ležela pod narkozou). A pak jsem byla doma 2týdny do krevních testů, ale to už jsem 8den po ET začala krvácet, takže jsem věděla, že je po všem ....

abig
23. říj 2009

Je to hodně peněz, za to bych mohla mít výbavičku pro miminko .....

abig
23. říj 2009

NO my šetřili sami, naši rodiče o tom nevědí ... vlastně moje mamka už jo .... nějak mi ujely nervy, když mi volala asi týden po ET a já začala bulet jak hysterka, tak jsem ji to musela říct .... teď toho lituji ... 😔

abig
23. říj 2009

Nejhorší na tom je, že si někteří na to musí vážně brát půjčky .... je to mazec .... neumím si to představit. My jsme naštěstí šetřílci, tak máme ještě na další 2IVF .... n

mickis
23. říj 2009

tak to jsem rýda že se to dá zvládnout...u nás v práci to vlastně vedoucí ví,je to holka o pár let starší než já a má rpo to pochopení.o to to mám všechno jednodušší....že si nemusím třeba vymýšlet kam jdu a proč potřebuju volno a tak....
to vím no,že pak máš nemocenskou a čekáš....stejně si to nedovedu představit,jak unést to zklamání.
já jsem právě strašně šťastná že nás naši rodiče z obou stran podporujou....
abig,promiň mi hloupou otázku,ale proč toho lituješ?

mickis
23. říj 2009

no nic abig,musím jít,za chvíli mi přijde kamarádka na nehty...aspoň se nenudím 🙂 .mnohokrát ti děkuji za tvé odpovědi,zase jsem o něco chytřejší 🙂 .doufám že lucie se brzo ozve,Nakoknu sem ještě večer.tak se zatím opatruj.papa

abig
23. říj 2009

KDyž už jsem si u mamky vylila srdíčko, tak jsem čekala pochopení, a né řeči typu, to bude dobrý nebreč, a bylo to nutné ? a když jsem jí dávala vědět, že to nevyšlo, tak jsem potřebovala mámu a ona jen pokrčila rameny. Nevím, jestli to někomu řekla, žádala jsem jí, aby to nikomu neříkala, než se manžel rozhodne říct to vlastní rodině. Tak to neví "nikdo" ....

K tomu měli párkrát řeči v tom smyslu, že je to proti přírodě a podobné kecy, ani netuší, že už to zkoušíme tři roky ... a ono to potom bolí když je slyšíš a neumím si představit tu reakci, až se to dozví .... a když jsme kdysi zabrousili na téma adopce, takže jsem musela odejít pryč, protože jsou zásadně proti ... a já když nebudu mít vlastní děti, tak chci adopci a bojím se toho, že mé dítě nebudou mít rádi a budou ho "trýznit" ...

misanda
autor
23. říj 2009

vy jste ukecaný 😀

TAKŽE...já mám endošku a budu mít dlouhej protokol - to budeš mít mickis asi taky...asi určitě. já si půjdu pro "mrazící" injekci v pondělí, ta mi uspí vaječníky a bude mě dr kontrolovat, jestli fakt vajíčka nerostou...no a někdy 25.11. začnu stimulovat, já to mám vždycky na cca 10dní...takže cca 5.12. pojedu na OPU...pak budeme mít prodlouženou kultivaci, ale myslim a doufám, že 10.12. si pojedeme pro toho Huga 🙂...takže dlouhý protokol je fakt dlouhý...

misanda
autor
23. říj 2009

abig : já myslim, že je to s těma rodičema všude stejný...žádnej to nepochopí na sto procent...většinou jsou to ty kecy typu, že se nám to povede i bez umělka (nacož jim odpovídám, že to těžko, když beru HA 😀 ) anebo že na to nemáme tak pospíchat, dva roky se jim zdaj asi málo, když oni těhotněli na povel...no nic..bych se musela až snad rozčílit 🙂

abig
23. říj 2009

MIsanda: no právě, já vím, že mě zrovna "nemilujou", ale jednou jsem jejich dcera a občas potřebuji podpořit. Když už to byli dva roky, tak mi furt mamka říkala, že to ještě nic neznamená .... když už jsou to tři, tak pokrčí rameny .... ale to že ségra čeká druhé miminko, tak málem skákala metr vysoko ...

dada074
23. říj 2009

Jen se tak přidávám,my bydlíme s rodiči,taťka ten je v poho,prostě to s námi vše prožívá,ale mamka mi na rovinu dokáže říct,že počítá s tím,že to nevyjde.Nevím člověk asi od těch nejbližších očekává podporu.Když jsme v červnu přišli s tím,že jsme těhotní taťka bulel jak malé dítě,mamka mu řekla,že je blázen a mě jen no vidíš a šla do pryč!!!

Co je s tou Lucií?????

dada074
23. říj 2009

A Misi neboj nikam jinam se nechystám,je mi tu fajn!!!! 😀

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Ahojky holky, jsem přesně 13 dní těhotná a podle hcq 226,3UI to vypada na jedno miminko. Na ultrazvuk jdu 3.11. Mám radost. A za manželem letět můžu. Hurá.